Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι κάπως μπερδεμένη η κατάσταση με το game mode πάντως.

 

Καθόλου μπερδεμένη, είναι εντελώς άχρηστο και προβληματικό. Αμα ψάξουμε το 1 στα 200 παιχνίδια και αν, αν, αν, διακόσια αν, τότε θα βρούμε ένα παιχνίδι να δίνει 3 frames περισσότερα κι αυτό μέχρι να κολλήσει το game ή να δώσει bsod. Ειναι σε εντελώς alpha version και κακώς το δώσανε public.

 

Τα ξαναλέμε μαζί του το Σεπτέμβρη με το επόμενο update. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πώς μπορώ να καρφιτσώσω το εικονίδιο της επιφάνειας εργασίας στην γραμμή εργασιών; Γίνεται; Αν θυμάμαι καλά στα vista και στα 7αρια υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να καρφιτσώσω το εικονίδιο της επιφάνειας εργασίας στην γραμμή εργασιών; Γίνεται; Αν θυμάμαι καλά στα vista και στα 7αρια υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Τέρμα κάτω δεξιά αν κλικάρεις, σε πετάει στην επιφάνεια εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στα win 7 θυμάμαι να μπορείς να βάλεις το εικονίδιο το οποίο αντικαταστάθηκε με το κάτω δεξιά το οποίο υπάρχει μόνιμα. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά που είναι το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια συντομη ερωτηση μήπως ξερετε να με βοηθήσετε.

 

έχω win10 pro αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει ακόμα το creators update. δεν βγάζει τίποτα οτα το βάζω να κάνει manual update. να δοκιμάσω με το update tool ή να μην προκαλώ την τυχη μου.

με την 1607 (εκδοση .196 ή 198 νομίζω) δεν έχω κανένα θέμα μεχρι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με το update tool το έκανα αλλά είχα διάφορα θέματα και έκανα καθαρή εγκατάσταση. Δεν φταίει το tool έτσι? Και με στο update να έρθει μπορεί προβληματάκια μπορεί να έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με το update tool το έκανα αλλά είχα διάφορα θέματα και έκανα καθαρή εγκατάσταση. Δεν φταίει το tool έτσι? Και με στο update να έρθει μπορεί προβληματάκια μπορεί να έχεις.

 

καλα αυτο το θεωρώ δεδομένο οτι δεν ξέρεις πως θα κάτσει.

πιο πολυ ρωταω αν ειναι φυσιολογικό να μην έχει ερθει στο update. ουτε και το ενημερωτικό μου εχει έρθει για το τι στοιχεία τραβάνε που κάνεις αποδοχή και μετά σου εμφανίζει το creators updates

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται win 7 Pro 64 να αναβαθμιστεί σε win 10 Pro 64 ;

 

Προφανώς αλλά νομίζω ότι ρωτάς αν γίνεται δωρεάν;

 

Αν ναι, τότε να σου θυμίσω ότι σε προηγούμενη απάντηση μου, σου είχα πει ότι έκανα καθαρή εγκατάσταση των Win 10 Pro x64 με κλειδί των Win 7 Pro x64 και ενεργοποιήθηκαν κανονικά. Βέβαια αυτό είχε γίνει τον Ιανουάριο, δεν γνωρίζω αν ισχύει ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό εννοώ, δηλαδή αν με το κλειδί των Win 7 Pro x64 μπορούν να περαστούν τα 10 πάνω στα υφιστάμενα 7, όπως γινόνταν μέχρι πέρυσι και ίσως μέχρι τον ΙΑΝ 2017 που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό εννοώ, δηλαδή αν με το κλειδί των Win 7 Pro x64 μπορούν να περαστούν τα 10 πάνω στα υφιστάμενα 7, όπως γινόνταν μέχρι πέρυσι και ίσως μέχρι τον ΙΑΝ 2017 που λες.

 

Επάνω στα 7 καλύτερα όχι. Νομίζω πως μόνο η δοκιμή θα μας δώσει απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε στα win 7 θυμάμαι να μπορείς να βάλεις το εικονίδιο το οποίο αντικαταστάθηκε με το κάτω δεξιά το οποίο υπάρχει μόνιμα. Δεν καταλαβαίνω πραγματικά που είναι το πρόβλημα.

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα, αναρωτιόμουν αν γίνεται γιατί για εμένα θα ήταν  πιο πρακτικό, σε σχέση με το τέρμα δεξιά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς μπορώ να καρφιτσώσω το εικονίδιο της επιφάνειας εργασίας στην γραμμή εργασιών; Γίνεται; Αν θυμάμαι καλά στα vista και στα 7αρια υπήρχε αυτή η δυνατότητα.

Το βάζεις manual από εδώ. Αν βάλεις την quick launch το περιέχει επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει πρόβλημα, αναρωτιόμουν αν γίνεται γιατί για εμένα θα ήταν  πιο πρακτικό, σε σχέση με το τέρμα δεξιά.  

Πρακτικότατατο είναι αλλά δεν το καταλαβαίνεις τώρα γιατί είσαι συνηθισμένος με το εικονίδιο. Με το καιρό θα το συνηθίσεις. Δεν είσαι ο μόνος που βρέθηκε σε αυτή την θέση κυρίως από την μετάβαση των win XP σε νεότερο λειτουργικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...