Προς το περιεχόμενο

Τζοκερ 6.5 εκατομυρια ! Κι Αν σου κατσει ?


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα 6 μυρια πιστευω μπορουν να φαγωθουν μονο απο μια αιτια.

Τον τζογο.

 

Και αυτο βεβαια μπαινει στην κατηγορια του μεγα μ@λ@κ@ αλλα εκει αν εχεις το μικροβιο μπορει να γινει και μαλιστα πολυ γρηγορα...

Ουτε με κοκες γινεται, ουτε με πουτ@νες να φαγωθουν... Μονο με τον τζογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

500 το σπιτι στην βουλα και 1 για σουπερ εξοχικο στην μυκονο μας κανουν 1.5 ! και αλλα 300 για την φεραρι παμε στα 1,800 μας μενουν αλλα 4.2 και θα εχουμε αγορασει σπιτια και αμαξαρα !

ασε θελει μεγαλη προσπαθεια σου λεω ...

 

τα περι κοκας τα αφηνω ασχολιαστα γιατι ερχεσαι στα λογια μου ποσο μεγαλος κοπανος πρεπει να εισαι για να τα φας ετσι

 

με 500 παιρνεις σπιτι σε πολικατοικια για μεζονετα με πισινα θες πολυ περισσοτερα, 300 χιλιαρικα για καινουργια φερραρι σοβαρα μιλας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

500 το σπιτι στην βουλα και 1 για σουπερ εξοχικο στην μυκονο μας κανουν 1.5 ! και αλλα 300 για την φεραρι παμε στα 1,800 μας μενουν αλλα 4.2 και θα εχουμε αγορασει σπιτια και αμαξαρα !

ασε θελει μεγαλη προσπαθεια σου λεω ...

 

τα περι κοκας τα αφηνω ασχολιαστα γιατι ερχεσαι στα λογια μου ποσο μεγαλος κοπανος πρεπει να εισαι για να τα φας ετσι

Εγώ σου λέω παίρνεις όντως 500 χιλιάρικα σπίτι (αν και με 6 μύρια απο το πουθενά οι επιλογές που θα σου δείξει ο μεσίτης θα σε δελεάσουν τόσο που το "πολυτελές" για εσένα τώρα που δεν έχει τα πολλά λεφτά διαμέρισμα στην βούλα θα μοιάζει με καλύβα και έτσι θα πάρεις το καλύτερο με 1,2 μύρια... και επειδή ειναι σπίτι(βιλίτσα) που θα μένεις σίγουρα θα κάνεις την επένδυση )

 

και άντε βρίσκεις στην Μύκονο εξοχικάρα με 1 μύριο (στην κρήτη που έψαξα για πλάκα ξεκινάνε τα γαμάτα απο 1,6 μύρια βέβαια μεσα σε μεγάλο και παραθαλάσσιο οικόπεδο... ) 

 

και βρίσκεις μια ferrari επειδή είσαι κωλόφαρδος απο 2ο χέρι σαν καινούρια με 300 χιλιαρικα...

 

το κόστος για επίπλωση (γιατι δεν θα βάλεις μια 20" LCD της πλάκας ουτε στο εξοχικό ούτε στο κυρίως σπίτι ούτε θα έχεις τον παλιό σου καναπέ... ) και κυρίως συντήρηση και φόρους το σκέφτηκες; :P

 

Τέλος ειναι η διαβίωση δηλαδή θα τα πάρεις αυτά και μετά θα παραγγέλνεις με κουπόνια απο ντελίβερι; ταξίδια,υπηρέτριες ή έστω καθαρίστριες (γιατι η γυναίκα σου έχοντας κερδίσει τζακ ποτ στο τζόκερ δεν θα θέλει να καθαρίσει 500 τετραγωνικά ούτε οταν πάει στο εξοχικό θα θέλει να κάνει φασίνα η απολύμανση απο έντομα κτλ )και security για τα σπίτια; ρούχα αξεσουάρ;

 

Τις βενζίνες για την ferrari; η απλά θα την κυκλοφορείς 10 μέτρα έξω απο το σπίτι;  για να κάνει δυο τρείς φορές "βρούμ" ενας κινητήρας 4000cc++ θέλει ενα μεγάλο μπουκάλι κοκακόλα με βενζίνη... και εννοείται vpower δεν θα βάλεις "πετρέλαιο" σε τέτοιο μηχάνημα.. 

