Προς το περιεχόμενο

Παραλία 2014: Οι Insomniacs αδειάζουν τη χολή τους.


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι οκ σεβαστή η γνώμη σου, εγώ για μένα είπα ότι δε θα το έκανα :-)

Εντάξει αυτό που λέω, αν πας για 2 αντε το πολύ 3 ωρίτσες έτσι. Αν πας για να βγάλεις όλη τη μέρα αλλάζει το πράγμα, δεν μπορείς να την βγάλεις με ένα καφέ. Αν όμως τα bar δεν έχουν αφήσει ελεύθερο χώρο στην παραλία, την βγάζεις και την παραβγαζεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει αυτό που λέω, αν πας για 2 αντε το πολύ 3 ωρίτσες έτσι. Αν πας για να βγάλεις όλη τη μέρα αλλάζει το πράγμα, δεν μπορείς να την βγάλεις με ένα καφέ. Αν όμως τα bar δεν έχουν αφήσει ελεύθερο χώρο στην παραλία, την βγάζεις και την παραβγαζεις.

Όλη την παραλία δύσκολο να την έχει το μπαρ, πας λίγο πιο δίπλα με την πετσέτα σου και τα τοστάκια σου και όλα οκ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο τα στραβα ματια ο δημος, λιγο το λιμενικο

What? Πλωτή καφετέρια έχει ο άλλος και ασχολείται το Λιμενικό; Εκτός, βέβαια, κι εάν μιλάμε για κανένα ξέμπαρκο νησί.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What? Πλωτή καφετέρια έχει ο άλλος και ασχολείται το Λιμενικό; Εκτός, βέβαια, κι εάν μιλάμε για κανένα ξέμπαρκο νησί.....

λιμενικό ταμείο εννοεί. οτίδηποτε νοικιάζεις σε παραλία πληρώνεις λ.τ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιμενικό ταμείο εννοεί. οτίδηποτε νοικιάζεις σε παραλία πληρώνεις λ.τ

Φίλος που άνοιξε beach bar απλά νοίκιασε τον χώρο της παραλίας από τον δήμο. Αυτό εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ οτι ξερω παλια σκαγανε νοικι στο δημο για τις παραλιες, τωρα στη κτηματικη υπηρεσια (!)

Παιδια οχι αλλο ξυλο στους ρακετοφορους παρακαλω. Φοβαμαι οτι θα βγω οξω καμια μερα και θα δω οχλο με τσουγκρανες και πυρσους να αλαλαζει διψασμενος για εκδικηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, τώρα τι να λέμε! Είμαι αυθεντία στα τόπικ γκρίνιας! Πάντως, αν και σε σε ενοχλεί το γεγονός ότι γκρινιάζουμε, μας τίμησες κι εσύ βλέπω με την δικιά σου γκρίνια, ε; Join the club!

Με ενοχλεί η γκρίνια; Εμένα; Εγώ είμαι ο άρχων της γκρίνιας αν πιστέψω τον περίγυρο μου. Φυσικά και σας τίμησα.

 

 και εκει που καθεσαι αμεριμνος λοιπον ,  απολαμβανοντας το μπανακι σου , ξαπλωμενος στην αμμο μπροστα ακριβως στην θαλασσα, ερχονται δυο τυπαδες , σε βαζουν στην μεση και αρχιζουν να παιζουν ρακετες  σαν να μην υπαρχεις !

καρφωνοντας με ολη τους την δυναμη , το μπαλακι  να σφυριζει και να περναει ξιστα δεξια και αριστερα διπλα απο το κεφαλι σου με 100χλμ την ωρα .. εσυ αρχιζεις να συνειδητοποιείς σιγα σιγα οτι αντι το μυαλο σου να ταξιδευει αμεριμνο στην  ωραια πατουρα με το μπραζιλ που ειδες πριν λιγο ,  εκεινο σκεφτεται μονο πως θα γινει να μη σε παρει καμμια αδεσποτη ι ! 

 ωσπου  το κακο δεν αργει να γινει ! μια σταβομπαλια σε παιρνει στην μαπα ,  σου σπαει τα γυαλια που φορας  μεσα στα μουτρα και εσυ αντι για να απολαυσεις το μπανακι σου  καταληγεις  στο πλησιεστερο νοσοκομειο με την επλιδα να μην χασεις τα ματια σου  .. 

