Προς το περιεχόμενο

Παραλία 2014: Οι Insomniacs αδειάζουν τη χολή τους.


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συμφωνώ και γω με τον SilverCloak και τον Mau-Maus. Καμιά φορά πρέπει να γινόμαστε δυσάρεστοι και να επισημαίνουμε τα στραβά. Δείχνει ενδιαφέρον και ότι νοιαζόμαστε για το καλό του άλλου. Κάποια στιγμή θα το καταλάβει κι ο άλλος και τότε θα είναι χειρότερα γιατί μπορεί να γυρίσει και να σου πει καλά αφού με έβλεπες γιατί δεν είπες τίποτα, τι φίλος είσαι κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δε το πιστευω οτι μπορει να σκεφτεσαι ετσι αλλα οκ σεβαστες ολες οι αποψεις δε το συζηταμε αυτο ..

δε θα  σχολιαζα καν αυτα που λες αλλα  επειδη κανεις συνεχεια edit και προσθετεις και αλλα , ακου λοιπον ..

 

1 . οταν μιλαμε για αληθινη αγαπη μεταξυ φιλων που ο ενας θελει το καλο του αλλο δε μιλαμε σε καμμια περιπτωση για πριξημο ΄ οποτε παρε παρακατω

2. αν δεις εναν φιλο σου να πεφτει στα ναρκωτικα , στην κοκα και στο αλκοολ κτλ μη τον συμβουλεψεις οτι αυτο που κανει δεν εναι σωστο , αστον , δοξα το θεο χαζος δεν ειναι για να μη ξερει τι κανει κακο στην υγεια του

3. γι αυτο υπαρχουν και οι πραγματικοι φιλοι

4. μεγαλυτερη χαρα απο αυτη που θα παρει ο φιλος σου σε αυτηη την περιπτωση δεν υπαρχει ! μιαλμε οτι κερδιζει την ζωη του πισω .. τιποτα δεν ειναι ευκολο , τιποτα δε μας χαριζεται , αν εχουμε ομως θεληση μπορουμε να καταφερουμε τα παντα !

5. δε σχολιαζω οτι το μυαλο σου δε μπορει να συλλαβει οτι σε ενα φορουν ειμαστε ολοι αγνωστοι μεταξυ αγνωστον ! οι συμβουλες  μου δεν περιεχουν ιχνος προσβολης , αν προσεβαλα καποιον ς βγει να το πει τωρα , ειμαι παρα πολυ προσεκτικος σε τοσο λεπτα  θεματα ..

6, αν ειμαστε αληθινοι φιλοι του  ΜΑς ΑΦΟΡΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΡΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΘΡΩΠΟ ΜΑς , ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΑΥΤΟς ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟς ΜΑς ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΘΗΝΟΘΕΙΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ??

7. οτι του φανει του λολοστεφανη - δε προσεβαλα κανεναν ..

 

 

και γω γενικοτερα τα εγραψα οχι για σενα

αλλα για καποιους που νομιζουν οτι το να θελουμε το καλο αυτων που αγαπαμε ισοδυναμει με πριξημο ..

 

 

Οι προσβολές σου με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Τελευταία φορά μπάς και καταλάβεις:

 

Φυσικά και είναι προσβλητικό, πρώτον επειδή δε ξέρεις σε τι ψυχολογική κατάσταση είναι ο άλλος που ακούει (ακόμη) έναν να του λέει το ίδιο πράγμα. Δε ξέρεις πως θα το εκλάβει, καθώς πρόκειται για κριτική, και στην τελική δεν είσαι ανώτερος του για να είσαι σε θέση να τον συμβουλεύεις.

 

Επίσης μια που δεν τον ξέρεις προσωπικά καλύπτεις απλά τη δική σου ματαιοδοξία και φιλαρέσκεια. Εγώ ο αδύνατος ο - κοινωνικά αποδεκτός - είμαι σε (ανώτερη) θέση να δίνω συμβουλές σε άτομα άγνωστα, που δε μου τις έχουν ζητήσει.

