Προς το περιεχόμενο

Δεν αντέχω άλλο τόσο καφρίλα...


liakjim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 308
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν ξερω αν φταιει η δυσλεξια ή αρχιζω να τα χανω αλλα διαβασα Δεν αντέχω άλλο τόσο καραφλα  :P  :D

Τωρα για την διαβαση που λετε οι μισοι σχεδον σταματανε πανω στην διαβαση και αυτο με το πρασινο το παθαινω σχεδον παντα στην Αττικη οταν παω στον οαεδ  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Καλα κι εσείς, τι θέλετε να πάτε να κάνετε απέναντι;

 

Why did the chicken cross the road κι έτσι η φάση....???

To get to the other vaginaΤο ιδιο συμβαίνει και με το φανάρι στην κάθοδο της Εθνικής Αμύνης στη στροφή προς κέντρο.Εκει εχεις ΠΛΑΣ τα λεοφωρεία που οι λεοφωρειατζήδες σου κάνουν και νόημα οτι τους κόβεις .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εσείς που βουτάτε στις διαβάσεις γιατί το δικαιούστε μιας και το φανάρι είναι θαλλασοπράσινοπαλλόμενοτονατοαλλοξερωγω, πρέπει να σας λείπουν βασικές γνώσεις πλαστικών κρούσεων και αίσθημα αυτοσυντήρησης ε;

 

Δεν λέω, συνεχίστε - μπορεί να αλλάξουν νοοτροπία οι οδηγοί... μπορεί να χρειαστώ και συκώτι στο μέλλον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Που στα σχολεία διδάσκουν τα βιβλία της νέας τάξης πραγμάτων (

    )

 

Διαβάζω αυτό, μετά βλέπω τούτο

 

 

 

Οι πρώτες μου σκέψεις

 

'ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΤΙ ΦΡΟΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!!!'

 

 

Λίγο πιο αναλυτικά...

 

 

 

1:55 Θα με φωνάζετε με το μικρό μου όνομα, όχι με το 'δασκάλα ή κυρία'

 

Το αντι-επιχείρημα του είναι 'η οικειότητα είναι η μητέρα της καταφρόνησης'.Του έχω τρεις λεξούλες

Φιλανδικό Eκπαιδευτικό Σύστημα

 

 

2:40 Πρώτη δημοτικού, μπλα μπλα μπλα,  εντυπώνονται οι γνώσεις στο νου των μαθητών

 

Ναι για αυτό δεν θυμάμαι τίποτα από τα βιβλία του δημοτικού.

Πριν 5 χρόνια έτυχε να ανοίξω σχολικό βιβλίο κι έμεινα μαμάκας αφού κανα δυο πράγματα που διδασκόμουν σε σχολή, τα είχα κάνει στο γυμνάσιο και δεν το θυμόμουν.

 

Όχι μόνο περί ακαδημαικών. Μετά από 5 χρόνια και τους 70+ ήρωες της DotA έχω ξεχάσει.

 

Το point μου; Ότι από την πρώτη δημοτικού μέχρι την ενηλικίωση είναι αναμενόμενο να ξεχαστει το 90% των γνώσεων. Απλά δεν έχει και πολύ σημασία τι διδάσκεται σε εκείνη την τάξη. Και όχι δεν είναι η σημαντικότερη τάξη.

 

(φυσικά η επίκλησή του στον Παϊσιο με έστειλε για επανεξέταση στη πρώτη δημοτικού)

 

 

 

3:20 Δεν υπάρχει πουθενά στη πρώτη δημοτικού ένα Χριστός Ανέστη

 

Λες και τα επόμενα 5-10 χρόνια δεν θα το ακούσουν στις εκκλησίες παράλληλα με τα βεγγαλικά. Δεν θα τους χαραχθεί στη μνήμη το γεγονός ότι τα πολλά ντάπα ντούπα γίνονται μετά το 'Χριστός Ανέστη' του παππά στις 12 νταν.

