Προς το περιεχόμενο

Παιχνίδια που χαρίζονται από μέλη του insomnia [giveaways]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ExTaCy1337 είπε

 

 

 

Εισαγωγη αλλων μεσων -> Εισαγωγη εικονας απο URL -> Βαζεις το λινκ που ειναι αναμεσα στα [IMG]

Διπλο κλικ πανω στην εικονα που θα μπει στο ποστ -> Σύνδεσμος URL -> και βαζεις το λινκ του giveaway.

Σαν code δεν ξερω πως γινεται 😕

Το έχω κάνει κι εγώ αυτό σε προηγούμενο giveaway. Παίρνω την εικόνα και βάζω το url σε αυτήν, ωστόσο ο τρόπος αυτός θέλει παραπάνω χρόνο (όχι κάτι το τρομερό). 

Ο κλασικός τρόπος που κοπιάραμε το γνωστό λινκ πάντως, δεν λειτουργεί :( 

Bug της ipb? Feature που αφαιρέθηκε; Ποιος ξέρει! 😕 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

signature.png

invite only, lvl 0

 

 

Spoiler

( @tommybertsen είναι λάθος, αυτών που έφτιαξαν το φορουμ,σε άλλο φόρουμ με την ίδια πλατφόρμα, λειτουργά)

 

  • Like 7
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/2/2021 στις 5:24 ΠΜ, xtrmsnpr είπε

signature.png

invite only, lvl 0

 

 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

( @tommybertsen είναι λάθος, αυτών που έφτιαξαν το φορουμ,σε άλλο φόρουμ με την ίδια πλατφόρμα, λειτουργά)

 

νικητής:
Sandbird

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω πως το thread για τα giveaways έχει γίνει leaked σε κάποιο ξένο group.Στα 2 τελευταία giveaways μου το 95% των ατόμων που μπήκαν ήταν από Ρωσία,Λευκορωσία ,Ουκρανία κλπ.Οι 2 νικητές επίσης από χώρες αντίστοιχες.Δέν ξέρω πώς μπορούμε να προστατέψουμε τα giveaways αλλά προσωπικά όσους δεν έχουν σαν χώρα Ελλάδα στο steam τους έβαλα blacklist, sorry αν πήρε η μπάλα κ κάποιον άλλον καταλάθος (ας μ στείλει πμ).Private profiles επίσης blacklist.

Επεξ/σία από jessejames
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

To νήμα έγινε leaked, προφανώς.

Εικάζω πως ο λόγος είναι πως κάποια ga δεν είχαν αρκετή συμμετοχή για να προσμετρηθούν στο ranking του μέλους που δώριζε τα παιχνίδια, ο σύνδεσμος μπήκε και αλλού ώστε να μαζευτούν οι 5 συμμετοχές... κι αυτό ήταν.

Τώρα, να προστατευτεί, δύσκολο μου φαίνεται, αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Πάντως, εφόσον ξέρουν πως "στο τάδε ελληνικό site χαρίζουν παιχνίδια με πολύ μικρή συμμετοχή", και να κλειδώσουμε αυτό ώστε να ανοίξει άλλο, εφόσον ξέρουν την "πηγή", θα εντοπίσουν και το καινούργιο.

Να φτιάξουμε γκρουπ (χωρίς άλλη προϋπόθεση πέραν του να είμαστε insomniacs κι όχι αλεξιπτωτιστές); Να ενταχθούμε όλοι στο γκρουπ που υπάρχει ήδη (αλλά έχει κάποιους -εύκολους, αν θυμάμαι σωστά- όρους, για αναλογία δωρισμένων/κερδισμένων); Κάτι πρέπει να γίνει, πάντως, γιατί, προσωπικά -και νομίζω δεν είμαι ο μόνος- δεν θέλω να χαρίζω σε άσχετους.