 

Σε ένα φίλο το δέχομαι οτι μπορείς να πείς κομψά και όχι επίμονα και φυσικά ποτέ πάνω απο μια φορά τη γνώμη σου. Αλλά ως εκεί. Και σε καμία περίπτωση σε έναν άγνωστο.

 

Επίσης μην προσβάλλεσαι, τη συμβουλή μου σου δίνω και μόνο.

 

Πάμε παρακάτω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε βουλιμικό στην οικογένεια. Άστα δεν αλλάζει τίποτα ότι και να πεις. Το μόνο που κανείς είναι να τον στεναχωρείς :(

Εδώ επιστήμονες ψυχολόγοι λένε ότι η περίπτωση ενός βουλιμικού είναι από τις πιο δύσκολες περιπτώσεις στο επάγγελμά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι διαφορετικό όταν υπάρχει ιατρικό θέμα. Επίσης, είναι κάπως ιδιαίτερη περίπτωση όταν το λες μέσα στο φόρουμ γιατί ο άλλος μπορεί να παρεξηγήσει τις προθέσεις σου. Στην περίπτωση όμως που βλέπεις έναν άνθρωπο, για τον οποίο νοιάζεσαι, να κάνει κάτι που είναι επιβλαβές για τον ίδιο, το σωστό είναι να του το πεις και ας μη του αρέσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην τελική δεν είσαι ανώτερος του για να είσαι σε θέση να τον συμβουλεύεις.

 

ποιος ανωτερος και ποιος κατωτερος ρε ανθρωπε του θεου ?

σε ποιο σχολειο σου μαθανε οτι για να πεις την γνωμη σου - προσωπικη αποψη - συμβουλη πες το οπως θελεις σε εναν φιλο η σε μια συζητηση σε καποιο φορουμ πρεπει να εισαι ανωτερος του ? 

η δικια μου γνωμη ειναι οτι πρεπει να μιλαμε στους φιλους μας , να τους βοηθαμε και να μην τους αφηνουμε στην μοιρα τους αν νοιαζομαστε πραγματικα γι αυτους!  ποιος θα με εμποδισει να την πω?εσυ?  τζεσουσκρα'ιστ-ω-μα'ιγκατ  ελεησον ημας! επισης  που ειναι το προσβλητικο σε ο,τι ειπα ? ποσταρε εστω και μια παραγραφο  μου  προσβλητικια προς τον συνομιλητη μου  η που να δειχνει να  του μιλαω σαν ανωτερος του ..   εχεις θεματακι ε ? ????

 

μη παμε παρακατω  φιλος , αστο καληνυχτα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειράζει που εγώ δε πατάω σε παραλίες εδώ και κάτι χρόνια ?

 

είναι πολλοί οι λόγοι.

απ τη μια βλέπω στο χάρτη που βγάζουν κάθε χρόνο 90+ τοις εκατό των παραλιών γύρω απ την Αθήνα είναι ακατάλληλες. (κωλοβακτηρίδια 200< /litre)

απ την αλλη το τραμ κανει ποσες ωρες...

στη τελική γεμίζω και τη μπανιέρα στο σπίτι και ρίχνω μέσα θαλασσινά άλατα.

:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα απο τις παραλίες δεν με ενοχλεί και πολύ όλα αυτα που αναφέρονται, κοινός δεν δινω σημασία σε όλους αυτούς και αυτες. Εμένα με ενοχλεί κατά πολύ τα ενοικιαζόμενα σπίτια που είτε θα έχεις ενοχλητικούς γειτονες ή ενώ οι ιδιοκτήτες θα λένε στα προσπεκτ απολυτη ησυχία, θα υπάρχει κάθε μέρα λαϊκή ακριβως απο κάτω, μετά απο θέματα εσωτερικής ηχομόνωσης, βρώμικα μπάνια, ξεχαρβαλωμενα κρεβάτια κτλ. Ευτυχως υπάρχει το ίντερνετ και σε σώζει αλλα πολλές φορές μπορείς να την πάθεις. Και πολλά επίσης λένε free parking και εννοούν κάποιο δημόσιο κοντά στα ενοικιαζόμενα και τελικά καταλήγεις να παρκάρεις στο διπλα χωριό. Είναι λίγο παγίδα αυτο. Το free με το ιδιωτικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιος ανωτερος και ποιος κατωτερος ρε ανθρωπε του θεου ?

