Προς το περιεχόμενο

Better Call Saul


vsl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς γιατί δεν βγαίνει στις 4.00 στο netflix όπως έβγαινε μέχρι πριν 2 μήνες στο part1? Το προηγούμενο επεισόδιο δεν υπήρχε ούτε στις 7 το πρωί που ξανακοίταξα. Τι φάση; Γιατί το πληρώνουμε ακόμα δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Μπαίνουν και βάζουν 10 στα κουτουρού, αφού δεν έχει παιχτεί ακόμα το επεισόδιο.

Δεν εχει παιχτει πουθενα; Ειχα την εντυπωση οτι παιζεται διαφορετικες ωρες ανα γεωγραφικη ζωνη, κλπ δηλαδη οτι εχει ηδη προβληθει σε καποιες χωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, archer100 είπε

Δεν εχει παιχτει πουθενα; Ειχα την εντυπωση οτι παιζεται διαφορετικες ωρες ανα γεωγραφικη ζωνη, κλπ δηλαδη οτι εχει ηδη προβληθει σε καποιες χωρες

Oχι, το βραδυ παιζεται στην Αμερικη πρωτη φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, yanis13 είπε

Φτιάξτε ποπ-κορν, βάλτε ζώνες και ετοιμαστείτε!

Κλείστε πόρτες ανοίξτε κλιματιστικά κόψτε το καρπούζι και ετοιμαστείτε ! 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν λέω ενδιαφέρον επεισόδιο αλλά με την όρεξη μείναμε 

Spoiler

Πραγματικά πίστευα ότι ήταν η ώρα του Γουόλτερ, στους ηθοποιούς του imdb έδιναν τον κρανστον, και η περιγραφή του επεισόδιου ήταν ότι ένας νέος χαρακτήρας εμφανίζεται, αλλά με τόσο tease από τον γκιλινχαμ έπρεπε να το περιμένουμε. Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα τόσο νωρίς δηλαδή 4 επεισόδια πριν το τέλος να μας εμφανίσει τον τζιν, ίσως σημαίνει ότι η ιστορία τελικά δεν θα κλείσει με τον τζιν αλλά με τον σολ. Να μας δείξει δηλαδή στο 10 το σημερινό, το 11 και το 12 τον τζιν, και στο τελευταίο και 13ο τον σολ και να κλείσει κάπως η σειρά πριν συναντηθούν Γουόλτ με σολ? Βέβαια την στιγμή που συναντιουνται την έχουμε δει ήδη στο χρονολογίo του brba τότε με τον μπατζερ. Ειδωμεν, απλα εικασίες κάνω. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
47 λεπτά πριν, fastnq2 είπε

Δεν λέω ενδιαφέρον επεισόδιο αλλά με την όρεξη μείναμε 

  Απόκρυψη περιεχομένων

Πραγματικά πίστευα ότι ήταν η ώρα του Γουόλτερ, στους ηθοποιούς του imdb έδιναν τον κρανστον, και η περιγραφή του επεισόδιου ήταν ότι ένας νέος χαρακτήρας εμφανίζεται, αλλά με τόσο tease από τον γκιλινχαμ έπρεπε να το περιμένουμε. Για να είμαι ειλικρινής δεν περίμενα τόσο νωρίς δηλαδή 4 επεισόδια πριν το τέλος να μας εμφανίσει τον τζιν, ίσως σημαίνει ότι η ιστορία τελικά δεν θα κλείσει με τον τζιν αλλά με τον σολ. Να μας δείξει δηλαδή στο 10 το σημερινό, το 11 και το 12 τον τζιν, και στο τελευταίο και 13ο τον σολ και να κλείσει κάπως η σειρά πριν συναντηθούν Γουόλτ με σολ? Βέβαια την στιγμή που συναντιουνται την έχουμε δει ήδη στο χρονολογίo του brba τότε με τον μπατζερ. Ειδωμεν, απλα εικασίες κάνω. 

 

Spoiler

Η φάση με το πάτωμα πάντως ήταν πολύ telltale ότι θα γίνει κάτι τέτοιο και θα γλιστρήσει ο άλλος που πήρε να κλέψει και επειδή το ήξερα είχα σηκωθεί από την καρέκλα εκείνη την ώρα και γύριζα μέσα στο δωμάτιο αγχωμενος 😂

Γέλασα με την ατάκα που του λέει ο άλλος "This is crazy" και του απαντάει ο Saul "A 50yo high school chemistry teacher walked into my office, a year later he had a pile of cash the size of a golf, that's crazy".

Ωραία φάση όπως την έφερε σε αυτούς που τον είχαν καταλάβει.

Δεν κατάλαβα στο τέλος που έκλεισε με το πουκάμισο με την γραβάτα να κρέμεται στην κρεμάστρα.

