Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, λόγω της καμμένης κάρτας γραφικών έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη εγκατάσταση drivers στο laptop μου (αφού βρίσκει την κάρτα και προκαλεί προβλήματα).

 

Όταν όμως θέλω να συνδέσω μια νέα συσκευή πως θα βρω τους κατάλληλους drivers?

 

Για παράδειγμα μόλις συνδέω το Windows Phone μου δεν το αναγνωρίζει αφού προφανώς λείπει ο κατάλληλος driver (windows phone winusb) αλλά δεν μπορώ να τον βρω κάπου. 

 

Ούτε στο Device Manager μου βγάζει κάτι όταν το συνδέω*. Επίσης και από εδώ http://catalog.update.microsoft.com/v7/site/Home.aspx δεν λειτουργεί.

 

Υπάρχει κάποια επίσημη σελίδα που μπορώ να βρω όλους τους διαθέσιμους drivers?

 

Το DriverPack Solutions αξίζει να το κατεβάσω και να δοκιμάσω?

 

* To οτι δεν φαίνεται στο Device Manager με ανησυχεί είναι η αλήθεια. Ούτε τον γνωστό ήχο κάνει το λαπτοπ όταν συνδέω το τηλέφωνο. Μήπως φταει κάτι άλλο και όχι οι drivers? Εννοώ ότι αν δεν «βρει» τη συσκευή πως θα βρω drivers?

Επεξ/σία από alex-gate-7-1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εκανα και εγω την μλκ?(θα δειξει) να αναβαθμισω σε 10αρια.Ενταξει,με ξενερωσαν αρκετα που εβγαλαν το media center (το χρησημοποιουσα για να βλεπω τηλεοραση μιας και το προγραμμα που εχει η καρτα ειναι για τον διαολο),ξενερωσα που κατηργησαν τις μικροεφαρμογες(ακου λεει,ηταν επικινδυνες γιατι μπορουσε καποιος να τις χρησημοποιησει και να παρει τον ελεγχο του υπολογιστη μας) μιας και εχει πολλες το Store,καλυτερες και με πιο πολλες δυνατοτητες(σκατα,τιποτα δεν εχει το store) αλλα σε γενικες γραμμες τα βλεπω πιο σβελτα απο τα 7αρια πραγμα που αν δεν το εβλεπα δεν θα το πιστευα.

 

Οσο για το θεμα με τα εικονιδια που λετε,απο το 2007 που αρχισα να χρησημοποιω windows(ακου τωρα τυχη),ολα τα εικονιδια τα εχω στοιχισμενα στην αριστερη πλευρα της οθονης.Αρα μαλλον αυτο δεν θα αποτελεσει bug για μενα.Ενα θεμα που το εψαχνα καθως εγραφα το ποστ ειναι οτι μου βγαζει μυνημα στο start up: "The P17RunE.dll cannot start" ή καπως ετσι τελοσπαντων και ειναι προβλημα των drivers της Creative διοτι δεν ειναι συμβατοι με τα 10αρια συν του οτι θελω σε λιγες μερες να αναβαθμισω τον ssd και τις ram,ελπιζω να μην εχω θεμα με κλειδια και τηλεφωνα στην M$.Τεσπα,περιμενα περισσοτερα προβληματα,φτου μην το ματιασω.

καλησπέρα φίλε μου η μικροεφαρμογες μπαίνουν και στα 10 άμα τα θες στείλε pm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες μου τις συσκευές έχω windows 8 αυτή τη στιγμή και δεν μου παρουσιάζεται το παραμικρό πρόβλημα.Στο καινούργιο μου laptop μιας και μου εμφανίζεται ειδοποίηση για τα windows 10 κάπως με έχει ψήσει για αναβάθμιση :P  Όσοι τα χρησιμοποιείτε πιστεύετε ότι αξίζει να τα περάσω ή να περιμένω λίγο ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα φίλε μου η μικροεφαρμογες μπαίνουν και στα 10 άμα τα θες στείλε pm

 

Γράψτο δημόσια ρε φίλε, μπορεί να το χρειάζεται και κάποιος άλλος. Μυστικό είναι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψτο δημόσια ρε φίλε, μπορεί να το χρειάζεται και κάποιος άλλος. Μυστικό είναι;

φίλε μου το έχω κατεβάσει μέσω torrent και έχω απλά τα αρχεία  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλες μου τις συσκευές έχω windows 8 αυτή τη στιγμή και δεν μου παρουσιάζεται το παραμικρό πρόβλημα.Στο καινούργιο μου laptop μιας και μου εμφανίζεται ειδοποίηση για τα windows 10 κάπως με έχει ψήσει για αναβάθμιση :P  Όσοι τα χρησιμοποιείτε πιστεύετε ότι αξίζει να τα περάσω ή να περιμένω λίγο ακόμα;

Δεν υπαρχει κανενας λογος, περα απο την ικανοποιηση του οτι "εχω το τελευταιο λειτουργικο". Περιμενε 2-3 μηνες να διορθωθουν παιδικες ασθενειες και μετα προχωρας :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα προβληματακι που εχω ειναι οτι δεν συνδεεται αυτοματα στο router.Οταν βγαλω τον κωδικο απο το router μπαινει κανονικα με το που ανοιξει ο υπολογιστης.Εβαλα προχθες wpa2 προστασια βαζω τον κωδικο κανω τικ και το connect automatic και οταν τον ξανα ανοιγω ξανα τα ιδια βαζω τον κωδικο και παει λεγοντας.Δεν συνδεεται αυτοματα σε δικτυο με wpa2.Ξερει κανεις τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλειδι που μας εχουν δωσει, μπορουμε να το κρατησουμε για μελλονικη χρηση, Η εαν κανουμε format θα χαθει?

 

Δεν μας έχουν δώσει κλειδί. Αν κάνεις format, θα πατήσεις "Παράβλεψη" όταν σου ζητηθεί το κλειδί και μόλις με το καλό μπει στα Windows, θα ενεργοποιηθούν αυτόματα. Όλα αυτά εφόσον μιλάμε για τον ίδιο υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μας έχουν δώσει κλειδί. Αν κάνεις format, θα πατήσεις "Παράβλεψη" όταν σου ζητηθεί το κλειδί και μόλις με το καλό μπει στα Windows, θα ενεργοποιηθούν αυτόματα. Όλα αυτά εφόσον μιλάμε για τον ίδιο υπολογιστή.

Σε μενα εδωσαν serial. Με δεξι κλικ στο My computer μου γραφει serial κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα εδωσαν serial. Με δεξι κλικ στο My computer μου γραφει serial κανονικα

 

Hardware ID είναι αυτό, όχι serial number. Δηλαδή είναι ένας κωδικός που αντιστοιχεί μόνο στο δικό σου μηχάνημα και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε εγκατάσταση. Όπως είπε ο Alejandro πρέπει να πατήσεις παράβλεψη στην εγκατάσταση και μετά θα ενεργοποιηθεί μόνο του. Με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις αλλάξει κάτι στο hardware.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Creative X-Fi drivers για Win10. Επανήλθαν όλες οι λειτουργίες της X-Fi.

 

http://www.station-drivers.com/index.php?option=com_kunena&view=topic&catid=4&id=1312&Itemid=255&lang=en#9337

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...