σε ποιο σχολειο σου μαθανε οτι για να πεις την γνωμη σου - προσωπικη αποψη - συμβουλη πες το οπως θελεις σε εναν φιλο η σε μια συζητηση σε καποιο φορουμ πρεπει να εισαι ανωτερος του ? 

η δικια μου γνωμη ειναι οτι πρεπει να μιλαμε στους φιλους μας , να τους βοηθαμε και να μην τους αφηνουμε στην μοιρα τους αν νοιαζομαστε πραγματικα γι αυτους!  ποιος θα με εμποδισει να την πω?εσυ?  τζεσουσκρα'ιστ-ω-μα'ιγκατ  ελεησον ημας! επισης  που ειναι το προσβλητικο σε ο,τι ειπα ? ποσταρε εστω και μια παραγραφο  μου  προσβλητικια προς τον συνομιλητη μου  η που να δειχνει να  του μιλαω σαν ανωτερος του ..   εχεις θεματακι ε ? ????

 

μη παμε παρακατω  φιλος , αστο καληνυχτα  :)

Δεν έχεις μάθει να σκέφτεσαι, και είναι λυπηρό.

 

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση ενός παχύσαρκου που έχει ακούσει 35346456 φορές απο τον κάθε άσχετο οτι πρέπει να χάσει κιλα.. Ίσως και να αντιληφθείς πόσο ψυχοφθόρο και επιβαρυντικό για την ψυχική του υγεία, είναι.

 

Και ναι, έχω θεματάκι με τέτοιες συμπεριφορές.

 

Τέλος γιατί δεν πρόκειται να καταλάβεις.

 

Πήγαινε κάνε τα βάρη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  τι κανεις >? τον αφηνεις κ δε του λες τιποτα για να μη του δημιουργησεις ''κομπλεξ''

 

φυσικά κ θα προσπαθήσεις να τον βοηθήσεις , αυτό εννοείται και μακάρι να το έκαναν όλοι γιατι αυτός που έχει το πρόβλημα συνήθως δεν το βλέπει

 

Ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στην αυτοδιάθεση. Επίσης έχει το δικαίωμα να μην τον πρήζει κανένας με τις απόψεις του, αλλά να τον αποδέχονται όπως είναι. Δόξα το Θεό, χαζός δεν είναι ο αλλος για να μην ξέρει οτι κάνει κακό στην υγεία του.

Δυστυχως στις περισότερες περιπτώσεις σαν αυτη οι άνθρωποι δεν ειναι αλλα λειτουργούν σαν χαζοί , όλες οι εξαρτήσεις (ναρκωτικα/ποτό/φαγητό) σε κάνουν να μην βλέπεις την αληθεια.

 

 

Υ.Γ.2 Δεν είναι οτι καλύτερο να συμβουλεύεις ένα άτομο που δε γνωρίζεις, φέρνοντας το σε θέση να πρέπει να απολογηθεί.

 

 

Είναι μέγιστη αδιακρισία να μοιράζουμε τέτοιου είδους συμβουλές-προσβολές.

