Προς το περιεχόμενο

Τζοκερ 6.5 εκατομυρια ! Κι Αν σου κατσει ?


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μονο για να πας Ταιλανδη με το αεροπλανο θες 400 ευρω...

ναι σιγά μην πάω σαν τουρίστας busιness class φίλε να μου κάνουν και μασάζ κατα την διάρκεια της πτήσης (αν και ακόμη και τα φθηνά εισιτήρια δεν παίζει να είναι κάτω απο χιλιάρικο... ) 

Σοβαρα τωρα,ποσο κοστιζει μια μετοχη της Apple? Μπορει να αγορασει ο οποιοσδηποτε ακομα και μια μετοχη και να εχει κερδος απο αυτη?

τελευταία φορά που κοίταξα (πριν κάνα 2 χρόνια ) ήταν στα 300 η μια έχει ακριβές η άτιμη όχι με μια δεν θα έχει κέρδος χαρτζιλίκι για τσιγάρα και άν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 499
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ει εσυ ξεχνα τα νησακια , το πολυ πολυ μεχρι καμμια σαλαμινα να πας ,  το τζοκερ ειναι καπαρωμενο απο μενα εδω και καιρο απλα περιμενω να μαζευτουνε πολλα για να τα παρω  !

 

και κατι ασχετο ..

Ναι , εννω Phone σου αξίζει αναφοράς  !!

χαχχααχαχ  πλακα κανω φιλοςςςςςςςςς :-)

ρε θα τα ξαναλεμε τα λεφτα ειναι δικα μου αντε μην νευριασω :P

Εγω παντως βασικα δεν εχω τρελα ονειρα ενα ps4, xbox one, 4k gaming pc, ipad mini retina, galaxy note 4 και κατι αλλα γκατσετακια θα ημουν μια χαρα, τα υπολοιπα λεφτα θα τα χαλαγα για να νοικιασω σπιτι σε καλη συνοικια και να εχω ενα καλο βιοτικο επιπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες, επειδή είμαι πολύ χαρούμενος και καλός άνθρωπος ένα πράγμα θα σας πω....Κέρδισα 158.426 ευρώ. Τι λέτε να κάνω? Λέω να ανοίξω καινούργιο thread και εκεί θα κάνετε όλοι ποστ και εγώ θα διαλέξω ένα τυχαίο ποστ και θα του δώσω 2 χιλιάρικα! Ψηθητε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πραγματικά τα κέρδισες και δε μας τρολλάρεις,και έχεις και τη καλή διάθεση να δώσεις κάτι,δώσε μου μια radeon 270x 4gb και θα σου ανάψω κεράκι στην εκκλησία!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οντως κερδισες και εχεις σκοπο να κανεις αυτο που ειπες μην δωσεις 2000 χιλιαρικα σε εναν αλλα δωσε 500 ευρω σε 4 ατομα.ετσι να βοηθησεις περισσοτερους. ;) καλυτερο κατα την γνωμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεγαλώσει μέσα σε ένα προποτζίδικο . Από το 81 μέχρι το 2008 που το είχαν οι δικοί μου με θυμάμαι σε μια φάση σπίτι , σχολείο , προποτζίδικο. Και μετά που έπιασα δουλειά μέχρι και το 8 που έφυγα από το σπίτι μετά τη δουλειά πήγαινα και βοήθαγα τον πατέρα μου κυρίως. Έχω παίξει αμέτρητα δελτία προπό , στοίχημα , κίνο κυρίως. Λόττο και τζόκερ δεν τα γούσταρα και πολύ. Ειδικά όταν βγήκε το κίνο το είχα ρημάξει. Το μεγαλύτερο πόσο που κέρδισα ποτέ ήταν το 7 αν θυμάμαι 100 ευρώ. Έκτοτε έχω κερδίσει άλλες 3-4 φορές κάτι 50άρια αλλά κυρίως τα κέρδη μου είναι κάτω από 10 ευρώ τις άλλες φορές.

Σίγουρα δεν έχουμε αποδείξεις οι οποίες μας κάνουν να πιστεύουμε ακράδαντα ότι τα παιχνίδια αυτά στήνονται. Αλλά δείτε την άλλη πλευρά. Γιατί κάθε χριστούγεννα τρελλαίνονται στα τζακ -ποτ και φτάνει αρκετά εκατομμύρια το τζόκερ κυρίως?Τυχαίο? Ανάδρομος Ερμής? Και τα δίνουν πάντα σε 1-2 άτομα αντί να κοιτάξουν να φτιάξουν 10-20 οικογένειες.

