Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση...

Όλοι εσείς που έχετε πάει σε μαγαζιά (είτε public, είτε Κωτσόβολους είτε Γερμανούς είτε ό,τι άλλο θέλει) και πήρατε mobile internet, σας ζήτησαν λογαριασμό ΔΕΚΟ;

Ναι γιατι θελουν να δουν αν ειναι ιδια η διευθυνση γιατι στους ορους το λεει ξεκαθαρα οτι πρεπει να μενεις στην διευθυνση που λεει το gsis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι γιατι θελουν να δουν αν ειναι ιδια η διευθυνση γιατι στους ορους το λεει ξεκαθαρα οτι πρεπει να μενεις στην διευθυνση που λεει το gsis.gr

 

 

Γενικά είναι κουκουρούκου η φάση.. σε κάθε κατάστημα ζητάνε τα δικά τους... Οπότε προσπάθησε να έχεις όλα τα πιθανά δικαιολογητικά να μην μπορούν να σου πουν κάτι.... Κουπόνι, Εκκαθαριστικό, Δεκο, λογαριασμό τηλεφωνου-ίντερνετ, ταυτότητα..... μη σου πω και βεβαίωση ΑΦΜ και την επιτυχή αίτηση του κοινωνικού μερίσματος... τα χω ακούσει όλα... Αλλά κανονικα κουπόνι,ταυτότητα και εκκαθαριστικό...

 

Εδώ ζητάνε οι περισσότεροι υποχρεωτικά εκτυπωμένο το κουπόνι ενώ στην σελίδα της δράσης λέει ξεκάθαρα ότι δεν απαιτείται η εκτύπωσή του και μπορείς απλά να το έχεις στο κινητό σου πχ...

 

Είχα λόγο που το ρώτησα προφανώς...

Για να μην τα ξαναγράφω ο λόγος, ο οποίος έχει ξαναειπωθεί ίσως και στο παρόν topic, είναι εδώ.

Ωστόσο όπως αναφέρω μέσα στο post του link, στον Κωτσόβολο μου είπαν ότι δε θέλουν λογαριασμό ΔΕΚΟ για mobile internet. Και το ίδιο μου είπαν και στο Γερμανό που πέρασα προχτές για άσχετο λόγο.

 

Τι να πω τώρα... Ό,τι να 'ναι.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι αρκετοί που έχουν αυτό το -ηλίθιο- θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα λόγο που το ρώτησα προφανώς...

Για να μην τα ξαναγράφω ο λόγος, ο οποίος έχει ξαναειπωθεί ίσως και στο παρόν topic, είναι εδώ.

Ωστόσο όπως αναφέρω μέσα στο post του link, στον Κωτσόβολο μου είπαν ότι δε θέλουν λογαριασμό ΔΕΚΟ για mobile internet. Και το ίδιο μου είπαν και στο Γερμανό που πέρασα προχτές για άσχετο λόγο.

 

Τι να πω τώρα... Ό,τι να 'ναι.

Όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι αρκετοί που έχουν αυτό το -ηλίθιο- θέμα.

Εχεις απολυτο δικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα παλι στην wind γιατι εχθες μου ειπαν οτι θα καναν ενημερωση σχετικα με τις παραγγελιες.Και μου ειπε οτι απο τις 25 και μετα θα ερχονται οι παραγγελιες.Απο βδομαδα σε βδομαδα παμε απο οτι καταλαβα αντε να το παρω να σας πω και γνωμη.Παντως αν εχει παρει καποιος καποιον εξοπλισμο ας μας πει την γνωμη του να ξερουμε τι παιρνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LG g pad 8....για τζαμπε πολυ καλο, φοβερο ui και καπου ειδα οτι θα παρει και lollipop

