Προς το περιεχόμενο

R.I.P Μικρή Μου Άννυ!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτός ο "νόμος της φυλακής"  και καλά , που έχει γίνει καραμέλα, σε ποιούς εγκληματίες εφαρμόζεται?

Καλά ναι, θυμάμαι κάποτε που έλεγαν ότι εφαρμόζεται σε όσους χτυπάν γυναίκες και παιδιά. Άντε παιδιά εντάξει, αλλά σιγά μην ο μέσος βίαιος έγκλειστος έχει θέμα στο να χτυπήσει γυναίκα. Μάλλον βλέπουν πολύ Νονό.

 

Εγώ πιστεύω ότι όλο αυτό είναι ένας εύκολος τρόπος εξιλέωσης των κρατουμένων, που σκέφτηκαν κάποιοι προοδευτικοί για να ρίξουν στάχτη στα μάτια του κόσμου. Κάτι όπως σήμερα, που βγαίνουν κάτι τελειωμένα κατακάθια και βρίζουν τη ΧΑ και πετάγονται κάτι βλάκες και λένε "Ο, με αυτούς όμως δεν τολμάει να τα βάλει η ΧΑ, κοτούλες."

 

Αν είναι να αφήνουμε το κάθε κοινωνικό απόβλητο να εφαρμόζει "δικαιοσύνη", τότε καλύτερα να την εφαρμόζει το κράτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 373
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

τα συλληπητηρια μου στους ηλιθιους που δεν ξερουν τον ορισμο της αθωοτητας και της λυπης

 

σε οσα δεν συμφωνουν αυτοι που κανουν κουμαντο στην εκαστοτε πτερυγα

Κοιτα.. εγω δεν χαρακτηρισα κανεναν ως ηλιθιο , αν σε θυμωνει η αποψη μου και οχι ενα κτηνος που διεπραξε οτι διεπραξε (πραγματι ας μην λεμε λεπτομερειες) και ομολογησε κιολας , τοτε ο "πολιτισμος" σου ειναι σε πολυ υψηλα για την εποχη επιπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^  αθωοτητα=???? λυπη=????

 

αν καποιος μυγιαζεται για το αν εχει μυγα ή οχι, παιδευεται περισσοτερο απο αυτον που μυγιαζεται με την υπαρξη ή την απουσια της

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πανουσης μιλησε σαν εγκληματολογος εκ πειρας τι συμβαινει σε αυτες τις περιπτωσεις, δεν ειδα καπου να επικροτει η να συμφωνει με αυτο παντως. Οσο για το εγκλημα, φρικη τι αλλο να πεις, απλα προσπαθω να μην διαβαζω αλλα, οι λεπτομερειες δεν χρειαζοταν νομιζω..

 

Ίσως και να έχεις δίκιο.

Σε πολύ κόσμο όμως (κι εγώ μέσα σε αυτούς) δεν έφτασαν τα λόγια του εγκληματολόγου αλλά του υπουργού (το οποίο είναι και η τρέχουσα ιδιότητά του).

Και αν και δεν επικροτεί αυτή την αναμενόμενη "εξέλιξη" έχει μια στάση του στυλ "έτσι είναι αυτά τα πράγματα, τι να κάνουμε τώρα;".  Αλλά νομίζω ότι και μόνο ο τίτλος του (υπουργός προστασίας του πολίτη) σημαίνει ότι έχει στόχο (για την ακρίβεια υποχρέωση) την προστασία του κάθε πολίτη, καλού ή κακού, αγίου ή αποβράσματος.

Εγώ ο απλός πολίτης μπορεί και να έχω το δικαίωμα (ή την ανοχή) να πω πχ "καλά να του κάνουνε". Και ο απλός πολίτης Πανούσης ομοίως. Ο υπουργός Πανούσης όμως είναι φάουλ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύει κανείς εδώ αυτό που διδάσκει η χριστιανική θρησκεία , την ρήση που αποδίδεται στον "Θεό" , " Η τιμωρία είμαι Εγώ"  ;

Εγώ επειδή όχι, καλύτερα νάμαστε σίγουροι.

Όσο για το κράτος, δολοφονεί κάθε μέρα με διάφορους τρόπους.  Δεν βλέπω τον λόγο να την γλυτώσει το συγκεκριμένο όν.

Και αν είχε εγκληματίσει πάνω στην μαστούρα, θα αναγνώριζα ένα ελαφρυντικό.  Τα υπόλοιπα σίγουρα δεν τα έκανε πάνω στην μαστούρα . 

 

Υ.Γ.  Αν δεν κάνω λάθος και διορθώστε με, ο Φραντζής είναι σήμερα ελέυθερος; ή εν πάσει περιπτώσει επανενταγμένος.

Ας δηλώσουν όσοι θα ήταν ευτυχισμένοι αν η κόρη τους , τους τον έφερνε για γαμπρό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ.  Αν δεν κάνω λάθος και διορθώστε με, ο Φραντζής είναι σήμερα ελέυθερος; ή εν πάσει περιπτώσει επανενταγμένος.

Ας δηλώσουν όσοι θα ήταν ευτυχισμένοι αν η κόρη τους , τους τον έφερνε για γαμπρό.

