Προς το περιεχόμενο

Το facebook μπλοκάρει χρήστες και ζητά στοιχεία ταυτότητας!


dioskouros88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου ζητανε ταυτοτητα στο fb μετα απο 6 χρονια χρησης. Δεν εχω το δικαιωμα να απενεργοποιησω/διαγραψω το λογαριασμο μου αν δεν τους την στειλω πρωτα. Πως σας φαινεται αυτο; Οσοι λετε οτι θα το σβησετε αν λαβετε τετοια ειδοποιηση, τοτε να σας πω οτι απλα δε μπορειτε να το κανετε αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια απο τα ιδια/Μου μετατρεψανε τη σελιδα σε προφιλ και χαθηκαν τα παντα / μου τα στειλανε βεβαια σε μπακαπ/ και μου εβγαλε κατι εργαλεια για πρωωθηση επι πληρωμη βεβαια και πα---ρια μεντολες/Η σελιδα μου ουτε επαγγελματικη ηταν ουτε προωθουσε καποιο προιον η ζηταγε κλικ και τα γνωστα.Θα τους στειλω ενα μυνημα να μου την επαναφερουν/Αν μου ζητησουν ταυτοτητες και τετοια θα την σουταρω και θα φτιαξω μια καινουργια με αλλο μαιλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μολις μου κλειδωσαν το account και μου ζητανε ταυτοτητα. Εντωμεταξυ δεν μπορω να δουλεψω αυτη τη στιγμη (social media management). To account μου ειναι εντελως κενο, χωρις φωτογραφιες και με μια διαφορετικη ημερομηνια γεννησης απο την κανονικη. Δηλαδη πες οτι τους στελνω ταυτοτητα, πως θα επαληθευσουν φωτογραφια και ημερομηνια γεννησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις μου κλειδωσαν το account και μου ζητανε ταυτοτητα. Εντωμεταξυ δεν μπορω να δουλεψω αυτη τη στιγμη (social media management). To account μου ειναι εντελως κενο, χωρις φωτογραφιες και με μια διαφορετικη ημερομηνια γεννησης απο την κανονικη. Δηλαδη πες οτι τους στελνω ταυτοτητα, πως θα επαληθευσουν φωτογραφια και ημερομηνια γεννησης?

Σιγά το δύσκολο να σου επαναφέρουν το προφίλ. Αφού όλα φακελωμένα είναι.

Στις κοπέλας μου πριν χρόνια της το έκαναν και τους έριξα κάτι μπινελίκια μέσω email. Μου απαντούσε εντωμεταξύ ένας Γρηγόρης (έλεγε το όνομα και επίθετο του κάτω γραμμένο με greeklish) και ο καραγκιόζης μου το έπαιζε ξένος και μιλάγαμε στα Αγγλικά μέχρι που το πήρα πρέφα και απάντησα κάτι βρισίδια στα ελληνικά και του λέω το όνομα μου είναι το τάδε, άμα θέλεις ανοιξε το, αν δε θες κλείσε μου τον λογαριασμό, σιγά μη σκάσω για το κωλο fb σας. 

Ε μετά από λίγο ο λογαριασμός άνοιξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γουσταρω καθολου να τους στειλω εγγραφο με φωτογραφια, γι'αυτο τους εστειλα ενα λογαριασμο δεη κ αλλη μια καρτα στα οποια φαινεται μονο το ονοματεπωνυμο. Ποσο καιρο εκαναν να στον ενεργοποιησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ έχουν περάσει χρόνια και δε θυμάμαι καλά, αλλά η απαντήσεις μέσω email ήταν σχετικά γρήγορες. (έστελνα σήμερα για παράδειγμα, απαντούσαν μέχρι την επόμενη σίγουρα :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ έχουν περάσει χρόνια και δε θυμάμαι καλά, αλλά η απαντήσεις μέσω email ήταν σχετικά γρήγορες. (έστελνα σήμερα για παράδειγμα, απαντούσαν μέχρι την επόμενη σίγουρα :P )

Δεν νομίζω ότι όντως απαντάει κάποιος δίνοντας ιδιαίτερη προσοχή τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση μου έστελναν αυτοματοποιημένα μηνύματα στα ελληνικά που ζήταγε ταυτότητα ή κινητό. ταυτότητα ή κινητό δεν τους έδωσα και η ενεργοποίηση του προφίλ μου ακόμη δεν έχει γίνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα να λεω δηλαδη που ειναι Παρασκευη και δε θα χασω δουλεια στο σ/κ...


Δεν νομίζω ότι όντως απαντάει κάποιος δίνοντας ιδιαίτερη προσοχή τουλάχιστον στην δικιά μου περίπτωση μου έστελναν αυτοματοποιημένα μηνύματα στα ελληνικά που ζήταγε ταυτότητα ή κινητό. ταυτότητα ή κινητό δεν τους έδωσα και η ενεργοποίηση του προφίλ μου ακόμη δεν έχει γίνει....

