Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη αναγνωριζει το hardware να υποθεσω με serial numbers e.t.c.

Κοινως μαμησε τα...σε περιπτωση που θελει καποιος να κανει φορματ η να αλλαξει δισκο πρεπει να εγκαταστησει 3 φορες windows. κοινως μια μερα δουλεια για να τα εχουμε τζαμπα.... Ελεος MS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα σας, σε αναβάθμιση από w7 σε 10 ελληνικά δεν βγαίνουν όλα ελληνικά πχ αριθμομηχανή  καιρός και αρκετά άλλα είναι στα αγγλικά  (τοπικος χρηστης) για κάθε βοήθεια  ευχαριστώ πολύ

 

Δεν ειδα να εχει δωσει κανεις απαντηση, μηπως θα μπορουσε καποιος? Να σημειωσω πως τα ειχα κανει upgrade πριν αρκετες μερες και ηταν ολα κομπλε, ωστοσο ειπα να κανω clean install σημερα, μηπως και δω καποια διαφορα και τωρα εχω αυτο το "προβλημα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προβλήματα, προβλήματα. Εκτός από τον Edge που είναι ημιτελής και γεμάτος bugs, εκτός από τον Chrome που ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί, έχουμε και το θέμα με το εικονίδια στο desktop που δε θέλουν πια να μείνουν στη θέση τους μετά από κάθε restart ή refresh.

https://www.youtube.com/watch?v=P37d4GyhrOc

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-other_settings/windows-10-desktop-icons-auto-arrange-problem/aabaeb1f-60f3-41a9-8add-e6b98600dfcf?page=2&auth=1

 

Για την ώρα, μόνο επαναφορά σε προηγούμενο system restore point ή φορμάτ είναι μόνες ΠΡΟΣΩΡΙΝΕΣ λύσεις.

 

καλησπερα

εχεις βρει κάποια μόνιμη λυση σε αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εχεις βρει κάποια μόνιμη λυση σε αυτο;

Όχι. Μόνο ημίμετρα, πρακτικά μη χρήση του desktop, σβήσιμο όλων εκτός του recycle bin (όχι απενεργοποίηση, γιατί πολλές φορές χρειάζεται το desktop για προσωρινή δημιουργία φακέλου ή προσωρινή αποθήκευση αρχείων) και χρήση κάποιου dock (τύπου rocketdock, objectdock κ.α).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα updates windows 8.1  δεν έχει εμφανστεί το optianal update Windows 10. Το περίεργο είναι ότι το eset όταν δεν κάνω τα updates μου βγάζει μία λιστα και εκεί είναι. Δεν το έχω στα hidden

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλα προβληματα βέπω

Αν δε μου επαιζε καλυτερα το Fifa θα ειχα γυρισει στα 7

Το system restore επισης μη το εμπιστευεστε

Εμενα με εσωσε ενα clone disk που ειχα παρει και απο δω και περα θα παιρνω καθε τοσο

με το σουπερ και free  http://www.backup-utility.com/free-backup-software.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Μόνο ημίμετρα, πρακτικά μη χρήση του desktop, σβήσιμο όλων εκτός του recycle bin (όχι απενεργοποίηση, γιατί πολλές φορές χρειάζεται το desktop για προσωρινή δημιουργία φακέλου ή προσωρινή αποθήκευση αρχείων) και χρήση κάποιου dock (τύπου rocketdock, objectdock κ.α).

ευχαριστώ

στην δουλεια εχω θεμα...που εχω αρκετες συντομευσεις φακελω στον desktop...

με την registry δεν εβγαλα ακρη κ εγω

ελπιζω με καποιο update να το διορθωσουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω την μλκ?(θα δειξει) να αναβαθμισω σε 10αρια.Ενταξει,με ξενερωσαν αρκετα που εβγαλαν το media center (το χρησημοποιουσα για να βλεπω τηλεοραση μιας και το προγραμμα που εχει η καρτα ειναι για τον διαολο),ξενερωσα που κατηργησαν τις μικροεφαρμογες(ακου λεει,ηταν επικινδυνες γιατι μπορουσε καποιος να τις χρησημοποιησει και να παρει τον ελεγχο του υπολογιστη μας) μιας και εχει πολλες το Store,καλυτερες και με πιο πολλες δυνατοτητες(σκατα,τιποτα δεν εχει το store) αλλα σε γενικες γραμμες τα βλεπω πιο σβελτα απο τα 7αρια πραγμα που αν δεν το εβλεπα δεν θα το πιστευα.

 

Οσο για το θεμα με τα εικονιδια που λετε,απο το 2007 που αρχισα να χρησημοποιω windows(ακου τωρα τυχη),ολα τα εικονιδια τα εχω στοιχισμενα στην αριστερη πλευρα της οθονης.Αρα μαλλον αυτο δεν θα αποτελεσει bug για μενα.Ενα θεμα που το εψαχνα καθως εγραφα το ποστ ειναι οτι μου βγαζει μυνημα στο start up: "The P17RunE.dll cannot start" ή καπως ετσι τελοσπαντων και ειναι προβλημα των drivers της Creative διοτι δεν ειναι συμβατοι με τα 10αρια συν του οτι θελω σε λιγες μερες να αναβαθμισω τον ssd και τις ram,ελπιζω να μην εχω θεμα με κλειδια και τηλεφωνα στην M$.Τεσπα,περιμενα περισσοτερα προβληματα,φτου μην το ματιασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Έχω γνήσια Windows 7 Pro 32bit σε 2 υπολογιστές. Στο γραφείο και στο σπίτι.

πειδή πρόκειται να κάνω αναβάθμιση στον υπολογιστή του σπιτιού (APU,M/B,RAM & SSD) και πρόκειται να βάλω 8gb θα χρειαστώ 64bit. Το ερώτημα είναι πως θα βάλω τα Windows 10 σε 64bit χρησιμοποιώντας τα windows 32bit που έχω.

Μέχρι στιγμής έχω φτιάξει 2 dvd και με τις 2 εκδόσεις (μέσω του windows media creation). 

Αυτό που έχω καταλάβει είναι :

Κάνω ένα clean install με τα 7. Στην συνέχεια κάνω upgrade , μόνο στην έκδοση των 32bit, και στην συνέχεια μπορώ να κάνω ένα νέο install με  το dvd των 64 bit που έχω φτιάξει ??? 

Μπορώ να κάνω upgrade στην έκδοση pro στα 64bit απευθείας?? (απο 7 στα 32bit)

 

Παιδιά μια μικρή βοήθεια , γιατί δεν έχω άλλο χρόνο εκτός απο σήμερα για να δουλέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...