Προς το περιεχόμενο

Το iPhone 6 θα παρουσιαστεί στις 9 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν αλλαεζις interface καθε μηνα / μερα / χρονο. Αλλαζεις οποτε ΘΕΣ εσυ, κατα πασα πιθανοτατα, μια και μοναδικηφορα που θα αγορασεις την συσκευη. Σε 1.5 λεπτο την φτιαχνεις οπως θες ΕΣΥ (και οχι η google / apple) και εισαι ετοιμος. 

 

Όταν πήρα το Galaxy έμεινα με το stock για 3 μήνες περίπου. Μετά πήγα στον SPB (10€), μετά στον nova prime (3-4€). Και οι δύο έχουν να αναβαθμιστούν πάνω από χρόνο αν και είναι επί πληρωμή. Πληροφορικά. Πέρασα από apex, go και κατέληξα ξανά στον nova (τον free) και ενίοτε στον stock. 

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ενώ στο android ήθελα πάντα να το αλλάξω και δεν με ικανοποιούσε τίποτα, το ios πάντα μου άρεσε έτσι όπως είναι. Ναι, θα με βόλευε στο ios να μην μπαίνω στο μενού για να ανοίξω το 3g αλλά συνήθως το έχω ανοιχτό οπότε δεν έχω θέμα. Επίσης όμως θα με βόλευε στο android να μπορώ να κάνω backup των αρχείων/εφαρμογών/saves μου χωρίς να πρέπει να αγοράσω το titanium backup ή να κάνω root. Tα άξιζε φυσικά.

 

Όσο για το κλειδωμένο bluetooth των iphone...... εγώ προσωπικά έχω να μεταφέρω αρχεία μεσώ bluetooth από τη εποχή των nokia. Φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος. Έχουμε φτάσει στο σημείο πάρα πολύ λένε συνεχεία ότι "τα iphone δεν έχουν bluetooth" και να απορούν με αυτούς που έχουν hand-free συνδεδεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 239
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Atzamestatos, επειδή κόλλησαν τα μυαλά μου προσπαθώντας να σε διαβάσω, please λυπήσου μ(ας)ε.

 

Αν το συνεχίσετε έτσι και αυτό το topic θα κλειδωθεί. Κρατήστε δυνάμεις για την επίσημη κυκλοφορία...

 

:/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πήρα το Galaxy έμεινα με το stock για 3 μήνες περίπου. Μετά πήγα στον SPB (10€), μετά στον nova prime (3-4€). Και οι δύο έχουν να αναβαθμιστούν πάνω από χρόνο αν και είναι επί πληρωμή. Πληροφορικά. Πέρασα από apex, go και κατέληξα ξανά στον nova (τον free) και ενίοτε στον stock.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι ενώ στο android ήθελα πάντα να το αλλάξω και δεν με ικανοποιούσε τίποτα, το ios πάντα μου άρεσε έτσι όπως είναι. Ναι, θα με βόλευε στο ios να μην μπαίνω στο μενού για να ανοίξω το 3g αλλά συνήθως το έχω ανοιχτό οπότε δεν έχω θέμα. Επίσης όμως θα με βόλευε στο android να μπορώ να κάνω backup των αρχείων/εφαρμογών/saves μου χωρίς να πρέπει να αγοράσω το titanium backup ή να κάνω root. Tα άξιζε φυσικά.

 

Όσο για το κλειδωμένο bluetooth των iphone...... εγώ προσωπικά έχω να μεταφέρω αρχεία μεσώ bluetooth από τη εποχή των nokia. Φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος. Έχουμε φτάσει στο σημείο πάρα πολύ λένε συνεχεία ότι "τα iphone δεν έχουν bluetooth" και να απορούν με αυτούς που έχουν hand-free συνδεδεμένο.

Μια σημειωση.Ο nova prime αναβαθμιζετε αρκετα συχνα και ειναι στην εκδοση 3.0.2.Ο spb παρατηθηκε δυστυχως.Αναλογως με αυτον ειναι ο next launcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σημειωση.Ο nova prime αναβαθμιζετε αρκετα συχνα και ειναι στην εκδοση 3.0.2.Ο spb παρατηθηκε δυστυχως.Αναλογως με αυτον ειναι ο next launcher.

