Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το θέμα είναι ρε μαγκες ότι θα βρισκόμαστε στο 2017 όμως στη κυκλοφορία . Δεν θα κάθομαι να παίζω skyrim (αυτό το έκανα στο επτααετίας φατ 360μου) και οι απέναντι red dead 2!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Btw, διαβάζω τα καρκινοσχόλια στην σχετική είδηση και κουνάω το κεφάλι μου απορώντας με μερικούς... εντάξει, το Insomnia πάντα είχε τρελό PC bias (είμαι εδώ μέσα από το 2003), αλλά μερικοί το παρακάνουν νομίζω με την φανατίλα τους.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τις τωρα τιμες παντως το Nx κοστιζει οσο ενα σκετο Xbox One S(απο το bundle που τρεχει η κονσολα μονη της κοστιζει 180ευρω)και σχεδον ενα ps4 500gb.

 

Προφανώς και δεν αναφερόμουν στις σημερινές τιμές των xb1/ps4 αλλά σε τιμές κυκλοφορίας και συγκεκριμένα των WiiU/3DS ή και ακόμα Wii/DS. Επίσης την όποια σύγκριση με αυτά τα συστήματα (*xb1/ps4) την θεωρώ άστοχη τόσο από πλευράς κοινού που στοχεύουν όσο και από πλευράς εμπορικού μοντέλου. Δεν νομίζω πως η Ν ζήλεψε της πωλήσεις του xb1 για να παίξει μπάλα στο ίδιο γήπεδο με τις συγκεκριμένες εταιρίες, αντίθετα με το Switch στοχεύουν σε μεγαλύτερες πωλήσεις. Εξάλλου το συγκεκριμένο γήπεδο είναι μικρό και αρχίζω να αμφιβάλλω αν μελλοντικά υπάρχει χώρος και για δύο χωρίς να προβούν σε νέα εμπορικά μοντέλα. Eκτός πάλι αν πιστεύουν πως με τα PS VR και το μελλοντικό hololens έχουν λύσει τα προβλήματα τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ρε μαγκες ότι θα βρισκόμαστε στο 2017 όμως στη κυκλοφορία . Δεν θα κάθομαι να παίζω skyrim (αυτό το έκανα στο επτααετίας φατ 360μου) και οι απέναντι red dead 2!!

Πολλοί θα καθήσουν πάντως. Φαίνεται άλλωστε από τις πωλήσεις remastered παιχνιδιών που οι περισσότεροι τα έπαιξαν σε προηγούμενες γενιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί θα καθήσουν πάντως. Φαίνεται άλλωστε από τις πωλήσεις remastered παιχνιδιών που οι περισσότεροι τα έπαιξαν σε προηγούμενες γενιές.

Καλα και στο Wii U ο κοσμος αγοραζε το Black Ops 2 γιατι ηταν το μονο που ειχε λιγο κοσμο online για να παιξεις,δεν σημαινει οτι τους αρεσε κιολας.

 

Btw, διαβάζω τα καρκινοσχόλια στην σχετική είδηση και κουνάω το κεφάλι μου απορώντας με μερικούς... εντάξει, το Insomnia πάντα είχε τρελό PC bias (είμαι εδώ μέσα από το 2003), αλλά μερικοί το παρακάνουν νομίζω με την φανατίλα τους.

Και γιατι σου κανει εντυπωση αυτο?Δεν ειναι θεμα pc που λες γιατι και σε θεμα των κονσολων τα ιδια γραφονται(που πηγαινει κλασσικα σε ps vs xbox),ειναι θεμα του οτι οι περισσοτεροι ασχολουνται/σχολιαζουν μονο στις ειδησεις θεματων παρα στα θεματα αυτων. Να θυμησω μονο τι συμμετοχη υπηρχε στο θεμα του Wii U και τι συμμετοχη στα νεα/ειδησεις που ανοιγαν για αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μας δώσει σύντομα και πληροφορίες για το online οικοσύστημα της και να έχει κάνει ριζικές αλλαγές.

 

Γιατί αν συνεχίσει με το ίδιο τροπάρι της προηγούμενης γενιάς βλέπω να το παίρνουμε μόνο οι "ρομαντικοί".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και στο Wii U ο κοσμος αγοραζε το Black Ops 2 γιατι ηταν το μονο που ειχε λιγο κοσμο online για να παιξεις,δεν σημαινει οτι τους αρεσε κιολας.

