Προς το περιεχόμενο

[Mobile Power Bank] Xiaomi 10400mAh @ GEARBEST $16.39


panagiotisr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα ειναι υποχρεωτικο να στελνουν απο την Κινα τις μπαταριες με tracking και αλλα μαγαζια το κανουν αυτοματα και αλλα οχι; Ή δεν ειναι υποχρεωτικο κατι τετοιο και απλα το εχουν εφαρμοσει καποια μαγαζια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παρήγγειλα όταν ήταν 17+ δολάρια και με το κουπόνι μου είχε βγάλει 15.88 δολάρια, γι'αυτό λέω μήπως έχει στάνταρ ποσό το κουπόνι. Σε ένα παλικάρι ξεκίνησε αυτό το κουλό από προχθές, εμένα πάλι από εχθές. 

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο σχετικά με το tracking number. Από την στιγμή που στάλθηκε η παραγγελία στο My orders μου βγάζει το πεδίο να βάλω τον κωδικό. Μήπως πρέπει να το κοιτάξω από αλλού?

 

http://www.17track.net/en/

Τελικα ειναι υποχρεωτικο να στελνουν απο την Κινα τις μπαταριες με tracking και αλλα μαγαζια το κανουν αυτοματα και αλλα οχι; Ή δεν ειναι υποχρεωτικο κατι τετοιο και απλα το εχουν εφαρμοσει καποια μαγαζια;

 

Το tracking δεν είναι υποχρεωτικό για τις μπαταρίες. Πρόσφατα έλαβα power bank με απλό ταχυδρομείο χωρίς tracking, αγορασμένο απο lightinthebox.

 Υποχρεωτικό είναι να αποσταλούν μεσώ συγκεκριμένων ταχυδρομείων. Πχ η SG δεν δέχεται να μεταφέρει μπαταρίες λιθίου ενώ η NL δέχεται. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι πιθανον να έγινε αυτό,

τ'ωρα μπορώ να κάνω κάτι?

 

Οχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αλλά στο κάτω-κάτω και πάλι είναι πιο χαμηλή η τιμή από άλλα καταστήματα και θα έχεις και το tracking number για να παρακολουθείς που βρίσκεται το δέμα σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το paypal είναι.

 

Δικό μου λάθος,σορρυ...Μπες στον λογαριασμό σου στο GearBest -> My Order κατέβα προς τα κάτω και θα σου έχει το Total cost. Εκεί θα σου λέει τι και αν έχεις πληρώσει για το Tracking Number.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε κατευθείαν checkout with paypal και εκεί δεν στο χρεώνει. Προσωπικά έτσι παρέλαβα χωρίς tracking.

Δεν ξέρω αν γίνεται ακόμα ή θα χρεώσει μετέπειτα στο paypal το 1,99$.

 

Όποιος θέλει δοκιμάζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε κατευθείαν checkout with paypal και εκεί δεν στο χρεώνει. Προσωπικά έτσι παρέλαβα χωρίς tracking.

Δεν ξέρω αν γίνεται ακόμα ή θα χρεώσει μετέπειτα στο paypal το 1,99$.

 

Όποιος θέλει δοκιμάζει!

K όμως και έτσι μου το χρεώνει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα το 16000mah απο banggood (δεν χρειάζεται εξτρα μεταφορικά) με 22.99 USD

http://www.banggood.com/Original-Xiaomi-16000mAh-Universal-Battery-Charger-Power-Bank-p-953908.html

Νομίζω συμφέρει αρκετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποκλείεται, ορίστε 

http://prntscr.com/6j32lr

 

Απλά πάτα ακύρωση την υπάρχον αγορά και ξαναβάλε το στο καλάθι.

 

Αφήνεις εν γνώσει σου το paypal να κάνει την μετατροπή του νομίσματος;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνεις εν γνώσει σου το paypal να κάνει την μετατροπή του νομίσματος;; 

Από paypal 14.74 ευρώ από Mastercard Πειραιώς (15,12/1.048100)+((15,12/1.048100)*0,02)=14,715ευρώ 

 

Ας είμαστε αντικειμενικοί με 2.5 λεπτά δεν θα γίνει κανένας πλουσιότερος. Ή ας πούμε είμαι large  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από paypal 14.74 ευρώ από Mastercard Πειραιώς (15,12/1.048100)+((15,12/1.048100)*0,02)=14,715ευρώ 

 

Ας είμαστε αντικειμενικοί με 2.5 λεπτά δεν θα γίνει κανένας πλουσιότερος. Ή ας πούμε είμαι large  :-D

Μικρή η διάφορα γιατι ήταν μικρή η αξία. Σε μεγαλύτερης όμως αξίας αγορές θα χαριζεις λεφτα στο PayPal, δεν λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...