Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα σοβαρά, συγκρίνεται το remote play; Κι εγώ το χρησιμοποιώ δεν λέω, αλλά η διαφορά είναι τεράστια μεταξύ του remote play της Sony και αυτού που παρουσίασε η Nintendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λέω ότι δεν μπορώ π.χ. να παίξω UC4 MP με Remote Play λόγω χειρισμού. Χώρια το input lag... όσοι το έχουν, γνωρίζουν.

 

Ούτε το Wii U είναι ίδια εμπειρία, αλλά έχει λειτουργικό χειρισμό για Remote Play/Off-TV play.


Switch wannabe:

 

qbkPeOs.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε -Καλαα καλάαα let the butthurt flow through you vita κάτοχοι χαχαχαχαχαχαχα.

 

Όταν δείτε όλες τις ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ(Lol vita) του 3DS στο nx..switch θα κλαίτε σύντομα.

 

FROM SOFTWARE PARTNER.... Dark souls 3? χαχαχα vita....xaxaxaxaxaxaxa roflx1000/on the floor\

 

 

απλά αν έχετε PSVITA ....switch ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε -Καλαα καλάαα let the butthurt flow through you vita κάτοχοι χαχαχαχαχαχαχα.

 

Όταν δείτε όλες τις ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΕΣ(Lol vita) του 3DS στο nx..switch θα κλαίτε σύντομα.

 

FROM SOFTWARE PARTNER.... Dark souls 3? χαχαχα vita....xaxaxaxaxaxaxa roflx1000/on the floor\

 

 

απλά αν έχετε PSVITA ....switch ..

 

Ωχ καλά τώρα, άμα περιμένεις η FROM να κάνει optimize για τον Tegra, ενώ δεν την πάλεψε στα PS4/XB1... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω ότι δεν μπορώ π.χ. να παίξω UC4 MP με Remote Play λόγω χειρισμού. Χώρια το input lag... όσοι το έχουν, γνωρίζουν.

 

Ούτε το Wii U είναι ίδια εμπειρία, αλλά έχει λειτουργικό χειρισμό για Remote Play/Off-TV play.

Switch wannabe:

 

qbkPeOs.jpg

 

Πες μου ότι δεν είναι δικό σου ε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που ξαναείδα το βίντεο, είναι αρκετά μεγάλο για φορητό πιστεύω. Συν ότι αυτό που δείχνει σε 2-3 φάσεις, που παίζουν με τα μικροσκοπικά χειριστήρια, πιστεύω θα κουράζει μετά από λίγη ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωχ καλά τώρα, άμα περιμένεις η FROM να κάνει optimize για τον Tegra, ενώ δεν την πάλεψε στα PS4/XB1... :)

 

Bedazzled θα εκπλαγείς τι μπορεί να κάνει η Ngreedia.... Θα βγάλει Nintendoworks και θα φάνε πινέλο όλες οι κονσόλες χαχαχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nintendo λέει ότι πρώτα και πάνω απ'όλα το switch είναι home gaming system. Δεν έχουμε ανακοινώσει κάτι για το μέλλον του 3ds κλπ.

Πιστεύεις ότι θα βγάλει και φορητό ξεχωριστό δηλαδή; Εγώ το βλέπω από δύσκολο εώς απίθανο. Αφού και στο βίντεο στα 3/4 του χρόνου σαν φορητό το δείχνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η nintendo λέει ότι πρώτα και πάνω απ'όλα το switch είναι home gaming system. Δεν έχουμε ανακοινώσει κάτι για το μέλλον του 3ds κλπ.

 

Μην τρως τις παπάτζες περί "3rd pillar". :)

 

@Steve

 

Όχι ρε, τι δικό μου... το θεωρώ ιεροσυλία να σπάω πράγματα που έχω πληρώσει.

 

@Zio

 

Δεν είναι πιο μεγάλο από ένα tablet και σχεδόν όλοι κουβαλάνε από ένα (κι εμένα μου φαίνεται περίεργο, αλλά συμβαίνει).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύεις ότι θα βγάλει και φορητό ξεχωριστό δηλαδή; Εγώ το βλέπω από δύσκολο εώς απίθανο. Αφού και στο βίντεο στα 3/4 του χρόνου σαν φορητό το δείχνει...