Δεν πρεπει να τα διαβαζει ομως καποιος για να παιρνει κ τις συνημμενες φωτογραφιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα να λεω δηλαδη που ειναι Παρασκευη και δε θα χασω δουλεια στο σ/κ...

Δεν πρεπει να τα διαβαζει ομως καποιος για να παιρνει κ τις συνημμενες φωτογραφιες?

Θεωρητικά ναι. Τώρα τί ακριβώς ισχυεί δεν ξέρω απλά στην δικιά μου περίπτωση αναφέρω ότι τα μηνύματα όπως και αλλού ήταν αυτοματοποιημένου τύπου χωρίς κιόλας να απαντάνε ακριβώς σε αυτός που τους λες , αλλά μόνο στο ότι έπρεπε να δώσεις λόγο νέας πολιτικής του φβ την ταυτότητα ή το κινητό σου. Επίσης δεν θυμάμαι από κάτω να έγραφε το επίθετο κάποιου εκπροσώπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε θυμάμαι ακριβώς τι γινόταν τότε αλλά σίγουρα μου απανταγε άνθρωπος. Ίσως το αρχικό μήνυμα να ήταν αυτοματοποιημένο αλλά μετά μίλαγα με άνθρωπο... Μισο λεπτο να μπω μήπως υπάρχουν τα email να τα δω.

 

Λοιπόν στην αρχή ήταν αυτοματοποιημένα. Μετά όμως ακολουθούσα κάτι λινκ που μου έδινε για Help και κάτι τέτοια και μίλαγα με άνθρωπο. Στο τέλος συγκεκριμένα έλαβα αυτό:

 

Hi,

Thanks for your response. We added your real name to your account and reactivated it. You should now be able to log in. 

This name change is considered final, so you will no longer be able to edit your name manually. We’re sorry for the inconvenience. 

.

.

.

.

.

.

 

Enjoy the site,

Grigoris
User Operations
Facebook

 

αυτά όμως έγιναν το 2012!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκες τελος καλο ολα καλα, το account μου το ξεκλειδωσαν. Τελικα τους εστειλα εναν λογαριασμο forthnet που ειναι ολα σβησμενα εκτος απο το ονοματεπωνυμο μου και την παλια μου καρτα του ΟΑΕΔ που και παλι ειναι ολα σβησμενα εκτος απο ονοματεπωνυμο κ ετος γεννησης. Οποτε αν καποιου του τυχει παρομοιο περιστατικο και δεν θελει οπως εγω να στειλει ταυτοτητα ας δοκιμασει αυτο τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δε θυμάμαι ακριβώς τι γινόταν τότε αλλά σίγουρα μου απανταγε άνθρωπος. Ίσως το αρχικό μήνυμα να ήταν αυτοματοποιημένο αλλά μετά μίλαγα με άνθρωπο... Μισο λεπτο να μπω μήπως υπάρχουν τα email να τα δω.

 

Λοιπόν στην αρχή ήταν αυτοματοποιημένα. Μετά όμως ακολουθούσα κάτι λινκ που μου έδινε για Help και κάτι τέτοια και μίλαγα με άνθρωπο. Στο τέλος συγκεκριμένα έλαβα αυτό:

 

Hi,

 

Thanks for your response. We added your real name to your account and reactivated it. You should now be able to log in. 

 

This name change is considered final, so you will no longer be able to edit your name manually. We’re sorry for the inconvenience. 

.

.

.

.

.

.

 

Enjoy the site,

 

Grigoris

User Operations

Facebook

 

αυτά όμως έγιναν το 2012!

Και ενεργοποιήθηκε το προφίλ χωρίς να δώσεις στοιχεία ή κάτι τέτοιο μετά από την συνομιλία μαζί του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως ναι. Αλλά όπως είπα ήταν πριν χρόνια που πιθανόν να μην ήταν τόσο απαιτητικοί. Λες και άμα θέλουν δε βλέπουν αν το προφίλ είναι αληθινό! Μπαμ κάνει άμα δεις φωτό, συνομιλίες κλπ... Απλά είναι καραγκιόζιδες και θέλουν να σε φακελώσουν κι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι κάποιοι το ξέρουν ότι μας φακελώνουν με αυτούς τους τρόπους και τα δίνουν τα στοιχεία τους. Πολλοί γνωστοί μου μου λένε σιγά δώστο το κινητό δεν έγινε και κάτι ήδη ξέρουν τα στοιχεία μας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε κινητο δε δινω ουτε επωνυμο δεν εχω δωσει. Αμα γουσταρουν να το μαθουν θα ζητησω διαγραφη λογαριασμου και αν αρνουνται θα γινει πανικος γιατι δεν εχουν κανενα δικαιωμα να φερουν αντιρριση στη διαγραφη των προσωπικων μου δεδομενων. Το κακο ειναι οτι στο Ελλαντα η αρχη προστασιας προσωπικων δεδομενων κωλοβαραει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...