Θα συμφωνήσω, πάντως, με τα private profiles. Δεν ξέρω τι έλεγχο κάνει το SG μια στο τόσο που επιβάλλει στα private profiles να τσεκάρονται, πάντως κλειδί που χάρισα και κέρδισε private profile, το έχω ξαναπετύχει στο χώρο, σε giveaway. Που σημαίνει δεν ενεργοποιήθηκε από το λογαριασμό που το κέρδισε από εμένα. Αυτά παθαίνω για να κρατάω αναλυτικούς καταλόγους, μια στο τόσο θα τύχει κάτι τέτοιο και θα στραβώσω.

Από την άλλη, το νόημα του νήματος ήταν να χαρίζουμε στην κοινότητα (όχι στις πρώην σοβιετικές δημοκρατίες...) και τα παιχνίδια να καταλήγουν στους λογαριασμούς μας. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Snoob είπε

To νήμα έγινε leaked, προφανώς.

Εικάζω πως ο λόγος είναι πως κάποια ga δεν είχαν αρκετή συμμετοχή για να προσμετρηθούν στο ranking του μέλους που δώριζε τα παιχνίδια, ο σύνδεσμος μπήκε και αλλού ώστε να μαζευτούν οι 5 συμμετοχές... κι αυτό ήταν.

Τώρα, να προστατευτεί, δύσκολο μου φαίνεται, αλλά είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Πάντως, εφόσον ξέρουν πως "στο τάδε ελληνικό site χαρίζουν παιχνίδια με πολύ μικρή συμμετοχή", και να κλειδώσουμε αυτό ώστε να ανοίξει άλλο, εφόσον ξέρουν την "πηγή", θα εντοπίσουν και το καινούργιο.

Να φτιάξουμε γκρουπ (χωρίς άλλη προϋπόθεση πέραν του να είμαστε insomniacs κι όχι αλεξιπτωτιστές); Να ενταχθούμε όλοι στο γκρουπ που υπάρχει ήδη (αλλά έχει κάποιους -εύκολους, αν θυμάμαι σωστά- όρους, για αναλογία δωρισμένων/κερδισμένων); Κάτι πρέπει να γίνει, πάντως, γιατί, προσωπικά -και νομίζω δεν είμαι ο μόνος- δεν θέλω να χαρίζω σε άσχετους.

Θα συμφωνήσω, πάντως, με τα private profiles. Δεν ξέρω τι έλεγχο κάνει το SG μια στο τόσο που επιβάλλει στα private profiles να τσεκάρονται, πάντως κλειδί που χάρισα και κέρδισε private profile, το έχω ξαναπετύχει στο χώρο, σε giveaway. Που σημαίνει δεν ενεργοποιήθηκε από το λογαριασμό που το κέρδισε από εμένα. Αυτά παθαίνω για να κρατάω αναλυτικούς καταλόγους, μια στο τόσο θα τύχει κάτι τέτοιο και θα στραβώσω.

Από την άλλη, το νόημα του νήματος ήταν να χαρίζουμε στην κοινότητα (όχι στις πρώην σοβιετικές δημοκρατίες...) και τα παιχνίδια να καταλήγουν στους λογαριασμούς μας. 

Υπάρχουν τα εργαλεία να τσεκαρει κάποιος αν ενεργοποιήθηκε το κλειδί ή όχι. Θα ψάξω να σας τα δώσω πάλι, τώρα δε τα θυμάμαι, τα έχουμε στο γκρουπ σίγουρα.

