Προς το περιεχόμενο

930 και XBOX ΟNE 499 @Γερμανος


Mourloz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Που το διάβασες αυτό; Έχεις κάποιο λινκ; Στο λινκ του πρώτου ποστ λέει ξεκάθαρα:

*Η προσφορά ισχύει για απόκτηση του Lumia 930 µέχρι 18/04/2015 ή µέχρι εξαντλήσεως των αποθεμάτων.

Ισχύει για περιορισμένο αριθµό τεµαχίων.

 

 

Αρα το εχουν ηδη παρατεινει.... οποτε ακυρο αυτο που εγραψα, λαθος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 311
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στο αρχικο banner του site αναφερεται:

"Κερδιστε 10% Επιστροφη επιπλεον αλλων προσφορων,

για αγορες με πιστωτικες καρτες Eurobank εως 11 Απριλιου"

 

Οποτε νομιζω οτι λεει ξεκαθαρα οτι το 10% ΔΕΝ ισχυει για τις χρεωστικες...

Το ποσο 'επιστρεφεται' και ειναι διαθεσιμο για επομενη αγορα (οπως ακριβως λειτουργει το προγραμμα της επιστροφης...) Στο παραδειγμα μας καποιος που θα παει να αγορασει το 'πακετο' θα χρεωθει 499euro και θα εχει επιστροφη 49.9euro τα οποια θα μπορει να τα εξαργυρωσει σε επομενη αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξεχνας ή εχεις παραληψει να διαβασεις αυτό: http://www.insomnia.gr/topic/556964-930-και-xbox-οne-499-γερμανος/page-14?p=53883723#entry53883723

 

Μην πηγαινει πισω η κουβεντα αντι να πηγαινει μπροστα. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αρχικο banner του site αναφερεται:

"Κερδιστε 10% Επιστροφη επιπλεον αλλων προσφορων,

για αγορες με πιστωτικες καρτες Eurobank εως 11 Απριλιου"

 

Οποτε νομιζω οτι λεει ξεκαθαρα οτι το 10% ΔΕΝ ισχυει για τις χρεωστικες...

Το ποσο 'επιστρεφεται' και ειναι διαθεσιμο για επομενη αγορα (οπως ακριβως λειτουργει το προγραμμα της επιστροφης...) Στο παραδειγμα μας καποιος που θα παει να αγορασει το 'πακετο' θα χρεωθει 499euro και θα εχει επιστροφη 49.9euro τα οποια θα μπορει να τα εξαργυρωσει σε επομενη αγορα...

 

Ρε φιλε τα ξερουμε αυτα....αλλα στο Γερμανο ισχυει ειδικη περιπτωση διαφορετικη απο αυτο που ισχυει στις αλλες 5 εταιρειες που συμετεχουν σητν προσφορα 10% (Attica, AB κλπ) αφου γινεται instant discount στην αγορα σου ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΗ, γι'αυτο γινεται ολη η κουβεντα....και δεν ειναι καθολου "ξεκαθαρο" τι γινεται με τις χρεωστικες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι υπήρξε νέα παραλαβή λόγω μεγάλης ζήτησης εξ'ού και η επιμήκυνση της προσφοράς..αυτό είναι θετικό για όσους αναζητούν το πακέτο από τον Γερμανό..είναι παράξενο όμως το γεγονός που ο Γερμανός κρατάει την προσφορά αυτή για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα αν σκεφτεί κανείς ότι η Cosmote δεν έχει τέτοια προσφορά και δίνει το lumia 930 στα 499 ευρώ σκέτο, ενώ μαγαζιά παραεισαγωγής κυμαίνονται στα 340-380 ευρώ οι χαμηλότερες τιμές..και οι δυό εταιρείες Cosmote και Γερμανός έχουν ίδιους προμηθευτές μιας και είναι η ίδια εταιρεία..η Cosmote έχει εξαγοράσει τον Γερμανό από το 2006..
Ως εκ τούτου ελπίζω η ποιότητα των συσκευών να είναι η ίδια και να μην γίνεται το γνωστό ξεπούλημα προβληματικής παραγωγής μέσω προσφορών κάτι το οποίο στον χώρο του Μάρκετινγκ είναι πολύ συνηθισμένο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από προσωπική εμπειρία, άλλο η Yes Visa, αλλο οι κάρτες επιστροφή. Η yes έχει καλες επιστροφες στον ομιλο Λατση (Golden Hall, mall, Μαρίνα Φλοισβου) και 1% σε οποιδήποτε άλλη αγορά.

 

Η επιστροφή είναι ένα αλλο πραγμα σε απειρες επιχειρήσεις και με διάφορα ποσοστα!

