Προς το περιεχόμενο

dhl και τελωνειο


georgezaf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 599
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, George.83 είπε

Εγώ αναμένω το δέμα μου,σε 1 ώρα,και μου βγήκε να πληρώσω 147 ευρω..Δεν έχω λόγια για την κλεψιά που κυριαρχεί εδώ,

Ναι επειδη το κοστος ειναι ανω των 150ε εσυ πληρωνεις κατι τοις παραπανω (εμενα ηταν γυρω στα 120ε κοστος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ παρήγγειλα από ebay.co.uk κάτι ακουστικά Philips SHP9500 £63 και ήρθε από Κίνα μέσω Αγγλίας και δεν πλήρωσα τίποτα. Δεν έχω ξαναπαραγγείλει έτσι..Αυτό είναι η τριγωνική που λέτε και δεν πλήρωσα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, ltodd είπε

Εγώ παρήγγειλα από ebay.co.uk κάτι ακουστικά Philips SHP9500 £63 και ήρθε από Κίνα μέσω Αγγλίας και δεν πλήρωσα τίποτα. Δεν έχω ξαναπαραγγείλει έτσι..Αυτό είναι η τριγωνική που λέτε και δεν πλήρωσα ?

H αυτο η η δηλωθεισα τιμη ηταν μικροτερη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα και παρόμοιο post φίλου με ίδια εμπειρία, μέσω της υπηρεσίας Speedpak - Orange connect το προϊόν από Κίνα έγινε ευρωπαϊκό και έφτασε Ελλάδα με Ελτα. Όπως και να έχει εμένα δε με χάλασε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση.θελω να αγοράσω από Κίνα κάτι ηχομονοτικες κουβέρτες . Οι οποίες έχουν αξία 500 ευρώ και έξοδα αποστολής 300€ σύνολο 800 ευρω και βάρος 40 κιλα. Θα μου τις στείλει με κούριερ αλλά δεν μου λέει με ποια και μου λέει ότι μεσα στα έξοδα αποστολής είναι και τα έξοδα διαχείρισης και οι φόροι τελωνειου και ότι δεν χρειάζεται να ασχοληθώ ούτε να πληρώσω τελωνειακούς δασμούς θα τα κάνει όλα η  freight forwarding company  ( Υπηρεσία Διαμετακόμισης Φορτίων)     Γίνετε αυτό; Παρακάτω κάνω copy paste κάποια από αυτά που μου λέει

Dear,
Because the freight forwarding company guarantees that you do not have to pay extra fees.
Because he has collected all the fees. He is responsible for clearing customs and paying taxes for you.
And I don’t have a client who needs to pay extra for this. you do not need to worry. Regards.
 
Dear,
The courier company is still not sure about the name of your courier.
Your product is small and light. So send it to you by courier. Not by sea.
Volume: 0.4m2
Weight: 37kgs
The volume and weight are estimated by us based on previous cargo. The actual goods shall prevail. Regards.
 
Dear,
China: Dingguan International Logistics
The courier company did not tell the courier companies in other countries.
This express company is a company that our company often cooperates with.
Our company has a lot of goods with small weight and size. They are all transported by his company.
And customers do not need to pay any fees. Our past customers are the same as you without paying extra fees.
Regards.
 
Dear,
1. Our company does not go to Greece.
2. We deliver the goods to the freight forwarding company. The courier company will take care of everything. You don't need to touch on tax payment and customs clearance. And you don’t have to pay extra.
Of course we can use paypal. Regards.
 
Dear,
I asked about 5 freight forwarding companies. For the first time, I chose to ship to your port by sea. However, tariffs are not included. Shipping costs about 600 dollars.
Finally, I considered that the goods are small in weight and volume, so I chose express delivery to your home and include customs duties. I used to choose express delivery. So your first experience. You will be surprised. Regards.
Επεξ/σία από taraxias1984
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! 
Ήθελα να ρωτησω για ένα πακέτο συνολικής αξίας 60€ (μεταφορικά και τιμή προϊόντος) που ήρθε με dhl, ξέρετε ποσο περίπου θα βγει το τελωνείο? 
Ευχαριστώ πολύ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Renaki17 είπε

Καλησπέρα! 
Ήθελα να ρωτησω για ένα πακέτο συνολικής αξίας 60€ (μεταφορικά και τιμή προϊόντος) που ήρθε με dhl, ξέρετε ποσο περίπου θα βγει το τελωνείο? 
Ευχαριστώ πολύ! 

Να περιμένεις από 60€-80€ και πάνω... 

Επεξ/σία από andreas1gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Renaki17 είπε

Καλησπέρα! 
Ήθελα να ρωτησω για ένα πακέτο συνολικής αξίας 60€ (μεταφορικά και τιμή προϊόντος) που ήρθε με dhl, ξέρετε ποσο περίπου θα βγει το τελωνείο? 
Ευχαριστώ πολύ! 

Αλλαζουν συχνα πυκνα τους τιμοκαταλογους τους αλλα νομιζω γυρω στο 60αρι.

