Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε tp link 8970,8980.

Οτιδηποτε παρεις θα ειναι καλυτερο απο το zte.τα draytek πολυ καλα αλλα ακριβα εκτος αν βρεις κανα μεταχειρισμενο 2710n.μετα και asus μπορεις.

δυστυχως δεν με παιρνει για πολυ πανω απο 60-65 ευρω. το 8980 της tplink σε σχεση με το 8970 εχουν ως μονη διαφορα απο οτι ειδα οτι το 8980 σε ασυρματη συνδεση εχει 600mbps ενω το 8970 300mbps, ομως εχουν ιδια σε ενσυρματη συνδεση 1000mbps...σωστα? μονο αυτη ειναι η διαφορα ε? αν ναι δεν ξερω κατα ποσο αξιζει τα παραπανω 20 ευρω. αν εχει και αλλες διαφορες θα ηθελα να μαθω...

αλλιως λογικα παω στο 8970: http://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/diktyaka/wifi-adsl-modem-router/TP-Link-Wireless-ADSL2p-Modem-Router-%CE%9D300-Annex-A-TD-W8970.htm

και αφου θα ειναι καλυτερο απο το zte που μου εχει σπασει τα νευρα απο τοτε που εβαλα πανω του το καταγραφικο τοτε θα ειναι μια χαρα...απο θεμα ταχυτητων αποσυνδεσεων και τα λοιπα πως ειναι το 8970 ? γιατι τα σχολια που διαβασα απο αλλους ειναι πολυ θετικα ενω απο αλλους ακρως αρνητικα (του στυλ ηταν καλυτερο το ρουτερ του παροχου και τετοια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ναι το 8980 ειναι dual band.εχω δοκιμασει διαφορα προιοντα της tp link δεν εχω παραπονο.value for money

αρα αφου μονη διαφορα ειναι η ταχυτητα wifi λεω να παω στο 8970 στα 60 ευρω... Αρα το 8970 με καλυπτει σε θεμα καταγραφικου ωστε να μην αλλαζει η ip και να μην συχρονιζει με την dyndns μετα απο διακοπη ρευματος ας πουμε?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα κανει disconnect Η γραμμη τοτε θα αλλαξει η ip(το πιο πιθανο).

εννοω να συγχρονιζει με την dyndns ip γιατι τωρα το ζτε δεν το κανει αλλαζει δηλαδη στο ρουτερ και μου κραταει την παλιο το dyndns....λογικα δεν θα χει θεμα ομως πιστευω.

το παρηγγειλα το 8970 και αυριο λογικα θα το χω. ελπιζω να αξιζει τον κοπο και τα χρηματα.

 

υ.γ κατι τελευταιο. το ρουτερ και το καταγραφικο εχω σκοπο να τα βαλω και σε ενα ups το οποιο θα παω να παρω το απογευμα 510w (850va, line interactive), το ρουτερ αυτο παιζει να εχει κανενα θεμα πανω στο ups? γιατι ειχα διαβασει καπου οτι καποια ρουτερ δεν τα πανε καλα με ups και σταθεροποιητες και χανουν ειτε ταχυτητα ή τα παιζουν με αποσυνδεσεις και αλλα...παιζει να χω τετοια θεματα? γιατι το παιρνω για καλυτερη καλυψη το ups, μην εχω αλλα μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.δεν νομιζω να εχεις θεμα με το Noip/dyndns.απλα δες τι υπηρεσιες υποστηριζει το tp link μη δεν εχει αυτη που θες.

σε Ups ειχα παντα τα ρουτερ δεν ειχα θεμα.απλα ειχα και apc ups που ειναι σοβαρα Ups.αλλο να περασεις την γραμμη μεσα απο το Ups που μπορει να σου κανει θεμα στο συγχρονισμο αλλο να συνδεσεις το ρευμα στο Ups.


και μεσα απο το πολυπριζο ασφαλειας ειχα περασει την γραμμη και δεν ειχα θεμα.αυτο ειναι κατι που το δοκιμαζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.δεν νομιζω να εχεις θεμα με το Noip/dyndns.απλα δες τι υπηρεσιες υποστηριζει το tp link μη δεν εχει αυτη που θες.

σε Ups ειχα παντα τα ρουτερ δεν ειχα θεμα.απλα ειχα και apc ups που ειναι σοβαρα Ups.αλλο να περασεις την γραμμη μεσα απο το Ups που μπορει να σου κανει θεμα στο συγχρονισμο αλλο να συνδεσεις το ρευμα στο Ups.

και μεσα απο το πολυπριζο ασφαλειας ειχα περασει την γραμμη και δεν ειχα θεμα.αυτο ειναι κατι που το δοκιμαζεις.

αυτο το ups πηρα http://www.e-shop.gr/powertech-pt-850-line-interactive-ups-850va-510w-p-PER.664356

 

μου φανηκε καλη τιμη για τα watt που παρεχει, επισης 2 ετη εγγυησης και διαβασα και καλα σχολια....καλο δεν ειναι για ρουτερ και καταγραφικο? αυτο απο τι βλεπω στη φωτο(γιατι δεν το παρελαβα ακομα ή μετα ή αυριο θα το παραλαβω), εχει 2 υποδοχες για πριζα κανονικα σουκο...εχει και in out για rj11 καλωδιο αντι να το βαλεις στην πριζα στον τοιχο με τη μια να το βαλεις στο ups με ενα καλωδιο απο το ρουτερ στο ups και απο το ups στην πριζα του τοιχου? ή ειναι λαθος αυτο που βλεπω στη φωτο ? και αν ειναι αυτο που λεω αξιζει να το κανω και αυτο ή θα χω θεμα λογω ups και να το βαλω απευθειας στην πριζα του τοιχου το rj11?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.και να μην εχει schuko βρισκεις πολυπριζο iec to schuko.3-4 ευρω.ναι αν εχει R11 δοκιμασε να το περασεις.