 

 

αφου δεν γνωρίζονται μεταξύ τους πως τον φέρνει σε θέση να απολογηθεί ?άγνωστοι μεταξύ αγνώστων ειμαστε , βλέπω τον άλλο που έχει θέμα , τον βοηθάω , καλυτερευει την κατάσταση του και νιώθω καλά με εμένα γιατι βοήθησα κάποιον , το κακό που ειναι ? στο οτι δεν με αφορά ? sorry αλλα αυτό μου βγαίνει , κάθε φορά που ο άλλος έχει πρόβλημα θα κοιτάξω να τον βοηθήσω γιατι αυτή ειναι η φύση μου , δε μπορώ να ψάξω πρώτα αν ειναι emo ή δε ξέρω κ γω τι και πάει και χαράξει τα χέρια του κλαίγοντας κάτω απ το σεληνόφως :devil:

 

 

 

Φυσικά και είναι προσβλητικό, πρώτον επειδή δε ξέρεις σε τι ψυχολογική κατάσταση είναι ο άλλος που ακούει (ακόμη) έναν να του λέει το ίδιο πράγμα. Δε ξέρεις πως θα το εκλάβει, καθώς πρόκειται για κριτική, και στην τελική δεν είσαι ανώτερος του για να είσαι σε θέση να τον συμβουλεύεις.

 

Επίσης μια που δεν τον ξέρεις προσωπικά καλύπτεις απλά τη δική σου ματαιοδοξία και φιλαρέσκεια. Εγώ ο αδύνατος ο - κοινωνικά αποδεκτός - είμαι σε (ανώτερη) θέση να δίνω συμβουλές σε άτομα άγνωστα, που δε μου τις έχουν ζητήσει.

 

Σε ένα φίλο το δέχομαι οτι μπορείς να πείς κομψά και όχι επίμονα και φυσικά ποτέ πάνω απο μια φορά τη γνώμη σου. Αλλά ως εκεί. Και σε καμία περίπτωση σε έναν άγνωστο.

 .

ειναι ανώτερος σωματικά και προσπαθεί να βοηθήσει τον άλλο και αυτό ειναι η αλήθεια. Κάποιος που ξέρει απο διατροφή κ άθληση βλέπει κάποιον νέο άνθρωπο που χαραμίζει την ζωή του άρρωστος (γιατι η παχυσαρκία ειναι αρρώστια) και προσπαθεί να τον βοηθήσει.

οχι μονο κακό δεν ειναι αυτό , το αντίθετο , για να ηταν οτιδήποτε προσπαθείς να πεις τώρα θα έπρεπε να τον αφήσει στην τύχη του. Το έχω ξαναπει αλλα αν μπορούσε ο κάθε παχύσαρκος στον κόσμο να έχει 5 λεπτά το σώμα του σε φυσιολογικά κιλά μετά θα έκανε τα πάντα να έχει αυτό που ένιωσε.

 

Τι ποιο καλό για κάποιον σε πολυ καλη φυσική κατάσταση και ειναι ψώνιο που δεν τον νοιάζει κανεις και τιποτα να υπάρχει κόσμος γύρω του σε άθλια κατάσταση, θα φαίνεται 10 φορές καλύτερος λολ .... καταλαβαίνεις που το πάω? το θέμα με εμάς που γυμναζόμαστε κ έχουμε μια κατάσταση καλη δεν ειναι να ειμαστε σημερα καλύτεροι απο τους άλλους αλλα καλύτεροι απο τον εαυτό μας χθες.

 

 

 

Δεν έχεις μάθει να σκέφτεσαι, και είναι λυπηρό.

 

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση ενός παχύσαρκου που έχει ακούσει 35346456 φορές απο τον κάθε άσχετο οτι πρέπει να χάσει κιλα.. Ίσως και να αντιληφθείς πόσο ψυχοφθόρο και επιβαρυντικό για την ψυχική του υγεία, είναι.

 

Και ναι, έχω θεματάκι με τέτοιες συμπεριφορές.

 

Τέλος γιατί δεν πρόκειται να καταλάβεις.

 

Πήγαινε κάνε τα βάρη σου.

