Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγω αυριο κλεινω 2 βδομαδες αναμονης δηλαδη ελεος και μια κανονικη απαντηση στο τι συμβαινει δεν πηρα!!Τα νευρα μου εχουν γινει κροσια απο βδομαδα σε βδομαδα με πανε ελεος πια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια περίεργη ερώτηση. Για να πάρω κοινωνικό μέρισμα δήλωσα την διέυθυνση κατοικίας μου. Στα στοιχεία μου στο e-inclusion μου γράφει ότι μένω στο πατρικό μου, την προηγούμενη δηλαδή διέυθυνση. Έχει συμβει σε κανέναν;

 

Χάρηκα στην αρχή και με όλα αυτά που διαβάζω κουράστηκα. Χάλια λαπτοπ και υποχρεωτική σύνδδεση...

 

Mate διάβασε αυτό (και το link που έχει μέσα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω αυριο κλεινω 2 βδομαδες αναμονης δηλαδη ελεος και μια κανονικη απαντηση στο τι συμβαινει δεν πηρα!!Τα νευρα μου εχουν γινει κροσια απο βδομαδα σε βδομαδα με πανε ελεος πια!!!

 η υπομονη ειναι αρετη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η υπομονη ειναι αρετη! :P

Ευχαριστως να περιμενω αν μου δωσουν μια εξηγηση.Το να μου λενε στην αρχη σε δυο μερες μετα να μου λενε στις 18/2 να τους παιρνω στις 18 και να μου λενε στις 25/2 η υπομονη εξαντλειται δεν νομιζεις; Ας μου ελεγαν τι τρεχει να το σεβαστω.Τους παιρνω τηλεφωνο και δεν απαντανε

 

Μετα απο δεκα αναπαντητες κλησεις το σηκωσαν!Μου ειπαν οτι απο αυριο θα ενημερωσουν ολους τους συνδρομητες και οτι απο παρασκευη θα ανοιξει η σειρα προτεραιοτητας ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.Αντε να δουμε

Επεξ/σία από Janetkavala
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχάτε να προλάβετε.... Ο ΟΤΕ έβαλε το Apple iPad Air 2 WiFi+Cellular 16GB με 659 δηλαδή 429 ευρώ διαφορά από τη τσέπη.... ενώ στο Skroutz ξεκινάει από 484.... lol....

 

έβαλαν και το Apple iPad mini 3 WiFi+Cellular 16GB στα 559 (εδώ είναι κάπως καλύτερα πρέπει να βάλετε 329 από τσέπη ενώ στο σκρουτζ κάνει 438....)

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια περίεργη ερώτηση. Για να πάρω κοινωνικό μέρισμα δήλωσα την διέυθυνση κατοικίας μου. Στα στοιχεία μου στο e-inclusion μου γράφει ότι μένω στο πατρικό μου, την προηγούμενη δηλαδή διέυθυνση. Έχει συμβει σε κανέναν;

 

Χάρηκα στην αρχή και με όλα αυτά που διαβάζω κουράστηκα. Χάλια λαπτοπ και υποχρεωτική σύνδδεση...

 

Δεν έχει σημασία. Και εγώ άλλη διεύθυνση δήλωσα αλλά στο πατρικό μου με έβγαλε.Με βάση αυτό που λέει το κουπόνι θα πας στο μαγαζί.Το πολύ πολύ έχε κ ένα λογαριασμό ΔΕΚΟ με τα ίδια στοιχεία της κατοικίας που λέει το κουπόνι κ φυσικά την ταυτότητά σου.

Να ρωτησω μηπως ξερει κανεις τι γινεται οταν εξαντλουνται τα προιοντα απο τα καταστηματα? Βγαζουν αλλα πιο νεα? Πχ, σε περιπτωση που εξαντληθει στον οτε το samsung tablet 8αρι (εννοω να εξαφανιστει τελειως απο την αγορα) υπαρχει περιπτωση σε κανα μηνα να βγαλουν 10αρι samsung tablet? Ή θα σου λενε παρε αλλη μαρκα υποχρεωτικα? Εν τελει δηλαδη αξιζει να περιμενει κανεις για κατι καλυτερο ή οποιος προλαβει θα παρει αυτο που θελει?

 

Έχω πάρει τηλέφωνο και έχω ρωτήσει στα PUBLIC.Εξήγησα στον υπάλληλο που μου απάντησε ότι στην περιοχή μου έχουν εξαντληθεί ήδη κάποια κομμάτια και αυτός μου είπε ότι πιθανότατα θα βάλουν κ άλλες προσφορές γιατί το πρόγραμμα λήγει τον Ιούνιο και όπως είναι φυσικό δεν μπορεί μέχρι τότε να μην έχουν να προσφέρουν κάτι.Σίγουρα πάντως οι πωλητές στα καταστήματα μέχρι να βγουν οι καινούργιες προσφορές θα προωθούν τα υπόλοιπα tablets k laptops που ακόμα υπάρχουν σε στοκ...

 

Τρεχάτε να προλάβετε.... Ο ΟΤΕ έβαλε το Apple iPad Air 2 WiFi+Cellular 16GB με 659 δηλαδή 429 ευρώ διαφορά από τη τσέπη.... ενώ στο Skroutz ξεκινάει από 484.... lol....

 

έβαλαν και το Apple iPad mini 3 WiFi+Cellular 16GB στα 559 (εδώ είναι κάπως καλύτερα πρέπει να βάλετε 329 από τσέπη ενώ στο σκρουτζ κάνει 438....)

