Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 θα παρουσιαστεί στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα δεν υπαρχει κατι αλλο να ειπωθει.1 μηνας εμεινε και ο Σεπτεμβριος αναμενετε πιο καυτος απο οτι ο Αυγουστος.Note 4 στις 3 iphone 6(ελπιζω και σε 5.5" εκτος απο 4.7") στις 9.Για να δουμε.Ελπιζω να ειναι κορυφαια και τα 2 κινητα και απο τις 2 εταιριες ωστε να υπαρχει μεγαλος ανταγωνισμος ειδικα στην μεγαλη κατηγορια(g3/note 4/iphone 6 5.5") που θα οφελησει μονο εμας τους καταναλωτες.

Επεξ/σία από king2009
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

note 3 the best . ακομα , τωρα το iphony καλο φαινεται το καινουργιο καθιστε να το δουμε .. Η αληθεια ειναι οτι το ios ειναι πιο ραφιναρισμενο και γρηγορο απο το αντροιντ που τρεχει 48 εφαρμογες ( σοβαρα) ταυτοχρονα σε casual χρηση .. αλλα βεβαια δεν εχει την ελευθερια και καποια χαρακτηριστικα του.. Η αληθεια επισης ειναι πως πλεον η απλ ακολουθει και αντιγραφει τα αντροιντ .. Καθε φορα που βρισκομαι σε παρεα με διαφορα κινητα τα αιφων μου φανταζουν ως τα πιο αναχρονιστικα σε ντηζαιν αναμεσα στα "πλαστικα?" lg kai samsung 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκατά! :mad:

Καλά μην χαλιεσε βαλτο στην μέγκενη εσύ και ίσιωσε το :P

 

Κάτι πρέπει να παρουσιάσει η Apple με αυτά τα μοντέλα το με πόση ευκολία πέρασα σε ένα iNew μετά από 6+ χρονιές iPhones μου προξένησε κ εμένα μεγάλη εντύπωση.. Χάνδρες όπως "αναγνώριση δαχτυλικών αποτυπωμάτων" δεν πουλάνε πια ούτε iOs με διαφορετικά εικονίδια,πρέπει να δικαιολογήσει στο ακέραιο τα χρήματα που ζητάει από τον καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μην χαλιεσε βαλτο στην μέγκενη εσύ και ίσιωσε το :P

Απλά αυτό που βλέπω είναι εντελώς αντίθετο με τη σχεδιαστική φιλοσοφία του jobs και δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παρατηρώ ότι κάθε χρόνο η Apple βγάζει ένα μεγαλύτερο κινητό με ελάχιστες καινοτομίες.

 

Έχει πιάσει ταβάνι η σημερινή τεχνολογία ή οι ιδέες του δημιουργικού της εταιρείας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone, μοδα, 800 ευρω κινητο, το αγοραζουν τα ψωνια, ξερω πολλους που το παιρνουν για να το πεταξουν στο τραπεζι στην καφετέρια, το iOS ειναι κλειδωμενο, το Android ειναι φτηνο και καλο

 

ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΛΙΣΕΔΙΕΣ σε καθε θρεντ μας εχετε ζαλισει την υπαρξη ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. Ε-ΛΕ-ΟΣ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αυτό που βλέπω είναι εντελώς αντίθετο με τη σχεδιαστική φιλοσοφία του jobs και δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου!

Ξεχασες γρηγορα νομιζω τις ομορφες πισω καμπύλες του 3G ,, ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά αυτό που βλέπω είναι εντελώς αντίθετο με τη σχεδιαστική φιλοσοφία του jobs και δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου!

Δεν νομιζω οτι ο Jobs ειχε καποια σχεδιαστικη φιλοσοφια. Ο Jobs ηταν CEO δεν τα εφτιαχνε ο ιδιος.

Ειχε λογο βεβαια στο τελικο προιον, αλλα δεν ηταν σχεδιαστης,ουτε ηλεκτρονικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O jobs ηταν ο master του marketing.Ηξερε να προωθει οποιοδηποτε προιον οπως μονο αυτος ηξερε και το πουλουσε σαν ζεστο ψωμι.Το design ειναι του σχεδιαστικου τμηματος της apple οχι του jobs η αλλων μεγαλο στελεχων.

Εγώ πάντως παρατηρώ ότι κάθε χρόνο η Apple βγάζει ένα μεγαλύτερο κινητό με ελάχιστες καινοτομίες.