Σα λύση προτείνω το κλειστό group που έχουμε με τα λίγα άτομα, να το σταματήσουμε όπως λειτουργεί και να μπούμε ΟΛΟΙ εκεί μέσα χωρίς να μετράμε στατιστικά και τέτοια. Οπότε όλα τα give away να γίνονται για όσα άτομα είναι στο γκρουπ και είναι μέλη του insomnia. Έτοιμο, σεταρισμενο είναι, με εργαλεία, και οδηγούς.Να μείνει κλειστό prive το γκρουπ , απλώς να μην έχει όρους συμμετοχής. Απλώς να υπάρχει για να κλειδώνουμε πάνω του τα giveaways μας.

https://steamcommunity.com/groups/insomniaGAgroup

Εγώ παρατηρώ άσχετους στα ga μου και, που δεν έχω καν στην λίστα φίλων μου στο steam, εικάζω πως τα δίνουν φίλοι αλλά ψάχνοντας βλέπω ότι δεν έχουν κάποια σύνδεση με κανέναν.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, pigeon είπε

Μια προσωρινή λύση είναι κι αυτή:
 

image.png.ac2d9b0497286c07259485b88b369ddb.png
 

καμία σχέση!
αυτή η επιλογή είναι για να δηλώσεις που ενεργοποιείται το κλειδί, όχι για να αποκλείσει χρήστες από άλλες χώρες να μπουν.
image.png.de8d52badb39eb77acb842bd0e50ec0a.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

καμία σχέση!
αυτή η επιλογή είναι για να δηλώσεις που ενεργοποιείται το κλειδί, όχι για να αποκλείσει χρήστες από άλλες χώρες να μπουν.
image.png.de8d52badb39eb77acb842bd0e50ec0a.png

Αν το κλειδί ενεργοποιείται μόνο στην Ελλάδα, ο άλλος από την Αίγυπτο τι να το κάνει, να μπει με VPN? 😛 

Αυτό φαντάζομαι εννοεί ο φίλος πιο πάνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Αν το κλειδί ενεργοποιείται μόνο στην Ελλάδα, ο άλλος από την Αίγυπτο τι να το κάνει, να μπει με VPN? 😛 

Αυτό φαντάζομαι εννοεί ο φίλος πιο πάνω.

Οχι δε καταλαβες.

Ορισμενα κλειδια αφορουν συγκεκριμενες χωρες ΄ή περιοχες (regions), πχ υπαρχουν κλειδια που παιρνεις απο bundle τα οποια ενεργοποιουνται Ευρωπη αλλά όχι Αμερική, ή ενεργοποιουνται σε πχ Αγγλια, Ισπανια, Γαλλία, Ελλάδα, Γερμανια αλλα όχι Βουλγαρια Ρουμανια κλπ.

Αυτο αφορα η παραπανω επιλογη.

Οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχουν κλειδια που ενεργοποιουνται ΜΟΝΟ στην Ελλάδα για να μας ειναι χρησιμο, αλλα και να υπηρχε εσυ δε μπορεις να ξερεις εαν το κερδισει καποιος εκτος Ελλάδας αλλα ουτε εαν το εχει ενεργοποιησει.
Η παραπανω επιλογη ειναι απλα για να λεει σε αυτον που θα παρει μερος οτι εαν δεν ανηκει σε region που ενεργοποιειτε το κλειδι και να παρει μερος και να το κερδισει του ειναι αχρηστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όπως έγραφα και χθες, δεν βλέπω να υπάρχει τρόπος προστασίας ενός νήματος και, δυστυχώς, σε συζητήσεις που είχα με άλλους συντονιστές η ανησυχία μου επιβεβαιώνεται. Forum με ανοιχτή πρόσβαση είναι το insomnia, επομένως, και να κλειδώσει αυτό το νήμα για να φτιαχτεί άλλο, θα εντοπιστεί, εφόσον η ενότητα πλέον είναι σταμπαρισμένη και τα προγράμματα αυτόματης μετάφρασης επαρκή ώστε να βγάλει κανείς ένα γενικό νόημα από κείμενο σε μια γλώσσα που του είναι άγνωστη.