Το ξαναλέω ότι δεν έχω αποδείξεις ότι είναι όλα στημένα.

 

Αλλά αν είναι ας κάτσουν να σκεφτούν εκεί στον ΟΠΑΠ ότι θα πρέπει να βγάζουν συχνά τζακ ποτ , να δίνουν (αν είναι στημένο) τα χρήματα σε 10-20 οικογένειες . Έτσι και ο απλός κοσμάκης που δεν παίζει μπορεί να πάει να ρίξει ένα δελτίο αν δει ότι η φάση αλλάζει. Και τα κέρδη του ΟΠΑΠ με αυτόν τον τρόπο θα είναι πολλαπλάσια.

 

Δώσε ελπίδα στο λαό ΟΠΑΠ . Δώσε ελπίδα ότι κάτι μπορεί να αλλάξει για κάποιες οικογένειες.

 

Οι προβλέψεις μου για την Κυριακή...

 

5 13 14 27 29 και τζόκερ το 4

 

 

Όσο για το τι θα έκανα αν κέρδιζα πάνω από ένα μύριο.....αν βγουν 8 τυχεροι π.χ

 

Αποπληρωμή όλων των χρεών μου (προσωπικών οικογενειακών)

Αποπληρωμή των χρεών των γονιών μου (για να βγει επιτέλους η μάνα σε σύνταξη)

Αποπληρωμή των χρεών της πεθεράς μου.

Αγορά εξοχικού κοντά στην Αθήνα για αποδράσεις με την φαμίλια κάθε σκ χειμώνα καλοκαίρι

Κάποια βοήθεια στην αδερφή μου για να αποπληρώσει κάποια χρέη.

Αγορά αυτοκινήτου μέχρι 1600 κ.ε

Δεν παρατάω την δουλειά αλλά θα ξεκινήσω παράλληλα και κάτι δικό μου

Αγορά ενός δίσκου και 2gb ram επιπλέον για το pc στο σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτο ειναι το πιο σωστο τα χρηματα να δινονται σε 10-20 οικογενειες.το θεωρω μαλακια κατα την γνωμη μου (και πουστια μεγαλη) αυτο που γινεται παντα να βρισκεται παντα ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ στα τοσα εκατομμυρια δελτια που εχει το 5+1 και παιρνει ολα τα λεφτα..και εκτος αυτου ειναι τεραστια απατεωνια και στο 3+1 η στο 4 να παιρνεις μονο 50 ευρω η ακομα και 4+1 να εχεις πιασει που θελει μεγαλη κωλοφαρδια να παιρνεις 2.500 ευρω....τελος παντων απλα το θεμα ειναι οτι τα λεφτα τα πολλα τα παιρνουν απο μεσα....γνωμη μου βεβαια...μπορει καποιος να νομιζει οτι ειναι απολυτως νομιμα ολα...και εκτος αυτου για κατι τελευταιο θελω να πω οτι πως γινεται μολις κληρωθουν τα νουμερα μετα απο 1 λεπτο περιπου και λιγοτερο ξερουν αν εχουμε τζακ-ποτ η αν το επιασε καποιος το 5+1?????οποτε το λογισμικο και τα κεντρικα εχουν ολα τα δελτια και τους συνδιασμους που εχουν παιξει ο κοσμος και επιτοπου ξερουν τι να βγαλουν και τι οχι...λεω εγω τωρα.....οπως και καθε πασχα-χριστουγεννα-πρωτοχρονια κτλπ παντα εχουν τζακ-ποτ για να παιζει ο κοσμος....βεβαια μες τον χρονο πεταμε και 1-2 τζακ ποτ για ξεκαρφωμα..... .....καλη επιτυχια σε οσους παιζουν τζοκερ-λοττο κτλπ.....

