Προς το περιεχόμενο

Παραλία 2014: Οι Insomniacs αδειάζουν τη χολή τους.


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι πανε παραλια και δε μπαινουν στο νερο.

Φιλε!!! Ειναι καλοκαιρι, κανει ζεστη και εισαι στη παραλια. Here's a crazy idea for you : ΒΟΥΤΑ.ΜΕΣΑ.ΣΤΗ.ΘΑΛΑΣΣΑ.ΚΑΙ.ΚΟΛΥΜΠΑ!!!

Δε με νοιαζει αν εισαι μικρος, μεγαλος, αντρας, γυναικα, αθληταρας, αδυνατος, ξενος. Καλες οι ρακετες, τα μπαρακια, το ποζεριλικι, το pr, το βολευ, αλλα ΜΠΕΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΑ. Τι να το κανω αν ξερεις γαματο βολευ η παιζεις ταβλι, αλλα δε κολυμπας ουτε μισο μετρο???

Αν πινεις αλκοολ και μετα πας και βουτας εισαι ηλιθιος και επικυνδυνος για σενα, πανε φυγε, στοκε.

Αν ηρθες απλα να πλατσουρισεις μεχρι εκει που πατας και μετα παιζεις ρακετες, μου πιανεις χωρο αχαριστε, πανε σε κανα γηπεδο να παιξεις τεννις.

Αν δε ξερεις κολυμπι, παλι μου πιανεις χωρο. Πανε σε καμια ρηχη πισινα να μουλιασεις μεσα στον ιδρωτα των αλλων αχαριστε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 224
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν 2μηνο που δεν ηταν πολυ καλος ο καιρος:

- Ξαδερφη, τι λεει που πηγες το σκ; σε βλεπω μαυρισες λίγο

- Για μπανιο χαλκιδικη

- Καλή η θάλασα; Δεν ηταν λίγο κρυα;;

- Δε μπηκα.

- :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εκεί στο repo αν δεν φυσάει. Στην Αθήνα έχω να πάω θάλασσα 15 χρόνια. Με εκνευρίζει αφάνταστα άμα κάποιος έρθει και την αράξει σε απόσταση μικρότερη των 150 μέτρων κοντά μου.

 

Ντάξ είναι και μια παρέα με ντόπιους με ποδήλατα...αυτούς τους αφήνω :)

post-68421-0-56672200-1406185031_thumb.jpg

post-68421-0-87058600-1406185645_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εκεί στο repo αν δεν φυσάει. Στην Αθήνα έχω να πάω θάλασσα 15 χρόνια. Με εκνευρίζει αφάνταστα άμα κάποιος έρθει και την αράξει σε απόσταση μικρότερη των 150 μέτρων κοντά μου.

 

Ντάξ είναι και μια παρέα με ντόπιους με ποδήλατα...αυτούς τους αφήνω :)

Εμένα με εκνευρίζει αν υπάρχει όποιος άλλος από μένα στην παραλία :P .Σοβαρά τώρα στα 150 μέτρα;Σαν να είσαι μόνος σου είναι.Ιδιωτική παραλία θέλεις; :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οταν λες τον αλλο χοντρο, βοδι, τοφι κλπ κλπ ειναι ρατσιστικο αλλο αν εσυ τον λες για "πλακα"

 

οκ δεχομαι τα οσα λες νομιζεις ομως οτι ειναι ωραιο να το λες εστω και με το καλο δεν ξερεις πως αντιδρα ο καθενας και τι κακο του κανεις.

 

επισης νομιζεις οτι ολοι οσοι ειναι με πολλα κιλα θελουν να ειναι νομιζου πολυ οτι ειναι ευκολο αλλα δεν ειναι υπαρχουν πολλα ψυχολογικα θεματα απο πισω.

 

 

Eίσαι 100% σωστός.

 

Να το αντιστρέψω? Πάς στον τάδε φίλο σου που σου είπε "για λόγους υγείας χάσε κάνα κιλό" και του λες "φιλαράκι θα στο πω για το καλό σου για λόγους υγείας δικής σου και των παιδιών σου, σταμάτα να δέχεσαι την καταπίεση της γυναίκας σου, να σε κάνει ότι θέλει, να σου μιλάει άσχημα και να σε μειώνει, θα αποκτήσεις κόμπλεξ, θα βλάψεις την υγεία σου και τα παιδιά σου θα αναπτύξουν ΄κόμπλεξ κατά τη διάρκεια της ζωής τους, απόρροια της χαμηλής αυτοεκτίμησης και μιας μάνας που δεν έδωσε ποτέ αγάπη. Διόρθωσε τα πράγματα ή χώρισε την χτες. Βεβαίως τα λέω όλα αυτά για το καλό σου και την υγεία σου."

