Προς το περιεχόμενο

R.I.P Μικρή Μου Άννυ!


Mau-Maus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 τα δικαιώματα των μελλοντικών θυμάτων και ένας τρόπος για να μην παραβιαστούν αυτά είναι και το να προσπαθησουμε αποτρεψουμε την "δημιουργια μελλοντικων θυτων"

Σε ποια ουτοπία;.όταν το απαντήσεις αυτό τα ξανά λέμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 373
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αποτρεπτικο δεν ειναι απο την μια η θανατοικη ποινη απο την αλλη ειναι θεαμα και ο λαός εχει αναγκη απο αυτα για να ξεδινει!

Απο αρχαιοτατους χρονους! :-D

Ε τι μονο θα σφαζουν δεν θα σφαζονται;

 

δεν ειναι μονο το θεαμα, ειναι και η ψευδοαισθηση της δικαιωσης και της προληψης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'νταξ' μωρε ενα στιφαδο πηγε να φτιαξει, δηλαδη οι κυνηγοι ειναι καλυτεροι;

Τετοια λες λαστοιχο και Σφακιανάκης της δίωξης θα σε πιάσει

Εχεις βαλει επωνυμια και διεθυνση βλεπω στην Κιφησιας, σηκωτο θα σε παρουν! :-D

Το βαζω και σε bold για να το δει καλύτερα ο ταξιαρχος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποια ουτοπία;.όταν το απαντήσεις αυτό τα ξανά λέμε

 

στην ουτοπια, που κατοικουν ανθρωποι που γνωριζουν μια λεξουλα που λεγεται "προληψη"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ρωτησα εναν προηγουμενο αν έχει κάποια στατιστική/μελέτη που να δειχνει ότι όποιος έχει κάνει τέτοιο εγκλημα θα το επαναλάβει, μου ειπε ότι δεν ήξερε, εγώ πάντως δεν έχω ακούσει ποτέ για τέτοια περιπτωση, αν εσύ ξέρεις πες μας. Ο πονος και η αγωνία σου μάλλον μπερδευουν την λογική σου. 

Επαναλαμβάνω, σε τέτοιου ειδους εγκλήματα η θανατική ποινή δεν θα λειτουργούσε αποτρεπτικά και μάλλον εσύ δεν καταλαβαινεις τι εστι δικαιώματα του θύματος.

Η σιγουριά ότι δεν θα το επαναλάβει ποια είναι;Και εν πάσι περιπτώσει μερικά εγκλήματα είναι τόσο ειδεχθή που μία φορά φτάνει.Δεν χρειάζεται δεύτερη ευκαιρία.Ο τύπος δεν είναι μόνο ότι σκοτώνει την μικρή είναι και το τι κάνει μετά.Αν μιλούσαμε μόνο για τον φόνο ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία φορά υπάρχει στην ιστορία παιδοκτόνος. Κατ'εμέ ακόμα βαρύτερο είναι αυτό που κάνει μετά όντας νηφάλιος.Κανένα ελαφρυντικό δεν υπάρχει για να συνεχίσει να αναπνέει και όχι δεν είμαστε τρελοί ούτε Ταλιμπάν όσοι το υποστηρίζουμε αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειναι μονο το θεαμα, ειναι και η ψευδοαισθηση της δικαιωσης και της προληψης

Χεστην προληψη δεν υπαρχει, μπορει να σου γυρισει το ματι και σενα και να βαρεσεις με το πληκτρολογιο της microsoft εναν εργαζομενο εκει στην κιφησιας γιατι μπορει να σε ειπε macakia (οτι γουσταρεις mac). Τι να κανω για πρόληψη τετοιου φαινομενου;

Τιποτα, το θεαμα θα ηθελα να δω (nerd fighting)! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κουνελακι δεν το μασας δηλαδη; Το κοτοπουλακι; Ψυχουλα δεν εχουν κι αυτα;

Τι να σου πω τωρα.. Να αστειευτω ή να τρολλαρω με ενα τετοιο γεγονος δεν μπορω. Εσυ μολις το τερματισες..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τετοια λες λαστοιχο και Σφακιανάκης της δίωξης θα σε πιάσει

Εχεις βαλει επωνυμια και διεθυνση βλεπω στην Κιφησιας, σηκωτο θα σε παρουν! :-D

Το βαζω και σε bold για να το δει καλύτερα ο ταξιαρχος!