 

ΥΓ (μερικοι υπολογισμοι σβηστηκαν γιατι ηταν λαθος)

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μεγαλώσει μέσα σε ένα προποτζίδικο . Από το 81 μέχρι το 2008 που το είχαν οι δικοί μου με θυμάμαι σε μια φάση σπίτι , σχολείο , προποτζίδικο. Και μετά που έπιασα δουλειά μέχρι και το 8 που έφυγα από το σπίτι μετά τη δουλειά πήγαινα και βοήθαγα τον πατέρα μου κυρίως. Έχω παίξει αμέτρητα δελτία προπό , στοίχημα , κίνο κυρίως. Λόττο και τζόκερ δεν τα γούσταρα και πολύ. Ειδικά όταν βγήκε το κίνο το είχα ρημάξει. Το μεγαλύτερο πόσο που κέρδισα ποτέ ήταν το 7 αν θυμάμαι 100 ευρώ. Έκτοτε έχω κερδίσει άλλες 3-4 φορές κάτι 50άρια αλλά κυρίως τα κέρδη μου είναι κάτω από 10 ευρώ τις άλλες φορές.

Σίγουρα δεν έχουμε αποδείξεις οι οποίες μας κάνουν να πιστεύουμε ακράδαντα ότι τα παιχνίδια αυτά στήνονται. Αλλά δείτε την άλλη πλευρά. Γιατί κάθε χριστούγεννα τρελλαίνονται στα τζακ -ποτ και φτάνει αρκετά εκατομμύρια το τζόκερ κυρίως?Τυχαίο? Ανάδρομος Ερμής? Και τα δίνουν πάντα σε 1-2 άτομα αντί να κοιτάξουν να φτιάξουν 10-20 οικογένειες.

Το ξαναλέω ότι δεν έχω αποδείξεις ότι είναι όλα στημένα.

 

Μ'αρέσει που μεγάλωσες και μέσα σε πρακτορείο...τα Χριστούγεννα αφού μπαίνουν τα αδιάθετα όλη της χρονιάς δεν στο έχει πει αυτό ο πατέρας σου? Χώρια ότι αν κάτσεις και κοιτάξεις όλες τις χρονιές...θα δεις ότι στις περισσότερες χρονιές κέρδιζε πάντα κάποιος αρχές δεκέμβρη...απλά μετά ξεκινάει από εκατομμύριο και πάνω και όχι από τα 650χιλ. Έτσι 1-2 τζακ ποτ να γίνουν πάει εύκολα πάνω από 3 μύρια.Και οι πιθανότητες να γίνουν 2-3 τζακ ποτ συνεχόμενα με τον αριθμό των στηλών που παίζουν αυτές τις φορές είναι αυτονόητο ότι θα γίνει τζακ-ποτ.

 

Αυτό με το στημένο χριστουγενιάτικο τζόκερ είναι από τα πιο μεγάλα urban legend της χώρας πιστεύω...αυτό και το ότι κάθε Μ. Παρασκευή βρέχει.... 

 

Ρε παιδιά ακόμα και χτες που έπαιξαν πόση δεν συμπληρώθηκε ούτε το 45% τον πιθανών στηλών..άρα οι πιθανότητες να το έπιανε κάποιος ήταν αρκετά κάτω του 50%...τις προηγούμενες φορές που είναι και λιγότερα τα ποσά δεν συμπληρώνεται ούτε το 25% των στηλών.

αυτο ειναι το πιο σωστο τα χρηματα να δινονται σε 10-20 οικογενειες.το θεωρω μαλακια κατα την γνωμη μου (και πουστια μεγαλη) αυτο που γινεται παντα να βρισκεται παντα ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ στα τοσα εκατομμυρια δελτια που εχει το 5+1 και παιρνει ολα τα λεφτα..και εκτος αυτου ειναι τεραστια απατεωνια και στο 3+1 η στο 4 να παιρνεις μονο 50 ευρω η ακομα και 4+1 να εχεις πιασει που θελει μεγαλη κωλοφαρδια να παιρνεις 2.500 ευρω....τελος παντων απλα το θεμα ειναι οτι τα λεφτα τα πολλα τα παιρνουν απο μεσα....γνωμη μου βεβαια...μπορει καποιος να νομιζει οτι ειναι απολυτως νομιμα ολα...και εκτος αυτου για κατι τελευταιο θελω να πω οτι πως γινεται μολις κληρωθουν τα νουμερα μετα απο 1 λεπτο περιπου και λιγοτερο ξερουν αν εχουμε τζακ-ποτ η αν το επιασε καποιος το 5+1?????οποτε το λογισμικο και τα κεντρικα εχουν ολα τα δελτια και τους συνδιασμους που εχουν παιξει ο κοσμος και επιτοπου ξερουν τι να βγαλουν και τι οχι...λεω εγω τωρα.....οπως και καθε πασχα-χριστουγεννα-πρωτοχρονια κτλπ παντα εχουν τζακ-ποτ για να παιζει ο κοσμος....βεβαια μες τον χρονο πεταμε και 1-2 τζακ ποτ για ξεκαρφωμα......και τωρα και λιγες πιθανοτητες σας βαζω απο κατω να δειτε: 

 

Κατ αρχας πρεπει να αναφερουμε πως ο νομος των πιθανοτητων ειναι απαραβατος νομος της φυσης....