 

Πώς νομίζετε οτι θα αντιδράσει ο "φίλος".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίσαι 100% σωστός.

 

Να το αντιστρέψω? Πάς στον τάδε φίλο σου που σου είπε "για λόγους υγείας χάσε κάνα κιλό" και του λες "φιλαράκι θα στο πω για το καλό σου για λόγους υγείας δικής σου και των παιδιών σου, σταμάτα να δέχεσαι την καταπίεση της γυναίκας σου, να σε κάνει ότι θέλει, να σου μιλάει άσχημα και να σε μειώνει, θα αποκτήσεις κόμπλεξ, θα βλάψεις την υγεία σου και τα παιδιά σου θα αναπτύξουν ΄κόμπλεξ κατά τη διάρκεια της ζωής τους, απόρροια της χαμηλής αυτοεκτίμησης και μιας μάνας που δεν έδωσε ποτέ αγάπη. Διόρθωσε τα πράγματα ή χώρισε την χτες. Βεβαίως τα λέω όλα αυτά για το καλό σου και την υγεία σου."

 

Πώς νομίζετε οτι θα αντιδράσει ο "φίλος".

αντι για ολα αυτα που ειπες θα σου πω κατι πολυ πιο απλο εγω !

εχεις ενα φιλο που τον αγαπας πραγματικα κ θελεις το καλο του οκ >? τον βλεπεις οτι εχει προβλημα παχυσαρκιας , ειναι νεο παιδι δηλαδη κ ειναι ξεκομενος απ τις παρεεες του γιατι δεν μπορει οχι μονο να τρτεξει αλλα ουτε να κανει βημα , τον κοροιδευουν οι αλλοι ''φιλοι'' του πισω απο την πλατη του κτλ κτλ  εσυ τι κανεις >? τον αφηνεις κ δε του λες τιποτα για να μη του δημιουργησεις ''κομπλεξ''

η εισαι συνεχως διπλα του και τον ενθαρυνεις με καθε τροπο να προσπαθησει νααλλαξει τον τροπο της ζωης του ??

ακου την γνωμη μου τωρα ..

αν κανεις το δευτερο τοτε εισαι πραγματικος φιλος αι τον αγαπας πραγματικα ..

αν κανεις το πρωτο εισαι κ συ σαν ολους τους αλλους τους ''φιλους'' του !

ειναι τοσο απλα τα πραγματα , μην ανακατευεις γυναικες και παιδια μη σκεφτεσαι τοσο πολυυππλοκα ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι λάθος. Ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στην αυτοδιάθεση. Επίσης έχει το δικαίωμα να μην τον πρήζει κανένας με τις απόψεις του, αλλά να τον αποδέχονται όπως είναι. Δόξα το Θεό, χαζός δεν είναι ο αλλος για να μην ξέρει οτι κάνει κακό στην υγεία του.

 

Υ.Γ.1 Όταν βιώνεις μια δυσκολία θα δείς πολλούς "φίλους" να σου "συμπαραστέκονται".

 

Ο πραγματικός φίλος, είναι αυτός που χαίρεται με τη χαρά σου.

 

Υ.Γ.2 Δεν είναι οτι καλύτερο να συμβουλεύεις ένα άτομο που δε γνωρίζεις, φέρνοντας το σε θέση να πρέπει να απολογηθεί.

 

Το αν κάποιος είναι 60 κιλά ή 600, επειδή αντιμετωπίζει ψυχογενή βουλιμία, εχει χαμηλή αυτοεκτίμηση, αντιμετωπίζει ορμονικές διαταραχές ή απλά επειδή του αρέσουν τα πιττόγυρα, πρέπει να είμαστε σε θέση να καταλαβαίνουμε πως δε μας αφορά.

 

Είναι μέγιστη αδιακρισία να μοιράζουμε τέτοιου είδους συμβουλές-προσβολές.