 

Πρέπει να το γράφει στο δημοτικό και μετά να γίνεται αναφορά στο κάψιμο του Ιούδα (που έμμεσα έμμεσα προάγει το σπιραλ βίας);

 

 

3:55 Δεν υπάρχει αναφορά σε ονομαστική εορτή

 

Μήπως επειδή σιγά σιγά πρέπει να ξεκόβει το πάρε δώσε της εκκλησίας με του κράτους;

Μήπως γιατί είναι προς όφελος μας να μαθαίνουμε περισσότερο μαθηματικά, χημεία, βιολογία από το παραμύθι του Αδάμ και της Εύας; Δηλαδή αν πάψουμε να πιστεύουμε ότι είμαστε αμαρτωλοί, τότε αυτό θα μας κάνει λιγότερο Έλληνες;

 

Άσε που περίμενα τα 'νεοταξικά συμφέροντα' να γουστάρουν τις ονομαστικές εορτές για να προωθήσουν τον καταναλωτισμό. Αν δεν τα σκάσεις για δωράκι στα γενέθλια/εορτές/επετείους/κτλ πότε θα τα σκάσεις;

 

 

 

5:40 Ισλαμολαγνεία, τουρκοσειρες, έμμεση μορφή εξισλαμισμου

 

Δηλαδή την απόπειρα ισότητας την βαφτίσαμε ξενο-λαγνεία. Ενδιαφέρον.

Να φανταστώ δεν υπάρχει καθόλου φόβος στο διαφορετικό. Για αυτό πήγαμε και εκλέξαμε Χρυσή Αυγή στη βουλή. Επειδή η ξενοφοβία και ο ρατσισμός είναι σε χαμηλά επίπεδα και δεν τρέχει κάστανο.

 

Κατά την οπτική αυτού και των ομοίων του, οτιδήποτε υπερ ισότητας των ανθρώπων εκφράζεται σαν ανθελληνισμός και υποδούλωση.

 

 

6:10 μπλα μπλα μπλα τηλεόραση μπλα μπλα μπλα

 

 

Κουβέντα όμως για την ανικανότητα του να εκφράσει δυο επιχειρήματα κατά της τηλεόρασης. Όταν έφτασε σε εκείνο το σημείο, το προσπέρασε γρήγορα γρήγορα γιατί που χρόνος για τέτοια. Το ζητούμενο του είναι το παιδί να μαθαίνει από τον παππού και τη γιαγιά.

 

Θυμάμαι τη γιαγιά μιας γνωστής μου. Την είχαμε ρωτήσει (μαζί με την εγγονή της) πως ήταν τα πράγματα στη χούντα. Η γιαγιά απάντησε 'της χούντας ήταν τα καλύτερα τα χρόνια'.

 

Δηλαδή αν γονέας ή παπούδες ήταν εγκληματίες πρέπει αυτούς να έχουν τα παιδιά νούμερο ένα άντληση πληροφοριών; Ίσως είναι καλύτερα να επηρεάζονται από την sailor moon

 

8:00 Μια οικογένεια στο άκουσμα πολέμου πηγαίνει και κρύβεται. Αυτό έκανε;;

 

Όχι, πρώτη τους σκέψη ήταν να πάρουν τις τσουγκράνες για να αντιμετωπίσουν τον 'εχθρό'. Η μέση οικογένεια τότε, κατά τη δική του γνώμη, αψηφούσε τον κίνδυνο και ήταν έτοιμη να υποδεχθεί τον πόλεμο με ηρωισμό και τόλμη. Ναι, για αυτό 4 αιώνες μας πηδούσαν οι Οθωμανοί κατακτητές. Υπήρχε ηρωισμός αλλά η μέση οικογένεια τον έκρυβε και περίμενε τα 'brain washing' και τις εκάστωτε περιστάσεις πριν γίνει η επανάσταση του '21

 

Να φανταστώ αν σε αυτόν, του βάλουν ένα πιστόλι στο κρόταφο, θα αρχίσει να φωνάζει 'this is Sparta'. Το συναίσθημα φόβου δεν υπάρχει στο μυαλό του. Και αφού στο μυαλό του δεν υπάρχει, οποιοσδήποτε άλλος αισθάνεται έτσι τότε είναι λιγότερο άνθρωπος ή λιγότερο Έλληνας ή λιγότερο ότι-του-φανεί-του-Νάτσιου.

