Προς το περιεχόμενο

Νέα/Συζήτηση για τα Windows 10


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μας πούλησε η dell.

Δεν υπάρχει συμβατός driver για την 6470Μ+HD3000

και για να προλάβω μερικούς όχι δεν μπορώ να εγκαταστήσω ανεξάρτητους drivers  απο το site των κατασκευαστών γιατί είναι δεμένες οι κάρτες μέσα απ τον catalyst.

Χωρίς το ενα δεν δουλεύει το αλλο κλπ.

εφαγα 3ώρες για το update και αλλη μια για κάνω επαναφορά ειδώλου των 7.

Κρίμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μας πούλησε η dell.

Δεν υπάρχει συμβατός driver για την 6470Μ+HD3000

και για να προλάβω μερικούς όχι δεν μπορώ να εγκαταστήσω ανεξάρτητους drivers  απο το site των κατασκευαστών γιατί είναι δεμένες οι κάρτες μέσα απ τον catalyst.

Χωρίς το ενα δεν δουλεύει το αλλο κλπ.

εφαγα 3ώρες για το update και αλλη μια για κάνω επαναφορά ειδώλου των 7.

Κρίμα.

Αυτα τα ψαχνουνε απο πριν... :-)

 

Εγω ειμαι με Intel HD 4600 + nVidia GTX 850M στο laptop που ειναι το βασικο μου μηχανημα.

Η nVidia δινει drivers, αλλα της Intel ειναι beta και μονο μεσω Windows Update.

 

Εχουμε μελλον ακομα, πρεπει να περασουν και μερικοι μηνες ωστε να βγουν σταθεροι drivers για ολα τα υποσυστηματα, να βγουν και τα πρωτα updates του λειτουργικου και μετα βλεεεεεεπουμε αν θα μπουν σε συστημα για productivity...

 

Γι'αυτο και απορω με την "βιασυνη" μερικων να τα εγκαταστησουν απο την πρωτη μερα...

Αποψη μου παντα.. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει συμβατός driver για την 6470Μ+HD3000

Χωρίς το ενα δεν δουλεύει το αλλο κλπ.

 

Ρίξε μια ματιά εδώ να δεις πως σπάει η σύνδεση, δοκίμασε μήπως σου κάτσει, αλλά δεν σε βλέπω πολύ ζεστό. :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο την βολτα και βλεπω οτι η εγκατασταση εχει τελιωσει και ειμαι μεσα στο λειτουργικο . Αλλα τα windows μου λεει δεν ειναι ενεργοποημενα . Παταω ενεργοποιηση αλλα @@ρια ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να ενεργοποιηθουν μου λεει και απο κατω για να ενεργοποιησετε τα windows Πληκτρολογηστε διαφορετικο κλειδι προιοντος ή μεταβειτε στο store ... φταιει το ΓΝΗΣΙΟ κλειδακι μου ; ή σε ολους το ιδιο γραφει ; τι πρεπει να κανω ; καποιος οδηγος να μην ψαξω 100 σελιδες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαινεται πως η ΜΣ αρχισε να μοιραζει τα επισημα ισο απο το σαιτ της.

μπορεις με το εργαλειο που δινει, να κατεβασεις το ισο που θες για clean install.

εγω κατεβασα το us,x64,pro

 

download tool:

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

 

more info:

https://techjourney.net/download-official-windows-10-iso-via-usb-dvd-media-creation-tool-without-product-key/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά εδώ να δεις πως σπάει η σύνδεση, δοκίμασε μήπως σου κάτσει, αλλά δεν σε βλέπω πολύ ζεστό. :fear:

επειδή το είχα δοκιμάσει και παλαιότερα με άλλους τρόπους κλπ ο catalyst αρνείται να δει οτι υπάρχει amd κάρτα στο σύστημα γενικότερα.

ακόμα και απο lechat που είχα βρει μέχρι ενος σημείου δουλεύανε οι drivers και δεν είχα φωτεινότητα στην οθόνη κλπ.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλα δεν νομίζω να προσπαθήσω περαιτέρω.

Το λάπτοπ το έχω για διάβασμα,σχολή και συναφή,δεν είμαι για πειραματισμούς :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας παιδια τα δοκιμαζω και εγω στο: COMPAQ 100-411nv K2F53EA να δω πως θα φενονται πως ειναι αν ειναι πιο ελαφρια εκδοση απο τα 8.1 κλπ :)

 

post-242068-0-83983200-1438198308_thumb.png

 

post-242068-0-55341600-1438198332_thumb.png

 

post-242068-0-47127700-1438198342_thumb.png

 

post-242068-0-95041800-1438198355_thumb.png

 

post-242068-0-45778300-1438198365_thumb.png

 

post-242068-0-05304900-1438198379_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις γυρισα απο την βολτα και βλεπω οτι η εγκατασταση εχει τελιωσει και ειμαι μεσα στο λειτουργικο . Αλλα τα windows μου λεει δεν ειναι ενεργοποημενα . Παταω ενεργοποιηση αλλα @@ρια ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να ενεργοποιηθουν μου λεει και απο κατω για να ενεργοποιησετε τα windows Πληκτρολογηστε διαφορετικο κλειδι προιοντος ή μεταβειτε στο store ... φταιει το ΓΝΗΣΙΟ κλειδακι μου ; ή σε ολους το ιδιο γραφει ; τι πρεπει να κανω ; καποιος οδηγος να μην ψαξω 100 σελιδες ;

Υπομονη!!!

αγγλικα windows 10 k η $%^& Cortana λεει δεν υποστηριζεται στην περιοχη σας

 

υπαρχει workaround ?

Εμενα παιζει μια χαρα η κορτανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγγλικα windows 10 k η $%^& Cortana λεει δεν υποστηριζεται στην περιοχη σας

 

υπαρχει workaround ?

βαλε περιοχη αμερικα

 

 

Μολις γυρισα απο την βολτα και βλεπω οτι η εγκατασταση εχει τελιωσει και ειμαι μεσα στο λειτουργικο . Αλλα τα windows μου λεει δεν ειναι ενεργοποημενα . Παταω ενεργοποιηση αλλα @@ρια ....ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να ενεργοποιηθουν μου λεει και απο κατω για να ενεργοποιησετε τα windows Πληκτρολογηστε διαφορετικο κλειδι προιοντος ή μεταβειτε στο store ... φταιει το ΓΝΗΣΙΟ κλειδακι μου ; ή σε ολους το ιδιο γραφει ; τι πρεπει να κανω ; καποιος οδηγος να μην ψαξω 100 σελιδες ;

γίνεται χαμός με τους σερβερς θα ενεργοποιηθουν μην ανησυχείς εφόσον εχεις γνησια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε να κανω υπομονή απλα ανυσηχησα γιατι λεει ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ να ενεργοποιηθουν μου λεει και απο κατω για να ενεργοποιησετε τα windows Πληκτρολογηστε διαφορετικο κλειδι προιοντος ή μεταβειτε στο store ... παιζει να εχω θεμα ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...