 

Ουτε για 7ετία σε βλέπω να τα κρατάς όλα αυτα με 4 μύρια υπόλοιπο -το υπόλοιπο θα εναι μικρότερο αλλά έστω πές ειναι 4 όπως τα υπολόγισες-  (εκτός αν δεν κάνεις καμιά άλλη αγορά πέρα απο σπιτι εξοχικό και αμάξι... και μην μου πείς ότι δεν θα κάνεις γιατι και οι 2 ξέρουμε ότι θαναι ψέμα :P

 

Άσε ο κόσμος ειναι πολύ χειρότερος αποτι νομίζεις μου φαίνεται... η καλή ζωή ειναι ακόμη πιο μακριά απο τα 6 ή τα 8 μύρια.. με αυτά απλά ζεις ωραία μεγαλομεσαία κατάσταση... όχι την πλούσια ζωή... -σε φάση όπως ενας τοπικός έμπορας ναρκωτικών δηλαδή στην καλύτερη εννοώ απο πολυτέλεια ζωής- 

 

Για να καταλάβεις ότι ακόμη είμαστε στον μεσαίωνα και οι διαφορά πλουσίων και φτωχών δεν άλλαξε καθόλου απλά μετατοπίστηκαν όλες οι θέσεις λιγο δεξιά.. αν έχεις στην τράπεζα 35.000€ cash είσαι στο 1% των πλουσιότερων στον κόσμο 

 

απλά σε αυτό το 1% η καμπύλη ανεβαίνει εκθετικά πχ οι 1000 πρώτες θέσεις μεσα σε αυτό το 1% παίζει να έχουν τριπλάσια περιουσία απο αυτή των υπόλοιπων 69.999.000 θέσεων αθροιστικά)

 

τα υπόλοιπα δισεκατομμύρια ανθρώπων απλά χρωστάνε στις τράπεζες (ή και να μην χρωστάνε ειναι μεροδούλι μεροφάι καταδικασμένοι μια ζωή να κάνουν μια δουλειά μέχρι που να γεράσουν και συνήθως μια δουλειά που απο ανάγκη μπήκαν σε αυτή όχι επειδή την γουστάρουν και απλά η ποιότητα στο ντύσιμο στο φαί και στην μάρκα αυτοκινήτου αλλάζει μεταξύ τούς -μεταξύ μας δηλαδή- )  και αυτό αν ειναι τυχεροί γιατι τα περισσότερα δισεκατομμύρια ανθρώπων (αφρική ινδία αραβικές χώρες,ασία) λένε το ψωμί ψωμάκι και την λάσπη πόσιμο νερό..

 

 

μια ζούγκλα είμαστε ακόμη υποανάπτυκτοι Νεάντερταλ με φέουδα και φεουδάρχες,πατείς με πατώσε, το μεγάλο ψάρι τρώει το μικρό και όλα τα τρώει ο καρχαρίας, μην σε ξεγελάνε τα Iphone και τα διάφορα άλλα κλαπατσίμπαλα που τα έχουν για να ξεχνιόμαστε όπως οι γάτες με τα κουρδιστά ποντίκια (και που οι περισσότεροι ξεχνιούνται απλά με την ελπίδα πως ΑΝ πανε τα σχέδια τους καλά ΘΑ τα αποκτήσουν καΠΟΤΕ) .. δεν υπάρχει πολιτισμός στην κοινωνία μας ακόμη..

 

jRK-as-a-bunch-of-my-friends-are-now-gra

 

 

 

Γιαυτό το matrix είναι ταινιάρα  Η Ταινία και όποιος λέει το αντίθετό ειναι απλά μειωμένης αντίληψης ή άσχετος ειναι τόσο πολυδιάστατη ταινία και οι ιδέες που ενέχει στο σενάριο της βρίσκουν εφαρμογή σε κάθε τι στην καθημερινότητα μας... αλληγορικά αναπαριστά κάθε πτυχή της εξελικτικής μας πορείας ή των διαπροσωπικών σχέσεων..  "πολύ νόημα!" που λέει και ο Χαρρυ Κλυν....πραγματικά έργο τέχνης :P

 

Επεξ/σία από The_Colonel
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτον εγω δε θα επαιρνα ουτε φεραρι ουτε σπιτι στην μυκονο αλλος θα τα εκανε αυτα !

δευτερον μια φεραρρι ολοκαινουργια Enzo εχει καπου 600χλικα οποτε με 300 μια χαρα φεραρι παιρνεις ! αν σου πω με ποσα παιρνεις πλεον μεταχειρησμενη δε θα το πιστευεις ριξε μια ματια στις αγγελειες και θα δεις ..

 οι περισσοτερες κοντα στο 100αρι παιζουν (με 150 βρισκεις μοντελο του 09 με 20.000χλμ)

http://www.xe.gr/automoto/used-cars-FERRARI,ALL.html

οποτε ουτε κωλοφαρδος χρειαζεται να εισαι ουτε τιποτα , το μονο που χρειαζεται ειναι να ξερεις τι γραφεις  ..

τριτον με 6 εκατομυρια τα λεφτα της βενζινης θα ειναι το τελεταιο που θα σε απασχολει ! 

εισαι κ συ απο αυτους που αν τα πιασεις θα συνεχισεις να δουλευεις για να μη χασεις και τα 800- 1000- 1500 ευρω που παιρνεις τωρα ??

αντε και σε καλη μερια ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ένα τζακ ποτ θέλω για να προλάβω να παίξω και εγώ να τα κερδίσω θέλω.

