Προς το περιεχόμενο

dhl και τελωνειο


georgezaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

30% επι της αξιας του τιμολογιου χονδρικα + εκτελωνιστικα + δετε / αποθηκευτρα κτλ .

Πανω κατω δηλαδη στο 100αρι οπως ειπε ο φιλος απο πανω.

Εαν πας εσυ θα γλυτωσεις τα εκτελωνιστικα (50€) θα επιβαρυνθεις ομως -επιτηδες- απο εξοδα εκδοσης διατακτικης .

Πρακτικα σημαινει η διαφορα του αν πας εσυ η οχι ειναι στα 20 με 30 ευρω κερδος θα ελεγα ..

Βαλε βενζινες διοδια ταλαιπωρια χαμενος χρονος μαλλον δεν αξιζει θα ελεγα εγω ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες με πηρε τηλ ενας απο καποιο εκτελωνιστικο γραφειο και μου ζητησε αφμ και δου για ενα δεμα απο dhl  που εχει κολλησει στο τελωνειο.

την προηγουμενη με ειχαν ενημερωσει μεσω sms οτι ειχαν καποιο θεμα στο τελωνειο.

εψαξα με τον αριθμο αποστολης και ειδα οτι οντως υπηρχε σφαλμα στο τελωνειο.

παρ ολα αυτα δεν πληρωσα κατι παραπανω.

η τιμη ηταν γυρω στα 70.

συνηθως αγοραζω απο αγγλια,αλλα τωρα την πατησα γτ ηθελα ενα ηχειο που δεν το εβρισκα αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας. Αγόρασε η γυναίκα μου από Αμερική μερικά ρούχα, τα οποία δυστυχώς έρχονται με dhl. 

Το τιμολόγιο είναι 86,00$ + Shipping & Handling: 23.99$ σύνολο 109,99$

Να προτιμήσω να κάνω τον εκτελωνισμό μόνος μου ή να αφήσω την διαδικασία στην dhl; Από το να τραβιεμαι στο αεροδρόμιο, βενζίνη, διόδια, χρόνος, αξίζει τον κόπο;

 

Τι κουστούμι να περιμενω; 

 

 

Το μαγαζί έχει τις παρακάτω διαδικασίες shipping:

 

 

 

image001.png

 

 

Την επόμενη φορά, για να γλιτώσω την dhl ποια διαδικασία να προτιμήσω, για να έρθει με USPS;

Με Standard (AK & Hawaii) ή με Standard (Continental US);

 

 

Τελικά το δέμα ήρθε και δεν πλήρωσα τίποτα έξτρα.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Για πακέτο 12 ευρώ συνολικά (μαζί με μεταφορικά) και dhl περνάει στάνταρ τελωνείο; Ευχαριστώ!

Dhl με συνολικο κοστος προιοντος και μεταφορας 12€ μαλλον δεν ειναι dhl courier αλλα dhl paket των γερμανικων ταχυδρομειων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Αμερική. Το αγόρασα με επιλογή economy international shipping και βλεπω μετα στο tracking number πως τη δουλειά έχει αναλάβει η DHL... Το εχω πάθει ένα σοκ, καθώς από ό,τι βλέπω δεν τους ενδιαφέρει το κατώτατο όριο των 22€, οπότε αναμένω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...