να του πεις θα πεθάνει νεος (του παχύσαρκου) , μάλλον καλύτερα να του το πει ενας γιατρός γιατι οταν ειναι νέος και παχύσαρκος μεγαλώνοντας εκει κάπου στα 30-40? δεν ειναι στάνταρ αυτό , θα κάνει ενα μπράφ και θα πέσει ο μεταβολισμός του και τότε θα αρχισει το μαρτύριο γιατι θα ξεφύγει πολύ απο το "παχής" που ειχε συνηθήσει και την παλευε όπως όπως , άντε ηταν και η ψυχή της παρέας γιατι ειχε humor , ηταν έξυπνος δεν ξέρω κ γω τι , οταν φτάσει γιατι θα φτάσει σε σημείο να μην μπορεί να περπατήσει και να σπάνε οι φλέβες στα πόδια θα ειναι αργά.

Οταν εισαι πιτσιρικάς κ χοντρός το σώμα την παλευει καπως , οταν μεγαλώσεις όμως άστο καλύτερα , άπειρα προβλήματα υγείας.

 

κ αυτά που σου λεω ειναι θέμα εμπειρίας , τα έχω ζήσει και στα λέω δεν τα διάβασα κάπου. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις μάθει να σκέφτεσαι, και είναι λυπηρό.

 

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση ενός παχύσαρκου που έχει ακούσει 35346456 φορές απο τον κάθε άσχετο οτι πρέπει να χάσει κιλα.. Ίσως και να αντιληφθείς πόσο ψυχοφθόρο και επιβαρυντικό για την ψυχική του υγεία, είναι.

 

Και ναι, έχω θεματάκι με τέτοιες συμπεριφορές.

 

Τέλος γιατί δεν πρόκειται να καταλάβεις.

 

Πήγαινε κάνε τα βάρη σου.

Σταματα να τρως το βλεπεις και μονος σου σου κανει κακο .Ουτε για μπανιο δεν μπορεις να πας ,γιατι?γιατι το κανεις αυτο στον ευατο σου ?Πηγαινε φαε το πιτογυρο  σου τωρα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικά κ θα προσπαθήσεις να τον βοηθήσεις , αυτό εννοείται και μακάρι να το έκαναν όλοι γιατι αυτός που έχει το πρόβλημα συνήθως δεν το βλέπει

...

 

ειναι ανώτερος σωματικά και προσπαθεί να βοηθήσει τον άλλο και αυτό ειναι η αλήθεια. Κάποιος που ξέρει απο διατροφή κ άθληση βλέπει κάποιον νέο άνθρωπο που χαραμίζει την ζωή του άρρωστος (γιατι η παχυσαρκία ειναι αρρώστια) και προσπαθεί να τον βοηθήσει.

οχι μονο κακό δεν ειναι αυτό , το αντίθετο , για να ηταν οτιδήποτε προσπαθείς να πεις τώρα θα έπρεπε να τον αφήσει στην τύχη του. Το έχω ξαναπει αλλα αν μπορούσε ο κάθε παχύσαρκος στον κόσμο να έχει 5 λεπτά το σώμα του σε φυσιολογικά κιλά μετά θα έκανε τα πάντα να έχει αυτό που ένιωσε.

 

Οσο καλές και να ειναι οι προθέσεις σου, δεν μπορείς να ξερεις πως θα αντιδράσει ο άλλος, μπορεί να σε ακούσει με την πρωτη και να αλλάξει τρόπο ζωής. Μπορεί ομως απλα να γινει χειρότερα ψυχολογικά, χωρις να το εμφανίζει, και οσο περισσότερο του υπενθυμίζουν οτι 'πρεπει να αλλάξεις', 'είσαι ετσι εισαι αλλιώς' τόσο να στεναχωριέται (γιατί πχ προσπάθησε πριν απο ένα χρόνο και δεν τα κατάφερε) και να καταφεύγει στο φαγητό που του δίνει κάποια ευχαρίστηση. Για αυτο και συμφωνώ, οτι εαν σε ενδιαφέρει αποκλειστικά το καλο του άλλου, οι συμβουλές και τα σχόλια στο μινιμουμ, εκτός και εαν υπάρχει ενδιαφέρον (π.χ. θέμα σε φορουμ, ερωτήσεις κτλ...) απο την πλευρά του.

