Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Ειναι ασχετο με τα 10. Ειναι θεμα drivers και συνεβαινε και παλιοτερα. Με ενα google το faulty αρχειο εφτασα στο

2. https://www.drivereasy.com/knowledge/nvlddmkm-sys-video_tdr_failure-blue-screen-error-solved-on-windows-10/

 

Βαλε το ddu και ξαναπερασε τους drivers της nvidia, αυτο θα εκανα ως πρωτη λυση. :) Αν οχι , τσεκαρε το λινκ! 

Επεξ/σία από tommybertsen
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε μήπως γιατί ενώ όλα τα updates των Win κατεβαίνουν/εγκαθίστανται αυτόματα, μόνιμα μου πετάει μήνυμα-ειδοποίηση για να κατέβουν οι ενημερώσεις του Defender?

 

Αν δεν...εκεί...δεν κατεβάζει.

 

Υπάρχει κάποια ξεχωριστή ρύθμιση?

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Build 16199 στο fast ring

 

https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/05/17/announcing-windows-10-insider-preview-build-16199-pc-build-15215-mobile/#09evs4LSpADAsx3g.97

 

Φτιαξανε και την χοντραδα που χαν κανει που δεν ετρεχε ουτε μια 32bit εφαρμογη αν υπηρχε καποιο antivirus (κυριως ειχε παρατηρηθει με το avast).

 

Παλι καλα γιατι ειμαι 2 μερες χωρις antivirus και νοιωθω γυμνος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ΟΕΜ κλειδια (για επιχειρησεις συνηθως) αυτα που βλεπεις των 5-10€ και μπορει με το ιδιο να υπαρχουν και αλλες ενεργοποιησεις.  Και εγω τετοιο εχω. Προς το παρον ολα καλα σε εμενα.

 

Σε ενα φιλο ομως του πεταει καθε φορα που μπαινει στα windows και καποιες φορες στο ασχετο, "your windows licence will expire soon". Ακομη δεν εκαναν expire. Περιπου 10 μηνες το εχω εγω το κλειδι και αυτος λιγους παραπανω.

Εχουμε ενα κοινο και οι 2

Στο activation μενου λεει " windows is activated using your organization's activation service" . 

Αν ΔΕΝ στο λεει εισαι οκ λογικα. Αν στο λεει παλι μπορει να εισαι οκ , αλλα αγνωστες οι βουλές των παραθυριων :P 

 

Εχουν ακουστει αρκετα περιστατικα οτι γινονται de-activate τα windows με αυτα τα κλειδια. Εμενα μου φαινεται σαν να αγοραζουμε "πειρατικο" κλειδι κατα καποιο τροπο. Ναι μεν ειναι original , αλλα δεν ειναι 100% νομιμη η χρηση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το βγάζουν τα windows αν τα έχεις ενεργοποιήσει με KMS. Σε εμένα που έβαλα κλειδί πρόσφατα λέει ότι έχουν ενεργοποιηθεί με ψηφιακή άδεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως το βγαζουν με KMS (εχω μια τετοια εκδοση στο λαπτοπ :P ) αλλα το βγαζουν και με ορισμενα απο τα "αυθεντικα " κλειδια... Το'χουν κι αλλοι ανα το ιντερνετ, το'χα ψαξει the time I saw it. 

Δυστυχως, δε μπορω να ξεχωρισω αν εχω "αυθεντικο" κλειδι ή οχι... To μονο "οκ" της υποθεσης, ειναι οτι εκανε 8€ ή καπου εκει...

Μπορεις να δωσεις ενα λινκ απο εκει που αγορασες please? Γιατι εχω στην ακρη του μυαλου να παρω ενα αλλο κλειδι soon..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Ειναι ασχετο με τα 10. Ειναι θεμα drivers και συνεβαινε και παλιοτερα. Με ενα google το faulty αρχειο εφτασα στο

2. https://www.drivereasy.com/knowledge/nvlddmkm-sys-video_tdr_failure-blue-screen-error-solved-on-windows-10/

 

Βαλε το ddu και ξαναπερασε τους drivers της nvidia, αυτο θα εκανα ως πρωτη λυση. :) Αν οχι , τσεκαρε το λινκ! 

Σ'ευχαριστω πολυ, εκανα αναβαθμιση των drivers Nvidia και ολα ενταξει μεχρι στιγμης!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαίνεις στο Σύστημα και επιλέγεις Ρυθμίσεις συστήματος για προχωρημένους εκεί επιλέγεις το Προστασία συστήματος έτσι μπορείς να δημιουργήσεις και χειροκίνητο σημείο επαναφοράς.

 

Ο ευκολότερος τρόπος είναι με WIN + R  πληκτρολογείς rstrui και σε πηγαίνει κατευθείαν για επιλογή σημείου αποκατάστασης.

 

Τώρα αν εννοείς επαναφορά στο προηγούμενο λειτουργικό για κάτι τέτοιο πρέπει να είσαι μέσα στο χρονικό όριο που έχει η microsoft θέσει αλλά δεν θυμάμαι 10 μέρες ή ένα μήνα όχι περισσότερο πάντως. Δεν θα πρέπει να έχεις τρέξει ccleaner στο μεσοδιάστημα γιατί ανάλογα τις επιλογές σβήνει κρίσιμα αρχεία για την επαναφορά.

 

Θα πρότεινα να έτρεχες με δικαιώματα διαχειριστή το sfc /scannow από τη γραμμή εντολών πρώτα ίσως βρει κατεστραμμένα αρχεία και τα διορθώσει είναι ο ευκολότερος δρόμος - αν βρει και δεν μπορέσει να τα διορθώσει τότε τρέχεις το  DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

Αυτά!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως το βγαζουν με KMS (εχω μια τετοια εκδοση στο λαπτοπ :P ) αλλα το βγαζουν και με ορισμενα απο τα "αυθεντικα " κλειδια... Το'χουν κι αλλοι ανα το ιντερνετ, το'χα ψαξει the time I saw it. 

Δυστυχως, δε μπορω να ξεχωρισω αν εχω "αυθεντικο" κλειδι ή οχι... To μονο "οκ" της υποθεσης, ειναι οτι εκανε 8€ ή καπου εκει...

Μπορεις να δωσεις ενα λινκ απο εκει που αγορασες please? Γιατι εχω στην ακρη του μυαλου να παρω ενα αλλο κλειδι soon..

 

Από 'δω το πήρα εγώ.

 

https://psngames.org/downloads/microsoft-windows-10-professional/?utm_source=www.allkeyshop.com&utm_medium=referral&utm_campaign=allkeyshop

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

retail version that comes directly from Microsoft with all features unlocked and the OEM version which is the version provided by large PC manufacturers on devices they sell. The OEM is limited – it permanently binds to one PC on first activation, it does not come with Microsofts free phone support and you can’t use it to upgrade from older version of windows – only fresh install. The retail version does not come with those 3 restrictions but other than this it’s exactly the same product.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...