 

Γενικότερα γράφω τα παραπάνω, δεν αφορούν εσένα μόνο, εξάλλου είμαι σίγουρος πως είχες καλή πρόθεση όταν έγραψες στο παιδί να χάσει κιλά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με εκνευρίζει αν υπάρχει όποιος άλλος από μένα στην παραλία :P .Σοβαρά τώρα στα 150 μέτρα;Σαν να είσαι μόνος σου είναι.Ιδιωτική παραλία θέλεις; :D

Εντάξει δεν είμαι και κανένας μονόχνωτος! Απολαμβάνω το να είμαι με την παρέα μου στην παραλία ,ήσυχα και ωραία.

Ρακέτες πάντως δεν παίζουμε να ενοχλούμε τους άλλους :P

post-68421-0-98103600-1406202118_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι λάθος. Ο κάθε άνθρωπος έχει δικαίωμα στην αυτοδιάθεση. 1 . Επίσης έχει το δικαίωμα να μην τον πρήζει κανένας με τις απόψεις του, αλλά να τον αποδέχονται όπως είναι.2,  Δόξα το Θεό, χαζός δεν είναι ο αλλος για να μην ξέρει οτι κάνει κακό στην υγεία του.

 

 3 Όταν βιώνεις μια δυσκολία θα δείς πολλούς "φίλους" να σου "συμπαραστέκονται".

 

4 Ο πραγματικός φίλος, είναι αυτός που χαίρεται με τη χαρά σου.

 

5  Δε σχολιάζω καν οτι συμβουλεύεις ένα άτομο που δε γνωρίζεις, φέρνοντας το σε θέση να πρέπει να απολογηθεί.

 

6 Το αν κάποιος είναι 60 κιλά ή 600, επειδή αντιμετωπίζει ψυχογενή βουλιμία, εχει χαμηλή αυτοεκτίμηση, αντιμετωπίζει ορμονικές διαταραχές ή απλά επειδή του αρέσουν τα πιττόγυρα, πρέπει να είμαστε σε θέση να καταλαβαίνουμε πως δε μας αφορά.

 

7 Είναι μέγιστη αδιακρισία να μοιράζουμε τέτοιου είδους συμβουλές-προσβολές.

δε το πιστευω οτι μπορει να σκεφτεσαι ετσι αλλα οκ σεβαστες ολες οι αποψεις δε το συζηταμε αυτο ..

δε θα  σχολιαζα καν αυτα που λες αλλα  επειδη κανεις συνεχεια edit και προσθετεις και αλλα , ακου λοιπον ..

 

1 . οταν μιλαμε για αληθινη αγαπη μεταξυ φιλων που ο ενας θελει το καλο του αλλο δε μιλαμε σε καμμια περιπτωση για πριξημο ΄ οποτε παρε παρακατω

2. αν δεις εναν φιλο σου να πεφτει στα ναρκωτικα , στην κοκα και στο αλκοολ κτλ μη τον συμβουλεψεις οτι αυτο που κανει δεν εναι σωστο , αστον , δοξα το θεο χαζος δεν ειναι για να μη ξερει τι κανει κακο στην υγεια του

3. γι αυτο υπαρχουν και οι πραγματικοι φιλοι

4. μεγαλυτερη χαρα απο αυτη που θα παρει ο φιλος σου σε αυτηη την περιπτωση δεν υπαρχει ! μιαλμε οτι κερδιζει την ζωη του πισω .. τιποτα δεν ειναι ευκολο , τιποτα δε μας χαριζεται , αν εχουμε ομως θεληση μπορουμε να καταφερουμε τα παντα !

5. δε σχολιαζω οτι το μυαλο σου δε μπορει να συλλαβει οτι σε ενα φορουν ειμαστε ολοι αγνωστοι μεταξυ αγνωστον ! οι συμβουλες  μου δεν περιεχουν ιχνος προσβολης , αν προσεβαλα καποιον ς βγει να το πει τωρα , ειμαι παρα πολυ προσεκτικος σε τοσο λεπτα  θεματα ..

6, αν ειμαστε αληθινοι φιλοι του  ΜΑς ΑΦΟΡΑ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ ΠΩς ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΖΩΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΡΕΡΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΘΡΩΠΟ ΜΑς , ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΑΝ ΑΥΤΟς ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟς ΜΑς ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΘΗΝΟΘΕΙΑΥΤΟ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ??

7. οτι του φανει του λολοστεφανη - δε προσεβαλα κανεναν ..