 

9:00 Διαφήμιση Playstation. Με ποιο δικαίωμα διαφημίζει σχολικό βιβλίο ένα παιχνίδι μιας πολυεθνικής εταιρίας;

 

Δηλαδή video games, εικονογραφημένα και τα συναφή είναι πράγματα του διαβόλου και δεν πρέπει σε καμία περίπτωση να εμφανίζονται σε σχολικά βιβλία. Μόνο λογοτεχνίες, αρχαία Ελληνικά και συγκεκριμένος τρόπος εκμάθησης. Σαν να λέει ότι τα παιδιά που μαθαίνουν ευκολότερα με εικόνες, ας πάρουν τον πούλο. Κι αν έχουν ενδιαφέροντα που δεν αρέσουν στον δάσκαλο, τότε ας πρόσεχαν που τα απέκτησαν, έτσι;

 

Δεν ξέρω για αυτόν, αλλά αν έβλεπα σελίδα με εικόνα από Playstation, θα την είχα διαβάσει 100 φορές. Και μάλλον θα μου έμενε περισσότερο στο μυαλό το περιεχόμενό της επειδή θα την είχα διαβάσει 100 φορές. Τι σου κάνει μια εικόνα ε;

 

Και μιας που πιάσαμε τα video games. Ρε σεις, εγώ θυμάμαι στο Final Fantasy 7 την Aeris να πεθαίνει και στο τέλος να βοηθάει η 'ψυχή' της να σωθεί ο κόσμος. Τον Cloud να αψηφάει τον φόβο από τους Jenova/Sephiroth και να τολμάει να δώσει μάχη για να υπερασπιστεί αυτά που ήδη έχει.

 

Και γενικώς τα περισσότερα παιχνίδια Final Fantasy ήταν γεμάτα από δράση, ρομαντισμό, δράμα, αυτοθυσία, ηρωισμό. Αλλά είπαμε, αυτά είναι του διαβόλου επειδή προέρχονται από εταιρίες και δεν διδάσκουν τίποτα. Να μην αναφέρω το 'The last of us' που το έκανε publish η Sony και είχε ένα από τα καλύτερα endings που έχω δει στη ζωή μου.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anyway, δεν έχει νόημα να σχολιάσω πάνω από το 10λεπτο. Τον τύπο τον βρίσκω έναν οπισθοδρομικό παπ@ρολόγο. Το κυρίως πρόβλημα μου είναι άλλο. Με μια γρήγορη ματιά βλέπω ότι είναι δάσκαλος. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα το επάγγελμά του αλλά θα το πάρω ως δεδομένο.

 

Ρωτάω λοιπόν. Αυτός ο δάσκαλος, πόσες κενές ώρες δημιούργησε σε ένα έτος στους μαθητές του, με σκοπό να κάνει τις εκστρατείες του; Αν όντως έχει δημιουργήσει, πολύ θα ήθελα να το μάθω.

 

 

Επίσης για όσους έχουν λόξα με την νέα τάξη πραγμάτων. Ας κάνουν ένα google τον Julien Blanc και ας δουν τι αντιμετώπιση πήρε από τις δυτικές κοινωνίες.

 

 

 

 

Για να επανέλθω και στο θέμα. Σκεφτόμουν να κάνω διακοπές Ελλάδα αλλά συνειδητοποίησα τα περί ασέβειας και άθλιας συμπεριφοράς (τα περιγράφεις άλλωστε στα 9 από τα 10) και άλλαξα γνώμη.

 

Αυτό όμως που θα μείνει χαραγμένο στη μνήμη μου από τον τόπο μου, είναι αυτό που είπες

Που οι γιαγιάδες ακόμα και τώρα στα 36 μου, το 1ο πράγμα που με ρωτάνε είναι αν έφαγα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βίντεο φαίνεται εξαιρετικό πάντως, θα το δω το βράδυ υπό τις σωστές συνθήκες.

στο 24 περιπου σωστα τα λεει. Το υπολοιπο tl;δεν ειδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο 24 περιπου σωστα τα λεει. Το υπολοιπο tl;δεν ειδα.

 

 

Βλακείες λέει. Ο τύπος είναι παθιασμένος και ψάχνει φαντάσματα.