 

Μπορείς να βοηθήσεις με άλλους τρόπους εαν τον γνωρίζεις απο κοντα, απο συμβουλές και το Ιντερνετ γεμάτο ειναι. Αυτοπεποίθηση, αποφασιστικότητα και κάποιος σοβαρός λόγος λείπει συνήθως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

offtopic

 

Φυσικά και είναι προσβλητικό, πρώτον επειδή δε ξέρεις σε τι ψυχολογική κατάσταση είναι ο άλλος που ακούει (ακόμη) έναν να του λέει το ίδιο πράγμα. Δε ξέρεις πως θα το εκλάβει, καθώς πρόκειται για κριτική, και στην τελική δεν είσαι ανώτερος του για να είσαι σε θέση να τον συμβουλεύεις.

 

Επίσης μια που δεν τον ξέρεις προσωπικά καλύπτεις απλά τη δική σου ματαιοδοξία και φιλαρέσκεια. Εγώ ο αδύνατος ο - κοινωνικά αποδεκτός - είμαι σε (ανώτερη) θέση να δίνω συμβουλές σε άτομα άγνωστα, που δε μου τις έχουν ζητήσει.

 

Αν έπρεπε να είμαστε "ανώτεροι" για να κάνουμε κριτική και να δώσουμε συμβουλές, την κάτσαμε. Όλοι ομότιμοι είμαστε. Εννοείτε ότι μπορώ να κριτικάρω κάτι που κάνω και εγώ. Αυτά τα χριστιανικά "ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω" (έτσι γράφεται; ) ήταν ένα εξαιρετικό fast talk που έπιασε και σώθηκε. Δεν είναι στάση ζωής, δεν έχει καμία λογική.

Εντοπίζεις κάτι που νομίζεις ότι είναι λάθος και με επιχειρήματα το επισημαίνεις. Μπορεί να το κάνεις και εσύ. Ή να το έχεις κάνει στο παρελθόν. Δεν έχει σημασία. Αρκεί να ξέρεις ότι είναι λάθος και προσπαθείς να το αλλάξεις.

Αν είναι δυνατόν. Επειδή είμαι χοντρός δεν μπορώ να λέω "πρέπει να αδυνατίσουμε ρε φίλε" ; Εξίσου, δεν μπορώ να το λέω επειδή είμαι φέτες;

 

Αυτά τα ανώτερα και κατώτερα και τις διατάξεις ανθρώπων τα σκέφτονται οι κομπλεξικοί. Α, να άλλη μια περίπτωση. Και εγώ έχω κόμπλεξ, δεν πάει να πει ότι δεν θα λέω ότι είναι λάθος αυτό. I'm working on it.

 

Τέλος, όταν είσαι σε μια δύσκολη θέση, δεν θα ζητήσεις από κάποιον συμβουλές. Μάλλον θα λουφάξεις στην αυτολύπηση σου και θα γίνεις μισάνθρωπος, αποφεύγοντας όλους τους ανθρώπους, κυρίως για να μην είναι μάρτυρες της δύσκολης θέσης σου. Άρα, οι συμβουλές και ίσως και ο τρόπος να ξεπεράσεις κάποιο πρόβλημα θα έρθουν χωρίς να τα έχεις ζητήσει.

Τελικά βέβαια, οι κουβέντες λίγα μπορούν να κάνουν. Το σημαντικό είναι να αποδεχτεί κάποιος ότι έχει πρόβλημα και να αποφασίσει να το αλλάξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε σε παρεξηγω , το καταλληλο νημα βρηκες για να βγαλεις χολη

Αν αναφερεσαι σε μενα, δε βγαζω καμια χολή.

 

ΥΓ. άλλο ειχες γραψει, και το άλλαξες για να πεις τη δικια σου κακία. Και για να σου απαντησω στο άλλο: Ναι, δεν έχω σοβαροτερα θέματα να ασχοληθώ παρά μόνο να κρατάω μανιάτικο τι αντιπαράθεση είχα με τον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...