Εγώ τον nova free βλέπω στην 3.0.2. Τον prime τον βλέπω στην 1.1 με τελευταία αναβάθμιση στις 17/08/2013

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher.prime&hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εχει οδηγιες πως να κανεις root μαλλον δεν ειναι και τοσο ευκολο, αλλιως δεν θα χρειαζοταν οδηγιες..λεω εγω τωρα

Γιαυτο λεγεται διαχρονικος. Γενικοτερα το design διατηρειται, δεν ειναι τεχνολογια να θεωρηθει ξεπερασμενη. 7 χρονια οταν μιλαμε για σχεδιασμο ειναι πολυ λιγα.

 

Περαν ολων αυτων, δεν εχει παραμεινει ιδιο το design των iPhone. Το 3gs ειναι απτα πιο ασχημα κινητα που εχω δε, ενω το iPhone 4 απτα ομορφοτερα

Οσο smartphone ειναι το iPhone αλλο τοσο ειναι και ενα ΝΟΚΙΑ των 50 ευρω. Αν μου βρεις τι το διαφορετικο εχει το iPhone απο ενα οποιοδηποτε feature phone και το κανει smartphone, τοτε θα παραδεχτω το λαθος μου

Φιλε, δεν μπαινω καν στο τρυπακι να συζηταω αυτο που θελεις.

Απλα να τονισω οτι λυπαμαι που αντι να δωσεις 50 ευρω για ενα νοκια, πηρες ενα αιφον, που απο οτι φαινεται δεν ξερεις να χειριζεσαι ουτε στο ελαχιστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα εαν εχει μηλο σαπιο η μηλο σταθερο,ασφαλες,αξιοπιστο, αερατο κτλ το κρινει η αγορα και οι πωλησεις.

Συμφωνω. Γιαυτο βλεπουμε 85% vs 10%

Φιλε, δεν μπαινω καν στο τρυπακι να συζηταω αυτο που θελεις.

Απλα να τονισω οτι λυπαμαι που αντι να δωσεις 50 ευρω για ενα νοκια, πηρες ενα αιφον, που απο οτι φαινεται δεν ξερεις να χειριζεσαι ουτε στο ελαχιστο.

Το πηρα γιατι ηταν ευκολο στο χειρισμο, ετσι τουλαχιστον μου ελεγαν. Αμα ηταν να ανοιξω manual δεν θα το αγοραζα. Γιαυτο προς το παρον προτιμω να χρησιμοποιω το android μου που και smart ειναι και ευκολο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω. Γιαυτο βλεπουμε 85% vs 10%

 

 

Ποια εταιρεία κατασκευής smartphone έχει 85% των πωλήσεων smartphone στον κόσμο? Μη μου πεις η Google γιατι η google δεν κατασκευάζει κινητά.

Μήλα vs πορτοκάλια.....συγκρίσεις επιπέδου ....τα πολλά λόγια είναι πνευματική φτώχια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω. Γιαυτο βλεπουμε 85% vs 10%

 

Το πηρα γιατι ηταν ευκολο στο χειρισμο, ετσι τουλαχιστον μου ελεγαν. Αμα ηταν να ανοιξω manual δεν θα το αγοραζα. Γιαυτο προς το παρον προτιμω να χρησιμοποιω το android μου που και smart ειναι και ευκολο ειναι

Και εγω προτιμω να χρησιμοποιω το iphone μου αντι για το android μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι αν ζούσε ο Jobs και δεν είχε ποτε κανένα πρόβλημα υγείας θα είχε πάει σε 4,7> πριν πολύ καιρό. Ο άνθρωπος είχε αίσθηση αγοράς και όραμα .. Αυτά λείπουν τώρα απο την Apple είναι εμφανές . Έχει γίνει απλά μια εταιρεία όπως όλες οι άλλες ,της σειράς .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί βγάζουν τέτοια κακιά απο μεσα τους που μερικές φορές αναρωτιέμαι τι παιδικά τραύματα μπορει ένας άνθρωπος να κρύβει μεσα του... Αλλιώς δεν εξηγείται...

