Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το διαβασα αυτο :P Απλα ρωταω ποιο προτιμησε. Γιατι συνηθως στο ebay (απο οπου πηρα κι εγω) δινουν ΟΕΜ. Θα ακολουθησω πιθανοτατα καποια διαδικασια αφαιρεσης του παλιου κλειδιου (εκτος και αν αφαιρεθει μονο του :P ) για να βαλω καποιο νεο. 

Ευχαριστω :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα σε ολους!

Εχω την εξης εκδοση: 1703 (Δομη ΛΣ 15063.296) και ενω εχω τοποθετημενα τα εικονιδια σε μια καθορισμενη σειρα

στην επιφανεια εργασιας, οταν ειτε επανακκινησω ειτε κλεισω το laptop, ολα συμμαζευοται στην αριστερη πλευρα

της οθονης!

Σε τι οφειλεται και αν μπορει να διορθωθει?

Ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια!

Επεξ/σία από christos1414
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους!

Εχω την εξης εκδοση: 1703 (Δομη ΛΣ 15063.296) και ενω εχω τοποθετημενα τα εικονιδια σε μια καθορισμενη σειρα

στην επιφανεια εργασιας, οταν ειτε επανακκινησω ειτε κλεισω το laptop, ολα συμμαζευοται στην αριστερη πλευρα

της οθονης!

Σε τι οφειλεται και αν μπορει να διορθωθει?

Ευχαριστω για οποιαδηποτε βοηθεια!

 

μηπως παιζεις με εξωτερικη οθονη?

Εγω που παιζω με εξωτ. οθονη αυτο το φαινομενο ειναι συχνο πυκνο... και επειδη δεν εχει λογικη χρησιμοποιω το 

http://www.softwareok.com/?seite=Freeware/DesktopOK .

Εχει παμπολες ρυθμισεις.. φτιαχνεις τα εικονιδια , σωσεις το "layout" στο desktopok και απο κει και περα αν χαλασει η θεση τους , απλα τραβας restore στο συγκεκριμενο layout  και ουτε γατα ουτε ζημια.

Προφανως το χεις να τρεχει με την εκκινηση , εχει ρυθμισεις ωστε να σωζει το layout ανα τακτα χρονικα διαστηματα , με το logout/login , να το επαναφερει με την εκκινηση των windows και αλλα πολλα.

 

Μου χει λυσει τα χερια μιας και αν καποιος εχει πολλα εικονιδια στην επιφανεια εργασιας και αλλαξει η θεση τους..ειναι μανουρα να τα ξανατοποθετησεις ειδικα αν εισαι σε φορητο και παιζεις με εξωτ. οθονη οπου η θεση των εικονιδιων δεν ειναι ακριβως η ιδια λογω διαφορετικων ιντσων και χωρου στην επιφανεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διαβασα αυτο :P Απλα ρωταω ποιο προτιμησε. Γιατι συνηθως στο ebay (απο οπου πηρα κι εγω) δινουν ΟΕΜ. Θα ακολουθησω πιθανοτατα καποια διαδικασια αφαιρεσης του παλιου κλειδιου (εκτος και αν αφαιρεθει μονο του :P ) για να βαλω καποιο νεο. 

Ευχαριστω :)

 

OEM πήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

Εχω την εξης εκδοση: 1703 (Δομη ΛΣ 15063.296) και καποια στιγμη μου εμφανιστηκε ενα μπλε παραθυρακι λεγοντας

οτι σε ενα λεπτο, τα Windows θα τερματιστουν, και οντως εσβησε το laptop!

Τι συμβαινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναγράφω τη χθεσινή ερώτηση, για την περίπτωση που κάποιος γνωρίζει:

 

Μπορεί να ενεργοποιηθεί το iso 15063.0.170317-1834XXXX_X64FRE_EN-US που αναρτήθηκε εδώ πριν από μήνα περίπου και έχει win10 64, με κλειδί win7 64 pro;

 

Ρωτάω γιατί σε άλλο pc εγκατέστησα win 7 Ultimate, έβαλα το κλειδί αυτό και έβγαλε μήνυμα "the product key does not match current Windows SKU".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...