 

Επίσης στην τελευταία αντίστοιχη ενέργεια πήγα attica με χρεωστικη(business αν έχει καμία σημασια) και πιστώθηκα μια χαρα το 10% επιστροφη. Επαναλαμβάνω εχω Debit, business καρτα. Δεν γνωρίζω αν το business κανει την διαφορά αλλα το θεωρώ απίθανο και με τα πολλά οι Debit δουλευουν και συμμετέχουν στην επιστροφή. Πρεπει όμως να χρησιμοποιηθούν σε μηχανάκι EUROBANK!!!

 

Τώρα στα δικά μας με τον Γερμανό. Επειδή το instant discount είναι...instant μπορεί να ισχύει μόνο με πιστωτικές λόγο του ότι εκει θα έχει τη δυνατότητα να χτυπησει 500€ και μετά εσυ στον λογαριασμό σου να δείς και να πληρώσεις 450€

 

Εαν δεν κάνω λάθος το 10% είναι προσφορά της eurobank και όχι του κάθε Attica, Γερμανου κτλπ. Οποτε ο Γερμανός και ο κάθε Γερμανος 500 θα ζητήσει και 500(μείον κάποιες κρατησεις) θα πάρει απο την Eurobank. Τωρα το πόσα θα πάρει η Eurobank απο εσένα είναι άλλη ιστορία που στην περίπτωση μας θα είναι αμεση έκπτωση στο ποσό του λογαριασμού

 

Προσωπική άποψη οπότε οποιδήποτε διόρθωση είναι καλοδεχούμενη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναφέρθηκε κάπου ποιο πάνω κάτι για προβληματικά προιόντα προβληματική παραγωγή. Παίζει κάτι τέτοιο?? 

Αν και ο καθένας μπορεί να παραθέτει τις θεωρίες του... όχι, δεν παίζει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως στο 930 που είχα αγοράσει από Γερμανό το κουμπί on/off ήταν αρκετά χαλαρό. Μόνο αυτό είχα διαπιστώσει. Αν κάποιος το έχει πάρει απο αλλού μπορεί να μας πει αν τυχόν το κουμπί είναι χαλαρό και στο δικό του. Και επειδή έχω δοκιμάσει πολλά lumia σε κανένα δεν ήταν τόσο χαλαρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μηνες τρεχει η προσφορα και εχουν πουληθει απειρα κομματια....και δε στοιχειοθετειται καμια ελλατωματικη παρτιδα.Πεταξε καποιος κατι στο internet που τιμια λεει ο ιδιος οτι δεν εχει δειγματα ουτε εχει ακουσει κατι και απλα ειναι μια ευλογη πιθανη μεταφραση της πολυ καλης προσφορας, και αμεσως τρομαξαν καποιοι...

 

Κανενα θεμα δεν υπαρχει, εχω δει πανω απο 10 συσκευες απο αυτην την προσφορα και κανεις δε παραπονεθηκε για κατι, ουτε σε αυτο το θεμα εχουν αναφερθει ιδιαιτερα προβληματα...

 

Απλα (η δικη μου εικασια ειναι οτι) δε τραβαγε καθολου το xbox σε σχεση με PS4, και το lumia δεν ηταν οτι πουλαγε και σαν τρελο, και βρηκαν μια ευκαιρια να τονωσουν τις πωλησεις και να ξεφορτωθουν μεγαλο stock....απότι φαινεται ειναι ευχαριστημενοι και συνεχιζεται για μεγαλο διαστημα η προσφορα. Φανταζομαι μετα το πασχα θα τελειωσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τεράστια πιθανότητα μέσα στις συσκευές που έδιναν, να έδωσαν και μια παρτίδα με το πρόβλημα που ανέφερε ο xetasa.

Και το δικό μου, αλλά και άλλα 930 από τον Γερμανό εμφάνισαν το συγκεκριμένο πρόβλημα (σε πολλές περιπτώσεις, όπως στην δικιά μου ήταν αρκετά ενοχλητικό καθώς το κουμπί βυθιζόταν μέσα στο πλαίσιο).

Το δικό μου πάντως πήγε σε κατάστημα Nokia care και τώρα βρίσκεται στα κεντρικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω ότι δεν υπάρχει θέμα στις συσκευές και αυτό που ανέφερα ήταν απλά δικιά μου ερμηνεία της επιμήκυνσης της προσφοράς καθώς και της μη υιοθέτησής της από την ίδια την Cosmote στα καταστήματά της.
Αν και εφόσον μια συσκευή ή μια παραγωγή είναι προβληματική φαίνεται συνήθως μετά από ένα χρονικό διάστημα κάποιων μηνών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει το xbox στη μισή τιμή (250€, δεν έχω πιστωτική eurobank) ας επικοινωνήσει μαζί μου. Δεν έχω παραλάβει ακόμα αλλά μάλλον θα είναι η έκδοση με το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...