Προς το περιεχόμενο

Driveclub [PS4]


mtzs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Ρε παιδιά το πρόβλημα είναι ότι γίνεται μπλέξιμο πάντα όπως παρατηρώ σε σε θέματα για το ps4. Ας κάνουμε όποιοι γουστάρουμε πχ. forza vs driveclub και να γίνεται χαμός Αν εγώ θέλω να βρω απλά για το γ...... το driveclub και δεν με ενδιαφέρει το το forza μπορώ να μην κάνω skip σελίδες μέχρι να βρω κάπου χωμένη και μια σχετική κουβέντα?

για κατσε λιγο! οταν εγραψα εγω στο θεμα, η κουβεντα ηταν οχι απλα vs κατι, αλλα driveclub VS ΤΑ ΠΑΝΤΑ!

 

ριξε μια ματια πιο πισω να δεις τι ωραια πραγματα γραφονταν...

πχ

 

Απλά αστεία η διαφορα όταν τα βλέπεις side by side.

 

 

 

Εγώ θα δανειστώ μία εύστοχη ατάκα από παρόμοια αντιπαράθεση σε thread του Driveclub ενός άλλου site

 

"PC fanboys getting salty because their €2K PC can't match the best looking racer on a €400 console

That's the power of console exclusives, optimization can go a long way"

:-D :-D :-D

("δημοφιλης" απαντηση κιολας - και ..δανεικη απο αλλονα)

 

 

και φυσικα ακομα και εσενα βλεπω να εχεις συμμετοχη με σχολια περι δεντρακιων κλπ.

 

 

οποτε καλα ειναι να μην γραφουμε καθολου κατι, και μαλιστα ετσι ..επιτακτικα απολυτα και κοροϊδευτικα, και προκλητικα, εαν δεν ειμαστε σε θεση να το υποστηριξουμε. ΔΗΜΟΣΙΑ συζητηση ειναι αλλωστε. οχι προσωπικη σας.

για παραδειγμα, δες πως ..κατανταει να απανταει σε επιχειρηματα αυτος που στην αρχη της κουβεντας ηταν απολυτος και πομπωδης. βλεπε red1, spartan117 κλπ.

 

λεμε: Τo image quality ειναι ετσι κι ετσι ρε παιδια! με στοιχεια.

απαντανε: ΕΣΥ εισαι ετσι (εισαι κολλημενος, εισαι στραβος, εισαι κακος, εισαι σκυλα, κλπ κλπ και ΧΩΡΙΑ ΤΑ ΠΜ!), εισαι γιουβετσι, δε με νοιαζει, λαλαλα

 

μηπως λοιπον ειναι καλυτερα να ανοιγατε οι κολλημενοι ενα θεμα "μονο για κολλημενους ps4, αποθεωνουμε και το μουσακα αμα λαχει", ωστε να παιρνουνε γραμμη οι υπολοιποι οτι στο τοπικ δεν παιζει επαφη με πραγματικοτητα και να αποφευγουμε και τον κοπο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 884
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

που στην αρχη της κουβεντας ηταν απολυτος και πομπωδης. βλεπε red1, spartan117

 

Δεν ξέρω άμα είσαι σοβαρός και τα πιστεύεις αυτά που λες αλλα εδώ εγώ γελάω.

 

Λοιπόν ας το πάμε άλλη μια φορα γιατί η κουβέντα ήταν στον οπτικό τομέα και εσύ το πηγαίνεις όπου σε βολεύει και με κάθε post αλλάζεις και επιχείρημα.
 
Δεν υπάρχει κάτι που να συγκρίνεται με το Driveclub αυτή την στιγμή σαν racing game και αυτό φαίνεται από ότι συμφωνούν σε αυτό όχι εγώ και ο red ή κάθε άλλο μέλος του insomnia αλλα το μεγαλύτερο ποσοστό του internet που έχει ματια.
 
Καθαρά τεχνολογικά δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και ο οπτικός τομέας σαν πλήρες πακέτο είναι αρκετά πιο πάνω από οτιδήποτε άλλο, προφανώς μπορείς να βρείς και άσχημες περιπτώσεις που σε αυτό βοηθάει αρκετά και το PBR και Physically based lighting, αλλα αυτό μπορείς να το κανεις και για κάθε παιχνίδι. Δεν λέμε ότι το FH2 δεν είναι όμορφο αλλα για κανένα λόγο δεν ακουμπάει το Driveclub.
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αγορασα σημερα.

 

 

post-250036-0-64309700-1420758413_thumb.jpg

 

 

 

 

Δεν ειμαι του racing γενικα. Μου επεσαν τα σαγονια απο τα γραφικα του. Χανει πολυ απο τα βιντεο που εβλεπα στο youtube και σε αλλα. Μπηκε στην 40αρα bravia και αυτο ηταν. Ετυχε να μπει μεσα ο πατερας μου, (που δεν εντυπωσιαζεται και ευκολα, οσα games και αν με εχει δει να παιζω) και καθοταν και το χαζευε.