Ένα δεύτερο ζήτημα είναι πως δεν μπορούμε και -το βασικότερο- δεν θέλουμε να επιβάλλουμε στον οποιονδήποτε το πώς θα χαρίσει κάτι. Κάποιος μπορεί να θεωρεί βασική προτεραιότητα να φύγει το κλειδί (άρα το αναρτά ανοιχτά και όποιος προλάβει, το ποιος του είναι αδιάφορο, κι αυτό είναι απόλυτο δικαίωμά του), κάποιος θέλει να ανεβεί βαθμίδα στα SG και επομένως η συμμετοχή ώστε να προσμετρηθεί το ga στο σύνολό του είναι το ζητούμενο (επίσης δικαίωμά του), κτλ.

Το πρόβλημα, βέβαια, είναι πως, ασκώντας κάποιος το δικαίωμά του, δημιουργεί πρόβλημα σε όσους προτιμάμε μια άλλη προσέγγιση και δεν θέλουμε αυτό που χαρίζουμε να καταλήγει σε κάποιον αλεξιπτωτιστή ή, ακόμη χειρότερα, να βγαίνει ξανά στη γύρα, ενδεχομένως από το βασικό λογαριασμό που προωθεί ό,τι μαζεύουν οι αναλώσιμοι (οι οποίοι, ακόμη και να ελεγχθούν, να βρεθεί πως δεν ενεργοποίησαν τα κλειδιά και να αποκλειστούν, τη δουλειά τους την έκαναν και παραχωρούν τη θέση τους σε άλλους αναλώσιμους).

Το νήμα, λοιπόν, για όσους προκρίνουμε αυτή την προσέγγιση, είναι καμμένο, γιατί το Invite only δεν αποκλείει όσους έχουν πρόσβαση στο σύνδεσμο (πρόσκληση) που δημοσιεύουμε εδώ, κι ας είναι αλεξιπτωτιστές. 

Οπότε, προσωπικά, θα γίνω μέλος του υφιστάμενου γκρουπ που συντονίζει ο @xtrmsnpr, από το οποίο γκρουπ όπως μου είπε θα αφαιρεθούν οι περιοριστικοί παράμετροι (αναλογία δωρισμένων/κερδισμένων, που ήδη ήταν χαμηλή) και απλά θα υπάρχει ώστε όσοι γίνονται εκεί μέλη, να γίνονται κατόπιν αιτήματος, για να υπάρχει ένας στοιχειώδης έλεγχος.

Στη συνέχεια, τα giveaways θα απευθύνονται (μέσω των επιλογών κατά τη δημιουργία τους) στην τρίτη κατηγορία (Whitelist/Steam groups). Όπως συνέβαινε ήδη, δηλαδή, κατά καιρούς από μέλη που ανήκαν ήδη σε εκείνη την ομάδα.

Αυτό προτείνω να κάνουν όσοι προκρίνουν τη δική μου προσέγγιση. Προφανώς, εξακολουθεί να επιτρέπεται η δημοσίευση κλειδιών ανοιχτά (με ή χωρίς αντικατάσταση χαρακτήρων/αριθμών) και η δημοσίευση δωρεών με πρόσκληση μόνο. Όπως κρίνει ο καθένας, κι από τη στιγμή που το νήμα είναι σταμπαρισμένο, δεν υπάρχει και κανένα νόημα στο να μπει περιορισμός.

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ειμαι ενεργα μελος στο νημα αυτο μιας και εχω μπει σε ελαχιστα giveaways παιχνιδιων που εχουν ποσταριστει εδω. Αλλα ο λογος που δεν ποσταρα παιχνιδια εδω ηταν αυτος ακριβως που συζητιεται εδω τωρα! Οτι εβλεπα ατομα να κερδιζουν χωρις να εχουν την παραμικρη συνδρομη και ηταν και ακυροι! Το χειροτερο μου ειναι οι leechers(δενγινεται να εχεις κερδισει 50 παιχνιδια και να μην εχεις δωσει ουτε ενα) ! Αν θελετε και οντως το γκρουπακι κραταει ενα σχετικο ratio θα ηθελα μια προσκληση για να μπορεσω να συνδραμω στο γκρουπ! 

Επεξ/σία από MistoklaS26
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...