Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το που έβαλα την 1.1.0.4 χάθηκε η ρύθμιση της χώρας,και βγάζει τώρα μόνο Αυστραλία-Αγγλία.

Όταν έβαλα ώρα +2 Αthens μου βγάζει ότι δεν αντιστοιχεί σε σωστή ρύθμιση. Πως επαναφέρουμε το προηγούμενο μενού που έχει την Ελλάδα ?

για δοκίμασε να τικαρεις και το κουτι με την θερινη ωρα και θα φτιάξει

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δοκίμασε να τικαρεις και το κουτι με την θερινη ωρα και θα φτιάξει

Ισχύει. Το είχα πολύ καιρό με λάθος ώρα και απλά το άφηνα έτσι γιατί δεν με ενοχλούσε. Προχθές τσέκαρα αυτό με τη θερινή ώρα και έφτιαξε και η ώρα κανονικά.

 

Αυτό με τη χώρα που λες δεν χρειάζεται, άστο στην προεπιλογή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης ανακάλυψα ότι δεν κλείνει (απενεργοποιείται)το από το on/off κουμπί στο πίσω μέρος.Να το παω για αλλαγή η διορθώνεται με update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά στο manual. Δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά νομίζω ότι θέλει να το κρατήσεις πατημένο για κάποιο χρονικό διάστημα. Έχει 2 λειτουργίες το πίσω κουμπί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς το κουμπί για το WiFi αυτό ρυθμίζεται από το μενού.αρχικά είναι για on off του wps.σε εμένα πάντως αρκετά συχνά κολλάει το WiFi και στρώνει μόνο με reboot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Επίσης ανακάλυψα ότι δεν κλείνει (απενεργοποιείται)το από το on/off κουμπί στο πίσω μέρος.Να το παω για αλλαγή η διορθώνεται με update?

Administration - WPS Button behavior - Toggle Radio και κάνε ένα apply

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Administration - WPS Button behavior - Toggle Radio και κάνε ένα apply

Αχ ,τι θα έκανα χωρίς εσάς ευχαριστώ πολύ.

(μάλλον τώρα δεν θα δουλεύει  WPS Button και όταν θα το χρειαστώ θα πρέπει να ξανακάνω το αντίθετο ,σωστά?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου γενικά παρατηρώ οτι μετά από μια μέρα uptime ανεξαρτητου χρήσης εμφανίζεται lag στο σερφάρισμα, το οποίο φτιάχνει μόλις γίνει ένα restart(δεν το είχα με το 585 thompson). γίνεται και σε κανέναν άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου γενικά παρατηρώ οτι μετά από μια μέρα uptime ανεξαρτητου χρήσης εμφανίζεται lag στο σερφάρισμα, το οποίο φτιάχνει μόλις γίνει ένα restart(δεν το είχα με το 585 thompson). γίνεται και σε κανέναν άλλο?

 

Έχω 2 N14U, το ένα απο τα 2 για πάνω απο ένα χρόνο. Δεν παρατήρησα ποτέ κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πειραγμένο snr?

Το ένα το έχω στη δουλεία με πειραγμένο snr και δίσκο πάνω του 24/7 που δουλεύει με το download master σε unlimited και με σύνδεση ΟΤΕ. Το δεύτερο που έχω σπίτι το έχω σε default ρυθμίσεις με σύνδεση Wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...