Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Microsoft σκέφτηκε φαίνεται ότι δεν έχω τι να κάνω το Σαββατοκύριακο, και είπε να μου βρει κάτι να κάνω.

 

Όσοι χαρήκατε (όπως και εγώ) ότι έχετε στρώσει τα Windows 10, έχετε πετάξει όλες τις ρουφιανιές της Microsoft, και ότι το σύστημά σας είναι τριμαρισμένο και πετάει, ετοιμαστείτε να σας κοπεί το χαμόγελο (όπως κόπηκε και το δικό μου).

 

Με το Windows Update Version 1511, η Microsoft σας ξανακάνει το σύστημα όπως ακριβώς θέλει αυτή.

 

Μετά από αυτό, επιστροφή αμετάκλητη στα 7άρια (και είχα διαγράψει το Windows.old τρομάρα μου).

 

Αν είναι να φάω μια ακόμη εβδομάδα για να στρώσω τα 10ρια και μετά από κανένα δίμηνο φτου και πάλι από την αρχή, καλύτερα να σπαταλήσω τον χρόνο αυτό για να φορτώσω και να στρώσω από την αρχή τα 7άρια και να ησυχάσω.

 

Πάρτε το απόφαση μάγκες: ο Τσάμπας πέθανε.

 

Η Microsoft βάλθηκε να μας ρουφιανεύει, και θα το καταφέρει έτσι κι' αλλιώς.

Επεξ/σία από Euclides
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι, τίποτα! Εκτος απ'οτι το Defender πρέπει να κανει την καθιερωμενη σάρωση...

 

Επιμένω.

 

Δεξί κλικ στο This PC -> Manage -> Event Viewer -> Custom Views -> Administrative Events

 

Πήγες εκεί και δεν είδες τίποτα?

 

Τότε έχεις κάποιο πρόβλημα με το logging στον υπολογιστή σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το θέμα είναι ότι τα 7άρια δεν έχουν DX12.

 

Δεν το χρειάζομαι, όπως δεν το χρειάζονται όλοι όσοι έχουν τους υπολογιστές τους  για σοβαρή δουλειά.

 

Το γραφικά στο PC και εξάτμιση στο παπί, το έκοψα πριν τα 20 μου χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα win 10 έχουν διαφορά σε θέμα ταχύτητας από τα home?

η απλά έχουν κάποιες επιπλέον δυνατότητες..

και αν ναι αξίζουν τα home για απλή χρήση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το θέμα είναι ότι τα 7άρια δεν έχουν DX12.

Γιατί, υπάρχουν παιχνίδια με DX12 ή κάρτες που να το υποστηρίζουν 100% ; Και άντε πες ότι έχουν τα περισσότερα features του DX12 οι τωρινές κάρτες, από Μάρτιο (κι ΑΝ) θα αρχίσουν να βγαίνουν σιγά σιγά τα πρώτα παιχνίδια...... και μη φανταστείς ότι θα είναι και πάρα πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.

Εχω ενα ''Eset Antivirus'' απο φιλο που το αγορασε (λογικα μπαινει και σε δευτερο PC.)

Tι κανω του το ζηταω να το βαλω η ειναι καλυτερα να μεινω με την ασφαλεια των Windows (Windows Defender);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά!

έκανα την ενημέρωση χτες και μετά δεν μπορούσα να κλείσω τα bluetooth (το πλακίδιο κάτω δεξιά ήτα μόνιμα ενεργό και με κλικ για απενεργοποίηση με έβαζε στην ανίχνευση συσκευών) 

λέω οκ θα στρώσει...........

πάω να μπώ στα έγγραφα μου ............. τίποτα......

δοκιμάζω σε αλλο φάκελο ............τίποτα

το έχει κάνει και σε κάποιον άλλον?? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια.

Εχω ενα ''Eset Antivirus'' απο φιλο που το αγορασε (λογικα μπαινει και σε δευτερο PC.)

Tι κανω του το ζηταω να το βαλω η ειναι καλυτερα να μεινω με την ασφαλεια των Windows (Windows Defender);

δεν υπάρχει ασφάλεια σοβαρή με το defender.

εαν δεν θες να βάλεις κάποιο free πχ bitdefender ζήτα το nod.

να ρωτήσω κάτι αλλο για όποιον ξέρει,εαν κάνω refresh χωρίς να κρατήσω δεδομένα κλπ,ειναι το ίδιο με το φορμάτ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ενω ειναι ενεργοποιημενο το flash στον edge, δεν παιζει κανενα βιντεο youtube, μονο οι διαφημισεις στα βιντεο βγαινουν, υπαρχει καποια λυση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, υπάρχουν παιχνίδια με DX12 ή κάρτες που να το υποστηρίζουν 100% ; Και άντε πες ότι έχουν τα περισσότερα features του DX12 οι τωρινές κάρτες, από Μάρτιο (κι ΑΝ) θα αρχίσουν να βγαίνουν σιγά σιγά τα πρώτα παιχνίδια...... και μη φανταστείς ότι θα είναι και πάρα πολλά.

 

Σημασία έχει ότι σαν gamer θα πρέπει να έχεις τα 10άρια αργά ή γρήγορα και για μένα το λειτουργικό είναι μια χαρά, η build 10586 δείχνει και πολύ πιο σταθερή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση:

 

Εχω 2 κλειδια win7 απο χαλασμενα laptop.Αν παω να κανω clean install ta win10 και για βαλω ενα απο τα 2 θα τα δεχτει;

 

όχι πρέπει να κάνεις αναβάθμιση απο 7 σε 10, να ενεργοποιηθούν τα 10άρια και μετα κάνεις clean install .

όταν σου ζητήσει serial πατάς skip κάνεις την εγκατάσταση και όταν συνδεθείς στο internet θα ενεργοποιηθούν αυτόματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...