Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω εναν υπολογιστη κ εχω παραγγειλει εναν ssd. στον σκληρο τωρα εχω win7 κ ελεγα να βαλω τα 10. αυτα που ηθελα να ρωτησω ειναι : αν βαλω τωρα τα 10 στον σκληρο που δουλευει,μετα οταν θα βαλω τον ssd πανω μπορω να κανω clean Install των 10 κ να εχει κρατησει την αυθεντικοτητα των win? 

 

ρωταω γιατι καπου διαβασα οτι ΜΟΝΟ εαν κανεις Upgrade απο 7 σε 10,μετα μπορεις να κανεις φορματ κ να περασεις τα 10 κ να ειναι νομιμα με το κλειδι των 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω εναν υπολογιστη κ εχω παραγγειλει εναν ssd. στον σκληρο τωρα εχω win7 κ ελεγα να βαλω τα 10. αυτα που ηθελα να ρωτησω ειναι : αν βαλω τωρα τα 10 στον σκληρο που δουλευει,μετα οταν θα βαλω τον ssd πανω μπορω να κανω clean Install των 10 κ να εχει κρατησει την αυθεντικοτητα των win?

 

ρωταω γιατι καπου διαβασα οτι ΜΟΝΟ εαν κανεις Upgrade απο 7 σε 10,μετα μπορεις να κανεις φορματ κ να περασεις τα 10 κ να ειναι νομιμα με το κλειδι των 7.

Ακριβώς έτσι. Πρώτα αναβάθμιση και αφού δεις ότι ενεργοποιήθηκαν, μετά format.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς έτσι. Πρώτα αναβάθμιση και αφού δεις ότι ενεργοποιήθηκαν, μετά format.

κ τα προγραμματα-παιχνιδια θα δουλευουν κανονικα? Η θα πρεπει να τα κανω απεγκατασταση κ ξαναεγκατασταση οταν θα βαλω τα 10?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την αναβάθμιση θα λειτουργούν κανονικά. Υπάρχει περίπτωση κάποια να μην τα κρατήσει και να χρειαστεί να τα εγκαταστήσεις ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την αναβάθμιση θα λειτουργούν κανονικά. Υπάρχει περίπτωση κάποια να μην τα κρατήσει και να χρειαστεί να τα εγκαταστήσεις ξανά.

μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι ενα προγραμα δν εχει drivers για τα 10. αυτο μπορω να το κανω εγκατασταση με τα drivers του 7 κ να αλλαξω το compability του μετα? η απλα θα σταματησει να δουλευει? ειναι drivers για ενα bluetooth poy εχω στον πυργο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα! Στα 10αρια που εχω στο pc περασα το DWS_Lite και εκοψα τα περιττα απο τα win. Εκοψε και τα αποτελεσματα στην αναζητηση  διπλα σπο το start κ δεν μπορω να βρω κατι στα win ενα αρχειο π.χ. Εχει γινει σημειο επαναφορας πριν περασω το προγραμμα αυτο και μπορω να γυρισω πισω αλλα ειπα μηπως υπαρχει και αλλος τροπος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου εβγαλε ενα μηνυμα οτι ενα προγραμα δν εχει drivers για τα 10. αυτο μπορω να το κανω εγκατασταση με τα drivers του 7 κ να αλλαξω το compability του μετα? η απλα θα σταματησει να δουλευει? ειναι drivers για ενα bluetooth poy εχω στον πυργο.

 

Δοκίμασε το ίσως δουλέψει. Τι μάρκα είναι το bluetooth?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εναν υπολογιστη κ εχω παραγγειλει εναν ssd. στον σκληρο τωρα εχω win7 κ ελεγα να βαλω τα 10. αυτα που ηθελα να ρωτησω ειναι : αν βαλω τωρα τα 10 στον σκληρο που δουλευει,μετα οταν θα βαλω τον ssd πανω μπορω να κανω clean Install των 10 κ να εχει κρατησει την αυθεντικοτητα των win? 

 

ρωταω γιατι καπου διαβασα οτι ΜΟΝΟ εαν κανεις Upgrade απο 7 σε 10,μετα μπορεις να κανεις φορματ κ να περασεις τα 10 κ να ειναι νομιμα με το κλειδι των 7.

 

 

Ακριβώς έτσι. Πρώτα αναβάθμιση και αφού δεις ότι ενεργοποιήθηκαν, μετά format.

 

 

αν δεν το εχεις κάνει με αυτή την σειρά (όπως εγώ που δεν το ήξερα)

από αυθεντικά win 8 σε καθαρή εγκατάσταση 10 χωρίς πριν αναβαθμιση

τι κάνω για να φύγει το need activation ??

 

επίσης αν ξέρει κάποιος έχω κάποιο πρόβλημα με το encoding στο notepad δεν βγάζει τα ελληνικά

αλλαζω το Format->Font->Script

αλλά τίποτα οπότε υποπτεύομαι κάποια ρύθμιση σε γλώσσες και ημερομηνια

ξέρει καποιος???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν το εχεις κάνει με αυτή την σειρά (όπως εγώ που δεν το ήξερα)

από αυθεντικά win 8 σε καθαρή εγκατάσταση 10 χωρίς πριν αναβαθμιση

τι κάνω για να φύγει το need activation ??

 

Σε αυτή την περίπτωση ξαναπερνάς τα 8, κάνεις αναβάθμιση σε 10 και μετά πάλι καθαρή εγκατάσταση τα 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, μολις περασα πρωτη φορα τα δεκαρια για να τα δω... ολα ωραια και καλα μεχρι που προσπαθησα να μπω στο ιντερνετ... δεν ειμαι λεει συνδεδεμενος στο δικτυο.. πηγα στο network and sharing center , παταω change adapter settings αλλα ειναι κενο... τωρα απο το laptop με τα 8αρια μπαινω κανονικα. Καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν λιγο περασα τους drivers της asus οποτε και το ethernet... μμμ στο troubleshooting λεει ομως install a driver for ur network adapter. wtf

 

θα κανω ενα reinstall 

 

 

νοουπ... τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εκανε τιποτα... τελικα ηταν outdated οντως... κατεβασα τους latest drivers απο το site της asus και τωρα κομπλε. μπηκα απο τον σταθερο.

 

Τhanks anyhow Δημητρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω λιγο, εκανα εγκατασταση σ ενα pc τα 10αρια και στο τελικο σταδιο οταν ειναι να μπει δηλαδη στα win μου βγαζει μαυρη οθονη ,μαλλον δεν αναγνωριζει την καρτα γραφικων, τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...