 

Όλα αυτά που γράφει, είναι εκείνα που τον ενοχλούν. Με δυσκολία τεκμηριώνει το τι πρόβλημα δημιουργεί η αλλαγή στα βιβλία.

 

Απλά χρειάζεται και μια Α' κριτική σκέψη, και επίγνωση του bias για να μην πέσεις στη παγίδα 'α, μας μαμάνε την Ελλάδα επειδή τα παιδάκια του δημοτικού διδάσκονται πιο απλοποιημένα πράγματα'

 

 

 

 

Μπου δου γου,

τώρα διάβασα τα υπόλοιπα σχόλια και έχετε πιάσει κουβέντα για τα όρια ταχυτήτων στους δρόμους.

 

 

Σε αυτούς που πέφτουν στη λογική 'τι 80, τι 90 όριο. σιγά δεν έγινε και τίποτα'

δεν έχουν καταλάβει ότι το ένα και βασικό κριτήριο είναι η ασφάλεια

 

 

Ας σας το κάνω κατανοητά με μια αναλογία.

Στα ανσανσερ υπάρχουν περίπου 5 'σχοινιά'/αλυσίδες που τα κρατάνε

Ας πούμε ότι το ανσανσέρ αντέχει 6 άτομα ή 800 κιλά (δεν έχει σημασία αν τα 6 άτομα είναι 800 κιλά)

Συνήθως η μία αλυσίδα αντέχει βάρος κάπου στα 800 κιλά

Παρόλα αυτά υπάρχουν 4 ή 5 από αυτές (αναλόγως το ανσανσερ)

Αυτό γίνεται επειδή και να σπάσει τυχαία η μία, υπάρχουν οι υπόλοιπες να κρατάνε το βάρος

 

Δηλαδή αν έχει 10% πιθανότητα να σπάσει σε μια μέρα,

τότε για να σπάσουν όλες μαζί στην ίδια μέρα οι πιθανότητες βγαίνουν 10% * 10% * 10% * 10% * 10%

= 0.01%

 

Φυσικά οι πιθανότητες να σπάσει η μία είναι πολύ μικρές (το 10% σαν νούμερο ήταν υπερβολικό παράδειγμα)

αλλά και οι πιθανότητα να σπάσουν όλες μαζί είναι απειροελάχιστες. Συν το γεγονός ότι υπάρχει συνήθως έξτρα μηχανισμός ασφαλείας, για να μπλοκάρει τα λουριά του τροχού.

 

Με άλλα λόγια, έχουν βάλει ασφάλεια στην ασφάλεια στην ασφάλεια στην ασφάλεια στην ασφάλεια (επίτηδες το έγραψα 5 φορές). Με αποτέλεσμα κάτι που χρησιμοποιείται καθημερινά, να είναι σχεδόν αδύνατον να υπάρχουν ατυχήματα επειδή χάλασε.

 

 

Παρομοίως γίνεται και με τα αυτοκίνητα και τους δρόμους.

Από την μία έχεις σχετικά χαμηλά όρια, από την άλλη έχεις δρόμους βγαίνουν με 150 ξέρω γω.

 

Ναι από τα 80 στα 90 αν το κάνεις μια φορά (ή δυο ή τρεις) δεν τρέχει και (σχεδόν) τίποτα στο κοινωνικό σύνολο. Την ζημιά που θα κάνεις με 90, την κάνεις (σχεδόν) και με 80.

 

Αλλά το 80 είναι το 'χαμηλό όριο' για να μην καυλαντίζουν όλοι στα 90 και μετά αρχίζουν να λένε 'τι 90, τι 100. σιγά μωρέ για δέκα δεν έγινε και τίποτα'

 

Οπότε όποιος θέλει, ας τρέχει με 10 παραπάνω. Η τροχαία όμως πρέπει να τον γράψει αν είναι πάνω από το όριο.

