Προς το περιεχόμενο

R.I.P Μικρή Μου Άννυ!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 373
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να μου πεις σόρυ :)

 

Οτί αυτά που λες περί προόδου και νοημοσύνης μας που μπορεί να εξαλείψει τους κακούς και να κρατήσει τους καλούς, μας τα είπαν και άλλοι. Οι ναζί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτί αυτά που λες περί προόδου και νοημοσύνης μας που μπορεί να εξαλείψει τους κακούς και να κρατήσει τους καλούς, μας τα είπαν και άλλοι. Οι ναζί.

Α οκ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει το θεματακι R.I.P δεν ηταν δυσκολο να καταλαβουμε εξαιτίας ποιανών θα κλειδωθει και αυτο !

σας χαιρετω .. τα λεμε ρε χασαν

 

και να κλειδωθει, δεν προσφερει και καμιά ηθική καλλιέργεια. Τιγκα στο μισος και τις κατάρες ειναι το θεματάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά επεσήμανα ότι αυτά τα ποσοστά (κατά τη γνώμη μου) δεν λένε όλη την αλήθεια, αφού δεν μπορούν να μετρήσουν αυτούς που το ξανασκέφτηκαν λόγω αυστηρής τιμωρίας. Μπορεί να ήταν περισσότερα τα αδικήματα δηλαδή, δεν μπορούμε να το ξέρουμε.

 

Όσο για το άλλο, επειδή έχει ρωτήσει και ο defacer αρκετές φορές τι θα κερδίζαμε αν τον εκτελούσαμε αυτόν και άλλους παρόμοιους, για μένα πάλι εννοείται, θα κερδίζαμε την "ικανοποίηση" ότι κάναμε το σωστό. Ότι τέτοια όντα δεν έχουν θέση στον ίδιο κόσμο με μένα κι εσένα.

Το πρώτο κομμάτι είναι δική σου, αυθαίρετη σκέψη. Googlαρε, αν βρεις στοιχεία να τη στηρίζουν, τότε θα έχεις βάση.

 

Αλλά ακόμα κι αν ίσχυε, η έρευνα γράφει ότι σε χώρες που δεν ισχύει η θανατική ποινή τα εγκλήματα είναι λιγότερα.

Μετάφραση: Ακόμα και μετά τη μείωση που υποτίθεται ότι φέρνει ο τρόμος της θανατικής ποινής, τα εγκλήματα σε αυτές τις πολιτείες, είναι περισσότερα. Δηλαδή πόσο πιο ξεκάθαρο να γίνει το fail της σκέψης.

 

Για το δεύτερο σκέλος. Για σένα κάποιος που έχει μαγειρέψει την κόρη του, δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για τον Maus Maus, αυτός που σκοτώνει σκύλο δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για την γειτόνισσα μου, αυτός που δέρνει τη γυναίκα του δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για μενα, κανένας γύφτος δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό.

 

Ευτυχώς οι πολιτισμένες κοινωνίες δεν γίνεται να βασίζονται στις γνώμες του καθένα, έχουμε προοδεύσει από τότε.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δεύτερο σκέλος. Για σένα κάποιος που έχει μαγειρέψει την κόρη του, δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για τον Maus Maus, αυτός που σκοτώνει σκύλο δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για την γειτόνισσα μου, αυτός που δέρνει τη γυναίκα του δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για μενα, κανένας γύφτος δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό.

 

Το αστείο είναι οτι εδώ και 5 σελίδες αυτό το πράγμα λέμε ξανά και ξανά. Και η απάντηση: όχι να πεθάνει το καθίκι. Και όλα τα άλλα καθίκια. Εντάξει όχι όλα, μερικά. Ανάλογα.. Θα δούμε..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο κομμάτι είναι δική σου, αυθαίρετη σκέψη. Googlαρε, αν βρεις στοιχεία να τη στηρίζουν, τότε θα έχεις βάση.

 

Αλλά ακόμα κι αν ίσχυε, η έρευνα γράφει ότι σε χώρες που δεν ισχύει η θανατική ποινή τα εγκλήματα είναι λιγότερα.

Μετάφραση: Ακόμα και μετά τη μείωση που υποτίθεται ότι φέρνει ο τρόμος της θανατικής ποινής, τα εγκλήματα σε αυτές τις πολιτείες, είναι περισσότερα. Δηλαδή πόσο πιο ξεκάθαρο να γίνει το fail της σκέψης.