Στις 13/10/2020 στις 10:14 ΠΜ, taraxias1984 είπε

Γεια σας παιδιά μια ερώτηση.θελω να αγοράσω από Κίνα κάτι ηχομονοτικες κουβέρτες . Οι οποίες έχουν αξία 500 ευρώ και έξοδα αποστολής 300€ σύνολο 800 ευρω και βάρος 40 κιλα. Θα μου τις στείλει με κούριερ αλλά δεν μου λέει με ποια και μου λέει ότι μεσα στα έξοδα αποστολής είναι και τα έξοδα διαχείρισης και οι φόροι τελωνειου και ότι δεν χρειάζεται να ασχοληθώ ούτε να πληρώσω τελωνειακούς δασμούς θα τα κάνει όλα η  freight forwarding company  ( Υπηρεσία Διαμετακόμισης Φορτίων)     Γίνετε αυτό; Παρακάτω κάνω copy paste κάποια από αυτά που μου λέει

Dear,
Because the freight forwarding company guarantees that you do not have to pay extra fees.
Because he has collected all the fees. He is responsible for clearing customs and paying taxes for you.
And I don’t have a client who needs to pay extra for this. you do not need to worry. Regards.
 
Dear,
The courier company is still not sure about the name of your courier.
Your product is small and light. So send it to you by courier. Not by sea.
Volume: 0.4m2
Weight: 37kgs
The volume and weight are estimated by us based on previous cargo. The actual goods shall prevail. Regards.
 
Dear,
China: Dingguan International Logistics
The courier company did not tell the courier companies in other countries.
This express company is a company that our company often cooperates with.
Our company has a lot of goods with small weight and size. They are all transported by his company.
And customers do not need to pay any fees. Our past customers are the same as you without paying extra fees.
Regards.
 
Dear,
1. Our company does not go to Greece.
2. We deliver the goods to the freight forwarding company. The courier company will take care of everything. You don't need to touch on tax payment and customs clearance. And you don’t have to pay extra.
Of course we can use paypal. Regards.
 
Dear,
I asked about 5 freight forwarding companies. For the first time, I chose to ship to your port by sea. However, tariffs are not included. Shipping costs about 600 dollars.
Finally, I considered that the goods are small in weight and volume, so I chose express delivery to your home and include customs duties. I used to choose express delivery. So your first experience. You will be surprised. Regards.

Στο τελευταιο μηνυμα σου λεει πως δεν συμπεριλαμβανονται τα εξοδα, η το διαβασα λαθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2020 στις 7:32 ΜΜ, andreas1gr είπε

Να περιμένεις από 60€-80€ και πάνω... 

 

22 ώρες πριν, Salvation81 είπε

Αλλαζουν συχνα πυκνα τους τιμοκαταλογους τους αλλα νομιζω γυρω στο 60αρι.

Στο τελευταιο μηνυμα σου λεει πως δεν συμπεριλαμβανονται τα εξοδα, η το διαβασα λαθος;

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τελικά βγήκε γρήγορα, στα 56€ ήταν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Renaki17 είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις! Τελικά βγήκε γρήγορα, στα 56€ ήταν. 

Ναι εριξαν τις τιμες, νομιζω πηγε γυρω στα 45ε ο εκτελωνισμος σαν αξια + ΦΠΑ και δασμοι οταν ισχυουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με συγχωρείτε γνωρίζει καποιος/α  όταν μια αποστολή έρχετε από  Ινδία και το κόστος σε € είναι 60 όταν περνάει από τελωνείο τι ακριβώς ζητάνε για να αναλάβει όλο τ διαδικασία η dhl  και πόσο είναι το κόστος? 

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Meryliaky είπε

Με συγχωρείτε γνωρίζει καποιος/α  όταν μια αποστολή έρχετε από  Ινδία και το κόστος σε € είναι 60 όταν περνάει από τελωνείο τι ακριβώς ζητάνε για να αναλάβει όλο τ διαδικασία η dhl  και πόσο είναι το κόστος? 

Ευχαριστώ 

Κανα 45αρι το κοστος της DHL + 24% (επι τις ολικης τιμης, αν ειναι 60 οπως λες θα πληρωσεις κανα 60αρι τελικη).

Θα σου ζητησουν ΑΦΜ, να κανεις μια ηλεκτρονικη εξουσιοδοτηση και φυσικα αποδειξη αγορας η κινησης καρτας αν δεν εχει μεσα στο κουτι.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Θέλω να αγοράσω ένα σετ crossropes από ΗΠΑ, απο εταιρεία με κόστος γύρω στα 170 Ευρώ. Οι επιλογες που μου δίνει για παράδοση είναι

DHL - Standard (Duties Included) Free

DHL - Expedited (Duties Included) $10

Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω το τελωνείο; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Panopticon είπε

Θέλω να αγοράσω ένα σετ crossropes από ΗΠΑ, απο εταιρεία με κόστος γύρω στα 170 Ευρώ. Οι επιλογες που μου δίνει για παράδοση είναι

 
DHL - Standard (Duties Included) Free
 

DHL - Expedited (Duties Included) $10

Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω το τελωνείο; Ευχαριστώ!

ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...