Προς το περιεχόμενο

Εργασια στα Public


penikilini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μωρε  ας ειναι οτι θελει, να βρω κατι σαν πωλητης να ασχολουμε και δεν ξερω απο θεματα συμβασης πως πανε; το πλαισιο λεει αοριστου συμβαση, το public λεει φερε και αν εισαι καλος σε κραταμε μονιμο κιολας

αοριστου ειναι συνηθως,εκτος αν πας εποχικος. αλλα ποτε δεν ξερεις ποτε θα αποφασισουν να σε διωξουν. :P ξερω 2 παιδια παντως που το ενα δουλευει εκει 5 χρονια και το αλλο 2.(public)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 455
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Και να φανταστώ δουλεύουν ακόμα;  τα public πάντως όσες φορές πάω όλοι είναι αραχτοί εκτός από τους τεχνικούς και τους ταμίες που τρέχουν, άλλα οι πωλητές τίποτα με το ζόρι να σε εξυπηρετήσουν, και άμα ξέρουν κιόλας  και πρέπει εσύ να τους φωνάξεις. Στο πλαίσιο είναι ακριβώς το αντίθετο έρχονται κατά πάνω σου, σε δίνουν και δώρα αν πάρεις κάτι άλλο πάρε κι αυτό δώρο, μέχρι και ο σεκιουριτας μηραζει φυλλάδια διαφημιστικά το είδα κι αυτό, σα να πας φαντάρος από την αρχή μου φάνηκε όλοι είναι στην πίεση στο άγχος τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω τι έλεγε εκείνο το παιδί, φυσικά από τότε δεν τον ξανά είδα ή έφυγε από μόνος του ή τον διοξανε γιατι τελειωσε το τριμηνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να φανταστώ δουλεύουν ακόμα;  τα public πάντως όσες φορές πάω όλοι είναι αραχτοί εκτός από τους τεχνικούς και τους ταμίες που τρέχουν, άλλα οι πωλητές τίποτα με το ζόρι να σε εξυπηρετήσουν, και άμα ξέρουν κιόλας  και πρέπει εσύ να τους φωνάξεις. Στο πλαίσιο είναι ακριβώς το αντίθετο έρχονται κατά πάνω σου, σε δίνουν και δώρα αν πάρεις κάτι άλλο πάρε κι αυτό δώρο, μέχρι και ο σεκιουριτας μηραζει φυλλάδια διαφημιστικά το είδα κι αυτό, σα να πας φαντάρος από την αρχή μου φάνηκε όλοι είναι στην πίεση στο άγχος τώρα αρχίζω να καταλαβαίνω τι έλεγε εκείνο το παιδί, φυσικά από τότε δεν τον ξανά είδα ή έφυγε από μόνος του ή τον διοξανε γιατι τελειωσε το τριμηνο

ε τι σου λεει στο πλαισιο πρεπει να εισαι λιγο ρομποτ :P στο public ειναι πιο χαλαρα. ναι ακομη δουλευουν αυτο λεω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα δωκιμασω τοτε public δεν εχει νοημα να παω καπου και μετα να ξανα φυγω μονος μου, ενω ξερω τι με περιμενει ή εναλακτικα και σε αλλα μαγαζια μετα δεν ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μια χαρα σιγουρα δεν ειναι 1000 :P πλεον το μια χαρα θεωρειται το 700αρι :P η ευχαριστη παρεα ειναι πλασματικη,δεν επιτρεπεται να εισαι κι αλλιως :P

 

Είσαι εκτός αγοράς :P

2-3 post πάνω από σένα θα δεις ότι το 500άρι θεωρείται "μια χαρά" (το πόσες "τρομάρες" ας μην το συζητήσουμε) :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8ωρο 5ημερο απο ο,τι μου εχει πει, με σπαστα ωραρια καταστηματων τις καθημερινες κλπ, ασφαλεια ικα κανονικα και ενσημα, νομιζω 520 τον μηνα καθαρα. Ειναι 24 χρονων ανυπαντρη.

δεν ξερω κατα ποσο αξιζει στο παμπλικ βεβαια (και στο καθε παμπλικ)...

εγω σε ρωτησα για να συγκρινω με την περιπτωση μου... πληροφοριακα ειμαι σε μια πολυεθνικη που πουλαει ρουχα, 4 ωρο 4 φορες την εβδομαδα με ασφαλιση και ολα κομπλε... μισθος καθαρα κοντα στα 300.... αρα θεωρητικα αν κανεις την αναλογια ωρων και ημερων εργασιας ειμαι σε """"καλυτερη""""" θεση απο την φιλη σου...

γενικα θεωρω τραγικο να δουλευεις με τετοιες συνθηκες και τιμες, αλλα αν δεν υπαρχει επιλογη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι εκτός αγοράς :P

2-3 post πάνω από σένα θα δεις ότι το 500άρι θεωρείται "μια χαρά" (το πόσες "τρομάρες" ας μην το συζητήσουμε) :-)

σωστά το 700 θεωρείται ονειρικό
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω κατα ποσο αξιζει στο παμπλικ βεβαια (και στο καθε παμπλικ)...

εγω σε ρωτησα για να συγκρινω με την περιπτωση μου... πληροφοριακα ειμαι σε μια πολυεθνικη που πουλαει ρουχα, 4 ωρο 4 φορες την εβδομαδα με ασφαλιση και ολα κομπλε... μισθος καθαρα κοντα στα 300.... αρα θεωρητικα αν κανεις την αναλογια ωρων και ημερων εργασιας ειμαι σε """"καλυτερη""""" θεση απο την φιλη σου...