 

Καλά πως τη γλίτωσε μες στη φυλακή?Εγώ νόμιζα ότι κάτι τέτοιους τους κανονίζει ο "νόμος της φυλακής"

Ο δράκος της Δράμας πάντως βρήκε να αρραβωνιαστεί μια κοπελιά στη Λρσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα συλληπητηρια μου στους ηλιθιους που δεν ξερουν τον ορισμο της αθωοτητας και της λυπης

 

σε οσα δεν συμφωνουν αυτοι που κανουν κουμαντο στην εκαστοτε πτερυγα

Αυτο.

Αμα αναλογη πραξη προερχοταν απο γνωστο εγκληματια θα κυκλοφορουσε "ελευθερος" εντος και εκτος φυλακης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύει κανείς εδώ αυτό που διδάσκει η χριστιανική θρησκεία , την ρήση που αποδίδεται στον "Θεό" , " Η τιμωρία είμαι Εγώ"  ;

Εγώ επειδή όχι, καλύτερα νάμαστε σίγουροι.

Όσο για το κράτος, δολοφονεί κάθε μέρα με διάφορους τρόπους.  Δεν βλέπω τον λόγο να την γλυτώσει το συγκεκριμένο όν.

Και αν είχε εγκληματίσει πάνω στην μαστούρα, θα αναγνώριζα ένα ελαφρυντικό.  Τα υπόλοιπα σίγουρα δεν τα έκανε πάνω στην μαστούρα . 

 

Υ.Γ.  Αν δεν κάνω λάθος και διορθώστε με, ο Φραντζής είναι σήμερα ελέυθερος; ή εν πάσει περιπτώσει επανενταγμένος.

Ας δηλώσουν όσοι θα ήταν ευτυχισμένοι αν η κόρη τους , τους τον έφερνε για γαμπρό.

 

 

τι εννοείς; με ποιούς τρόπους;

 

 

τι παει να πει αυτο; ότι επρεπε να τον σκοτώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ.  Αν δεν κάνω λάθος και διορθώστε με, ο Φραντζής είναι σήμερα ελέυθερος; ή εν πάσει περιπτώσει επανενταγμένος.

Ας δηλώσουν όσοι θα ήταν ευτυχισμένοι αν η κόρη τους , τους τον έφερνε για γαμπρό.

Δεν θελεις να ξερεις εδω και ποσα χρονια ειναι ελευθερος !

η μαλον εδω και ποσα χρονια πινει το καφεδακι του στο κουκακι στις αδειουλες του !

Αστο ! θα ντραπεις και θα καταραστεις  την κοινωνια που ζεις .  

τι παει να πει αυτο; ότι επρεπε να τον σκοτώσουν;

Γιατι να τον σκοτωσουν ? τι εκανε ?? 

σιγα , μια κοπελα 20 χρονών  σαν τα κρύα τα νερά , την εκανε κομματακια και την πεταξε στους καδους επειδη την ζηλευε !

σιγα τα ουα ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείς; με ποιούς τρόπους;

 

 

τι παει να πει αυτο; ότι επρεπε να τον σκοτώσουν;

 

Δεν τους ξέρεις σύντροφε, ή κάνεις τον ανήξερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λιγο ιστορια…  :shock:  :shock:  :shock:

 

Τα 10 εγκλήματα που δεν θα ξεχάσουμε.

 

http://www.followme.gr/eidiseis/article/11357/i-ypothesi-tis-anny-mas-sygklonise-oli-i-ellada-se-sok-thymatai-ta-pio

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mods, ελπιζω να μην παραβαινω καποιον κανονα.  :-)  Αν ναι, παρακαλω να αφαιρεθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τους ξέρεις σύντροφε, ή κάνεις τον ανήξερο;

 

 

όχι δεν τους ξέρω, για πες.

 

 

 

 

σιγα , μια κοπελα 20 χρονών  σαν τα κρύα τα νερά , την εκανε κομματακια και την πεταξε στους καδους επειδη την ζηλευε !

σιγα τα ουα ..

 

τα ωα ρε μεγάλε, που δεν ανεχεσαι να σε διορθώνουν κιόλας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν είναι κάτι που μπορείς να μετρήσεις πιστεύω, το αν κάποιοι το ξανασκέφτηκαν και δεν έκαναν τα εγκλήματα δεν μπορείς να το μετρήσεις

 

Ρε συ zio, φαίνεσαι συζητήσιμος άνθρωπος οπότε λύσε μου μια απορία.

 

Έχεις μια άποψη Α.

Σου δείχνει το Pa0ki αντικειμενικά στοιχεία που αντικρούουν αυτή την άποψη.

Εσύ, γιατί συνεχίζεις να την έχεις, εφόσον κι εσύ παραδέχτηκες ότι δεν τη στηρίζεις κάπου αλλού?

 

Δηλαδή πες μου που ακριβώς διαφέρει το σκεπτικό σου, από του παππού στο χωριό που πιστεύει ότι αν πλακώσει το γκέυ γιο στο ξύλο θα θεραπευτεί, ασχέτως του τι λέει η επιστήμη.

ή του μουτζαχεντίν 70άρη που δεν πιστεύει ότι ο ψυχικά άρρωστος δεν έχει συνείδηση των πράξεων του (άσχετο με τη συγκεκριμένη υπόθεση) και ζητάει το κεφάλι του κρεμασμένο σε δέντρο "για να μην το ξανακάνει".

ή του υπό-το-μηδέν ΧΑ που πιστεύει ότι οι μαύροι και οι πακιστανοί έχουν μια φυσική ροπή προς τα εγκλήματα.

 

Προσοχή, μιλάω για το σκεπτικό, δεν σε ταυτίζω με τους παραπάνω χαρακτήρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...