 

Κι έτσι (μαζί με τις υπόλοιπες υποδομές) επιτυγχάνεται η ασφάλεια και η έλλειψη σοβαρών τροχαίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εσείς που βουτάτε στις διαβάσεις γιατί το δικαιούστε μιας και το φανάρι είναι θαλλασοπράσινοπαλλόμενοτονατοαλλοξερωγω, πρέπει να σας λείπουν βασικές γνώσεις πλαστικών κρούσεων και αίσθημα αυτοσυντήρησης ε;

Δεν κοβουμε την Κηφισσιας στα δυο, βαζοντας το κεφαλι πρωτα ρε. Υπαρχουν παμπολλα μερη που μπορεις να το κανεις που ο οδηγος κινειται με non-lethal ταχυτητες.

 

Ακομα και το μεγαλυτερο αλανι οταν δει πεζο να παταει διαβαση χωρις σημαδι οτι θα σταματησει, κλανειμεντεζ.

 

Μεχρι να μην το κανει θα μου πεις. Ε, I will take one for the country, survival of the fittest κι ετσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τα ίδια έκανα με τις διαβάσεις. Ίσα ίσα που περπατουσα πιο αργά στη διάβαση.

 

Αυτά σε μικρούς δρόμους. Οι μεγάλοι (που είχα περάσει) είχαν πάντοτε φανάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα σας δωσω δικιο για αυτο που λετε για τα φαναρια παρολα αυτα αντιλαμβανεστε οτι καπιοι το παιζεται ιστορια θετοντας τον εαυτο σας σε κινδυνο για να κερδισετε το δικιο σας ετσι?παρενθεση Περα απο αυτο το εγω εχω δικιο και νταβατσιλικη θα γινει το δικο μου ειναι η νοοτροπια μαο-μαο που εχουμε στην ελλαδα και οι οδηγοι και οι πεζοι γιαυτο ειμαστε για τον πεο και οι δυο(Αν νομιζετε οτι οι ελληνες οδηγοι ειναι κανιβαλοι και οι ελληνες πεζοι ευρωπαιοι κουνηστε λιγο το κεφαλι σας να δειτε αμα κανει γκλιν γκλον) .Δεν παιρνω το μερος καποιου αλλα σας ενημερωνω το εχουμε ξαναπει σε αυτο το φορουμ αν οχι στο ιδιο θρεαντ σε αλλο σιγουρα, πρεπει να ξερετε ποτε εχετε δικιο ,παρα πολλοι φωναζουν ενω στην ουσια παρανομουν.

Αν περασει πεζος απο αλλο σημειο εκτος της διαβασης εαν αυτη υπαρχει ειναι παρεμποδηση κυκλοφοριας και εχει 40 ευρω προστιμο.Αν δεν υπαρχει διαβαση και αναγκαστικα πρεπει να περασει απο τον δρομο θα πρεπει πρωτα να ελενξει ωστε να μην παρεμποδισει την κυκλοφορια αλλιως προστιμο.

Τα αναφερω ολα αυτα ωστε να ξερουν καποιοι ποτε εχουν δικιο και ποτε αδικο.Επειδη μου εχει τυχει μια σκατογρια να πεταχτει στον δρομο (ενω υπηρχε διαβαση στα 15-20 μετρα) παραλιγο να την χτυπησω και να σκοτωθουμε και οι δυο...σταματαω της λεω καλα δεν προσεχεις καθολου και αρχησε να φωναζει απο πανω "θα φωναξω την τροχαια" "παραλιγο να με σκοτωσεις" κτλ κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι καπιοι το παιζεται ιστορια θετοντας τον εαυτο σας σε κινδυνο για να κερδισετε το δικιο σας ετσι?παρενθεση Περα απο αυτο το εγω εχω δικιο και νταβατσιλικη θα γινει το δικο μου ειναι η νοοτροπια μαο-μαο που εχουμε στην ελλαδα και οι οδηγοι και οι πεζοι γιαυτο ειμαστε για τον πεο και οι

Δεν ξερω τι γινεται γενικα, προσωπικα το παιζω ιστορια μονο οταν εχω δικιο. Αλλιως δεν το κανω in the first place.

