Προς το περιεχόμενο

dhl και τελωνειο


georgezaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 20/6/2020 στις 9:42 ΜΜ, Upgreen22 είπε

Καλησπέρα, μία ερώτηση έχω παρακαλώ, θέλω να παραγγείλω ένα κινητό από aliexpress, ο πωλητής μου είπε ότι μπορεί να το στείλει μόνο με dhl και δεν θα πληρώσω τελωνείο γιατί θα πάει πρώτα Βρετανία και μετά θα έρθει Ελλάδα. Ισχύει αυτό ή θα έχω καμία αρνητική έκπληξη όταν φτάσει Ελλάδα?

Ευχαριστώ

αν και καθυστερημένη απάντηση πιστεύω θα σε βοηθήσει (αν εν τω μεταξύ δεν έχεις αγοράσει κάτι άλλο)

Ναι ισχύει αυτό που σου είπαν, έχω φέρει με dhl τριγωνική μέσω Αγγλίας κινητό από aliexpress (Meizu συγκεκριμένα) με κόστος μεταφορικών υψηλό μεν (~$29), αλλά μου το έφερε η dhl σπίτι μου χωρίς επιπλέον έξοδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλησπερα, μια αγορά αξίας 20ε (μαζι με μεταφορικά) και μικρου μεγέθους πακέτου από Ιαπωνια και αποστολή με DHL Express, εχει πιθανότητες να εχει επιπλέον χρεώσεις απο μεριά της DHL οταν φτάσει? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NastyChocobo είπε

Kαλησπερα, μια αγορά αξίας 20ε (μαζι με μεταφορικά) και μικρου μεγέθους πακέτου από Ιαπωνια και αποστολή με DHL Express, εχει πιθανότητες να εχει επιπλέον χρεώσεις απο μεριά της DHL οταν φτάσει? Ευχαριστώ.

ΑΝ η ΤΕΛΙΚΗ τιμη ειναι 20ε τοτε δεν πληρωνεις κατι αλλο (22ε ειναι η ατελεια).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά αγόρασα ένα ζευγάρι παπούτσια από την ιστοσελίδα GOAT στην Αμερική, 170 ευρώ με το shipping. DHL. Θα πληρώσω τελωνείο? 

Επεξ/σία από kyriacos1948
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, kyriacos1948 είπε

Παιδιά αγόρασα ένα ζευγάρι παπούτσια από την ιστοσελίδα GOAT στην Αμερική, 170 ευρώ με το shipping. DHL. Θα πληρώσω τελωνείο? 

απο πανω ο @Salvation81 εγραψε κατι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, kyriacos1948 είπε

Παιδιά αγόρασα ένα ζευγάρι παπούτσια από την ιστοσελίδα GOAT στην Αμερική, 170 ευρώ με το shipping. DHL. Θα πληρώσω τελωνείο? 

Υπολογισε στην ΚΑΛΥΤΕΡΗ να πληρωσεις κανα 140αρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλύσπερα σε όλους!

Παρήγγειλα Ένα ανταλλακτικό για ποδήλατο αξίας  270€
Απο Singapore.Και Στάλθηκε με DHL express.

Κάλεσα σήμερα την DHL Καθώς είδα το δέμα μου να είναι στο τελωνείο..Η Κοπέλα που μίλησα μου ζήτησε ΑΦΜ και τα σχετικά, Και επίσης ζήτησε να τουs στείλω ένα creenshot από το τιμολόγιο αγοράς,και το τι περιέχει μέσα το δέμα κλπ.

Μου είπε οτι σε 3 μέρες θα γίνει ο εκτελωνισμός τού δέματος,ξέρετε πόσο θα πληρώσω για όλο το μαλλί..Και τι είναι καλύτερο να κάνω στην προκειμένη περίπτωση να πάω από εκεί,μπας και γλιτώσω τίποτα;

Να Τονίσω οτι το δέμα είναι γύρω στα 2 kg!


Ευχαριστώ για όποια απάντηση μου δώσετε!

Επεξ/σία από George.83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, George.83 είπε

Καλύσπερα σε όλους!

Παρήγγειλα Ένα ανταλλακτικό για ποδήλατο αξίας  270€
Απο Singapore.Και Στάλθηκε με DHL express.

Κάλεσα σήμερα την DHL Καθώς είδα το δέμα μου να είναι στο τελωνείο..Η Κοπέλα που μίλησα μου ζήτησε ΑΦΜ και τα σχετικά, Και επίσης ζήτησε να τουs στείλω ένα creenshot από το τιμολόγιο αγοράς,και το τι περιέχει μέσα το δέμα κλπ.

Μου είπε οτι σε 3 μέρες θα γίνει ο εκτελωνισμός τού δέματος,ξέρετε πόσο θα πληρώσω για όλο το μαλλί..Και τι είναι καλύτερο να κάνω στην προκειμένη περίπτωση να πάω από εκεί,μπας και γλιτώσω τίποτα;

Να Τονίσω οτι το δέμα είναι γύρω στα 2 kg!


Ευχαριστώ για όποια απάντηση μου δώσετε!

Ειναι λιγακι "ρευστη" η κατασταση στην DHL, υπολογισε απο 115ε μεχρι 160ε (εχουν αλλαξει καποιες χρεωσεις τελευταια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, George.83 είπε

115€ Παλεύεται 160€ Με έπιασε πόνος στο μυαλό.

Σ’ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

125-130ε μαλλον θα πληρωσεις (με βαση το τι πληρωσα εγω πριν 5 λεπτα στην DHL για κατι δικο μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατάλαβα,αν ειναι τόσα οκ,μου ειπαν 3  εργάσιμες μέρες από εχθές,που Ενημερώθηκα,λογικά Δευτέρα θα έχω το δέμα σπίτι..

Και  στην παράδοση Θα δώσω το υπόλοιπο του τελωνειου,σωστα;

Επεξ/σία από George.83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, George.83 είπε

Κατάλαβα,αν ειναι τόσα οκ,μου ειπαν 3  εργάσιμες μέρες από εχθές,που Ενημερώθηκα,λογικά Δευτέρα θα έχω το δέμα σπίτι..

Και  στην παράδοση Θα δώσω το υπόλοιπο του τελωνειου,σωστα;

Ναι οσα σε χρεωσουν τα δινεις στο παιδι που θα σου φερει τα πραγματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2020 στις 5:10 ΜΜ, kyriacos1948 είπε

Παιδιά αγόρασα ένα ζευγάρι παπούτσια από την ιστοσελίδα GOAT στην Αμερική, 170 ευρώ με το shipping. DHL. Θα πληρώσω τελωνείο? 

Τελικά πόσο σου βγήκε τελωνείο; Περιμένω κι εγώ δέμα από GOAT αξίας μαζί με τα μεταφορικά 130 δολάρια με dhl express αν και τους ζήτησα με USPS..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, George.83 είπε

Εγώ αναμένω το δέμα μου,σε 1 ώρα,και μου βγήκε να πληρώσω 147 ευρω..Δεν έχω λόγια για την κλεψιά που κυριαρχεί εδώ,

Αφού τους το επιτρέπει το κράτος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...