 

Στο τζόκερ εχουμε μια κληρωτιδα με 45 αριθμους οπου επιλεγονται οι πεντε, και μια αλλη με 20 οπου επιλεγεται ο ένας. Η πιθανοτητα να πιασεις τον πρωτο αριθμο που θα βαλεις ειναι 1/45, δε νομιζω να το αμφισβητει κανεις αυτο. 45 τα νουμερα και μια η μαντεψια σου και ενα το μπαλακι που θα βγει. Στην επομενη μαντεψια σου, για το δευτερο νουμερο ενα μπαλακι εχει ηδη βγει απο την κληρωτιδα, αρα πλεον η πιθανοτητα να πιασεις το δευτερο ειναι 1/44. Όμως για να πιασεις και τα δυο πρωτα νουμερα, το 1/44 ισχυει εφοσον εχεις ηδη πιασει το 1/45. Αρα η πιθανοτητα να πιασεις δυο νουμερα ειναι (1/45)*(1/44). Αυτο μας κανει 1/1980. Αυτο μας λεει πως το πρωτο νουμερο θα πιασουν ενας στα 45 ατομα που θα παιξουν τζοκερ, ενω το πρωτο και το δευτερο ενας στους χιλιους εννιακοσους ογδόντα(!). Ασυληπτο ποσο? Οχι και τόσο, δεδομενου πως μιλαμε για τα δυο πρωτα νουμερα και οχι για δυο τυχαια απο τα 5. Το θετω ετσι γιατι θα φτασω στα 5+1 γιατι αυτο με ενδιαφερει.(περεταιρω εξηγηση στο υστερογραφο). Συνεχιζουμε να αφαιρουμε ενα μπαλακι για καθε νεα κληρωση που βγαινει. Για τον αριθμο του τζοκερ επειδη ειναι σε ξεχωριστη κληρωτιδα η πιθανοτητα ειναι 1/20 χωρις να αφαιρεθει μπαλακι.

 

Η πιθανοτητα να πιασει καποιος 5+1 οριζεται απο τον τυπο:

(1/45)*(1/44)*(1/43)*(1/42)*(1/41)*(1/20)= 1/ 2.932.221.600

Καντε το και μονοι σας στο κομπιουτερακι του pc σας για να το δειτε. Για δικη σας ευκολια η τυπος μετατρεπεται ως εξης:

1/(45*44*43*42*41*20). Αν θεωρειται οτι υπαρχει καποιο λαθος ρωτηστε καποιο γνωστο σας μαθηματικο πριν αρχισετε να ποσταρετε "λαθος τα υπολογισες" γιατι δεν υπαρχει λαθος.

 

Για να το δούμε και γραμμενο γιατι πραγματικα ειναι ασυληπτο το ποσο, η πιθανοτητα να κερδίσει κάποιος το τζοκερ είναι μια στα δυο δισεκατομυρια, εννιακοσια τριανταδυο εκατομυρια, διακοσιες εικοσιμια χιλαδες εξακοσια. Βαση νομου πιθανοτητων πρεπει να παιχτουν 2.932.221.600 στηλες για να κερδισει κάποιος τα 5+1.Απο το www.opap.gr βλεπουμε πως οι στηλες που παίζονται καθε κληρωση εχουν διακυμανση απο 2.000.000 εως 4.000.000. για τον υπολογισμο μας θα παρουμε το μεσο, δηλαδη τα τρια εκατομμυρια στηλες ανα κληρωση. Κανοντας τη διαιρεση θα δουμε οτι χρειαζεται 977 κληρωσεις για να πιασει κάποιος 5+1.Παρ' όλα αυτα παλι στο www.opap.gr φαίνεται να πιανει 5+1 καποιος καθε 4-5 κληρωσεις.