 

Δηλαδή εννοείς ότι έπαιζαν με το ζόρι ΒΟ2 ενώ δεν τους άρεσε? Καλύτερα να μαζεύει η κονσόλα σκόνη παρά να παίζω κάτι που δε μου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς και δεν αναφερόμουν στις σημερινές τιμές των xb1/ps4 αλλά σε τιμές κυκλοφορίας και συγκεκριμένα των WiiU/3DS ή και ακόμα Wii/DS. Επίσης την όποια σύγκριση με αυτά τα συστήματα (*xb1/ps4) την θεωρώ άστοχη τόσο από πλευράς κοινού που στοχεύουν όσο και από πλευράς εμπορικού μοντέλου. Δεν νομίζω πως η Ν ζήλεψε της πωλήσεις του xb1 για να παίξει μπάλα στο ίδιο γήπεδο με τις συγκεκριμένες εταιρίες, αντίθετα με το Switch στοχεύουν σε μεγαλύτερες πωλήσεις. Εξάλλου το συγκεκριμένο γήπεδο είναι μικρό και αρχίζω να αμφιβάλλω αν μελλοντικά υπάρχει χώρος και για δύο χωρίς να προβούν σε νέα εμπορικά μοντέλα. Eκτός πάλι αν πιστεύουν πως με τα PS VR και το μελλοντικό hololens έχουν λύσει τα προβλήματα τους....

Πολύ αισιόδοξο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια πρόβλεψη:


Πολλοί θα καθήσουν πάντως. Φαίνεται άλλωστε από τις πωλήσεις remastered παιχνιδιών που οι περισσότεροι τα έπαιξαν σε προηγούμενες γενιές.

 

Δεν με χαλάνε remasters ποιοτικών παιχνιδιών για αρχή... καλή ώρα το Splatoon.

 

Αν μάλιστα υποστηρίξουν cross-play MP, τότε αυτομάτως ωφελούνται και οι κάτοχοι Wii U από το αυξημένο player pool, δίνοντας νέα πνοή στο online MP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εννοείς ότι έπαιζαν με το ζόρι ΒΟ2 ενώ δεν τους άρεσε? Καλύτερα να μαζεύει η κονσόλα σκόνη παρά να παίζω κάτι που δε μου αρέσει.

Βασικα το εβλεπα στο stream αυτες τις μερες που παιζανε Black ops 2 και το ρωταγε και κοσμος εκεινο τον καιρο που εψαχνε online παιχνιδια για να παιζει με κοσμο. Δεν ειπα βεβαια οτι σαν λογικη στεκει κιολας.

Και μια πρόβλεψη:

 

 

Δεν με χαλάνε remasters ποιοτικών παιχνιδιών για αρχή... καλή ώρα το Splatoon.

 

Αν μάλιστα υποστηρίξουν cross-play MP, τότε αυτομάτως ωφελούνται και οι κάτοχοι Wii U από το αυξημένο player pool, δίνοντας νέα πνοή στο online MP!

Καλα 200-250 με δωρεαν και controller κιολας δεν παιζει να δουμε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ αισιόδοξο!

 

Το γήπεδο των xb1/ps4 είναι μια μινιατούρα μπροστά στο γήπεδο των smart device. Παράλληλα από την στιγμή που η MS δεν είναι ευχαριστημένη με τις πωλήσεις της κονσόλας της και στρέφετε σε νέο σύστημα (scorpio) τότε και η Ν θα πρέπει να στοχεύει σε μεγαλύτερα νούμερα. Γενικώς είναι άσχετο τι πιστεύουμε εμείς ότι θα πουλήσει γιατί το θέμα είναι τι πιστεύει η Ν για την δυναμική πωλήσεων του Switch. 

 

Τα κριτήρια μου ως πελάτης είναι η πληθώρα παιχνιδιών της Ν και η τιμή. Σίγουρα όμως δεν εκφράζω το σύνολο και ειδικά το κοινό που στοχεύει η Ν. Μην ξεχνάμε επίσης πως το Switch είναι μέρος της οικογένειας προϊόντων που θα ακολουθήσουν μετά την κυκλοφορία του και συγκεκριμένα η σειρά QoL. Τέλος για να κρίνουμε καλύτερα την δυναμική ενός προϊόντος θα πρέπει να ξέρουμε την τιμή και το σύνολο των δυνατοτήτων/υπηρεσιών που προσφέρει τα οποία μας είναι παντελώς άγνωστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με χαλάνε remasters ποιοτικών παιχνιδιών για αρχή... καλή ώρα το Splatoon.

 

Αν μάλιστα υποστηρίξουν cross-play MP, τότε αυτομάτως ωφελούνται και οι κάτοχοι Wii U από το αυξημένο player pool, δίνοντας νέα πνοή στο online MP!

 

Γνώμη μου: Δε νομίζω να έχει cross-play me WiiU για πολλούς λόγους. Καταρχήν, το είπαν και το τόνισαν ότι τελειωσαν τα splatfests για το splatoon wiiu άρα δε νομίζω να υποστηρίζουν crossplay και να έχουν switch only splatfests. Δεύτερον, δεδομένου το ότι το καινούριο θα έχει καινούριο gear θα πρέπει να ενημερώνουν και την έκδοση του wii u συνέχεια. Και τρίτον και κυριότερον, θα θέλουν με το splatoon να σπρώξουν κονσόλες οπότε δε θα θέλουν να δώσουν την επιλογή στον παίχτη να συνεχίσει να παίζει από το wiiu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...