 

 

 

Ειλικρινά θα το σκεφτόμουν γιατί είναι καλά κομμάτια κ τα δύο αλλά προτιμώ στη φάση που είμαι τώρα να μην πληρώσω τίποτα παραπάνω και επιπλέον να μη σκάσω 400 ευρώ για ενα τάμπλετ που δε μπορέι να πάρει μια κάρτα επέκτασης μνημης.Μεγάλο μέιον για μένα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα προσπαθήσω να σας δώσω μερικές πληροφορίες....

 

'Εκανα την αίτηση 6/02/2015 και παρέλαβα σήμερα το Lenovo A10 70-A7600 από τον Κωτσόβολο Ηρακλείου.

 

To μηχανάκι φυσάει.... :-D

 

Vodafone 5Gb με λήξη 31/10/2015 και διακοπή ΑΤΕΛΩΣ.

 

Το 12μηνο που αναγράφει το συμβόλαιο έχει να κάνει με την προσφορά στα 12ευρώ.Δηλαδή αν θέλω το κρατάω για 4 μήνες ακόμα με 12 ευρώ το μήνα αλλιώς κάνω διακοπή χωρίς καμιά ρήτρα.

 

Να είστε καλά.....     :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα προσπαθήσω να σας δώσω μερικές πληροφορίες....

 

'Εκανα την αίτηση 6/02/2015 και παρέλαβα σήμερα το Lenovo A10 70-A7600 από τον Κωτσόβολο Ηρακλείου.

 

To μηχανάκι φυσάει.... :-D

 

Vodafone 5Gb με λήξη 31/10/2015 και διακοπή ΑΤΕΛΩΣ.

 

Το 12μηνο που αναγράφει το συμβόλαιο έχει να κάνει με την προσφορά στα 12ευρώ.Δηλαδή αν θέλω το κρατάω για 4 μήνες ακόμα με 12 ευρώ το μήνα αλλιώς κάνω διακοπή χωρίς καμιά ρήτρα.

 

Να είστε καλά..... :)

Με γεια σου!!!!!!!!!!!!!!!Και ενα μπραβο απο εμενα που μπηκες να πεις την γνωμη σου για το μηχανηματακι σου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, εγω πηρα πριν μια βδομαδα απο τη wind στη λευκαδα

το allview viva i10. Ηρθε την ιδια μερα,μου ειπαν πως

το mobile internet το κοβω τελος οκτωβρη αν θελω..

Μια χαρα παει το ταμπλετ, αλλα αντι για 1,7 ηταν 1,3 ο επεξεργαστης

Και αντι για 16gb ram ειχε 32..απλα ενημερωνω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, εγω πηρα πριν μια βδομαδα απο τη wind στη λευκαδα

το allview viva i10. Ηρθε την ιδια μερα,μου ειπαν πως

το mobile internet το κοβω τελος οκτωβρη αν θελω..

Μια χαρα παει το ταμπλετ, αλλα αντι για 1,7 ηταν 1,3 ο επεξεργαστης

Και αντι για 16gb ram ειχε 32..απλα ενημερωνω!

 

Ρομ εννοεις μηπως; Και εγω παρατηρησα οτι για αυτο το ταμπλετ αλλα λενε στο προσπεκτ τους και αλλα στην σελιδα μπερδεμα.Επειδη το ειδα πολυ καλο,εσενα πως σου φανηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρομ εννοεις μηπως; Και εγω παρατηρησα οτι για αυτο το ταμπλετ αλλα λενε στο προσπεκτ τους και αλλα στην σελιδα μπερδεμα.Επειδη το ειδα πολυ καλο,εσενα πως σου φανηκε;

Ναι, ρομ εννουσα! Κοιτα, γενικα ενα samsung και ενα ipad ειχα πιασει στα χερια μου, θελω να πω δε ξερω ποιο ειναι το τελειο!

Eχει 8000mAh μπαταρια πουκραταει σε αναμονη παρα πολυ ωρα, αλλα με browsing εξαντλειται κατα τη γνωμη μου γρηγορα, για τοσο μεγαλη μπαταρια..

Τρεχει τα προγραμματα γρηγορα, η οθονη φαινεται κομπλε,, γενικα με βολεψε..

Επισης εχε υποψιν αν το παρεις, να τους πεις πως θες sim καρτα κ οχι micro sim οπως μου εδωσαν εμενα κ προτιμησα απτο να παω πισω και να καψω βενζινη κ σαλιο, να παραγγειλω ανταπτορα απο ebay..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ρομ εννουσα! Κοιτα, γενικα ενα samsung και ενα ipad ειχα πιασει στα χερια μου, θελω να πω δε ξερω ποιο ειναι το τελειο!

Eχει 8000mAh μπαταρια πουκραταει σε αναμονη παρα πολυ ωρα, αλλα με browsing εξαντλειται κατα τη γνωμη μου γρηγορα, για τοσο μεγαλη μπαταρια..

Τρεχει τα προγραμματα γρηγορα, η οθονη φαινεται κομπλε,, γενικα με βολεψε..

Επισης εχε υποψιν αν το παρεις, να τους πεις πως θες sim καρτα κ οχι micro sim οπως μου εδωσαν εμενα κ προτιμησα απτο να παω πισω και να καψω βενζινη κ σαλιο, να παραγγειλω ανταπτορα απο ebay..

Εγω παρηγγειλα το asus fonepad 8 και παιρνει micro sim :P αρα εμενα δεν με ενοχλει.Και επισης και η ηδη υπαρχουσα σιμ που εχω ειναι micro και την εχω σε ανταπτορα χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...