 

 

και γω γενικοτερα τα εγραψα οχι για σενα

αλλα για καποιους που νομιζουν οτι το να θελουμε το καλο αυτων που αγαπαμε ισοδυναμει με πριξημο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι πανε παραλια και δε μπαινουν στο νερο.

Φιλε!!! Ειναι καλοκαιρι, κανει ζεστη και εισαι στη παραλια. Here's a crazy idea for you : ΒΟΥΤΑ.ΜΕΣΑ.ΣΤΗ.ΘΑΛΑΣΣΑ.ΚΑΙ.ΚΟΛΥΜΠΑ!!!

Δε με νοιαζει αν εισαι μικρος, μεγαλος, αντρας, γυναικα, αθληταρας, αδυνατος, ξενος. Καλες οι ρακετες, τα μπαρακια, το ποζεριλικι, το pr, το βολευ, αλλα ΜΠΕΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΑ. Τι να το κανω αν ξερεις γαματο βολευ η παιζεις ταβλι, αλλα δε κολυμπας ουτε μισο μετρο???

Αν πινεις αλκοολ και μετα πας και βουτας εισαι ηλιθιος και επικυνδυνος για σενα, πανε φυγε, στοκε.

Αν ηρθες απλα να πλατσουρισεις μεχρι εκει που πατας και μετα παιζεις ρακετες, μου πιανεις χωρο αχαριστε, πανε σε κανα γηπεδο να παιξεις τεννις.

Αν δε ξερεις κολυμπι, παλι μου πιανεις χωρο. Πανε σε καμια ρηχη πισινα να μουλιασεις μεσα στον ιδρωτα των αλλων αχαριστε.

 

Αυτοι που το μονο που κανουν ειναι να παιζουν ταβλι(τους σιχαινομαι) και να λιαζοντε στην ξαπλωστρα σαν τα βοδια(συνηθως γκομενες)!!!!!!!

 

Καταλαβαίνω να ενοχλείται κάποιος από αυτούς που παίζουν ρακέτες ενοχλώντας όλους τους υπόλοιπους γύρω τους

Δε μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να σας ενοχλεί κάποιος που δεν κάνει κάτι που σας επηρεάζει?

Στο σβέρκο σας κάθεται?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο πραγματικός φίλος, είναι αυτός που χαίρεται με τη χαρά σου.

 

Φουλ οφφτοπικ, αλλά ο πραγματικός φίλος είναι αυτός που λυπάται με τις λύπες σου. Το να χαρεί κάποιος με τη χαρά σου είναι ευκολάκι.

Στα δύσκολα φαίνεται ο κόσμος.

 

Επίσης, το να διαλέγεις φίλους ανάλογα με το αν σου λέει καλά λόγια είναι λάθος. Οι σωστοί φίλοι σου τη λένε. Έτσι διορθώνεται ο άνθρωπος και πάει μπροστά. Όχι αν ακούει συνέχεια, καλά το κάνεις, συνέχισε έτσι.

 

 

Να το αντιστρέψω? Πάς στον τάδε φίλο σου που σου είπε "για λόγους υγείας χάσε κάνα κιλό" και του λες "φιλαράκι θα στο πω για το καλό σου για λόγους υγείας δικής σου και των παιδιών σου, σταμάτα να δέχεσαι την καταπίεση της γυναίκας σου, να σε κάνει ότι θέλει, να σου μιλάει άσχημα και να σε μειώνει, θα αποκτήσεις κόμπλεξ, θα βλάψεις την υγεία σου και τα παιδιά σου θα αναπτύξουν ΄κόμπλεξ κατά τη διάρκεια της ζωής τους, απόρροια της χαμηλής αυτοεκτίμησης και μιας μάνας που δεν έδωσε ποτέ αγάπη. Διόρθωσε τα πράγματα ή χώρισε την χτες. Βεβαίως τα λέω όλα αυτά για το καλό σου και την υγεία σου."

 

Πώς νομίζετε οτι θα αντιδράσει ο "φίλος".

Θα σε στείλει στο διάολο. Εσύ όμως, αν είσαι φίλος του, πρέπει να του τα πεις. Να βάλεις την αμφιβολία αν βλέπεις ότι κάτι δεν πάει καλά. Και αν σε εκτιμά, θα καταλάβει ότι το είπες από αγάπη.

Από αγάπη το είπες, έτσι; Δεν πιστεύω να θες να πηδήξεις τη γυναίκα του χωρίς τύψεις; :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...