 

Για το δεύτερο σκέλος. Για σένα κάποιος που έχει μαγειρέψει την κόρη του, δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για τον Maus Maus, αυτός που σκοτώνει σκύλο δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για την γειτόνισσα μου, αυτός που δέρνει τη γυναίκα του δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό. Για μενα, κανένας γύφτος δεν έχει θέση στον κόσμο αυτό.

 

Ευτυχώς οι πολιτισμένες κοινωνίες δεν γίνεται να βασίζονται στις γνώμες του καθένα, έχουμε προοδεύσει από τότε.

 

 

Το αστείο είναι οτι εδώ και 5 σελίδες αυτό το πράγμα λέμε ξανά και ξανά. Και η απάντηση: όχι να πεθάνει το καθίκι. Και όλα τα άλλα καθίκια. Εντάξει όχι όλα, μερικά. Ανάλογα.. Θα δούμε..

 

Όπως έχουμε ορίσει και συμφωνήσει σε τόσα και τόσα έτσι μπορούμε να ορίσουμε μια γραμμή και σ'αυτό. Για μένα κάτι τέτοιο δεν θα ήταν αντιφατικό της προόδου που έχουμε κάνει.

 

Για το άλλο οκ προφανώς έγραψα μια δική μου αυθαίρετη σκέψη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να κλειδωθει, δεν προσφερει και καμιά ηθική καλλιέργεια. Τιγκα στο μισος και τις κατάρες ειναι το θεματάκι.

Ναι οκ δεν διαφωνω απλα μπορεις να συζητησεις και να γραψεις 2 πραγματα περισσοτερα απο οτι στο

''κοριτσι μου''  στο  ''Γύρος χοιρινός vs γύρος κοτόπουλο'' και στο 'τι βαζετε στην κωλοτσεπη' !

οπως και να 'χει καληνυχτα απο μενα ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό

 

Τώρα φανταστείτε τις φυλακές στην Ελλάδα.

 

την φυλακη για να την καταλαβεις καπως, πρεπει να εχεις φιλο που εχει κανει, αλλα και παλι θα απεχει πολυ απο την εμπειρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω τα ισόβια, να είναι πραγματικά ισόβια και όχι να βγαίνουν μετά από 15-20 χρόνια.

αν ισχυε αυτο , αν δεν υπηρχαν οι αδειουλες μετα τα πρωτα 5 χρονακια επειδη δεν χωρανε ολοι στις φυλακες  , 

ολοι αυτο θα θελαμε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχουμε ορίσει και συμφωνήσει σε τόσα και τόσα έτσι μπορούμε να ορίσουμε μια γραμμή και σ'αυτό. Για μένα κάτι τέτοιο δεν θα ήταν αντιφατικό της προόδου που έχουμε κάνει.

 

Για το άλλο οκ προφανώς έγραψα μια δική μου αυθαίρετη σκέψη :)

 

η υπαρξη σου ειναι παραδειγμα για το οτι εχουμε κανει κουκουρουκου προοδο

αν ισχυε αυτο , αν δεν υπηρχαν οι αδειουλες μετα τα πρωτα 5 χρονακια επειδη δεν χωρανε ολοι στις φυλακες  , 

ολοι αυτο θα θελαμε ..

 

οποτε να κλεισουμε τα σχολεια (που αλλωστε η παιδεια ειναι μια αποτυχια) και να τα κανουμε φυλακες. Problem solved

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οποτε να κλεισουμε τα σχολεια (που αλλωστε η παιδεια ειναι μια αποτυχια) και να τα κανουμε φυλακες. Problem solved

Ναι γιατι ως γνωστόν φυλακες  και σωφρονιστικό σύστημα γενικοτερα  φτιαχνεις μονο αν κλεισεις τα σχολεια !

Αντε καληνυχτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ δεν διαφωνω απλα μπορεις να συζητησεις και να γραψεις 2 πραγματα περισσοτερα απο οτι στο

''κοριτσι μου''  στο  ''Γύρος χοιρινός vs γύρος κοτόπουλο'' και στο 'τι βαζετε στην κωλοτσεπη' !

οπως και να 'χει καληνυχτα απο μενα ..

 

 

αυτά ήταν θεματα χαβαλέ και αυτο ειναι θέμα μίσους, υπάρχει διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...