κατα τα αλλα για την χρηση που το θες σαν watt ειναι μια χαρα.σαν μαρκα δεν θα το περνα αλλα οκ.τα apc ακομα και το πιο απλο ειναι πιο ακριβο.αν θες δες και για backup της apc ups.

http://www.skroutz.gr/s/4876056/APC-Back-UPS-500VA-IEC.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.και να μην εχει schuko βρισκεις πολυπριζο iec to schuko.3-4 ευρω.ναι αν εχει R11 δοκιμασε να το περασεις.

κατα τα αλλα για την χρηση που το θες σαν watt ειναι μια χαρα.σαν μαρκα δεν θα το περνα αλλα οκ.τα apc ακομα και το πιο απλο ειναι πιο ακριβο.αν θες δες και για backup της apc ups.

http://www.skroutz.gr/s/4876056/APC-Back-UPS-500VA-IEC.html

το ειχα δει και αυτο πριν παρηγγειλω το powertech αλλα πηρα το powertech ως πιο value for money και λογω πιο πολλων watt, για να κραταει πιο πολυ ωρα σε μια διακοπη....γιατι το apc εχει 500va ενω το αλλο 850va. τωρα θεωρω οτι αφου δινει και 2 ετη εγγυησης και ειδα και σχετικα καλα σχολια στο ιντερνετ δεν θα χω θεμα και για τη χρηση που το θελω ειδικα. πιστευω μια χαρα θα με καλυψει....αρα θα βαλω και το rj11 καλωδιο του ρουτερ πανω στο ups και απο το ups στον τοιχο αλλο καλωδιο (νομιζω ετσι και αλλιως δινει 2 τετοια καλωδια το ρουτερ το καινουργιο αλλιως ουτως η αλλως εχω και απο το παλιο ρουτερ). αυτα ηθελα να διευκρινησω για να ειμαι σιγουρος για το ups, μην εχω θεμα, θα τα βαλω ολα πανω του και αν εχω θεμα το βλεπω μετα....ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα αφου μονη διαφορα ειναι η ταχυτητα wifi λεω να παω στο 8970 στα 60 ευρω... Αρα το 8970 με καλυπτει σε θεμα καταγραφικου ωστε να μην αλλαζει η ip και να μην συχρονιζει με την dyndns μετα απο διακοπη ρευματος ας πουμε?

Είμαι ευτυχής κάτοχος του 8970 εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Άριστο χωρίς καμία αποσύνδεση και απόλυτα σταθερό! WiFi πολύ καλό με πολύ καλή εμβέλεια (αν μπει σε καλό ανοιχτό χώρο)!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα δει και αυτο πριν παρηγγειλω το powertech αλλα πηρα το powertech ως πιο value for money και λογω πιο πολλων watt, για να κραταει πιο πολυ ωρα σε μια διακοπη....γιατι το apc εχει 500va ενω το αλλο 850va. τωρα θεωρω οτι αφου δινει και 2 ετη εγγυησης και ειδα και σχετικα καλα σχολια στο ιντερνετ δεν θα χω θεμα και για τη χρηση που το θελω ειδικα. πιστευω μια χαρα θα με καλυψει....αρα θα βαλω και το rj11 καλωδιο του ρουτερ πανω στο ups και απο το ups στον τοιχο αλλο καλωδιο (νομιζω ετσι και αλλιως δινει 2 τετοια καλωδια το ρουτερ το καινουργιο αλλιως ουτως η αλλως εχω και απο το παλιο ρουτερ). αυτα ηθελα να διευκρινησω για να ειμαι σιγουρος για το ups, μην εχω θεμα, θα τα βαλω ολα πανω του και αν εχω θεμα το βλεπω μετα....ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σου!

ναι τα βαζεις ολα πανω.αν δεις τιποτα παραξενο βγαζεις την τηλεφωνικη γραμμη απο πανω.

Είμαι ευτυχής κάτοχος του 8970 εδώ και ένα χρόνο σχεδόν. Άριστο χωρίς καμία αποσύνδεση και απόλυτα σταθερό! WiFi πολύ καλό με πολύ καλή εμβέλεια (αν μπει σε καλό ανοιχτό χώρο)!

Να κοιτας και για Firmware update που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα βαζεις ολα πανω.αν δεις τιποτα παραξενο βγαζεις την τηλεφωνικη γραμμη απο πανω.

Να κοιτας και για Firmware update που και που.

τα firmware update πρεπει να γινονται οπωσδειποτε? τωρα που το πηρα καινουργιο θα θελει update? και πως το κανω γιατι δεν εχω ξανακανει σε ρουτερ δεν εχω ασχοληθει με ρουτερ με update και τετοια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποχρεωτικο δεν ειναι.εγω παντα τα κανω και ποτε δεν ειχα θεμα ως τωρα.αλλοι τα κανουν μονο αν εχουν θεμα.οτι ειναι καινουριο δεν σημαινει οτι δεν εχει βγει πιο νεο Firmware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποχρεωτικο δεν ειναι.εγω παντα τα κανω και ποτε δεν ειχα θεμα ως τωρα.αλλοι τα κανουν μονο αν εχουν θεμα.οτι ειναι καινουριο δεν σημαινει οτι δεν εχει βγει πιο νεο Firmware.

αλλαζει κατι σημαντικο ? αν δεν ασχοληθω καν χανω κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...