Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, να μην χαλας το ονομα της εταιρείας σου για το βραχυπροθεσμο κέρδος..

 

Με αυτή την λογική δεν έπρεπε να είχε βγάλει το Wii (βραχυπρόθεσμο κέρδος από τους casuals). Δεν πάει έτσι όμως. Το χρήμα είναι χρήμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο στραβωπατημα της Nintendo τα τελευταια χρονια ήταν το wii u κ αυτο γιατι δεν εβγαλε αρκετους τιτλους!!! Εγω πιστευω οτι θα πουλησει παρα πολυ λογω του συνδυασμου σταθερο κ φορητο. Μονο μαριο, zelda και οτι αλλο exclusive να βγαλει αρκει να γινει χαμος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι το wii κάλυπτε και τους core δεν βγηκε μονο για τους casuals και εκανε απλα ενα μεγαλο άνοιγμα στους non gamers ειναι εντελώς διαφορετική περίπτωση..

 

Κατά 90% βγήκε για τους casuals (παππουδογιαγιάδες/soccer moms) λόγω του motion gimmick. Με το 10% δεν μαζεύεις υπερκέρδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Καλώς ή κακώς ένας γνωστός youtuber με πολλούς subscribers μπορεί να φέρει πελατεία στην Nintendo.

 

Συνεπώς οφείλει να έχει φιλική πολιτική προς τους youtubers... στο 2016 ζούμε, όχι 2006.

Δε διαφωνω απλα τονισα την γελοιοτητα του συγκεκριμενου (και πολλων αλλων Youtubers).To οτι αυτος ο ανθρωπος πειθει ανθρωπους να παρουν ή οχι ενα προιον με ξεπερναει.Η Nintendo θα πρεπει βεβαια να αλλαξει αμεσα την πολιτικη της στο θεμα αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξαναλεω, δεν βγηκε μονο για τους casuals δεν ηταν μια αρπαχτη το υποστηριξε το συστημα, ηθελε να πιασει core gamers οι οποιοι δεν ηθελαν αλλη μια ιδια επιτραπεζια κονσολα αλλα κατι διαφορετικο, ηθελε να πιασει non gamers και καπου εκει μπηκαν τα motion controls τα οποια δεν τα λεω ακριβως gimmick. 

 

Εχει διαφορα η "αρπαχτη" για το βραχυπροθεσμο κερδος με αυτο που λεγαμε παραπανω το wii σιγουρα δεν ηταν τετοια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, μια περσόνα είναι ο "Angry" Joe, όπως και ο "Francis" (Boogie). Μην τα παίρνετε όλα τόσο κυριολεκτικά/σοβαρά. Θέαμα προσφέρουν μέσω του YT.


Ξαναλεω, δεν βγηκε μονο για τους casuals δεν ηταν μια αρπαχτη το υποστηριξε το συστημα, ηθελε να πιασει core gamers οι οποιοι δεν ηθελαν αλλη μια ιδια επιτραπεζια κονσολα αλλα κατι διαφορετικο, ηθελε να πιασει non gamers και καπου εκει μπηκαν τα motion controls τα οποια δεν τα λεω ακριβως gimmick. 

 

Εχει διαφορα η "αρπαχτη" για το βραχυπροθεσμο κερδος με αυτο που λεγαμε παραπανω το wii σιγουρα δεν ηταν τετοια..

 

Από άποψη exclusives περισσότερο το στήριξε το Wii U πάντως... το Wii ήταν ήδη νεκρό από το 2011 και μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, μια περσόνα είναι ο "Angry" Joe, όπως και ο "Francis" (Boogie). Μην τα παίρνετε όλα τόσο κυριολεκτικά/σοβαρά. Θέαμα προσφέρουν μέσω του YT.

 

Εγω ξερω τι προσφερει ο καθε youtuber.Το δυστυχημα ειναι οτι δε ξερουν πολλοι αλλοι και καθονται και ακουνε ευλαβικα τις οργισμενες μπουρδες του και σχηματιζουν αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άποψη exclusives περισσότερο το στήριξε το Wii U πάντως... το Wii ήταν ήδη νεκρό από το 2011 και μετά.

Δεν νομιζω πανω κατω τα ιδια exclusives βγαζει, smg/dkcr/zelda/mk/ssbb κτλπ. Μπορεις να πεις το ιδιο και για την ms που παρατησε το 360 επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακυρο αλλα βγηκαν 4 νεα βιντεος για το Zelda.Απο τη στιγμη που θα κυκλοφορησει και εδω,ειπα να το ποσταρω.

 

http://www.enternity.gr/Article/%CE%A4%CE%AD%CF%83%CF%83%CE%B5%CF%81%CE%B1-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-videos-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-The-Legend-of-Zelda-Breath-of-the-Wild/39403.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα πω και εγώ 2 λόγια και θα αφήσω τους γνωστούς νιντεντάκιδες να γράψουν τα δικά τους, όπως γινόταν και με το πολύ πετυχημένο wii u.... 

αποτυχία ,wii u 2, ταμπλέτα με αποσπόμενα χειρηστήρια ... δυνατή για ταμπλέτα,αλλα αδύναμο για home console. όσοι περιμέναμε τη nintendo να βγάλει κάτι φρέσκο νομίζω θα απογοητέυτικαν , ξέραμε και υπολογίζαμε για φορητή/σταθερή κονσόλα, αλλα περίμενα κάτι καλύτερο απο ακόμα ένα τάμπλετ.
 

