Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Τα πιο ενοχλητικά bugs για μένα έχουν να κάνουν με το start menu και το search (που άλλοτε λειτουργεί και άλλοτε χωρίς λόγο όχι - όπως του καπνίσει) και με το windows update που ενίοτε έχει παρόμοια συμπεριφορά (μένει χωρίς να κάνει κάτι με animated τελείες να πηγαίνουν από αριστερά στα δεξιά). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο, εμένα ούτε που κουνάνε απτη θέση τους.

Δεν υπάρχει κάτι περίεργο. Και σε μένα δεν κουνιόντουσαν μέχρι χθες, όπως και σε όλους. Μπορεί να σου συμβεί, μπορεί όχι. Από τη στιγμή, όμως, που ήδη εμφανίζεται σε ένα σημαντικό αριθμό χρηστών, υπάρχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον τελευταιο καιρό τρεχει μια διεργασία "Reminders WinRT OOP Server", αν και την cortana την έχω απενεργοποιημένη, τρεχει και σε άλλους;

Ειμαι λίγο ψειρας με τις διεργασίες και θελω να τρέχουν μόνο τα απαραίτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες πήρα την απόφαση και τα εγκατέστησα κι εγώ, είχα πριν τα 7.

 

Στον υπολογιστή μου είχα δύο dvd-r το πρώτο είχε από την αρχή προβλήματα και δούλευα συνήθως το δεύτερο.

 

Μετά την εγκατάσταση το δεύτερο δεν μου το αναγνωρίζει καθόλου, ενώ όταν δοκίμασα ένα εξωτερικό το αναγνώρισε.

 

Όταν έκανα έλεγχο για νέες συσκευές, μου έγραψαν τα windows ότι για την ώρα δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, και έτσι δουλεύω με το dvdr που έχει προβλήματα.

 

Τι άλλος τρόπος υπάρχει για να δει την δεύτερη συσκευή, έστω και αν δεν αναγνωρίζει την πρώτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον τελευταιο καιρό τρεχει μια διεργασία "Reminders WinRT OOP Server", αν και την cortana την έχω απενεργοποιημένη, τρεχει και σε άλλους;

Ειμαι λίγο ψειρας με τις διεργασίες και θελω να τρέχουν μόνο τα απαραίτητα

Μου κινησε την περιεργια το ποστ και τσεκαρα. Δεν τρεχει. :) Enterprise x64 εδω. Ισως να ειναι κατι αλλο, που σε οδηγει το ανοιγμα θεσης αρχειου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γνησιο αγορασμενο κλειδι για windows 8 home (τα πρωτα) και windows 7 professional. κλειδι για 8.1 δεν εχω

Θελω να κανω clean install εγκατασταση των 10 σε σκληρο δισκο χωρις να upgrade απο 7 η 8

Κατεβασα win 10 home και εβαλα το κλειδι των win 8 αλλα δεν το πηρε.

 

Μηπως ξερει καποιος την διαδικασια να με καθοδηγησει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω γνησιο αγορασμενο κλειδι για windows 8 home (τα πρωτα) και windows 7 professional. κλειδι για 8.1 δεν εχω

Θελω να κανω clean install εγκατασταση των 10 σε σκληρο δισκο χωρις να upgrade απο 7 η 8

Κατεβασα win 10 home και εβαλα το κλειδι των win 8 αλλα δεν το πηρε.

 

Μηπως ξερει καποιος την διαδικασια να με καθοδηγησει;

Υποχρεωτικά πρώτα update στα 7ρια ή 8ρια που έχεις και αφού ενεργοποιηθούν τα 10ρια, τότε και μόνο τότε μπορείς να κάνεις καθαρή εγκατάσταση τα 10ρια στο ίδιο μηχάνημα, χωρίς να χρειαστεί να βάλεις κανένα κλειδί.

 

rq2vJoP.png

FzNrrmZ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση Κριλερμαν

Δηλαδη πρεπει να ειμαι σε 10αρια.  Μετα εγω ομως θελω να κανω φορματ για να κανω  καθαρη εγκατασταση το product key που θα το βρω; Θα μου το δωσουν τα windows 10 οταν κανω upgrade? Το παιρνω βρισκω απο καπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση Κριλερμαν

Δηλαδη πρεπει να ειμαι σε 10αρια.  Μετα εγω ομως θελω να κανω φορματ για να κανω  καθαρη εγκατασταση το product key που θα το βρω; Θα μου το δωσουν τα windows 10 οταν κανω upgrade? Το παιρνω βρισκω απο καπου;

 

Ακριβώς από πάνω το γράφει, στο 2ο screenshot (ίσως δεν τα είδες γιατί τα πρόσθεσα μετά). Δε χρειάζεσαι κλειδί για την καθαρή εγκατάσταση, αν προηγουμένως έχεις κάνει free upgrade σε windows 10 και έχουν φυσικά ενεργοποιηθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...