Πάντως αυτό που έχει το BCS και το BB είναι ότι κάθε αντικείμενο και κάθε σκηνή πάντα έχει ένα σκοπό, όπως ο κουβάς στο υπόγειο πάρκινγκ του HHM έτσι και τώρα το πάτωμα που είχε λερωθεί και το γυάλισαν έπαιξε κάποιον ρόλο στο σενάριο.

 

Ή η σκηνή που είναι η Skyler στις αρχές του BB και σηκώνει από τον πάγκο το τηλέφωνο που χτυπούσε το οποίο είχε δίπλα του την βάση με τα μαχαίρια ενώ όταν ανακάλυψε ότι ο Hank πέθανε είχαμε το ίδιο πλάνο και αντί για να πιάσει το τηλέφωνο έπιασε ένα μαχαίρι.  Ποίηση.

 

Επεξ/σία από MrRush
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MrRush είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Η φάση με το πάτωμα πάντως ήταν πολύ telltale ότι θα γίνει κάτι τέτοιο και θα γλιστρήσει ο άλλος που πήρε να κλέψει και επειδή το ήξερα είχα σηκωθεί από την καρέκλα εκείνη την ώρα και γύριζα μέσα στο δωμάτιο αγχωμενος 😂

Γέλασα με την ατάκα που του λέει ο άλλος "This is crazy" και του απαντάει ο Saul "A 50yo high school chemistry teacher walked into my office, a year later he had a pile of cash the size of a golf, that's crazy".

Ωραία φάση όπως την έφερε σε αυτούς που τον είχαν καταλάβει.

Δεν κατάλαβα στο τέλος που έκλεισε με το πουκάμισο με την γραβάτα να κρέμεται στην κρεμάστρα.

Πάντως αυτό που έχει το BCS και το BB είναι ότι κάθε αντικείμενο και κάθε σκηνή πάντα έχει ένα σκοπό, όπως ο κουβάς στο υπόγειο πάρκινγκ του HHM έτσι και τώρα το πάτωμα που είχε λερωθεί και το γυάλισαν έπαιξε κάποιον ρόλο στο σενάριο.

 

Ή η σκηνή που είναι η Skyler στις αρχές του BB και σηκώνει από τον πάγκο το τηλέφωνο που χτυπούσε το οποίο είχε δίπλα του την βάση με τα μαχαίρια ενώ όταν ανακάλυψε ότι ο Hank πέθανε είχαμε το ίδιο πλάνο και αντί για να πιάσει το τηλέφωνο έπιασε ένα μαχαίρι.  Ποίηση.

 

Spoiler

εχω την εντυπωση οτι αυτο το κοστουμι το φορουσε ο σολ, οποτε κρατωντας το ενιωσε πως θα ηταν να ηταν και παλι ο σολ?η κατι τετοιο

συμφωνω οτι ειναι ωραια πως τους την εφερε, βεβαια μπαινουμε σε season-series finale σε 3 ωρες σειρας, οποτε θα περιμενα κατι λιγο πιο fascinating αλλα μπορει να κραταει το καλυτερο για το τελος. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό επεισόδιο το 10, διαφορετικό απ' τα άλλα.

Spoiler

Μας καυλαντίζει άπειρα ο θεός Γκιλιγκαν, το δίδυμο περιμένουμε και δίδυμο δε βλέπουμε. Πλέον έχω σταματήσει να κάνω προβλέψεις, μιας και πέφτουν όλες έξω. Τώρα στα 3 επόμενα μπαίνει στο γράψιμο/σκηνοθεσία το βαρύ πυροβολικό (schnauz, gilligan, gould) οπότε πάμε για έπη.

Περίεργο που είχαμε ατόφιο επεισόδιο για Τζιν 4 επεισόδια πριν το τέλος, χωρίς καθόλου Σολ. Και το επόμενο θα έχει Τζιν, όπως φάνηκε στο teaser. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά κάντε μου την χάρη να μου εξηγήσετε 2-3 βασικά πράγματα για το τελευταίο επεισόδιο επειδή αρχίζω να αισθάνομαι χαζή και δεν μου αρέσει καθόλου!:lol::lol::lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sibyl είπε

Βρε παιδιά κάντε μου την χάρη να μου εξηγήσετε 2-3 βασικά πράγματα για το τελευταίο επεισόδιο επειδή αρχίζω να αισθάνομαι χαζή και δεν μου αρέσει καθόλου!:lol::lol::lol:

Γράψε σε ένα σπόιλερ τις απορίες σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, p4n0s86 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ήταν ο ίδιος χαρακτήρας και είχαμε αλλαγή ηθοποιού;

driver.png

 

Spoiler

Ακριβώς. Ο original ηθοποιός δεν μπορούσε να συμμετέχει λόγω άλλης σειράς στην οποία πρωταγωνιστεί. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...