Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο που λεν για τα πειρατικα (ταινιες /games/ προγραμματα) οτι θα διαγραφονται ισχυει??
Γιατι ειναι το μονο που με κραταει πισω αποτο να κανω το update!
Aμα εχει ηδη υποθει σορρυ αλλ αιενι πολυ μεγαλο το ποστ και δν τα διαβασω ολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλημέρα,

Έκανα αναβάθμιση απο 7 σε 10 και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να διαγράψω τον φάκελο windows old για να μην μου πιανει χώρο στον δίσκο. Δεν πρόκειται να γυρίσω πίσω στα 7 πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα,

Έκανα αναβάθμιση απο 7 σε 10 και θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να διαγράψω τον φάκελο windows old για να μην μου πιανει χώρο στον δίσκο. Δεν πρόκειται να γυρίσω πίσω στα 7 πάλι.

 

Δεξί κλικ στο σκληρό που βρίσκεται ο φάκελος > Ιδιότητες (3) > Στην καρτέλα "Γενικά" κλικάρεις "Εκκαθάριση δίσκου" > Στο παράθυρο που θα σου ανοίξει, κλικάρεις "Εκκαθάριση αρχείων συστήματος". Εκεί τσεκάρεις τις προηγούμενες εγκαταστάσεις Windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια πολλες φορες μετα το μπλε σημα των windows μου μαυριζει η οθονη και δεν γινεται τιποτα προχθες εφαγα 2 ωρες για να ανοιξει δοκιμασα διαφορα fixes αλλα τιποτα τι να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο το περασμα καθαρης εγκαταστασης των 10αριων παω να εγκαταστησω καποια games και μου βγαζει it is not found any file specified for ISArcExtract...τι παιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασα την αμεσως επομενη ρυθμιση στην κλιμακα μεγεθυνσης 125% αλλα μου χαλαει την αναλυση στις εφαρμογες (pixels+θολουρα). Θα δοικιμασψ και τον φακο,ευχαριστω.

Στα windows 8 αν το εβαζες 125% θα ησουν μια χαρα χωρις θολουρες. Η θολούρα που υπαρχει στα 10 οφειλεται στην ουσια σε bug καθως στα 10 εχει αλλαξει ο αλγοριθμος που κανει dpi scalling και τα κανει μανταρα. Μεχρι να φτιαχτει απο την ms (αν φτιαχτεί) υπαρχει ενα μικρο προγραμματακι που εχει φτιαξει ενας Ολλανδος και διορθωνει τη θολουρα σε ο,τι scalling και να βαλεις. Στην ουσια επιλεγεις να κανει scale με τον αλγοριθμο των w8. Επισης ειναι αντιστρεψιμο δεν εχει μονιμη ισχυ αν φοβασαι μηπως κατι χαλασει στα windows. Παντως εμενα δουλευει μια χαρα εδω και ενα μηνα.

 

http://windows10_dpi_blurry_fix.xpexplorer.com/

Επεξ/σία από dhmhtrhs79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μικρης χωρητικοτητας σκληρο δισκο 80GB,θελω να ρωτησω σε καθαρη εγκατασταση ποσο χωρο καταλαμβανουν τα 10αρια στον σκληρο,διχως να εγκαταστησω προγραμματα

Ευχαρηστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω μικρης χωρητικοτητας σκληρο δισκο 80GB,θελω να ρωτησω σε καθαρη εγκατασταση ποσο χωρο καταλαμβανουν τα 10αρια στον σκληρο,διχως να εγκαταστησω προγραμματα

Ευχαρηστω

 

11-13gb αν θυμάμαι καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...