 

Εδω είναι που υπάρχει η παραφωνια. Δεν γινεται να πιανει καποιος 5+1 καθε τεσσερις με πεντε κληρωσεις γιατι το φυσικο ειναι καποιος να πιανει 5+1 καθε 977 κληρωσεις. 

 

 

αυτα βεβαια δεν τα εβγαλα εγω αλλα τα πηρα απο ενα blog να τα δειτε. ..............καλη επιτυχια σε οσους παιζουν τζοκερ-λοττο κτλπ....... και συγνωμη αν σας ζαλησα με το μεγαλο μηνυμα μου...

 

Όλες οι στήλες του τζόκερ είναι 25εκατομύρια περίπου άρα ότι αντέγραψες από το ανόητο μπλογκ που βρήκες είναι απλά λάθος.

 

Το μόνο που είναι σωστό από όλα αυτά που έγραψες είναι ότι παίζονται γύρω στα 2-4 μύρια στήλες κάθε φορά..και αυτές ανεβαίνουν όσο ανεβαίνει και το ποσό. Άρα με 4 μύρια οι πιθανότητες να το πίασει κάποιος είναι κάτω από 20%..άρα θεωρητικά θέλει 5-6 φορές για να το πιάσει κάποιος. 

 

Επίσης για το γιατί τα Χριστούγεννα μαζεύονται τόσα λεφτά το έγραψα και στην απάντηση στον φίλο πάνω...γιατί βάζουν τα αδιάθετα όλου του χρόνου και ξεκινάνε από υψηλότερη βάση και όχι από τα 650 χιλ...έτσι με 1-2 τζακ ποτ (κάτι που στατιστικά είναι το απόλυτο λογικό να γίνει) το ποσό φτάνει πάνω από 3 μύρια έυκολα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ'αρέσει που μεγάλωσες και μέσα σε πρακτορείο...τα Χριστούγεννα αφού μπαίνουν τα αδιάθετα όλη της χρονιάς δεν στο έχει πει αυτό ο πατέρας σου? Χώρια ότι αν κάτσεις και κοιτάξεις όλες τις χρονιές...θα δεις ότι στις περισσότερες χρονιές κέρδιζε πάντα κάποιος αρχές δεκέμβρη...απλά μετά ξεκινάει από εκατομμύριο και πάνω και όχι από τα 650χιλ. Έτσι 1-2 τζακ ποτ να γίνουν πάει εύκολα πάνω από 3 μύρια.Και οι πιθανότητες να γίνουν 2-3 τζακ ποτ συνεχόμενα με τον αριθμό των στηλών που παίζουν αυτές τις φορές είναι αυτονόητο ότι θα γίνει τζακ-ποτ.

 

Αυτό με το στημένο χριστουγενιάτικο τζόκερ είναι από τα πιο μεγάλα urban legend της χώρας πιστεύω...αυτό και το ότι κάθε Μ. Παρασκευή βρέχει.... 

 

Ρε παιδιά ακόμα και χτες που έπαιξαν πόση δεν συμπληρώθηκε ούτε το 45% τον πιθανών στηλών..άρα οι πιθανότητες να το έπιανε κάποιος ήταν αρκετά κάτω του 50%...τις προηγούμενες φορές που είναι και λιγότερα τα ποσά δεν συμπληρώνεται ούτε το 25% των στηλών.

 

Όλες οι στήλες του τζόκερ είναι 25εκατομύρια περίπου άρα ότι αντέγραψες από το ανόητο μπλογκ που βρήκες είναι απλά λάθος.

 

Το μόνο που είναι σωστό από όλα αυτά που έγραψες είναι ότι παίζονται γύρω στα 2-4 μύρια στήλες κάθε φορά..και αυτές ανεβαίνουν όσο ανεβαίνει και το ποσό. Άρα με 4 μύρια οι πιθανότητες να το πίασει κάποιος είναι κάτω από 20%..άρα θεωρητικά θέλει 5-6 φορές για να το πιάσει κάποιος. 

 

Επίσης για το γιατί τα Χριστούγεννα μαζεύονται τόσα λεφτά το έγραψα και στην απάντηση στον φίλο πάνω...γιατί βάζουν τα αδιάθετα όλου του χρόνου και ξεκινάνε από υψηλότερη βάση και όχι από τα 650 χιλ...έτσι με 1-2 τζακ ποτ (κάτι που στατιστικά είναι το απόλυτο λογικό να γίνει) το ποσό φτάνει πάνω από 3 μύρια έυκολα!!!

