Προς το περιεχόμενο

NVIDIA GeForce Series 900


Ailuros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Της gigabyte ειναι 9+ fps παραπανω σε ολα benchmarks απο την msi αλλα για 1080 p και 1440p gaming και οι δυο μας καλυπτουν πληρως. Επειδη ομως στο μελλον οταν τα παιχνιδια γινουν πιο απαιτητικα αυτα τα 10+ fps της gigabyte θα ειναι σημαντικα για αυτο ισως συμφερει να παρουμε gigabyte εαν φτιαξουν τα προβληματα με τα fan.

1 fps διαφορα εχουν στα 1440p...αντε 3 σε καποια...και ελπιζω χωρις να θελω να προσβαλω καποιον να μην υπαρχει καποιος με 770+ που να θελει να την αλλαξει για 1080p αφου τα fps ειναι ηδη πολλα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9.6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο παλι δεν το καταλαβαινω. Βγαζει την σειρα 900 η nv και πριν καλα καλα το καταλαβουμε οτι επιτελους βγηκε η σειρα καποιοι λενε αμεσως να δουμε τι θα απαντησει η amd. Ετσι ειχε γινει και οταν εβγαλε την σειρα 290 η amd. Τοτε λεγανε κατσε να δουμε τι θα απαντησει n nv. E αμα ειναι ετσι τοτε να περιμενουμε να βγει η σειρα 300 amd h οπως αλλιως την λενε και μετα να περιμενουμε για το τι θα πει η nv για την σειρα 1000 .ετσι δεν παμε πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news... Δεν μας τα λεει καλα τελικα η Evga γιαυτο λεμε να μην βιαζεστε...

http://www.reddit.com/r/hardware/comments/2h32xb/the_acx_cooler_used_on_the_evga_gtx_970_appears/

 

Λενε για ενοχλητικό θορυβο που κανει σε κατάσταση Idle.. Βγηκε η Evga και ειπε οτι δεν ειναι ελλατωματικη η ψυκτρα απλα τοσο χρειάζεται για να ψύξει την gpu, μια λυση που έδωσαν μετα ηταν να πειραξουμε την ταχύτητα των fans με τα προγράμματα τυπου evga precision τκλπα. Σύντομα θα βγάλει και bios update.

 

Ρε την Evga.. Όποιος βιάζεται,σκοντάφτει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η msi gtx 970 δειχνει καλη αγορα απο ελλαδα στα 365 ευρω που την εχει το vision.απο οτι ειδα σε μερικα reviews παει πιο ψηλα απο asus και evga σε overclock και μανισια εχει boost αρκετα ψηλα.σκεφτομαι να την τσιμπησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά ,απλά  εγώ μιλάω για σήμερα που δεν υπάρχει το 200 αλλά και λίγο με νοιάζει ο τίτλος,

η ουσία είναι ότι αντικαθιστά μια κάρτα που λίγη σημασία έχει,επίσης πως την ονομάσαμε (780) με τα μισά χρήματα.

Τώρα για τον δίαυλο θα δανειστώ μια φράση του @pro που έγραψε "το αποτέλεσμα μετράει" και μου έρχονται στο μυαλό 1000δες παρομοιώσεις που όμως δεν θα κάνω για ευνοήτους λόγους.. :P

Όσοι θέλουν κάτι να βρουν να πουν πάντα θα βρίσκουν,έτσι μας φάγανε και σχεδόν 2 χρόνια το μυαλό με τα 2GB μνήμης,ε τώρα είναι η σειρά του δίαυλου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι μέχρι στιγμής δεν υπάρχει παιχνίδι που να δικαιολογεί τα >2GB Vram, δηλαδή κανένα δεν έχει τα super-duper textures που θα τα δεις και θα σου πέσει το σαγόνι στο πάτωμα.Παρόλα αυτά, το optimization κοστίζει γενικότερα και οι εταιρείες πρέπει να πουλήσουν κάρτες.Για τον δίαυλο τα έχουμε πει, αν κάνεις δοκιμές σε πολύ υψηλές αναλύσεις με SSAA θα καταλάβεις τι παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μην βιαστώ  :shock: Άσε που μπορεί αύριο να παίξει κάνα τρελό με την amd και  τιμολογιακά να γίνει της αναμπουμπούλας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην μου παραπονεθείτε για όσες συμμετοχές έσβησα, γιατί στις μάχες υπάρχουν και παράπλευρες απώλειες.

