Προς το περιεχόμενο

Ασυρματο μοντεμ router ASUS DSL-N14U @wind 34.90€


manthos1969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος ένα Λινκ από το firmware της ελληνικής version που δίνει h Wind  νομίζω είναι η 1.0.9.7 ή αν γίνεται extract με κάποιο τρόπο. Γιατί μετά από update στην 1.1.0.4 μου εξαφάνισε την επιλογή για snr πήγα στην 1.0.9.9 αλλά πάλι δεν το βλέπω ενεργοποιημένο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 741
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος ένα Λινκ από το firmware της ελληνικής version που δίνει h Wind  νομίζω είναι η 1.0.9.7 ή αν γίνεται extract με κάποιο τρόπο. Γιατί μετά από update στην 1.1.0.4 μου εξαφάνισε την επιλογή για snr πήγα στην 1.0.9.9 αλλά πάλι δεν το βλέπω ενεργοποιημένο !

 

Για το firmware που λες δεν ξέρω που θα το βρεις. Τώρα για το snr ρυθμίζεται κανονικά σε όλες τις εκδόσεις και στην 1.1.0.4 που λες. Επέλεξε αριστερά Administration> μετα επιλέγεις την καρτέλα DSL Setting > Stability Adjustment (ADSL) . Απενεργοποίησε το Dynamic Line Adjustment (DLA) αν είναι ενεργοποιημένο γιατί αλλιώς δεν μπορείς να αλλάξεις το Stability Adjustment .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω το τελευταιο  firmware ειναι το 1.1.1.2

.....

 

Ξέρει κανείς αν μπορεί να ρυθμιστει ως

1. Access Point (πέρνει ενσυρματα & δίνει ενσυρματα και ασύρματα)

ή

2. Repeater (πέρνει ασυρματα & δίνει ενσυρματα και ασύρματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"το εχω ρυθμισει να κανει αυτοματα reboot καθε μερα στις 6 το πρωι που ο isp δεν εχει πολυ κινηση για να κλειδωνει ψηλα , να αδειαζει η μνημη του κ να φρεσκαρεται γενικοτερα"

 

Nimda075 Πως γίνεται το προγραμματισμένο reboot?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβάθμισα σε αυτό το ρουτερ απο ενα αρχαίο thomson σε wind λόγω πολλών αποσυνδεσεων. Το πρόβλημα μου λύθηκε αλλά πλεον αντιμετωπιζω το εξης: Το PC, MAC, κονσόλες, συσκευές IOS και windows phone λειτουργουν απροβληματιστα. Σε δυο android tablets που υπάρχουν στο σπίτι σταματα ξαφνικα να δουλεύει το δίκτυο και πρεπει να ανοιξω και να κλείσω το wifi του tablet απο το drawer. Στιγμιαία το internet λειτουργει και παλι.

Έχει κανεις άλλος το ίδιο θέμα;

 

Είναι θέμα του android η του ρουτερ; Καμια ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αναβάθμισα σε αυτό το ρουτερ απο ενα αρχαίο thomson σε wind λόγω πολλών αποσυνδεσεων. Το πρόβλημα μου λύθηκε αλλά πλεον αντιμετωπιζω το εξης: Το PC, MAC, κονσόλες, συσκευές IOS και windows phone λειτουργουν απροβληματιστα. Σε δυο android tablets που υπάρχουν στο σπίτι σταματα ξαφνικα να δουλεύει το δίκτυο και πρεπει να ανοιξω και να κλείσω το wifi του tablet απο το drawer. Στιγμιαία το internet λειτουργει και παλι.

Έχει κανεις άλλος το ίδιο θέμα;

 

Είναι θέμα του android η του ρουτερ; Καμια ιδέα;

Σε ένα φτηνό tablet που έχω σπίτι το κάνει και εμένα αρκετές φορές αλλά επειδή τι έκανε και στο προηγούμενο πιστεύω ότι είναι θέμα Android
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναβάθμισα σε αυτό το ρουτερ απο ενα αρχαίο thomson σε wind λόγω πολλών αποσυνδεσεων. Το πρόβλημα μου λύθηκε αλλά πλεον αντιμετωπιζω το εξης: Το PC, MAC, κονσόλες, συσκευές IOS και windows phone λειτουργουν απροβληματιστα. Σε δυο android tablets που υπάρχουν στο σπίτι σταματα ξαφνικα να δουλεύει το δίκτυο και πρεπει να ανοιξω και να κλείσω το wifi του tablet απο το drawer. Στιγμιαία το internet λειτουργει και παλι.

Έχει κανεις άλλος το ίδιο θέμα;

 

Είναι θέμα του android η του ρουτερ; Καμια ιδέα;

Δωσε στατικη ip address πανω απο 100 στις κινητοταμπλετες

Δηλαδη να ειναι 192.168.1.101 κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό μου δεν βλέπω τέτοια επιλογή.

Έχει επιλογή στο administration - system - enable reboot scheduler

 

 

Δωσε στατικη ip address πανω απο 100 στις κινητοταμπλετες

Δηλαδη να ειναι 192.168.1.101 κλπ

Από περιέργεια πως βοηθάει αυτό;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από περιέργεια πως βοηθάει αυτό;

Πολλες φορες αν εχουμε πολλες συσκευες η μπαινουν επισκεπτες και τους δινεις το password οι συσκευες παιρνουν την πρωτη διαθεσιμη ip. αν την ip την ειχε καποια αλλαη συσκευη η οποια "κοιμαται" τοτε μπορει να δωθει σε καποια αλλη και να υπαρχει conflict.

εμενα μου εχει τυχει καμποσες φορες και γι αυτο σε ολες τις συσκευες του σπιτιου εχω δωσει στατικη εσωτερικη ip με νουμερα πανω απο 100. (το 100 το βαζω ενδεικτικα). μπορει καποιος να χρησιμοποιει και πανω απο το 20 η 30 αναλογα τι τον βολευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που έβαλα την 1.1.0.4 χάθηκε η ρύθμιση της χώρας,και βγάζει τώρα μόνο Αυστραλία-Αγγλία.

Όταν έβαλα ώρα +2 Αthens μου βγάζει ότι δεν αντιστοιχεί σε σωστή ρύθμιση. Πως επαναφέρουμε το προηγούμενο μενού που έχει την Ελλάδα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...