Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Yi Sports Cam 64.28€


Anekselektos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_170859.html

αυτην την εχει δοκιμασει κανεις? Σημερα εφτασε η δικια μου ..

 

Την περιμένω. Σε κανένα μήνα θα την έχω. :P

 

Οπωσδήποτε δοκίμασε τη πρώτα χωρίς την κάμερα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα. Αγόρασα την συγκεκριμένη κάμερα με διαφορα παρελκόμενα απο geekbuying και μου ήρθε ύστερα απο ενα μήνα οπως και ήμουν ενημερωμένος με την μόνη διαφορά οτι ήταν μόνο η κάμερα στο πακέτο και έλλειπαν τα αξεσουάρ με αξία περίπου στα 50ευρώ. Εστειλα μνμ στην εν λογω εταιρία με φωτογραφία του πακέτου αλλα δεν έχω παρει απάντηση εδω και 3 μέρες.

 

Το συγκεκριμένο γίνεται κατανοητό αν δεί κανείς το μέγεθος της σακούλας αποστολής και του πακέτου της κάμερας οτι δεν θα μπορούσε για κανένα λόγο να χώραγαν και τα αξεσουάρ μέσα εκει.

 

Ποια θα ήταν η επόμενη κίνηση που θα μπορούσα να κάνω. Ενα report μέσω του paypal θα έχει καμία τύχη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dispute λέγεται και βέβαια μόλις το κάνεις θα αποφασίσουν να απαντήσουν.

Δες μήπως έχουν στείλει τα παρελκόμενα με άλλη αποστολή η οποία είναι στο δρόμο.

Σε κάθε περίπτωση ένα dispute θα σε εξασφαλίσει κάπως (όχι εντελώς) και αν έρθουν και τα υπόλοιπα το κλείνεις και όλα ΟΚ. Αλλιώς κάποια στιγμή το paypal θα ζητήσει escalation του dispute όπου εσύ θα στέλεις τις φωτογραφίες σου και το paypal θα αποφασίσει αν έχεις δίκιο ή όχι.

Αν σου ζητηθεί να στείλεις την κάμερα πίσω μπλέκει το πράγμα. Εγώ θα έλεγα να μην το κάνεις και αν τελικά δεν αποζημιωθείς θα κλαις 50 ευρώ για 2-3 μέρες και μετά θα το ξεχάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

dchatz δεν νομίζω οτι η τελευταία σου πρόταση χαίρει αποδοχής. Είναι για κάτι το οποίο έχω πληρώσει και μου χρειάζεται και εκτος αυτού η συγκεκριμένη κάμερα απο μόνη της χωρίς τα αξεσουάρ είναι λίγο άχρηστη. Είναι λίγο δύσκολο να ξεχάσω τα 50ευρώ για εμένα αν οχι και για εσένα που μπαίνεις στο θέμα "προσφορές" έστω για να πετύχεις μια καλύτερη τιμή σε ένα προιον που θα ήθελες να αγοράσεις. Tsints θα περιμένω ένα δεκαήμερο μήπως και έρθει τπτ, αλλά εκτός αυτού απορία μου είναι γιατί δεν το λένε οτι θα γίνουν δυο αποστολές και μένουμε με την περιέργια. Τα αξεσουάρ δεν νομιζω να έχουν tracking number λόγω κόστους. Είδωμεν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα είναι κολλημένο από 9 Ιουνίου στο ΜΔ Αθήνας 11 ενώ έχει φτάσει Ελλάδα από τις 5 Ιουνίου... Τι κάνουν πια στα ελτα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα είναι κολλημένο από 9 Ιουνίου στο ΜΔ Αθήνας 11 ενώ έχει φτάσει Ελλάδα από τις 5 Ιουνίου... Τι κάνουν πια στα ελτα ;

Παρε ενα τηλεφωνο να ρωτησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά εμένα είναι κολλημένο από 9 Ιουνίου στο ΜΔ Αθήνας 11 ενώ έχει φτάσει Ελλάδα από τις 5 Ιουνίου... Τι κάνουν πια στα ελτα ;

Υπομονή έρχεται... (πάρε και ένα τηλέφωνο φυσικά)

post-61606-0-78150500-1434702199_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_170859.html

αυτην την εχει δοκιμασει κανεις? Σημερα εφτασε η δικια μου ..

 

 

 

 

να ζητησετε τα λεφτα πισω ..

