Προς το περιεχόμενο

Digea: Αύριο ολοκληρώνεται η ψηφιακή μετάβαση στην Αττική


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω πως έκανα σάρωση ψηφιακών και αναλογικών μαζί. Θα το ξανατσεκάρω.

Πλάκα σου κάνει βρε, πάει το αναλογικό. 

Απλά ακόμα δεν τελείωσαν οι εργασίες προφανώς ή αντιμετώπισαν κάποιο πρόβλημα (το πιο πιθανό).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 181
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πλακα κανω φιιλος - αναλογικα γιοκ !


Ναι μαμωτο λιγο πριν τελειωσω...!

Αλφα εβλεπα μπεκα, και μετα θα ειχε εντολη και κυκλο.

 

φιλε εχει ενα μωρο τωρα στην 10η εντολη ,αστο ,  διαστημα !

θα πηγαινες για δευτερο γυρο σιγουρα :-D :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μωρό ρε ψεύτη, κι άνοιξα web TV να δω :lol:

 

Edit: δείχνανε διαφημίσεις τα web TV ή δε θυμάμαι καλά; Το κάνανε μόνο για σήμερα άραγε που δεν παίζει η τηλεόραση;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μωρό ρε ψεύτη, κι άνοιξα web TV να δω :lol:

 

Edit: δείχνανε διαφημίσεις τα web TV ή δε θυμάμαι καλά; Το κάνανε μόνο για σήμερα άραγε που δεν παίζει η τηλεόραση;

 

Ωραιος! Ειχα ξεχασει πως υπαρχει και η web tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθήνα, περιοχή Ερυθρού Σταυρού, ως τις 4 η ώρα μόνο της Κρατικής εκπέμπονταν (Ν1, NHD, Nsports, Vouli, TV5, DW, BBC, RIK και ραδιόφωνα). Τώρα μόλις βλέπω μπήκαν και της Digea τα κανάλια... (φτου, την έχασα την τούρκικη ταινία στο star :P )

Πάντως χαίρομαι πολύ γιατί πλέον έχω τέλεια λήψη στα αγαπημένα μου TV5, BBC, DW, Βουλή στα οποία μέχρι χτες δεν είχα καλή λήψη (για λόγο που δεν έχω διαλευκάνει, ίσως λόγω κακών καλωδίων στην πολυκατοικία είχα κυμαινόμενο σήμα κάτω από 40% και δεν μπορούσα να παρακολουθήσω τίποτα). Ελπίζω να παραμείνει έτσι γιατί αυτά τα κανάλια και ειδικά το γαλλικό έχουν φοβερά ντοκυμανταίρ - ενημερωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Υμηττό πόσα πιάνετε; (μαζί με το ράδιο συνολικά) 

Παίζει από Υμηττό να πιάνει λιγότερα από ότι από αλλού;

Πώς ξέρω αν πιάνω μόνο από Υμηττό; Είμαι στην περιοχή του Ερυθρού Σταυρού και από όσο ξέρω η κεραία της πολυκατοικίας κοιτάζει τον Υμηττό. Η αναζήτηση μου βγάζει TV 29, RADIO 6 κανάλια. Αλφαβητικά είναι,

TV:

ΑΒ (τι είναι πάλι αυτό; )

ACTION24

ALPHA

ANT1

ART

ATTICATV

BBC World News

BLUE SKY

CHANNEL 9

DW

E

EXTRA CHANNEL

HIGH TV

KONTRA CHANNEL

M.tv

MAD TV

MEGA

MTV GREECE

N HD

N Sports

N1

NICKELODEON

RIK

SBC

SKAI

SMILE

STAR

TV 5 Europe

Vouli

 

και ράδιο:

Kosmos

KOSMOS

Proto

PROTO

Trito

TRITO

 

Μου λείπει κάτι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εντάξει αυτό εννοουσα. Το που είναι η κεραία. Εγώ είμαι Νικαία και κοιτάζω Υμηττό. Κι εγώ 35 έχω τωρα στο σύνολο αλλά δε μπορω τώρα να δω ποια είναι. Πριν ειχα 32.