 

αν νομιζεις οτι ο περιεργος ειμαι εγω που με ενοχλουν οι ρακεταδες (γι αυτους τους ρακεταδες  μιλαω που ειναι γεματες ολες οι παραλιες και οχι τους αλλους που πανε κ παιζουν καπου ησυχα χωρις να ενοχλουν , αυτοι ας πανε να παιξουν με τις ωρες) και οχι εσυ  , τοτε κοιταξε το , παιζει να κανεις κ λαθος .. 

 

Και εσύ και ο slevinkelevra κόψατε το post μου κατά το δοκούν. Ολόκληρο μακρυνάρι έγραψα, εκεί. Ότι λέει η υπογραφή μου.

Κοινώς προφανώς αυτοί που λες είναι ηλίθιοι και δεν τους γουστάρω και εγώ. Δεν καρφώνω ποτέ όταν έχει κόσμο γύρω. Και συνήθως δεν παίζω κίολας όταν έχει κόσμο γύρω. Αλλά μην καταδικάζεις όλους όσους παίζουν ρακέτες.

Οι γελοίοι που παίζουν ρακέτες για να κάνουν flex τα μούσκουλα νομίζω ότι είναι σε ένα άλλο επίπεδο βλακείας, τόσο που δεν μπορώ καν να ασχοληθώ. Μια φορά μόνο μου έτυχε να με πετύχει ένα καρφί από τέτοιους υπερ-γελοίους. Δεν ήμουν και καλά τότε, οπότε παίρνω το μπαλάκι και το έστειλα στο διάολο. Ευτυχώς ο ένας από τους δύο ήταν ψύχραιμος και γλίτωσε αυτόν που μου ερχόταν από το νοσοκομείο.

 

Το έχετε παρατηρήσει ότι όταν φοβάσαι κάτι σου συμβαίνει, ε; Όταν φοβόμουν ότι θα μου έρθει το μπαλάκι, τότε μου ήρθε. Τις άλλες φορές που αδιαφορώ, δεν μου έρχεται τίποτα. Same story με τον καπνό και οτιδήποτε. Μαγικό.

 

liopyr, κουράγιο. Δεν μπορώ να φανταστώ πως είναι να μην μπορεί κάποιος να απολαύσει την άμμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχετε παρατηρήσει ότι όταν φοβάσαι κάτι σου συμβαίνει, ε; Όταν φοβόμουν ότι θα μου έρθει το μπαλάκι, τότε μου ήρθε. Τις άλλες φορές που αδιαφορώ, δεν μου έρχεται τίποτα. Same story με τον καπνό και οτιδήποτε. Μαγικό.

 

Αποφάσισα και εγω να αδιαφορήσω έτσι προχθές σε μια ωραία παραλία που βρέθηκα. Μέχρι που το μπαλάκι των 2 φουσκωμένων μαυριδερών ρακετοφόρων, βρέθηκε στα δόντια του 3χρονου δίπλα μου. Οι σκηνές που ακολούθησαν ήταν απείρου κάλους και φυσικά τη στιγμή που το περιπολικό έβαζε τους 2 ΗΛΙΘΙΟΥΣ μέσα, κάποιοι άλλοι ηλίθιοι έπαιρναν το μέρος τους λέγοντας "ε εντάξει δε το έκαναν και επιτηδες τα παιδιά...σπασμένη μυτούλα ειναι...θα περάσει".

Nα τονισθεί οτι την αστυνομία την φώναξαν άλλοι ρακετοφόροι (που και αυτοί επαιζαν εκει αλλά χαλαρά χωρίς καρφιά κτλ) , οι οποίοι και κινήθηκαν απειλητικά προς τους 2 ηλίθιους. Οι γονείς εκείνη τη στιγμη μόνο να ασχοληθουν με αυτά δε μπορουσαν....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τους πετυχαινετε ολους αυτους ? Εγω στην  πλειοψηφια των περιπτωσεων  εχω πετυχει εντυπωσιακη (για τα νεοελληνικα δεδομενα φυσικα ) συνεση .Εκτος φυσικα απο τα τυχερα , κατι φοβερα γκομενακια με εξαιρετικη,,, τεχνικη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει , αμα θα πας σε οργανωμένο μπητς μπαρ και κατσεις σε ξαπλώστρα θα πάρεις εναν καπουτσίνο ξερωγώ .

Τώρα αν είσαι 4 άτομα παρέα και κάτσεις σε 2-3 ξαπλώστρες , δε θα σου πει "αααα , ειστε 4 θα παρετε 4 πράγματα " ... Πάρε 3 πχ καφέδες και ολα κομπλέ .

 

Βασικά αυτο είναι ο κανόνας .... 