 

 Πηγα σε ενα φιλαρακι χτες και επαιξα λιγο το FH 2 θα πω οτι μου φανηκε πολυ πιο ρεαλιστικο στο χειρισμο αλλα στον οπτικο τομεα ειναι απλα ομορφο. Δεν φερνει και την επαντασταση ρε παιδι μου οπτικως. Το αλλο ριχνει σαγονια στο πατωμα και δεν το λεω φανμποιστικα.

 

Μπορει το forza να υπερεχει σε ολα τα υπολοιπα, αλλα στα ματια μου, driveclub all the way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες επειδή το έχω διαβάσει και σε άλλα φόρουμ και έχω μια απορία. Όλοι μα όλοι μιλάνε για γραφικά άριστα αλλά σα gameplay δεν λένε και τα καλύτερα. Αυτό σας φτάνει; Δηλαδή αν το Forza (τυχαίο παιχνίδι) είναι καλύτερο στο σύνολο σα game εσείς θα προτιμήσετε το drive club λόγο γραφικών;Απλή απορία είναι αλλά μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ενοικίασα σήμερα μόνο και μόνο για να δω γιατί όλη αυτή η φασαρία..Πραγματικά τα γραφικά θεωρώ ότι είναι έπόμενης γενειάς.Κατα τα άλλα μου φάνηκε βαρετό και δύσκολο.Αν δεν έχει πείραγμα αυτοκινήτων και ριπλέι δεν με κρατάει.Όσο για τη σύγκριση με FH2 kai FM5 έχει ελλείψεις αλλά τα γραφικά δεν είναι από αυτές.Φιλική συμβουλή στους κατόχους χονε που τρολάρουν ,μην συγκρίνετε τα γραφικά γίνεστε αναξιόπιστοι ,Δόξα το Θεό μάτια έχουμε και βλέπουμε.Πάω τώρα να συνεχίσω , αύριο πρέπει να το δώσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες επειδή το έχω διαβάσει και σε άλλα φόρουμ και έχω μια απορία. Όλοι μα όλοι μιλάνε για γραφικά άριστα αλλά σα gameplay δεν λένε και τα καλύτερα. Αυτό σας φτάνει; Δηλαδή αν το Forza (τυχαίο παιχνίδι) είναι καλύτερο στο σύνολο σα game εσείς θα προτιμήσετε το drive club λόγο γραφικών;Απλή απορία είναι αλλά μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση αυτό.

Με το δικιο σου, σου κανει εντυπωση. Εγω και αλλοι εδω στον οπτικο τομεα το παραδεχτηκαμε το driveclub. Σε ολα τα υπολοιπα απο αυτα που διαβαζω, το forza (και οσο επαιξα και εγω) ειναι καλυτερο σαν γενικο συνολο απο το Driveclub.

 

Εγω για την ωρα δεν εχω racing game στο ps4 αρα μια χαρα και το driveclub.

 

Σημερα το ελιωνα, και μεχρι τωρα δεν το εχω βαρεθει. Θα εχω και πιο ολοκληρωμενη αποψη μετα απο καποιες ωρες παραπανω στο game.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υπάρχει κάποιο άλλο για να πάρουμε; Για μένα αξίζει πάντως.Απλά αυτό τραβάει την προσοχή και ήταν η μεγάλη αλλαγή.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αγορασα σημερα.

 

 

 

 

 

 

Δεν ειμαι του racing γενικα. Μου επεσαν τα σαγονια απο τα γραφικα του. Χανει πολυ απο τα βιντεο που εβλεπα στο youtube και σε αλλα. Μπηκε στην 40αρα bravia και αυτο ηταν. Ετυχε να μπει μεσα ο πατερας μου, (που δεν εντυπωσιαζεται και ευκολα, οσα games και αν με εχει δει να παιζω) και καθοταν και το χαζευε.

 

 Πηγα σε ενα φιλαρακι χτες και επαιξα λιγο το FH 2 θα πω οτι μου φανηκε πολυ πιο ρεαλιστικο στο χειρισμο αλλα στον οπτικο τομεα ειναι απλα ομορφο. Δεν φερνει και την επαντασταση ρε παιδι μου οπτικως. Το αλλο ριχνει σαγονια στο πατωμα και δεν το λεω φανμποιστικα.

 

Μπορει το forza να υπερεχει σε ολα τα υπολοιπα, αλλα στα ματια μου, driveclub all the way.

:D για τον Μουστάκα!