γενικα θεωρω τραγικο να δουλευεις με τετοιες συνθηκες και τιμες, αλλα αν δεν υπαρχει επιλογη...

Αν το δεις σαν ημερομίσθιο τα λεφτά που παίρνεις είναι αρκετά καλά, περίπου 40€ καθαρά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι full time η δουλειά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά το 700 θεωρείται ονειρικό

 

Ειδικα για πωλητη που μπαινει τωρα ναι, αφου θα βρει ενδιαφερομενους να πανε με 500, γιατι να δωσει 700; Εναλλακτικες δεν υπαρχουν. Αυξηση θα δουμε οταν μειωθει η ανεργια. Μεχρι τοτε, μονο προς τα κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα για πωλητη που μπαινει τωρα ναι, αφου θα βρει ενδιαφερομενους να πανε με 500, γιατι να δωσει 700; Εναλλακτικες δεν υπαρχουν. Αυξηση θα δουμε οταν μειωθει η ανεργια. Μεχρι τοτε, μονο προς τα κατω...

Τώρα στα κοντά δηλαδή! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα στα κοντά δηλαδή! :D

 

Δυστυχως ειναι η πραγματικοτητα. Οι μισθοι δεν μπορουν να αυξηθουν τεχνητα. Η αγορα θα τους αυξησει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το δεις σαν ημερομίσθιο τα λεφτά που παίρνεις είναι αρκετά καλά, περίπου 40€ καθαρά. Το πρόβλημα είναι ότι δεν είναι full time η δουλειά.

δεν ειναι ομως τοσο το ημερομισθιο μου φιλε, κοντα στα 20 καθαρα ειναι... απλα δουλευω λιγες μερες/ωρες.....

εμενα προς το παρον με βολευει που δεν ειναι full time, γιατι εχω και αλλα πραγματα να μου τρωνε χρονο.... αν και φανταζομαι τους βολευει και αυτους να εχουν πολλους 4ωρους, ωστε να μπορουν να σε εχουν συνεχως δραστηριο απο το να κοπροσκιλιαζεις 8 ωρες εκει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι ομως τοσο το ημερομισθιο μου φιλε, κοντα στα 20 καθαρα ειναι... απλα δουλευω λιγες μερες/ωρες.....

εμενα προς το παρον με βολευει που δεν ειναι full time, γιατι εχω και αλλα πραγματα να μου τρωνε χρονο.... αν και φανταζομαι τους βολευει και αυτους να εχουν πολλους 4ωρους, ωστε να μπορουν να σε εχουν συνεχως δραστηριο απο το να κοπροσκιλιαζεις 8 ωρες εκει :P

Το 40€ το έγραψα σε αναλογία, αν δούλευες 5θήμερο, 8ωρο θα έβγαινε περίπου τόσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως βρε παιδιά εκεί μέσα δεν νοιάζονται και πολύ για τους πελάτες, ψάχνεις με τις ώρες να βρεις κάποιον να εξυπηρετήσει, και κάτι που μου έκανε εντύπωση για μια ταμία. Είχε μια ουρά κάπου στα 40 άτομα  δίπλα το ίδιο  δεξιά το ίδιο, περίμενα αφού σε όλα τα ταμεία ήταν το ίδιο,  και τι γίνεται, φτάνω 3 κατά σειρά μπροστά μου είναι άλλοι 2 και λέει περάστε λίγο στο δίπλα ταμείο με τα άλλα 40 άτομα και λέω τι δεν είστε καλά περιμέναμε τόση ώρα για να περιμένουμε  άλλη τόση ώρα στο δίπλα ταμείο; Πάντως οι 2 έφυγαν ο ένας έμεινε και μου έδωσε και δίκαιο ο κόσμος,  αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε ένα τέτοιο κατάστημα πρέπει ο πελάτης να φεύγει ευχαριστημένος, και να εξυπηρετείς όσο καλύτερα μπορείς, εγώ αν δούλευα εκεί που θέλω να πάω να δουλέψω δεν θα έδινα το παραμικρό στίγμα για να με σχολιάσει πελάτης, και αν ήμουνα στο ταμείο, δεν θα έφευγα για 3 άτομα άλλο να ήταν 50 ναι θα έλεγα πάτε λίγο δίπλα κάτι μου έτυχε,  ή θα φώναζα κάποιον άλλον και θα έλεγα 1 λεπτό συνάδελφε εξυπηρέτησε ή στην χειρότερη θα τελείωνα εγώ την δουλειά για 3 άτομα, ακόμα και ανάγκη να είχα ούτε 1 λεπτό υπόθεση δεν ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι 2 έφυγαν ο ένας έμεινε και μου έδωσε και δίκαιο ο κόσμος,  αυτό που θέλω να πω είναι ότι σε ένα τέτοιο κατάστημα πρέπει ο πελάτης να φεύγει ευχαριστημένος, και να εξυπηρετείς όσο καλύτερα μπορείς, εγώ αν δούλευα εκεί που θέλω να πάω να δουλέψω δεν θα έδινα το παραμικρό στίγμα για να με σχολιάσει πελάτης, και αν ήμουνα στο ταμείο, δεν θα έφευγα για 3 άτομα άλλο να ήταν 50 ναι θα έλεγα πάτε λίγο δίπλα κάτι μου έτυχε,  ή θα φώναζα κάποιον άλλον και θα έλεγα 1 λεπτό συνάδελφε εξυπηρέτησε ή στην χειρότερη θα τελείωνα εγώ την δουλειά για 3 άτομα, ακόμα και ανάγκη να είχα ούτε 1 λεπτό υπόθεση δεν ήταν

 

 

Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην πεις... 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...