 

δεν τρεχει και τιποτα στην δουλεια εχουμε καλες ακρες στη ΔΗΕ. Μας το παιζουν linuxακηδες, αλλα και παλι μας παρακαλαν'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην ουτοπια, που κατοικουν ανθρωποι που γνωριζουν μια λεξουλα που λεγεται "προληψη"

Με ποιο τρόπο μπορείς να επιτύχεις πρόληψη δεν απαντάς!Και εγώ θέλω world peace και να μην ξανά υπάρξει ούτε φόνος ούτε κλοπή στον πλανήτη,ηλιακό σύστημα, γαλαξία ,μεταγαλαξία,wateva,αλλά αντικειμενικά πως θα το επιτύχω αυτό;Όταν απαντήσουμε στα βασικά τότε θα υπάρχει περιθώριο να πάμε παρακάτω,τώρα δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεστην προληψη δεν υπαρχει, μπορει να σου γυρισει το ματι και σενα και να βαρεσεις με το πληκτρολογιο της microsoft εναν εργαζομενο εκει στην κιφησιας γιατι μπορει να σε ειπε macakia (οτι γουσταρεις mac). Τι να κανω για πρόληψη τετοιου φαινομενου;

Τιποτα, το θεαμα θα ηθελα να δω (nerd fighting)! :-D

 

να μαθουμε να ελεγχουμε τις παρορμησεις μας και να εξωτερικευουμε τα αισθηματα μας με εποικοδομητικο τροπο. Απλα αυτο θελει πιο πολυ δουλεια και οι περισσοτεροι δεν ψηνονται

Με ποιο τρόπο μπορείς να επιτύχεις πρόληψη δεν απαντάς!Και εγώ θέλω world peace και να μην ξανά υπάρξει ούτε φόνος ούτε κλοπή στον πλανήτη,ηλιακό σύστημα, γαλαξία ,μεταγαλαξία,wateva,αλλά αντικειμενικά πως θα το επιτύχω αυτό;Όταν απαντήσουμε στα βασικά τότε θα υπάρχει περιθώριο να πάμε παρακάτω,τώρα δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε...

 

ψυχολογια και κοινωνιολογια τα λενε παλληκαρ'

Τι να σου πω τωρα.. Να αστειευτω ή να τρολλαρω με ενα τετοιο γεγονος δεν μπορω. Εσυ μολις το τερματισες..

 

τωρα θα ειναι στο βοθρο ηδη, τι συζηταμε

 

κλαψε 'συ, κλαψε μπας και το αναστησεις  παιδακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μαθουμε να ελεγχουμε τις παρορμησεις μας και να εξωτερικευουμε τα αισθηματα μας με εποικοδομητικο τροπο. Απλα αυτο θελει πιο πολυ δουλεια και οι περισσοτεροι δεν ψηνονται

 

ψυχολογια και κοινωνιολογια τα λενε παλληκαρ'

 

τωρα θα ειναι στο βοθρο ηδη, τι συζηταμε

 

κλαψε 'συ, κλαψε μπας και το αναστησεις  παιδακι

Ντροπη σου... Τιποτε αλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο τρόπο μπορείς να επιτύχεις πρόληψη δεν απαντάς!Και εγώ θέλω world peace και να μην ξανά υπάρξει ούτε φόνος ούτε κλοπή στον πλανήτη,ηλιακό σύστημα, γαλαξία ,μεταγαλαξία,wateva,αλλά αντικειμενικά πως θα το επιτύχω αυτό;Όταν απαντήσουμε στα βασικά τότε θα υπάρχει περιθώριο να πάμε παρακάτω,τώρα δεν έχει νόημα να το συνεχίσουμε...

 

μολις παρεις μια ιδεα ισως παιξει και κανα νοημα

 

https://www.google.gr/search?q=social+ineqyality+and+crime&gws_rd=cr,ssl&ei=M15KVanxNoPiywPPjIGQAw#q=social+inequality+and+crime&spell=1

Ντροπη σου... Τιποτε αλλο.

 

προσευχησου για παρτη μου να παω "στον παραδεισο"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ένα σοβαρο θεμα ορισμένοι δεν πρεπει να τρολαρουν.Λιγος σεβασμος στη μνημη του νεκρου παιδιου(την οποια επιβαλει και ο ποινικος κωδικας)

Να παρεμβουν οι Mods και να κλειδωσουν το θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...