Αν αυτο θεωρείται οτι "σε αναγκάζουν" ε , για τόσο εξαναγκασμό μιλάμε :P

 

 

Τοτε ειναι το ιδιο ρε ψηλε  πληρωνεις, αν δεν πληρωνεις ξαπλωστρα και πληρωνεις οτι πιεις  δεν αλλαζει κατι . 

Στην Αθηνα παντως,χθες που πηγα,ειχαν υποχρεωτικα 7.5 ευρω καταναλωση ανα ξαπλωστρα για να μπορεις να την χρησιμοποιησεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αθηνα παντως,χθες που πηγα,ειχαν υποχρεωτικα 7.5 ευρω καταναλωση ανα ξαπλωστρα για να μπορεις να την χρησιμοποιησεις..

χάχα, ένα καπνό, χαρτάκια, φιλτρακια και ένα καφέ θα του έλεγα.

Εντάξει έτσι ακούγεται πιο λογικό, αν είναι να δώσω 4 για ξαπλώστρα και 3 για καφέ, καλύτερα έτσι.

What? Πλωτή καφετέρια έχει ο άλλος και ασχολείται το Λιμενικό; Εκτός, βέβαια, κι εάν μιλάμε για κανένα ξέμπαρκο νησί.....

Στις παραλίες έλεγχο και προστιματα κόβει το λιμενικό. Ελέγχει αν έχουν άδεια για ξαπλώστρες, καρέκλες, ναυαγοσώστες, συλλήψεις, και οτιδήποτε ελέγχους αστυνομικής φυσεως. Εσύ πιστεύεις ότι είναι νόμιμοι?

Να ξέρεις κάτι, αν αντιδράσεις για κάποιο λόγο και πάρουν ύφος τσαμπουκαλεμενο, είναι καραπαρανομοι.

Ο επαγγελματίας που δεν έχει να φοβηθεί τίποτε, θα καλέσει απλά το λιμενικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανατος σε οσους κανουν καμπινγκ σε  μερη που μπορουν να τους δουν κανονικοι ανθρωποι μας χαλανε την αισθητικη .Αν ειναι τιποτα χωμενοι σε καμια εσχατια-ερημια  και δεν τους βλεπει κανεις δεν εχω προβλημα η' σε κλασικους προορισμους για αυτο τον λογο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που τους πετυχαινετε ολους αυτους ? Εγω στην  πλειοψηφια των περιπτωσεων  εχω πετυχει εντυπωσιακη (για τα νεοελληνικα δεδομενα φυσικα ) συνεση .Εκτος φυσικα απο τα τυχερα , κατι φοβερα γκομενακια με εξαιρετικη,,, τεχνικη .

 

Λέγε γρήγορα που πας για μπάνιο.

 

 

Αποφάσισα και εγω να αδιαφορήσω έτσι προχθές σε μια ωραία παραλία που βρέθηκα. Μέχρι που το μπαλάκι των 2 φουσκωμένων μαυριδερών ρακετοφόρων, βρέθηκε στα δόντια του 3χρονου δίπλα μου. Οι σκηνές που ακολούθησαν ήταν απείρου κάλους και φυσικά τη στιγμή που το περιπολικό έβαζε τους 2 ΗΛΙΘΙΟΥΣ μέσα, κάποιοι άλλοι ηλίθιοι έπαιρναν το μέρος τους λέγοντας "ε εντάξει δε το έκαναν και επιτηδες τα παιδιά...σπασμένη μυτούλα ειναι...θα περάσει".

Nα τονισθεί οτι την αστυνομία την φώναξαν άλλοι ρακετοφόροι (που και αυτοί επαιζαν εκει αλλά χαλαρά χωρίς καρφιά κτλ) , οι οποίοι και κινήθηκαν απειλητικά προς τους 2 ηλίθιους. Οι γονείς εκείνη τη στιγμη μόνο να ασχοληθουν με αυτά δε μπορουσαν....

 

Καλά ντε, αμπελοφιλοσοφία ήταν.

 

Θεοί οι "σπασμένη μυτούλα είναι, θα περάσει".

Επειδή βλέπω και λέει Ρώμη, στην Ελλάδα έγινε το σκηνικό; Μου κάνει τρομερή εντύπωση ότι θα ερχόντουσαν τα μπατσάκια στην παραλία για κάτι τέτοιο. Μήνυση για πρόκληση σωματικής βλάβης; Γουστάρω.

Μακάρι να καταδικαστούν και να πάρει δημοσιότητα το θέμα. Γιατί μόνο ο φόβος φυλάει τα έρημα σε τούτο το μαντρί, δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...