Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 6 299 Wind [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


BrocasHelm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σιγουρα θα σε βγαλουν εκτος doa γιατι ως που να σου κλεισουν ραντεβου και να ερθει να το παρει ο κουριερ παει και η τελευταια μερα...

Επίσης εφόσον θα εχουν περάσει οι μερες του doa πήγαινε το μονος σου καλύτερα στην cellcom μην ασχοληθείς καθόλου με την wind γιατι θα μπλέξεις άσχημα...

δε μένω Αθήνα(Θεσσαλονίκη είμαι), αλλιώς θα ήμουν κιόλας εκεί.Επικοινωνώ Δευτέρα για το τυπικό του θέματος και το κοινοποιώ και σε προστασία καταναλωτή οτιδήποτε αρνητικό προκύψει

 

Εμένα παιδιά η cellcom μου αντικατεστησε την συσκευή. Μου έδωσαν και σχετική απόδειξη. Ίσως δεν το κάνουν γενικά δεν ξέρω.

Ίσως δεν αντικαθιστούν γενικά, αλλά ανάλογα με την περίπτωση, το κάνουν(π.χ. είναι ασύμφορη η επισκευή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 918
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν θυμαμαι σωστα,στο παρον θεμα αναφερθηκε οτι οσοι εχετε παραλαβει το κινητο στην αρχη ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας,ενω τα υπολοιπα ειναι παραεισαγωγης.

 

Στο φορουμ εχει γραφτει οτι στα παραεισαγωγης δεν γινεται αντικατασταση,μονο επισκευη.

 

Μηπως αυτος ειναι ο λογος που στον 1 κανουν αντικατασταση και στον αλλον τα μασανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι σωστα,στο παρον θεμα αναφερθηκε οτι οσοι εχετε παραλαβει το κινητο στην αρχη ειναι Ελληνικης αντιπροσωπειας,ενω τα υπολοιπα ειναι παραεισαγωγης.

 

Στο φορουμ εχει γραφτει οτι στα παραεισαγωγης δεν γινεται αντικατασταση,μονο επισκευη.

 

Μηπως αυτος ειναι ο λογος που στον 1 κανουν αντικατασταση και στον αλλον τα μασανε?

 

εγώ είμαι από τους τελευταίους που παρέλαβαν (Τρίτη) και το κινητό είναι Ελληνικής αντιπροσωπείας, κατασκευή Ιανουάριος 2015. Συγγνώμη αν το διαβάσουν όσοι τους ακύρωσαν, αλλά έχω να πώ ότι το κινητό τα σπάει! Δεν κολλάει πουθενά. ανοίγω playback HD ταινίας 5gb, πετάγομαι στην κάμερα, ανοίγω internet κατεβάζω, ανεβάζω, χαμός! μηδέν lag. κερδίζει επάξια τον τίτλο της ναυΑΡΧΙΔΑΣ !

Πήρα και τα ακουστικά της sony που πρότειναν τα παιδιά και παίζουν μια χαρά. δεν περίμενα τέτοια ποιότητα και κουτάρα με 6.99. 

Το μέγεθος του κινητού δε με δυσκολεύει για χρήση με το ένα χέρι. βέβαια μια εποχή χρησιμοποιούσα το samsung S 8.4 σαν κινητό, οπότε το μέγεθος γενικά δε με τρομάζει. 

Στα αρνητικά θα έλεγα μέχρι στιγμής ότι δεν παίρνει κάρτα μνήμης, ότι η οθόνη δεν είναι τόσο φωτεινή όσο πχ. του S5 στον ήλιο και ότι το volume όταν μιλάω είναι σχετικά χαμηλό (στο μαξ) 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια εποχή χρησιμοποιούσα το samsung S 8.4 σαν κινητό, οπότε το μέγεθος γενικά δε με τρομάζει. 

 

O_O omg γιατί;

 

CM6tCJL417soE.gif

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O_O omg γιατί;

 

γιατί με 350 Ευρώ που το πήρα (LTE) είχα specs κινητού διπλάσιας τιμής και παράλληλα μεγάλη οθόνη (οθονάρα!) που με βολευει για το teamviewer και άλλες εφαρμογές γραφείου, μεγάλη μπαταρία 4900mAh, δυνατότητα multi-tasking, και με συνολικό βάρος 298 γραμμάρια [το nexus 6 είναι 184 γραμμάρια] 

Ούτως ή άλλως έχω σχεδόν πάντα κάποια τσάντα μαζί, οπότε δε με απασχολεί το μέγεθος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχεμ ..και το δικο μου εκλεισε το πρωι ,ενω κατεβαζε ενα μεγαλο app απο amazon οταν πηγα να το ανοιξω μου πεταξε παρδαλα σπασμενα pixel στην οθονη και μετα τελος .... ουτε πατημενο το power 10 sec , του εβγαλα sim  τιποτα , νεκρο ....


Τι μπορω να κανω ; Μπαταρια δεν βγαινει ? 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε εξωτερικό reset.

 

 

External Reset

If you are unable to access the phone's menu to perform the standard reset you can attempt an external factory reset.

Notes:

When using this feature; everything is deleted from the device.

Reset will require a minimum battery level of 25%. If you are unable to perform a reset, please charge for 20-30 minutes and try reset again.

 

1.  With the phone powered off, press and hold the Volume Down button and the Power button at the same time until the device turns on. You will see the word "Start" with an arrow around it.

2.  Press the Volume Down button twice to highlight "Recovery mode"

3.  Press the Power button to restart into Recovery mode. You'll see an image of an Android robot with a red exclamation mark and the words "No command."

4.  While holding down the Power button, press the Volume Up button.

5.  Use the volume buttons to scroll to "wipe data/factory reset" and press the Power button to select it.

6.  Scroll down to "Yes - erase all user data" and press the Power button to select it.

 

Διαφορετικά θα το στείλεις για αλλαγή/επισκευή. Η μπαταρία δεν βγαίνει κανονικά και όσο έχει εγγύηση μη το πειράξεις.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως τιποτα , ετσι το εκανα αρχικα μπηκε safe mode αλλα μετα παλι dead .... να τους το στειλω πισω στο service της αντιπροσωπιας αυριο , η να ρωτησω πρωτα σε καταστημα wind . Τριτη μου το ειχε φερει η speedex , DoA

ειναι βδομαδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα περιμενω να δω τι θα γινει...

Αυριο κλεινει μια βδομαδα που το εχω στειλει στην wind για doa και ακομα τιποτα καμια ενημερωση για το τι γινεται ηθελα να ξερα μια βδομαδα τωρα τι κοιτανε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα περιμενω να δω τι θα γινει...

Αυριο κλεινει μια βδομαδα που το εχω στειλει στην wind για doa και ακομα τιποτα καμια ενημερωση για το τι γινεται ηθελα να ξερα μια βδομαδα τωρα τι κοιτανε!!

 

Ακριβώς αυτό ήθελα να γλιτώσω και το έστειλα κατευθείαν στην cellcom. Όπως έγραψα και πριν εμένα μου είχαν πει ότι θα κάνουν 10 μέρες να μου απαντήσουν σχετικά με το τι έχει. θα πρέπει να κάνεις υπομονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...