Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 
 

 

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-10/media-creation-tool-install

 

Κατεβάζετε από εδώ το Tool. Έπειτα κατεβάζετε την αντίστοιχη έκδοση (σε σχέση με τα windows που έχετε τώρα) των windows 10 και στην ίδια γλώσσα. Κάνετε mount το iso με κάποιο πρόγραμμα όπως power iso. Κάνετε την αναβάθμιση. Για καθαρή εγκατάσταση, μετά την αναβάθμιση πάτε στις ρυθμίσεις -> Ενημέρωση και Ασφάλεια και κάνετε Αποκατάσταση.

 

Το προβλημα ειναι οτι εχω  παρει ενα λαπτοπ  και ειναι με vista μου εστειλαν και την αναβαθμιση τον 7 se dvd και περασα και τα ubuntu σε dual boot. θελω να σβηστουν ολα αυτα και να περασω μονο τα windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κατέβασε το media creation tool από τη microsoft και αναβάθμισε τα 7 σε 10, μετα αφου ενεργοποιηθούν κάνεις καθαρή εγκατάσταση τα 10αρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε το media creation tool από τη microsoft και αναβάθμισε τα 7 σε 10, μετα αφου ενεργοποιηθούν κάνεις καθαρή εγκατάσταση τα 10αρια.

αυτο πως γινεται βημα βημα υπαρχει οδηγος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ενα θεμα σε sony vaio (vpcel2s1e) οπου δεν εχω ηχο,το εχω ψαξει στο διαδικτυο αλλα δεν εχω βρει κατι που να μου το λυνει,παρολο που το εχουν πολλοι αυτο το θεμα.το εχει αντιμετωπισει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα ειναι οτι εχω  παρει ενα λαπτοπ  και ειναι με vista μου εστειλαν και την αναβαθμιση τον 7 se dvd και περασα και τα ubuntu σε dual boot. θελω να σβηστουν ολα αυτα και να περασω μονο τα windows 10

 

Κάνε ότι λέει Link.png Site: εδώ για να σβήσεις το Ubuntu. Έπειτα προχώρα σε ανάβαθμιση των Vista σε 7 και μετά από 7 σε 10.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και βέβαια περνάνε, μια χαρά, (κάτοχος asrock z68) ότι οδηγό χρειάζεται τον έχουνε

ή τον κατεβάζουν μετά την εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά επίσημα ούτε στην σελίδα της asrock υπάρχουνε,

προφανώς επειδή αναλαμβάνει η ms να καλύψει το κενό δεν ασχολούνται (με τα 'ψιλο'παλιά μοντέλα τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς άλλος το παρακάτω πρόβλημα;

 

Κάθε φορά που ανοίγω τον υπολογιστή, μετά από 5-10 λεπτά κάνει restart μόνος του. Μόλις ανοίξει ξανά, δουλεύει απροβλημάτιστα χωρίς να ξανακάνει restart!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εκανα αναβαθμιση απο 7 σε 10 και εχω καποιες ερωτησεις:

1)πως μπορω να μεγαλωσω τα εικονιδια στην κατω μπαρα?ειναι πολυ μικρα!

2)drivers της καρτας γραφικων πρεπει να ξαναπερασω (r9 290 οι τελευταιοι)??

3)γινεται να κανω .iso τα windows σε περιπτωση που χρειαζτω format καποια στιγμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Με δεξί κλίκ στην μπάρα, επιλέγεις Ιδιότητες και εκεί αποεπιλέγεις την 'Χρήση μικρών εικονιδίων στην μπάρα εργασιών'.

2) Δεν είναι απαραίτητο, κάθε τρεις και λίγο τα Windows κατεβάζουνε τον νεότερο οδηγό για την κάρτα σου.

3) Κατέβασε το MediaCreationTool (που θα σου κατεβάζει το iso αρχείο των Windows) και

μετά μπορείς να φτιάξεις το DVD που θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)ναι,το εχω κανει αυτο αλλα εξακολουθουν και ειναι αρκετα μικρα ωστε να με δυσκολευουν στην χρηση..δεν υπαρχει κατι αλλο?

2)οποτε δεν χρειαζονται "καθαρη" απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση..

3)ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε: δεξί στην επιφάνεια, Ιδιότητες Οθόνης και άλλαξε την κλίμακα μεγέθυνσης,

ή μπορείς να χρησιμοποιείς και τον μεγεθυντικό φακό, αν σε βολεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε: δεξί στην επιφάνεια, Ιδιότητες Οθόνης και άλλαξε την κλίμακα μεγέθυνσης,

ή μπορείς να χρησιμοποιείς και τον μεγεθυντικό φακό, αν σε βολεύει.

Δοκιμασα την αμεσως επομενη ρυθμιση στην κλιμακα μεγεθυνσης 125% αλλα μου χαλαει την αναλυση στις εφαρμογες (pixels+θολουρα). Θα δοικιμασψ και τον φακο,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...