Απλα σκέφτομαι μηπως κάνουν καμια μαμακια καο πιανεις άλλα απο το ενα κεντρο άλλα απο το αλλο κοκ.

Το ΑΒ κάπου διάβασα (η εδώ η σε άλλο φόρουμ δε θυμάμαι) οτι είναι το Zoom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, να δούμε τι θα πούνε και οι άλλοι που πιάνουν από Πάρνηθα, μήπως έχουμε καμιά διαφορά.

 

Απορία: μέχρι χτες έπιανα (με "χιόνια") στα αναλογικά το CNN. Τώρα τέλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αυτοματο συγχρονιασμο σε δυο tv για να μην με πρηξουν στα τηλ από το σπιτι στη δουλεια αλλα δεν εκατσα να ψαξω αν υπαρχουν απώλειες καναλιων.

Στο αυτοκινητο που εχω οθονη με tv tuner αναλογικο μονο NERIT και N sports

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες του καθηγητάκου να γυρίσει πλευρό... Αν δεν πρόκειται για εντυπωσιασμούς για να πουλήσει κανένα βιβλίο ή να ρίξει κανένα πιπινάκι, ο μάστορας είναι μεγάλος φιδέμπορας. Σοβαρά τώρα, εχω ακούσει καλύτερες θεωρίες από ταξιτζή με μόρφωση δημοτικού.

Αν ήξερε πόσα εκατομμύρια ευρώ κοστίζουν οι UHF συχνότητες, θα σταματούσε τα όνειρα εκει. Τέλος πάντων, ας μας εξηγήσει πως σκέφτεται να υλοποιήσει wifi δίκτυο με μονόδρομη εκπομπή σήματος; Βασικά πράγματα, στην αμφίδρομη επικοινωνία που χρειάζεται το internet πρέπει να υπάρχει πομπος+δέκτης σε κάθε θέση. Αν ήταν τόσο εύκολο/φτηνό/έξυπνο/βάλε-οτι-θες θα το είχαν κάνει χρόνια τώρα για να έχουμε internet στις τηλεοράσεις, ακόμα και οι interactive TV υλοποιήσεις τύπου SKY στην Αγγλία, απαιτούσαν σύνδεση με το τηλεφωνικό δίκτυο. Κι όλα αυτά τα περίεργα πρέπει κοστολογικά και ποιοτικά να συγκριθούν με το 3G και το 4G της κινητής. Χμμ... :ph34r:

Πραγματικά, φτάσαμε στο 2014 και υπάρχουν άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν την διαφορά μονόδρομης/αμφίδρομης επικοινωνίας; Για να υπάρχει "internet" σε οποιαδήποτε μορφή πρέπει να "αντιδρά" σ'ένα βασικό, έστω υποτυπώδες, user demand, αλλιώς μιλάμε πάλι για "τηλεόραση". Εκτός αν σκέφτεται ο μάστορας να χώσει πομπούς UHF σε κάθε smartphone... Χαχαχα κλαίω... Αντε βρε και η AM / SW μπάντα είναι άδεια, ας στήσουμε κι εκεί ένα "internet" να μας βρίσκεται. Εχώ ενα κιτ πομπό SW αν θέλει να του τον φέρω να ξεκινήσει την επαναστατική του ιδέα.. :P

Καλές πωλήσεις συγγραμμάτων να του πεις, εκ μέρους μου.. ;)

To δυστυχημα δεν ειναι η ιδεα του,αλλα οτι οπως προανεφερε ο φιλος αυτος ειναι καθηγητης και πληρωνεται απο το ελλινικο δημοσιο....

Απο τις λιγες φορες που βλεπω ευστοχες τοποθετησεις εμπεριστατομενες και επιστημονικα ορθες.μπραβο σου φιλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...