 

Οπως εγραψα και παραπανω το ρισκο που παιρνω να με δειρουνε/πατησουνε ουγκανοι που νομιζουν οτι ο ΚΟΚ ειναι γλυκο, ειναι καθαρα δικη μου υποθεση, το αν ο αλλος τρεχει στα δικαστηρια επειδη πατησε πεζο που περνουσε με διαβαση ενω ο ιδιος ειχε κοκκινο ειναι ρισκο του αλλου οποτε ποσως με ενδιαφερει.

 

Επισης ομως δεν ειμαι μαλακας. Αν εχει φαναρι που μενει κοκκινο 5 λεπτα, ε θα αφησω να περασουν ολα τα αυτοκινητα πρωτα, κι ας τους αναβοσβηνει πορτοκαλι. Το ιδιο κι αν κινουνται πολλα αυτοκινητα και περιμενω εγω κι ενας φιλος μονο πεζος να περασω. Δεν πεταγομαι ξαφνικα, δεν βαριεμαι να περπατηςω μεχρι τη διαβαση κτλ.

 

Απο κει και περα εισαι λαθος, οταν εχεις δικιο απαιτειται να φωναζεις. Τι σοι λογικη ειναι το και βρεγμενος και δαρμενος?

 

Επομενο βημα ειναι το κουβαλημα πυροσβεστηρα τσεπης εκει που απαγορευεται το καπνισμα (και μονο!). Οποιοι δεν εχουν τον εγκεφαλο να μαθαινουν με πολιτισμο και σηματα, επιστροφη στις στανες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι γινεται γενικα, προσωπικα το παιζω ιστορια μονο οταν εχω δικιο. Αλλιως δεν το κανω in the first place.

 

Οπως εγραψα και παραπανω το ρισκο που παιρνω να με δειρουνε/πατησουνε ουγκανοι που νομιζουν οτι ο ΚΟΚ ειναι γλυκο, ειναι καθαρα δικη μου υποθεση, το αν ο αλλος τρεχει στα δικαστηρια επειδη πατησε πεζο που περνουσε με διαβαση ενω ο ιδιος ειχε κοκκινο ειναι ρισκο του αλλου οποτε ποσως με ενδιαφερει.

 

Επισης ομως δεν ειμαι μαλακας. Αν εχει φαναρι που μενει κοκκινο 5 λεπτα, ε θα αφησω να περασουν ολα τα αυτοκινητα πρωτα, κι ας τους αναβοσβηνει πορτοκαλι. Το ιδιο κι αν κινουνται πολλα αυτοκινητα και περιμενω εγω κι ενας φιλος μονο πεζος να περασω. Δεν πεταγομαι ξαφνικα, δεν βαριεμαι να περπατηςω μεχρι τη διαβαση κτλ.

 

Απο κει και περα εισαι λαθος, οταν εχεις δικιο απαιτειται να φωναζεις. Τι σοι λογικη ειναι το και βρεγμενος και δαρμενος?

 

Επομενο βημα ειναι το κουβαλημα πυροσβεστηρα τσεπης εκει που απαγορευεται το καπνισμα (και μονο!). Οποιοι δεν εχουν τον εγκεφαλο να μαθαινουν με πολιτισμο και σηματα, επιστροφη στις στανες.

Νομίζω ότι ξεχάστηκε αυτό, παντού καπνίζουν ξανά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο τύπος διέγραψε την πορεία της γαλάζιας γραμμής κι εγώ της κίτρινης. το κόκκινο σημάδι είναι το στόπ που είναι ΝΑ και φυσικά δεν είχε την ευγενή καλοσύνη να κόψει πριν βγει αλλά να σκάσει μπροστά μου. πλακώθηκα στα φρένα και με κοίταξε και με ύφος έλα πέρνα και μη με κουράζεις. φυσικά αν είχε πάρει ανοιχτά τη στροφή του θα είμαστε όλοι μια χαρά. Ανάμεσα στους 2 δρόμους είναι σπίτι με περίφραξη και αυλή και δεν βλέπεις με την καμία αν έρχεται κάποιος και απο τις 2 μεριές. Το κωλοδάχτυλο της ημέρας.

post-289055-0-67743800-1417447723_thumb.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λαός πρέπει να αγωνιστεί για να αποκτήσει το (ήδη υπάρχον νομοθετικα) δίκιο του στις διαβάσεις.

 

triapoulakiakathontan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...