Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμενε να βγει το πρωτο μεγαλο update (οσονουπω ερχεται) και τα βαζεις μετα.

 

Οσο πιο αργα τα εγκαταστησεις, τοσο καλυτερα.

Εκτος απο τα updates των ιδιων των Windows, ωριμαζουν πιο πολυ και οι drivers.

Ωραία ευχαριστώ! Άμα βάλω τα 10 μετά μπορώ να ξαναβαλω τα 7 ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, μπορει να γινει downgrade αν δεν πειραξεις τον φακελο που δημιουργειται και "κραταει" τα παλια Windows, αλλα καλυτερα να κανεις καθαρη εγκατασταση απο την αρχη.

 

Εναλλακτικη λυση, εγκατασταση σε Virtual Machine.

Τα βλεπεις, παιζεις μαζι τους οσο θες και αποφασιζεις μετα αν τα θες ή οχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας κάνει και εσάς "δέσμευση" στο μέγεθος της μνήμης ραμ ? ή δεν ειναι θέμα windows 10 κ ειναι θεμα λαπτοπ ?

Δηλαδη; Αν εχεις 4gb ram σου πιανει και 4gb για pagefile?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατω δεξια στον σταθερο μου βγαζει λειτουργια δοκιμης, Build 10240, ενω στο laptop οχι.

 

Ειμαι πισω σε εκδοσεις? Γνησια απο dreamspark

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη; Αν εχεις 4gb ram σου πιανει και 4gb για pagefile?

4l0poh.png

αυτό εννοώ.... :P

edit : Υπάρχει τρόπος τις εφαρμογές από το store (πχ την εφαρμογή του meteo) να τη βαλω στην επιφανεια εργασιας? (όπως τα gadgets καποτε στα 7 με την ισοτιμια τον καιρο κλπ εννοω )

 

 

16c2d10.png

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μπορει να γινει downgrade αν δεν πειραξεις τον φακελο που δημιουργειται και "κραταει" τα παλια Windows, αλλα καλυτερα να κανεις καθαρη εγκατασταση απο την αρχη.

 

Εναλλακτικη λυση, εγκατασταση σε Virtual Machine.

Τα βλεπεις, παιζεις μαζι τους οσο θες και αποφασιζεις μετα αν τα θες ή οχι.

 

Ο φακελος που περιεχει το λειτουργικο πανω στο οποιο εγινε αναβαθμιση και τον ονομαζει windows old,μενει στο συστημα για ενα μηνα.Μετα τον ενα μηνα τα windows 10 διαγραφουν μονα τους τον συγκεκριμενο φακελο και συνεπως δεν υπαρχει επιστροφη στο παλιο λειτουργικο,μονο εγκατασταση απο την αρχη.Νομιζω το λεει και η Microsoft οτι δινεται ενας μηνας περιθωριο για να αποφασισει καποιος αν του αρεσουν τα 10αρια ή αν επιθυμει να επιστρεψει στο προηγουμενο λειτουργικο.

 

Επισης μην τρελενεστε(δεν αναφερομαι σε εσενα Ioic) με τα 10αρια και τι θα γινει αν δεν σας αρεσουν και τετοια.Εγω τα εχω 2 μηνες περιπου.Μου φαινονται 100 φορες πιο καλα απο τα 7αρια.Πολυ γρηγορα και σταθερα.Ασυμβατοτητα καμια και γενικα δεν μου εχουν λειψει τα 7αρια ουτε δευτερολεπτο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Έκανα "καθαρή" εγκατάσταση απο 7 σε 10 με το εργαλείο της ΜΣ και δεν ενεργοποιούνται. Η λογική ήταν ότι δεν είχα κάποια αρχεία να "χάσω" και επέλεξα να μην κρατήσει τίποτα! Εγινε σε επιτραπέζιο υπολογιστή και το θέμα είναι πως έχει "ξεβάψει" η άδεια των 7 δεν φαίνονται οι κωδικοί. Τι κάνουμε, το χάσαμε το κορμί? :) Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Έκανα "καθαρή" εγκατάσταση απο 7 σε 10 με το εργαλείο της ΜΣ και δεν ενεργοποιούνται. Η λογική ήταν ότι δεν είχα κάποια αρχεία να "χάσω" και επέλεξα να μην κρατήσει τίποτα! Εγινε σε επιτραπέζιο υπολογιστή και το θέμα είναι πως έχει "ξεβάψει" η άδεια των 7 δεν φαίνονται οι κωδικοί. Τι κάνουμε, το χάσαμε το κορμί? :) Ευχαριστώ!

Έκανες πρώτα αναβάθμιση; Εαν ναι, η ενεργοποίηση έγινε κανονικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Έκανα "καθαρή" εγκατάσταση απο 7 σε 10 με το εργαλείο της ΜΣ και δεν ενεργοποιούνται. Η λογική ήταν ότι δεν είχα κάποια αρχεία να "χάσω" και επέλεξα να μην κρατήσει τίποτα! Εγινε σε επιτραπέζιο υπολογιστή και το θέμα είναι πως έχει "ξεβάψει" η άδεια των 7 δεν φαίνονται οι κωδικοί. Τι κάνουμε, το χάσαμε το κορμί? :) Ευχαριστώ!

 

Εφόσον δεν είχες κάνει πρώτα την αναβάθμιση για να ενεργοποιηθούν τα 10, τώρα η μόνη λύση είναι να ξαναπεράσεις τα 7 και να κάνεις τη διαδικασία από την αρχή. Πρέπει να βρεις τον κωδικό για τα 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ :) Έκανα αναβάθμιση, αλλά δεν κράτησα τίποτα από το λειτουργικό, έγινε σαν "καθαρή¨εγκατάσταση. Ο κωδικός δεν φαίνεται με τίποτα, έχει βραχεί από μία γλάστρα που είχα επάνω. Μάλλον το βλέπω να το κάνω εταζιέρα το κουτάκι :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...