Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακή Αλληλεγγύη - Παγίδες, Απάτες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 640
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΒΗ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ COSMOTE ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΦΡΑΓΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΨΥΦΙΑΚΗ ΑΛΑΛΛΗΛΕΓΗ...Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ COSMOTE ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ......ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΧΡΙ 31/10 Η COSMOTE ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΦΡΑΓΗ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΒΗ ΠΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΗ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗ COSMOTE ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΦΡΑΓΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΨΥΦΙΑΚΗ ΑΛΑΛΛΗΛΕΓΗ...Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ COSMOTE ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ......ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΧΡΙ 31/10 Η COSMOTE ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΦΡΑΓΗ???

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι θέλουν με τα λεφτά της ψηφιακής αλληλεγγύης να ξεχρεώσουν την παλιά σου οφειλή...δεν ξέρω πόσο στέκει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο στον αριθμό που έδωσα της δράσης γιατί δε θεωρώ ότι είναι σωστό αυτό που σου κάνανε... παραβαίνει την όλη φιλοσοφία και λογική της δράσης... Πιστεύω λογικά ότι το ίντερνετ της ψηφιακής αλληλεγγύης δε γίνεται να στο κόψουν μέχρι τις 31/10 και απλά η κοσμοτέ στο έκοψε λίγο αυθαίρετα για να σε πιέσει να πληρώσεις τα χρέη... Πάρε και ρώτα να δεις τι θα σου πουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ετσι ειναι ... Κατι αλλο γινεται μαλλον γιατι κι εγω εχω εκκρεμη λογαριασμο στην cosmote και εχω φραγη εξερχομενων αλλα το πακετο των 10gb ακομα παει σφαιρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά είναι καλό.

Όμως πόσο κρατάει η μπαταρία ?

Μου έχουν πει πολύ λίγο για συνεχόμενη χρήση βίντεο .Γύρω στις 3,5 ώρες.

Πόση ωρα θέλει φόρτιση?

 

Πρέπει να είναι καλό , κ εγώ το είχα σταμπάρει.Πόσο κρατάει η μπαταρία σε συνεχόμενη προβολή βίντεο?

Καπου τοσο κραταει με βιντεο κ καπου τοσο κ η φορτιση (3,5 ωρες, χωρις ανοιχτο wifi)

Σκεψου 8000mAh μπαταρια με φορτιστη των 2,5Ah..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια ερωτηση, εκανα την αιτηση 9 Φεβρουαριου στα Public και ακομη δεν εχω νεα. Δεν ειναι πολυς ο χρονος που εχει περασει; Ειναι εφικτο να τους πω ακυρο, παιρνω τα χαρτια που σας εδωσα και παω σε αλλο καταστημα μπας και ξεμπερδεψει η δουλεια σε διαστημα λιγων ημερων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, θα προσπαθήσω να σας δώσω μερικές πληροφορίες....

 

'Εκανα την αίτηση 6/02/2015 και παρέλαβα σήμερα το Lenovo A10 70-A7600 από τον Κωτσόβολο Ηρακλείου.

 

Τελικά φίλε δεν είπες πόση ώρα αυτονομία έχει? Σε full brihtness και προβολή βίντεο?

Παιδια μια ερωτηση, εκανα την αιτηση 9 Φεβρουαριου στα Public και ακομη δεν εχω νεα. Δεν ειναι πολυς ο χρονος που εχει περασει; Ειναι εφικτο να τους πω ακυρο, παιρνω τα χαρτια που σας εδωσα και παω σε αλλο καταστημα μπας και ξεμπερδεψει η δουλεια σε διαστημα λιγων ημερων;

 

Κανονικά ναι σε λίγες μέρες πρέπει να έχεις ξεμπερδέψει. Εμένα μου είπαν 5 μέρες στα PUBLIC,με την προϋπόθεση όμως ότι το μηχάνημα το έχουν ήδη σε στοκ. Πάρτους ένα τηλ. ρε ή ακόμα καλύτερα πήγαινε από εκεί. Μετά μπορείς να μπεις στο e -inclusion ή στο λογαριασμό σου στο gsis και να δεις αν ακόμα θεωρείσαι δικαιούχος και σε τι στάδιο βρίσκεται η παραγγελία σου. Σε περίπτωση που τσε βγάζει ότι ακομα δεν έχεις παραγγείλει και στο κατάστημα στα Public δε βγάλεις άκρη ή δεν σου δίνουν σημασία πήγαινε αλλού ,πχ οτε και πάρε απο κει. Έχω ακούσει ότι από ΟΤΕ το παίρνεις στο χέρι με τη μία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά φίλε δεν είπες πόση ώρα αυτονομία έχει? Σε full brihtness και προβολή βίντεο?

 

 

Φίλε μου ακόμα το ψάχνω …..και για να σου πω την αλήθεια ακόμα δεν έχω δει ούτε ένα βιντεάκι.Προσπαθώ να το σετάρω έτσι ώστε να κρατάει η μπαταρία πεισσότερο.

 

 

Μπορώ να σου πω όμως πως με εργοστασιακές ρυθμίσεις (ό,τι και αν συνεπάγεται αυτό) και με brightness κάτω από τη μέση (έχει πολύ "δυνατή" οθόνη) σερφάρουμε ΟΛΗ μέρα με το Chrome (που είναι battery hog) και το Android browser.To βάζω για φόρτιση το βράδυ αφού έχει σχεδόν αδειάσει και μένει στο φορτιστή 7-8 ώρες…….  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω και εγω lg το εχω παρει και ειναι πολυ καλο..

Δεν νομιζω οτι ετσι ειναι ... Κατι αλλο γινεται μαλλον γιατι κι εγω εχω εκκρεμη λογαριασμο στην cosmote και εχω φραγη εξερχομενων αλλα το πακετο των 10gb ακομα παει σφαιρα

Η απαντηση της cosmote ηταν θα πληρωσεις τον εκκρεμη λογαριασμο κ μετα θα σου ανοιξουμε κ τη συνδεση των 10gb.μου ειπαν πως ο πωλητης που μου εφτιαξε την συνδεση των 10gb την εκανε στην ιδια φορμα με την υπαρχων συνδεση και αυτοματα μου εγινε φραγη σε ολα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζομαρες σου ειπαν... Πηγαινε παλι αλλα οχι με βλεμμα του θυματος και τριξε τους λιγο τα δοντια. Απειλησε και οτι θα ενημερωσεις το e-inclusion και θα δεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμήθηκα πως στον ξαδερφό μου επειδή είχε κάποιο χρέος στην Cosmote του είπαν ότι δεν μπορούν να του κάνουν το στικάκι παρά μόνο σταθερή σύνδεση... Δε ξέρω κατά πόσο στέκει αυτό... Ίσως επειδή η σταθερή σύνδεση είναι ΟΤΕ ενώ το στικάκι Cosmote εάν έχει κάποια ελάχιστη λογική αυτό.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...