 

Για πες πώς παίζει κι εσύ, γιατί με τρώει το χέρι μου αυτές τις μέρες. Εχουν αρχίσει να εμφανίζονται στο ebay αγγελίες στις 20 λίρες, στο Αμαζον έπαιζε και στα 19 σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι λάτρης των arcade racings θα το έπαιρνα και εγώ αν είχα Ps4 απλά αν σα παιχνίδι δε με τράβαγε θα είχε πάρει πουλο με συνοπτικές διαδικασίες. Οταν είχα φτιάξει το PC είχα πάρει το crysis 3 για να κάνω οφθαλμολουτρο αλλά τσέκαρα μερικές πίστες και μετά το ξήλωσα λόγω του οτι δε με κάλυπτε καθόλου σα παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D για τον Μουστάκα!

 

Για πες πώς παίζει κι εσύ, γιατί με τρώει το χέρι μου αυτές τις μέρες. Εχουν αρχίσει να εμφανίζονται στο ebay αγγελίες στις 20 λίρες, στο Αμαζον έπαιζε και στα 19 σήμερα.

Mια χαρα πηγαινει Vole. Επαιξα ενα 3ωρακι, σταματησα, και το ξαναεπιασα πριν καμια ωρα. Τα γραφικα του ειναι μεγαλη ζημια. Photo mode all the way, και στελνω φωτο σε φιλαρακια, ετσι για να ζηλεψουν κιολας. :P

 

 Αν δεν εχεις κατι αλλο στο νου να παρεις, δωσε τα. Εγω secondary πηρα. Δεν με ενδιαφερει κιολας το online κομματι, το βρηκα και φτηνα, επρεπε να το χτυπησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω, δεν είναι ότι δεν έχω, αυτό το μήνα βγαίνει το Resi Remaster και το πρώτο επεισόδιο του Life Is Strange, αλλά λίγο ότι δεν έχω next-gen racing game, λίγο ότι με τρώει η περιέργεια... Θα δω, δε θέλω να αγοράσω account, οπότε περιμένω να πέσουν τα μεταχειρισμένα σε τιμή. Καινούργιο δεν το παίρνω σίγουρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είμαι λάτρης των arcade racings θα το έπαιρνα και εγώ αν είχα Ps4 απλά αν σα παιχνίδι δε με τράβαγε θα είχε πάρει πουλο με συνοπτικές διαδικασίες. Οταν είχα φτιάξει το PC είχα πάρει το crysis 3 για να κάνω οφθαλμολουτρο αλλά τσέκαρα μερικές πίστες και μετά το ξήλωσα λόγω του οτι δε με κάλυπτε καθόλου σα παιχνίδι.

Το θέμα είναι οτι λόγο είδους (racing δηλαδή) αμα το τραβάει η ψυχή σου, μπορείς απλά με 3 αμάξια να βαράς γύρους σε 2 πίστες κατι το οποίο δε συμβαίνει με το crysis.

Ε αν σου αρέσουν τα racing με το driveclub μένεις ικανοποιημένος. Οτι και να έχει το παιχνίδι, εμένα μου αρεσει να κάνω γύρους και να ρίχνω χρόνους. Απο τη στιγμή λοιπόν που το driveclub έχει στιβαρό (σοικό,διασκεδαστικό) χειρισμό και γραφικάρες, μια χαρά είναι για τους λάτρεις. Αργότερα πάμε και σε sim.

 

Εδω στο Mario Kart έκανα time trial. Μην είμαστε υπερβολικοί και δεν το λέω σε εσένα. Ούτε καν στον Petran, γενικότερα για τα παράπονα που συνεχίζουν και ακούγονται.

Μια χαρά παίζεις αν σου αρέσει το είδος, ισα ίσα είναι και πορωτικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εγώ δε το έχω παίξει, μιλάω καθαρά για απόψεις άλλων. Αν το πάρω και το γουστάρω μια χαρά θα βγω να το φωνάξω. Απλά μου κάνει εντύπωση που μιλάνε τόσο πολύ για τα γραφικά και ακούω τους ίδιους να λένε οτι σα παιχνίδι δε λέει και πολλά. Αν εμένα σα παιχνίδι δε μου αρέσει θα πεταχτεί απο την κονσόλα και ας έχει και γραφικά που δεν έχουν εμφανιστεί πουθενά. Απο την άλλη αν δεν έχεις τι άλλο να παίξεις σε racing βολεύεσαι αναγκαστικά με αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ στο Gaming Festival το είχανε μόνο σε μια κονσόλα και δε κατάφερα να το παίξω το καταραμένο. Πάντα υπήρχε και κάποιος να παίζει.

Το παιχνιδι καταφερα να το δοκιμασω(ο χειρισμος των αμαξιων μου αρεσε)αν και ειχα μια φοβια μεσα μου μην τυχων και τα αμαξια πηγαινανε σαν βαρκες.Το ασχημο της υποθεσης ομως ηταν!!οτι τα καιρικα φαινομενα δεν ηταν ενσωματωμενα στην συγκεκριμενη εκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...