 

Θα βγάλουν DOCK με ΝVLINK GPU (τα leaks που επιβεβαιώθηκαν για το hybrid αυτό λένε - το DOCK είναι το SCD  (Supplemental Computing Device) - βάζουν και GTX TITAN αν θέλουν στο dock.... Xxaaaaaxaxa τους τελείωσε η nInty! Κάνουν ότι κάνουν τα laptop me dock απλά με tablet χαχαχαχα πόσο μπροστά είναι οι τύποι!

 

Αν δείτε του χρόνου άλλη μια "φέτα" στο dock του SWITCH ala ps4pro θα είναι η 1080 loolll

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα πράγματα είναι απλά πλέον. Nintendo για ΚΟΝΣΟΛΑ - PS4/XBOX για PC-LIKE παιχνίδι.

Πολυτέλεια για πολλούς να τα έχουν και τα δύο. Γενικά, η nintendo τα τελευταία χρόνια βλέπω να περιορίζεται σε δεύτερο ρόλο. Να έχει δηλαδή κάποιος και άλλο μηχάνημα και nintendo. Ενώ παλιότερα είχε πρωταγωνιστικό ρόλο, πολλοί είχαν μόνο nintendo. Αυτό γινόταν από παλιά (εποχές nes) μέχρι το wii.

Θα βγάλουν DOCK με ΝVLINK GPU (τα leaks που επιβεβαιώθηκαν για το hybrid αυτό λένε - το DOCK είναι το SCD  (Supplemental Computing Device) - βάζουν και GTX TITAN αν θέλουν στο dock.... Xxaaaaaxaxa τους τελείωσε η nInty! Κάνουν ότι κάνουν τα laptop me dock απλά με tablet χαχαχαχα πόσο μπροστά είναι οι τύποι!

Αν αναβαθμίζουν το dock δεν θα κάνει και η nintendo αυτό που κάνουν οι άλλοι και το κατηγορούμε; (εγώ όχι προσωπικά αλλά οκ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E λοιπόν περίμενα το reveal αυτό για να αποφασίσω αν θα πάρω ps4pro και δηλώνω ΟΧΙ.

 

Για όλα τα άλλα υπάρχει το pc

Εμενα γιατι κατι μου λεει οτι ακομα και ενα Gamecube 2 να παρουσιαζε η εταιρια παλια τα καλυτερα θα ελεγες?:P

 

Οντως κερδισε τις εντυπωσεις αυτο ειναι σιγουρο αλλα επισης δημιουργησε και αρκετες απορειες με καποιες επιλογες. 

 

Σαν πρωην κατοχος Wii U παντως(και αφου εχουν περασει ολες οι home κονσολες της)σιγουρα θα περιμενω τουλαχιστον τον πρωτο χρονο(ισως και 2ο)για να δω αν αξιζει. Δεν την ξαναπαταω οπως με το WIi U.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυτέλεια για πολλούς να τα έχουν και τα δύο. Γενικά, η nintendo τα τελευταία χρόνια βλέπω να περιορίζεται σε δεύτερο ρόλο. Να έχει δηλαδή κάποιος και άλλο μηχάνημα και nintendo. Ενώ παλιότερα είχε πρωταγωνιστικό ρόλο, πολλοί είχαν μόνο nintendo. Αυτό γινόταν από παλιά (εποχές nes) μέχρι το wii.

 

Εγώ γι' αυτό δεν απογοητεύομαι, γιατί από τώρα δεν περιμένω long-term support από 3rd parties (άσχετα του τι λένε, τα έχουμε ξαναακούσει στο Wii U) και ξέρω γιατί θα το πάρω.

 

Είναι καλύτερο από το να περιμένω πλούσιο 3rd party support και τελικά να καταλήξει 1st party machine... βέβαια δεν το αποκλείω αν κάνει τίποτα τρελές πωλήσεις (επιπέδου Wii) να βλέπουμε παιχνίδια downports (Wii style, όπως με τα Call of Duty κλπ.)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...