Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

36 λεπτά πριν, timos81 είπε

εγώ σου έβαλα ένα link πιο πάνω από Κίνα το Huawei AX3 Pro αλλά στα 65€

+5€ μεταφορικά χωρίς τελωνείο... περίπου 25εργασιμες παραδοση από κινα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα 

 

Θέλω τη βοήθεια σας. Έχω 50ρα vdsl και θέλω να πάρω ένα wifi router. Έχω κοντά 25 συσκευές στο δίκτυο, αλλά τη μεγαλύτερη κίνηση την έχω ενσύρματα. Βαριά να μπουν 2-3 συσκευές ταυτόχρονα για ασύρματο streaming . Κυκλοφορούν 3-4 κινητά με νορμαλ χρήση. Τα υπόλοιπα είναι iot συσκευές, ασύρματος εκτυπωτής κτλ. Στο μέλλον σίγουρα θα πάω για μεγαλύτερη γραμμή. Θέλω ένα ρουτερ που να έχει vpn και καλή εμβέλεια. Δε θέλω να ξεπεράσω τα 100 €. usb θύρα αν έχει είναι καλοδεχούμενο, όχι και τόσο απαραίτητο. 

Χαζεύω τα TP link archer ax20 και ax10. Το 20 αν κατάλαβα καλά έχει δυνατότερο σήμα; Θα μοιράζω σήμα και στον κάτω όροφο και με ενδιαφέρει κυρίως ακριβώς από κάτω από το ρουτερ σε ένα δωμάτιο 60 τμ περίπου. Με τις τρέχουσες τιμές είναι εκτός το ax20.

 

για πείτε καμιά ιδέα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, timos81 είπε

3 θύρες Ethernet + VPN 

 

σωστός 

 

κοιτούσα την απλή έκδοση, όχι την pro. Αν δεν μπορούσα να περιμένω κανένα μήνα ή και παραπάνω γιατί από δω και πέρα τις παραγγελίες θα τις αργήσουν τα ΕΛΤΑ πολύ τι να κοιτούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! αν κ σιγουρα στις προηγουμενες σελιδες θα εχει ειπωθει.. Θα ηθελα μια καλη προταση για Modem router μεχρι 100€.  Θελω επιτελους να αντικαταστασω το πλ κακο της forthnet/nova

εχω δει το παρακάτω, οντως αξίζει? αν μπορω να εχω κατι αντιστοιχο κ με λιγοτερα χρηματα δεν θα ελεγα οχι.:

https://www.skroutz.gr/s/12275487/Asus-DSL-AC55U.html

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ma3stros είπε

Καλησπέρα! αν κ σιγουρα στις προηγουμενες σελιδες θα εχει ειπωθει.. Θα ηθελα μια καλη προταση για Modem router μεχρι 100€.  Θελω επιτελους να αντικαταστασω το πλ κακο της forthnet/nova

εχω δει το παρακάτω, οντως αξίζει? αν μπορω να εχω κατι αντιστοιχο κ με λιγοτερα χρηματα δεν θα ελεγα οχι.:

https://www.skroutz.gr/s/12275487/Asus-DSL-AC55U.html

Ευχαριστω

δωσε 20 ε σε καταστημα forthnet nova κ παρε το h268n  h288a

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ma3stros είπε

Λες με 20ε να σωθω?

εξαρτάται το θεμα σου και τι εννοεις να σωθεις,, αλλα ναι με 20 ε παίρνεις αξιοπρεπέστατο μηχάνημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marksk είπε

σωστός 

κοιτούσα την απλή έκδοση, όχι την pro. Αν δεν μπορούσα να περιμένω κανένα μήνα ή και παραπάνω γιατί από δω και πέρα τις παραγγελίες θα τις αργήσουν τα ΕΛΤΑ πολύ τι να κοιτούσα

Αν θέλεις κάτι φτηνό και καλό καλύτερα να περιμένεις, αν θέλεις από EU από σειρά Asus RT-AX αν βρεις μέχρι 100€ , TP-Link Archer C80 και τα 2 μοντέλα που έγραψες.

1 ώρα πριν, ma3stros είπε

Καλησπέρα! αν κ σιγουρα στις προηγουμενες σελιδες θα εχει ειπωθει.. Θα ηθελα μια καλη προταση για Modem router μεχρι 100€.  Θελω επιτελους να αντικαταστασω το πλ κακο της forthnet/nova

εχω δει το παρακάτω, οντως αξίζει? αν μπορω να εχω κατι αντιστοιχο κ με λιγοτερα χρηματα δεν θα ελεγα οχι.:

https://www.skroutz.gr/s/12275487/Asus-DSL-AC55U.html

Ευχαριστω

Το ίδιο με το παραπάνω, τα router που αναφέρθηκαν σε προηγούμενες σελίδες είναι αρκετά φτηνά για την τεχνολογία που προσφέρουν. Αντίστοιχα μοντέλα EU ξεκινάνε από 130-150€. Σίγουρα αν θέλει κάποια να πληρώσει 150-200€ θα πάρει από EU αλλά δεν βλέπω τέτοιο κόσμο. Οικονομικές προτάσεις κάνουμε που να συνδυάζουν τα τεχνικά χαρακτηριστικά για να καλύψουν μελλοντικές απαιτήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, sndev είπε

το HUAWEI δεν έχει VPN αυτα τα 2 πρότυπα που λέει σε 2 VPN  υπηρεσιες που έχω δε λειτουργουν τα καταργησανε από το 2017

Δεν λειτουργούν στο router ; Τα κατάργησε Huawei ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...