Ουπς ... παρακολουθω το νημα απο την αρχη και τωρα ειδα οτι δεν παρελαβες ακομα και εχεις κανει και την αιτηση πριν απο μενα ....τι την ηθελες την wind ;; και περαν αυτου το σημα της COSMOTE γαζωνει...22 mbps εχω δει και μενω επαρχια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LG g pad 8....για τζαμπε πολυ καλο, φοβερο ui και καπου ειδα οτι θα παρει και lollipop

Ουπς ... παρακολουθω το νημα απο την αρχη και τωρα ειδα οτι δεν παρελαβες ακομα και εχεις κανει και την αιτηση πριν απο μενα ....τι την ηθελες την wind ;; και περαν αυτου το σημα της COSMOTE γαζωνει...22 mbps εχω δει και μενω επαρχια

Υπομονη αναγκαστικα!Αλλα 230€ δεν το λες και τσαμπε.Δεν χρειαζομαι το στικακι γιατι εχω ηδη 2 συνδεσεις στο σπιτι μου και παντου υπαρχει δωρεαν ιντερνετ και δεν θα το χρησιμοποιησω καν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω ηδη ρουτερ στο σπιτι αλλα ο οτε μου ειπε οτι θα κανω συμβολαιο για 18 μηνες στα 31 ευρω κατι που δεν ηθελα αφου ηδη εχει ληξει και δεν ειμαι ικανοποιημενος και σκεφτομαι για αλλον παροχο.... ετσι, το στικακι μονοδρομος και 31-10 διακοπη... ααα οχι στικακι, απλα μια micro-sim

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω ηδη ρουτερ στο σπιτι αλλα ο οτε μου ειπε οτι θα κανω συμβολαιο για 18 μηνες στα 31 ευρω κατι που δεν ηθελα αφου ηδη εχει ληξει και δεν ειμαι ικανοποιημενος και σκεφτομαι για αλλον παροχο.... ετσι, το στικακι μονοδρομος και 31-10 διακοπη... ααα οχι στικακι, απλα μια micro-sim

 

Και εγω micro sim θα παρω ;) γιατι το ταμπλετ μου παιρνει 2 σιμ και την γλιτωνω αν δεν μου ελεγε η κοπελα στην wind οτι μπορω να παρω σκετη την σιμ δεν θα το ηξερα καν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελπιζω να μην νομιζεις οτι στο αλλο slot θα βαλεις και την sim του κινητου γιατι δεν εχουν ενσωματομενο τηλεφωνο... Το LG παντως οχι

 

Το asus fonepad 8 που πηρα εγω παιρνει 2 micro sim και μια micro sd ειναι τηλεφωνο και ταμπλετ

Επεξ/σία από Janetkavala
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το asus fonepad 8 που πηρα εγω παιρνει 2 micro sim και μια micro sd ειναι τηλεφωνο και ταμπλετ

 

Αυτό παρέλαβαν και οι δικοί μου σήμερα από Wind. Περιμένω να φέρουν και το HP Stream 8, τους είπαν ότι δεν έχει καθόλου απόθεμα η Wind αυτή τη στιγμή ( κι όμως στο σάιτ το έχουν ως επιλογή, για να δούμε πότε θα το φέρουν ).

 

Υ.Γ. Τους είπαν ότι την θήκη δώρο θα την φέρουν από βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό παρέλαβαν και οι δικοί μου σήμερα από Wind. Περιμένω να φέρουν και το HP Stream 8, τους είπαν ότι δεν έχει καθόλου απόθεμα η Wind αυτή τη στιγμή ( κι όμως στο σάιτ το έχουν ως επιλογή, για να δούμε πότε θα το φέρουν ).

 

Υ.Γ. Τους είπαν ότι την θήκη δώρο θα την φέρουν από βδομάδα.

Το asus πηραν;Ποτε το παραγγειλαν γιατι το δωρο με αυτο το ταμπλετ δεν το δινουν πια.Εγω εκλεισα μια βδομαδα αναμονης και πρεπει να περιμενω και αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...