 

Έχει πιάσει ταβάνι η σημερινή τεχνολογία ή οι ιδέες του δημιουργικού της εταιρείας?

Ειμαστε στο peak βασικα στα κινητα.Και μονο που βαζουν qhd σε 5.5" οθονη καταλαβαινεις οτι δεν ξερουν τι αλλο να κανουν για να πουλησουν.Το μελλον ειναι αναδιπλουμενες οθονες που γινονται και tablets και οποιος το καταφερει πρωτος αυτος θα παει μπροστα.Μεχρι τοτε απλα θα βαζουν πυρηνες/ραμ/αχρηστες αναλυσεις.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ο Jobs ειχε καποια σχεδιαστικη φιλοσοφια. Ο Jobs ηταν CEO δεν τα εφτιαχνε ο ιδιος.

Ειχε λογο βεβαια στο τελικο προιον, αλλα δεν ηταν σχεδιαστης,ουτε ηλεκτρονικος.

Εγώ άλλα έχω διαβάσει στη βιογραφία του. Μιλάμε για σαφέστατες επιρροές από το μοντέρνο κίνημα, τη minimal φιλοσοφία, απλότητα, καθαρότητα, κλπ, Μπορεί να μην ήξερε να σχεδιάζει ο ίδιος, αλλά είχε άποψη και εννοείται ότι αυτή η άποψή του περνούσε τελικά. Χώρια τις "εμμονές" του πατριού του στη λεπτομέρεια ακόμα και στα μη εμφανή σημεία μιας κατασκευής.

 

 

Ξεχασες γρηγορα νομιζω τις ομορφες πισω καμπύλες του 3G ,, ;)

Δεν τις ξεχνάω και δεν έχει σχέση με την εικόνα του iPhone 6 που έχουμε αυτή τη στιγμή, μονολοθικό, unibody, λιτό, χωρίς περιττές οριζόντιες γραμμές στην πλάτη και διακοσμητικά στοιχεία και  κ.α. Επιφυλάσσομαι για την επίσημη παρουσίαση της συσκευής.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παρατηρώ ότι κάθε χρόνο η Apple βγάζει ένα μεγαλύτερο κινητό με ελάχιστες καινοτομίες.

 

Έχει πιάσει ταβάνι η σημερινή τεχνολογία ή οι ιδέες του δημιουργικού της εταιρείας?

Συμφωνώ. Μια καλή πρωτοτυπία να τάραζε την αγορά θα ήταν να βγάλει iphone dual sim. Δεν νομίζω να έχει βγει κάτι τέτοιο αν δεν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και εγω κατι παιδια:  σε facebook και skype ποιο κινητο ανταποκρινετε /τα δειχνει καλυτερα κτλπ ενα android  πανακριβο κινητο  οπως της samsung πχ ή ενα iphone ?

 

επειδη με ενδιαφερει το facebook /skype γ ιαυτο ρωταω γιατι δεν κατεχω ακριβο κινητο. ευχαριστω 

 

 

σε τι και τι  εχουν διαφορες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και εγω κατι παιδια: σε facebook και skype ποιο κινητο ανταποκρινετε /τα δειχνει καλυτερα κτλπ ενα android πανακριβο κινητο οπως της samsung πχ ή ενα iphone ?

 

επειδη με ενδιαφερει το facebook /skype γ ιαυτο ρωταω γιατι δεν κατεχω ακριβο κινητο. ευχαριστω

 

 

σε τι και τι εχουν διαφορες?

Η εφαρμογη facebook ειναι οτι χειροτερο υπαρχει στο θεμα optimize.Χαλια κωδικας πολλα κολληματα.Και σε iphone και σε android.Το skype δουλευει αψογα και στα 2 λειτουργικα.Facebook καλυτερα μπαινε απο το browser μην βαλεις την εφαρμογη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω και εγω κατι παιδια: σε facebook και skype ποιο κινητο ανταποκρινετε /τα δειχνει καλυτερα κτλπ ενα android πανακριβο κινητο οπως της samsung πχ ή ενα iphone ?

 

επειδη με ενδιαφερει το facebook /skype γ ιαυτο ρωταω γιατι δεν κατεχω ακριβο κινητο. ευχαριστω

 

 

σε τι και τι εχουν διαφορες?

Παντως, στο iphone ειναι μια χαρα η εφαρμογη του fb κσι ρολλαρει μια χαρσ, χωρις lag.

Το skype επισης απροβληματιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...