Ωραία είναι στην Αμερική που βγαίνουν κάτι τζακ ποτ 300 εκατομμύρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ένα ταπεινό ετήσιο 2% σε Ελληνικη τραπεζα κερδίζεις 8000 το μήνα να περάσεις . Με μια σωστή διαχείριση περνάς με την αυτοκινηταρα σου και το σένιο σπίτι σου και δεν πειράζεις ευρω απο τα 5 εκ.

 

Ακομα καλύτερα βαζεις 1 μυριο σε ουκρανική τράπεζα με καλύτερο επιτόκιο και τα τέσσερα σε ελληνική τράπεζα . Μηνιαο εισόδημα 16000 και πάνω. Με ρίσκο όμως

Επεξ/σία από Aztec
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστειτε και ενα σεναριο ακομα...

Κερδιζεις στο λαχειο.. εχεις πολλα λεφτα... και την αλλη αλλη μερα κρατικοποιουνται τα παντα.. στα παιρνει το κρατος ολα!.. :P

 

 

Aν εχετε δει την ταινια BLOW με τον Τζονι Ντεπ... ειχε κερδισει πολλα λεφτα απο ναρκωτικα και του τα φαγε το κρατος, χαχα

http://www.imdb.com/title/tt0221027/

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλο ένα τζακ ποτ θέλω για να προλάβω να παίξω και εγώ να τα κερδίσω θέλω.

Ωραία είναι στην Αμερική που βγαίνουν κάτι τζακ ποτ 300 εκατομμύρια.

www.thelotter.com καλή επιτυχία...

 

300 εκατομμύρια αλλά ακόμη πιο απειροελάχιστες πιθανότητες να τα πιάσεις (πχ βάζεις 5 αριθμούς στους 85 και άντε γειά... ) αλλα αν σου κάτσει;;; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.thelotter.com καλή επιτυχία...

 

300 εκατομμύρια αλλά ακόμη πιο απειροελάχιστες πιθανότητες να τα πιάσεις (πχ βάζεις 5 αριθμούς στους 85 και άντε γειά... ) αλλα αν σου κάτσει;;; :P

Εγω στοχεύω τα πολλά, τί να μου κάνουν τα ψιλά του τζόκερ.

Αν μου καθότανε κάνα τέτοιο θα σας έδινα απο 2-3 χιλιάρικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι συζητατε αλλα θα σας πως για μια ερευνα που ειχα διαβασει.

..Ελεγε πως ακομα και αν καποιοι ανθρωποι κερδιζαν πολλα λεφτα, δεν θα εκαναν τιποτα ουσιαστικο στη ζωη τους με αυτα τα λεφτα. Κλασσικα θα τα ετρωγαν ολα σε καταναλωτικα ειδη και υπηρεσιες. Λιγοι θα τα επενδυαν καπου, σε μια δικη τους επιχειρηση πχ, λιγοι θα συνεχιζαν την εργασια τους, κτλ. Με αποτελεσμα οταν τους τελλιωσουν τα λεφτα, να ξαναειχαν την ιδια ζωη που ειχαν και πριν πχ.

 

Πολυ σωστη παρατηρηση.

 

Οριστε μια σοβαρη επενδυση, σχολη χορου  :-D

 

https://www.youtube.com/watch?v=AO4gVr6-Uf4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.thelotter.com καλή επιτυχία...

 

300 εκατομμύρια αλλά ακόμη πιο απειροελάχιστες πιθανότητες να τα πιάσεις (πχ βάζεις 5 αριθμούς στους 85 και άντε γειά... ) αλλα αν σου κάτσει;;; :P

 

επισης απο οτι ξερω στις ηπα τα λεφτα τα παιρνεις λιγα λιγα αν τα παρεις ολα κας τοτε σε μαμανε στην φορολογια.

Γιατί ρε παιδιά να πάρετε Φεράρι με 500 χιλιάρικα;; Με μια Μερσέντες των 80-100Κ θα ήμουν καλυμμένος προσωπικά.

καλη και η μερτζεντα και η μπεμπα αλλα φιλε η φεραρι ή η μπουκατι κανουν την διαφορα, με λιγα λογια υπαρχουν τα σουπερκαρς και ολα τα υπολοιπα.

Πολυ σωστη παρατηρηση.

 

Οριστε μια σοβαρη επενδυση, σχολη χορου  :-D

 

https://www.youtube.com/watch?v=AO4gVr6-Uf4

 

ακομα πιο καλη ειναι δικια σου εταιρεια παραγωγης πορνο  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δε θα σταματούσατε τη δουλειά που λέτε κάποιοι, σκεφτείτε λίγο πάλι :-)  Αν έχεις μια επιχείρηση οκ, μπορείς και να τη μεγαλώσεις και να συνεχίσεις να ασχολείσαι, αλλά αν είσαι πχ κάπου υπάλληλος και δουλεύεις για ένα συνηθισμένο μισθό...ε αμαρτία είναι να συνεχίσεις να πηγαίνεις! Άσε να πάει να τα πάρει κανένας άλλος που θα τα έχει και ανάγκη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...