εχω στειλει μυνημα και περιμενω απαντηση

Επεξ/σία από matheostsik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως όταν έλεγε άφιξη σε ΜΔ κλπ την επόμενη μέρα το έφερναν... Περίμενα τόσες μέρες και τπτ... Πήγα εχθές από το ταχυδρομείο και μου είπαν ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι είναι στην μονάδα διανομής και απλά να περιμένω.... Αλλά 10 μέρες ρε γαμώτο... πρώτη φορά μου τυχαίνει.. Συνήθως η καθυστέρηση είναι από το εξωτερικό ή στο αεροδρόμιο στην Ελλάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δικες μου παραγγελιες μεσα στον Μάη ηρθαν σε 10 μερες.

 

Με το που μπηκε ο Ιουνης και εσφιξαν οι ζεστες ξαφνικα παρατηρησα μια χαλαρωση και ασυνηθηστη καθυστερηση.

 

Σε Kingma θηκη φιλου δεν ειδαμε κανενα προβλημα στην δικια μου γνησια επισης.

 

Το Geekbuying στην τελευταια μου παραγγελια για μια Xiaomi,ενα κινητο και κατι αλλα στην σελιδα τους κατω απο το order ειχε ενα Tracking number αλλα μου εστειλαν με email (αφου τους τσιγκλησα) το δευτερο Tracking number που ειναι ακομα ανενεργο.

 

Σε αλλες παραγγελιες το βαζουν αυτοματα μαλλον κολπακι για να καλυψουν το γεγονος οτι δεν ειχαν διαθεσιμοτητα μιας και εκαναν 10 μερες να στειλουν πραγματα που ελεγαν "in stock".

 

Εκατσε το anniversary κιολας και ειναι απασχολημενοι φαινεται με το να στελνουν εκατονταδες παραγγελιες με 0.01$....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω στειλει μυνημα και περιμενω απαντησει

πηγαινε paypal:

1) My account > resolution center

2) dispute a transcaction

3) τικαρεις την συναλλαγη > continue

4) item dispute > continue

5) επιλεγεις τι συναιβει, το αναλυεις και το στελνεις.. 

 

μεχρι την επομενη ημερα θα σ εχουν απαντησεις 

ΠΡΟΣΟΧΗ θα πρεπει να το παρακολουθεις (σου στελνουν εμαιλ μετα απο απαντηση του) γιατι αν δεν απαντησεις για καποιο χρονικο διαστημα τοτε κλεινει το case και δεν υπαρχει περιπτωση να παρεις λεφτα πισω μετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dchatz δεν νομίζω οτι η τελευταία σου πρόταση χαίρει αποδοχής. Είναι για κάτι το οποίο έχω πληρώσει και μου χρειάζεται και εκτος αυτού η συγκεκριμένη κάμερα απο μόνη της χωρίς τα αξεσουάρ είναι λίγο άχρηστη. Είναι λίγο δύσκολο να ξεχάσω τα 50ευρώ για εμένα αν οχι και για εσένα που μπαίνεις στο θέμα "προσφορές" έστω για να πετύχεις μια καλύτερη τιμή σε ένα προιον που θα ήθελες να αγοράσεις. Tsints θα περιμένω ένα δεκαήμερο μήπως και έρθει τπτ, αλλά εκτός αυτού απορία μου είναι γιατί δεν το λένε οτι θα γίνουν δυο αποστολές και μένουμε με την περιέργια. Τα αξεσουάρ δεν νομιζω να έχουν tracking number λόγω κόστους. Είδωμεν.

Δε λέω ότι σιγά, 50 € ξέχνα τα. Ισα ίσα το αντίθετο, κάνε ότι είναι δυνατό, ούτε το ποσό είναι μικρό. Υπάρχει πάντα όμως και η περίπτωση να τα χάσεις. Για να σε βοηθήσω ψυχολογικά μετά την ενδεχόμενη χασούρα το είπα, γιατί αν εσύ δεν πάρεις τα παρελκόμενα και το paypal δε σου δωσει δίκιο δεν υπάρχει τιποτε άλλο να κάνεις. Οπότε ή τα ξεχνάς ή χαλιέσαι για όσο καιρό επιλέξεις. ξέρεις πόσα 50 άρικα έχεις ήδη χάσει και δεν το ξέρεις; π.χ. ανταλλακτικά που σου είπαν ότι έπρεπε να αλλάξεις στο αυτοκίνητο και δεν άλλάχθηκαν ποτε. Το ενδεχόμενο της δεύτερη αποστολής στο είπα κι εγώ. Μια και το περιθώριο για dispute εχει πάει πια στους 3 μήνες (καλά λέω ; )περίμενε 1-2 εβδομάδες μήπως έρθουν και τα υπόλοιπα και μετά αναλαμβάνεις δράση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...