Υπάρχουν άνθρωποι που προσπαθούν να μας πείσουν οτι τα iPhone δεν ειναι smartphones... Και αυτο το θεωρούν άποψη... Τελείως αυθαίρετα και χωρις ίχνος λογικής...

Κι εγω θεωρώ οτι η ημέρα ειναι νύχτα... Διότι όπως ειναι γνωστό το ανθρώπινο μάτι εκει συγκεκριμένες συχνότητες και νομίζουμε πως ειναι μέρα... Ξυπνάτε ρεεεε σειηο τελειώνει η νύχτα και ερχεται η ημέρα....

 

Σύσταση προς τους admin του insomnia... Μήπως θα έπρεπε να σκεφτείτε το ενδεχόμενο πριν ποστάρει κατι ο καθένας να ζητήσει επαληθευση του username και του password... Έχω την εντύπωση πως μερικά σχόλια εδω μεσα δεν ανήκουν σε ενήλικες χρήστες αλλ κάποιο παιδι του δημοτικού κρυφά μπήκε στο acount του μπαμπά και γράφει οτι του καπνίσει....

 

Τι να πω...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atzamestatos, επειδή κόλλησαν τα μυαλά μου προσπαθώντας να σε διαβάσω, please λυπήσου μ(ας)ε.

 

Αν το συνεχίσετε έτσι και αυτό το topic θα κλειδωθεί. Κρατήστε δυνάμεις για την επίσημη κυκλοφορία...

 

:/

problem solved εδώ και μια σελίδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 πραγματα χρειαζεται το android.πρωτον να μην εχει καθολου lag, και δευτερο να σταματησουνε οι τοσες πολλες ρυθμισεις που χανεσε.να γινει πιο απλο,πιο λιτο,πιο σταθερο,πιο ασφαλες.αυτα τα λιγα και περιεκτικα.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην γελιόμαστε το iPhone δεν φτιάχτηκε για να αντικαταστήσει τα smartphone που προϋπήρχαν την εποχή που πρωτοεμφανίστηκε. Φτιάχτηκε για να κάνει τρία πράγματα, με τροπο που καμία άλλη συσκευή δεν μπορούσε να κάνει μέχρι τότε ταυτόχρονα με τέτοιο τροπο. Όταν εννοώ τροπο ,κυριολεκτω. Μπορούσες και με ένα smartphone της Nokia να κάνει αυτά τα 3 πράγματα και πολλά περισσότερα, αλλά όχι όπως το iPhone. Tο iPhone έκανε focus σε αυτά 3 πράγματα και μόνο αυτά και αδιαφόρησε για όλα τα υπόλοιπα που θα το έβαζαν στην κατηγορία ενός ακόμα smartphone.

Για όσους έχουν πρόβλημα μνήμης ή ειναι άσχετοι, τα 3 πράγματα ειναι αυτά που παρουσιάζει ο Steve, στα πρώτα 3 λεπτά αυτού του βίντεο:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια εταιρεία κατασκευής smartphone έχει 85% των πωλήσεων smartphone στον κόσμο? Μη μου πεις η Google γιατι η google δεν κατασκευάζει κινητά.

Μήλα vs πορτοκάλια.....συγκρίσεις επιπέδου ....τα πολλά λόγια είναι πνευματική φτώχια...

Πρωτον, ουτε η Apple κατασκευαζει κινητα. Parts δεν εχει, εργοστασια δεν εχει, οσο κατασκευαστικη ειναι η Google αλλο τοσο και η Apple.

 

Δευτερον, τα χαρακτηριστικα για τα οποια μιλησε το παιδι δεν ειναι χαρακτηριστικα του τηλεφωνου αλλα του λειτουργικου (σταθερο,ασφαλες,αξιοπιστο, αερατο κτλ ). 

 

Τωρα το γιατι οι συγκρισεις δεν σαρεσουν, το καταλαβαινω. Ο κοσμος προτιμαει android, οσο και να παραπονιεστε εμεις με τα iPhone, αυτη ειναι η αληθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...