 

Κατά τα άλλα έχω ζητήσει κατά επανάληψη να αναφέρετε συμμετοχές ή συμπεριφορές που παραβιάζουν τους κανόνες και να μην ρίχνετε λάδι στην φωτιά.

 

Kαι τώρα επιστροφή στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 fps διαφορα εχουν στα 1440p...αντε 3 σε καποια...και ελπιζω χωρις να θελω να προσβαλω καποιον να μην υπαρχει καποιος με 770+ που να θελει να την αλλαξει για 1080p αφου τα fps ειναι ηδη πολλα...

Εγώ είμαι με 1080 σε 770 και θέλω να σου πω ότι για σήμερα 24/09/2014 με καλύπτει απόλυτα. Αλλά το θέμα δεν είναι σήμερα. Το θέμα είναι τι θα γίνει με τα fps μου όταν βγεί το AC: Unity ή το Division ή το Arkhym Knight ή.. ή ή .. ή! Καταλαβαίνεις που το πάω; Σε έναν χρόνο από τώρα πιθανών θα μου έρχεται οριακά ακόμα και η 980 για να παίζω σε σταθερά fps. Η λογική είναι, αφού εγώ την 770 και είναι σχετικά καινούρια με μόλις μερικούς μήνες χρήση, γιατί να μην διώξω τη παλιά γενιά και με 400€ παραπάνω, να πάρω μία που θα με βγάλει περισσότερο καιρό από ότι η 770. Οι μόνοι που ίσως δεν χρειάζονται αναβάθμιση, είναι αυτοί με την 780Ti γιατί ακόμα και αυτή με την απλή 780.. σίγουρα είναι ποιο κάτω από τις 980/970.

--

Να ρωτήσω και κάτι σαν υποσημείωση;

Με το DirectX 12 τι παίζει; Πότε θα δούμε παιχνίδια ή και κανένα driver που να αναβαθμίζει τις κάρτες μας, ξέρει κανείς τίποτα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι σαν υποσημείωση;

Με το DirectX 12 τι παίζει; Πότε θα δούμε παιχνίδια ή και κανένα driver που να αναβαθμίζει τις κάρτες μας, ξέρει κανείς τίποτα;

 

Οι εταιρίες θα σπεύσουν να βγάλουν οδηγούς για DX12 όταν αυτό κυκλοφορήσει επισήμα και όχι δεν πρόκειται μια DX11 GPU αυτόματα να γίνει DX12 (γιατί το "αναβάθμιση" μπορεί να οδηγήσει σε παρεξηγήσεις). Παιχνίδια με έστω και μικρές δόσεις DX12 όχι πριν το 2015.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρίες θα σπεύσουν να βγάλουν οδηγούς για DX12 όταν αυτό κυκλοφορήσει επισήμα και όχι δεν πρόκειται μια DX11 GPU αυτόματα να γίνει DX12 (γιατί το "αναβάθμιση" μπορεί να οδηγήσει σε παρεξηγήσεις). Παιχνίδια με έστω και μικρές δόσεις DX12 όχι πριν το 2015.

Δεν εννοώ και αυτόματα όπως το κάνεις εγκατάσταση έναν οδηγό :Ρ Γενικά το είπα σαν 'αναβάθμιση'.

Δηλαδή να μην περιμένω αυτά τα καινούρια που βγαίνουν π.χ Division να έχουν Dx12 ε; Χλωμό το κόβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...