δηλαδη με αυτα που λες γενικα θεωρεις οτι ειναι απολυτως νομιμο δεν γινονται τιποτα ''περιεργα'' και ολα ειναι οκ ε?? το 5+1 που πιανουν καθε 3-4-5-6 τζακ ποτ το πιανει καποιος απλος πολιτης οπως εμεις για παραδειγμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος ξερει ας απαντησει .... γιατι δεχονται δελτια ( joker-lotto-proto ) μόνο μεχρι τις 20.30 ενω η κληρωση γινεται στις 21.00 ??? εδω

 

σας θελω  για

 

απαντηστε ...  γινεται  τιποτα πονηρο σε αυτο το μισαωρο ???  :X

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη με αυτα που λες γενικα θεωρεις οτι ειναι απολυτως νομιμο δεν γινονται τιποτα ''περιεργα'' και ολα ειναι οκ ε??

 

οποιος ξερει ας απαντησει .... γιατι δεχονται δελτια ( joker-lotto-proto ) μόνο μεχρι τις 20.30 ενω η κληρωση γινεται στις 21.00 ??? εδω

 

σας θελω  για

 

απαντηστε ...  γινεται  τιποτα πονηρο σε αυτο το μισαωρο ???  :X

 

Άμα ο άνθρωπος θέλει να δει συνομωσία δεν πα να του πετάξεις στα μούτρα τα πιο ψυχρά και στυγνά μαθηματικά...αυτός θα δει στημένο από πίσω!!

 

Αν παιχτούν οοοοοοοοοοοολοι οι πιθανοί συνδιασμοί του τζόκερ..που είναι 24.435.180 στήλες..το 4+1 θα το πιάσουν μόνο 200 άτομα!!! Το 4+1!!!!!!!!!!!!! Και δεν παίζονται ούτε 4 μύρια στήλες τις περισσότερες φορές!!

Και σεις λέτε ότι χρειάζεται και να το στήσουν κιόλας!!!!ΕΛΕΟΣ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!

 

Σε ένα παιχνίδι που οι πιθανότητες ενός παίκτη για να πιάσει με μια στήλη κέρδος 1,5 ευρώ είναι 2,9% ο άλλος πιστεύει ότι χρειάζεται να τον στήσουν και από πάνω  για να χάσει!!

 

 

 

Βοήθησε μας παναγία μου!!!!(είμαι και άθεος φανταστείτε!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ο άνθρωπος θέλει να δει συνομωσία δεν πα να του πετάξεις στα μούτρα τα πιο ψυχρά και στυγνά μαθηματικά...αυτός θα δει στημένο από πίσω!!

 

Σε ένα παιχνίδι που οι πιθανότητες ενός παίκτη για να πιάσει με μια στήλη κέρδος 1,5 ευρώ είναι 2,9% ο άλλος πιστεύει ότι χρειάζεται να τον στήσουν και από πάνω  για να χάσει!!

 

Βοήθησε μας παναγία μου!!!!(είμαι και άθεος φανταστείτε!!!)

παιζεις γενικα τυχερα παιχνιδια;; εχεις πιασει ποτε καποιο μεγαλο ποσο πανω απο πεντε-δεκα χιλιαδες ευρω;; απο απλη περιεργια σε ρωταω μην νομιζεις τιποτα περιεργο...ετσι κουβεντα να γινεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιθανοτητα να πιασει καποιος 5+1 οριζεται απο τον τυπο:[/size]

(1/45)*(1/44)*(1/43)*(1/42)*(1/41)*(1/20)= 1/ 2.932.221.600[/size]

Καντε το και μονοι σας στο κομπιουτερακι του pc σας για να το δειτε. Για δικη σας ευκολια η τυπος μετατρεπεται ως εξης:[/size]

1/(45*44*43*42*41*20). Αν θεωρειται οτι υπαρχει καποιο λαθος ρωτηστε καποιο γνωστο σας μαθηματικο πριν αρχισετε να ποσταρετε "λαθος τα υπολογισες" γιατι δεν υπαρχει λαθος.[/size]

Σιγα μην ρωτησω και πυρηνικο επιστημονα. Ο τυπος για τις στηλες ειναι αυτος (45/5) * (44/4) * (43/3) * (42/2) * (41/1) * (20/1) που βγαζει 24 και κατι εκ.

 

ΥΓ: μη τρωτε αμασητα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...