Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Με τους προτελευταιους drivers ναι, ειχε κατι freezαρισματα, ειδικα αν εβλεπες 2 ταυτοχρονα βιντεο.Και κατι τυχαια (του ενος δευτερολεπτου) στο chrome.

Nvidia gtx 1070 εχω  , φαινεται στην υπογραφη μου :)

 

Edit: Φριζαρε και προηγουμενως. Νομιζω οτι η nvidia δε μπορει... Ετσι απλα. Και νομιζω οτι συμβαινει μονο στα 10ρια , γιατι στα 7 που εχω στο διπλανο πισι (της κοπελας μου) , με την gtx770 , ειναι κομπλε, δεν εχει παρατηρησει κατι τετοιο, ειναι με latest drivers

 

 

 

 

  1. Αυτο ειναι στανταρ issue, αλλα επειδη εχω το rainmeter ,δε το παρατηρω και πολυ. 
  • Αυτο το εκανε και σε εμενα. Ακριβως το ιδιο. Εχεις το προβλημα , απλα δε βλεπεις το κρασαρισμα του explorer. Το flickering που λες, ειναι το ιδιο πραγμα που εκανε και σε εμενα, alongside with explorer. Το ολο θεμα αυτο , λυνεται με new user account στα σιγουρα παντως! 

 

 

Α δεν είχα προσέξει την υπογραφή σου. Κι εγώ 1070 πήρα, ούτε μια εβδομάδα δεν έχω αυτό το PC. Είχα πέσει πάνω σε ένα site που έλεγε ότι ειδικά σε dual monitor setup (όπως το δικό μου) ήταν κάποιοι drivers που έτρωγαν τρελά σκαλώματα... Αλλά αυτό ήταν αρκετά παλιό. Τι σκατά, δεν μπορούν μετά από τόσο καιρό να βγάλουν άκρη εκεί στην Nvidia;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α δεν είχα προσέξει την υπογραφή σου. Κι εγώ 1070 πήρα, ούτε μια εβδομάδα δεν έχω αυτό το PC. Είχα πέσει πάνω σε ένα site που έλεγε ότι ειδικά σε dual monitor setup (όπως το δικό μου) ήταν κάποιοι drivers που έτρωγαν τρελά σκαλώματα... Αλλά αυτό ήταν αρκετά παλιό. Τι σκατά, δεν μπορούν μετά από τόσο καιρό να βγάλουν άκρη εκεί στην Nvidia;

Εγω εχω dual monitor κατα μια εννοια. Εχω μονιμα συνδεδεμενη και την τιβι. Χμ... Θα δοκιμασω να την αποσυνδεσω... Δε ξερω , εφτιαξε η AMD και η nvidia πλεον αγρον αγοραζει, εδω και αρκετο καιρο. 

Καλοριζικο και καλοπαιχνιδο το πισι φιλε μου! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα, εχω ενα προβλημα το λαπτοπ εφτανε τους 65 βαθμους και μια 2 φορες 95 το πειγα για σερβις και αλαξαν παστες και καθαρισμο σκονης τωρα δουλευει στους 50-55 και ολλα οκ αλλα το προβλημα οτι κολλαει ορισμενες φορες οταν ανηγω τον chrome παραμενει καθαρισα με cc cleaner εψαξα για malwear για virus δεν βρησκει τπτ. μηπως παιζει κατι με τα windows ??

 

επιση μια πληροφορια επιπλέον για να ξερετε ειναι οτι δεν κολαει ο δικτης παρα μονο κανει εναν θοριβο απο την μουσικη σαν να κολαει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχουν ολα τα παραπανω με τo Thread των windows 10 , δε μπορω να καταλαβω, πραγματικα. 

Κανε ενα νεο θεμα, και ισως λαβεις βοηθεια εκει.

ΤΙΠ: Πες και ποιο λαπτοπ εχεις και παραπανω πληροφοριες, οχι εδω ομως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχάριστα νέα! Τα Windows 10 Αναβάθμιση Δημιουργικότητας έρχονται. Θέλετε να είστε από τους πρώτους που θα τα αποκτήσουν;

 

https://support.microsoft.com/help/4014001/windows-10-creators-update-coming-soon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα να δοκιμάσω τον windows defender (είμαι με win 10), αλλά δεν μου ενεργοποιείται γιατί λέει ότι κάποιο  άλλο πρόγραμμα antivirus τρέχει παράλληλα. Όλα αυτά ενώ έχω απεγκαταστήσει το bitdefender. Ωστόσο βλέπω ότι στα αρχεία εφαρμογών υπάρχει ένα αρχείο dll του Bitdefender το οποίο δεν μπορώ να σβήσω και πιστεύω, χωρίς να είμαι ειδικός, ότι αυτό φταίει. Καμία βοήθεια. Ευχαριστώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το αρχείο έφυγε από μόνο σήμερα που άνοιξα το λάπτοπ. Ωστόσο ο defender δεν ενεργοποιήθηκε παρόλο που δεν υπήρχε κανένα άλλο antivirus στον υπολογιστή, οπότε και εγώ τον παράτησα και έβαλα για δοκιμή το 360 total security.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και δεν ειδα να αναφερεται εδω στο insomnia

 

Blocking Windows 7, 8.1 updates for Kaby Lake, Ryzen chips appears imminent

https://arstechnica.com/information-technology/2017/03/microsoft-is-getting-ready-to-block-windows-updates-for-old-windows-on-new-chips/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...