διάβασα μερικά σχόλια και μερικοί πιστέυετε οτι θα γυρίσουν το dev των mobile games στο switch.... ωραία να παίζουμε gamefreak pokemon,fire emblem στην home console σωστά? ε λοιπόν δε το βλέπω να γίνεται. μετά το 3ds η νιντέντο θα βγάλει και άλλη φορητή(άποψη μου) και τα studio που βγάζουν τα 3ds games είναι understaffed και δεν έχουν το budget για home console games. 

θυμάμαι όταν βγήκε το wii u πολλοί εδώ λέγατε παρόμοια πράγματα. που είναι τώρα το wii u? 12εκ πωλήσεις η χειρότερη κονσόλα της νιντέντο (και όλο και κάποιος θα βρεθεί να πει μα είναι μαμάτη κονσόλα το wii u και δεν την κατάλαβαν).... ποιός απο σας είδε αυτό το trailer και τον έκανε να πει πωπω αυτό το θέλω εδώ και τώρα, όπως είχε γίνει με το wii? θυμάμαι το επισόδειο southpark που ο cartman ταξίδεψε στο χρόνο για να μη περιμένει να βγει το wii,τόσο θέλαμε να το πάρουμε, ήμουν μαζί με άλλα 2 παλικάρια στο πλαίσιο 1 ώρα πριν ανοίξει για να το πάρω day1. ήταν κάτι καινούριο, κάτι που με ενθουσίαζε. τώρα βλέπω απλά ένα wii u2 με ένα τεράστιο τάμπλετ κουμούτσα που υποτίθετε θα το κουβαλάνε κάποιοι για να παίζουν ,πιθανότατα θα έχει 3-4 ώρες αυτονομία max, και δεν είναι και τόσο συσκευή τσέπης. 

α ρε νιντέντο ,επειδή περιμένω να πεταχτούν οι γνωστοί άγνωστοι δε πρόκειται να απαντήσω ,ξέρω τι θα πείτε,τα ίδια που λέγατε και με το wii u, μπορεί να πέσω μέσα μπορεί έξω. αλλα μερικά πράγματα κάνουν μπαμ όπως η τότε αποτυχία του wii u. τιμή 250ε και θα βγάζει και κέρδος η νιντέντο ,μιλάμε για ταμπλέτα τέγκρα....πωπω.2017 ταμπλέτα τέγκρα για home console.... ούτε στα 250ε δε νομίζω να φύγει απο τα ράφια, όσοι πήραν το wii u θα πάρουν και το switch, άποψη μου κάντε 1 χρόνο υπομονή, τιτανικός 2017 σύντομα στις οθόνες σας...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H δύναμη των social media, του νέου word of mouth έφερε το βίντεο παρουσίασης του Switch σε πρώτη θέση από πλευράς προβολής στο κανάλι της NoA με δέκα εκατομμύρια προβολές. Δεύτερο είναι το βίντεο του Zelda BoW από την τελευταία Ε3 στις 9,3 εκατομμύρια προβολές.

 

Σε άλλα νέα:
-Δεν υπάρχει συμβατότητα με τις κασέτες του 3DS/DS.
intendo: Καμία επίσημη ανακοίνωση για το 2016 σχετικά με παιχνίδια και τεχνικά χαρακτηριστικά.

-Also, CEO Kimishima said in Spring Switch wouldn't be, at least, overly expensive than other Nintendo consoles.
-
Nintendo: Switch would come with Joy Con L&R as well as Dock at least. Joy Con Grip no clear answer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ θα πω και εγώ 2 λόγια και θα αφήσω τους γνωστούς νιντεντάκιδες να γράψουν τα δικά τους, όπως γινόταν και με το πολύ πετυχημένο wii u....

 

αποτυχία ,wii u 2, ταμπλέτα με αποσπόμενα χειρηστήρια ... δυνατή για ταμπλέτα,αλλα αδύναμο για home console. όσοι περιμέναμε τη nintendo να βγάλει κάτι φρέσκο νομίζω θα απογοητέυτικαν , ξέραμε και υπολογίζαμε για φορητή/σταθερή κονσόλα, αλλα περίμενα κάτι καλύτερο απο ακόμα ένα τάμπλετ.

 

διάβασα μερικά σχόλια και μερικοί πιστέυετε οτι θα γυρίσουν το dev των mobile games στο switch.... ωραία να παίζουμε gamefreak pokemon,fire emblem στην home console σωστά? ε λοιπόν δε το βλέπω να γίνεται. μετά το 3ds η νιντέντο θα βγάλει και άλλη φορητή(άποψη μου) και τα studio που βγάζουν τα 3ds games είναι understaffed και δεν έχουν το budget για home console games.

 

θυμάμαι όταν βγήκε το wii u πολλοί εδώ λέγατε παρόμοια πράγματα. που είναι τώρα το wii u? 12εκ πωλήσεις η χειρότερη κονσόλα της νιντέντο (και όλο και κάποιος θα βρεθεί να πει μα είναι μαμάτη κονσόλα το wii u και δεν την κατάλαβαν).... ποιός απο σας είδε αυτό το trailer και τον έκανε να πει πωπω αυτό το θέλω εδώ και τώρα, όπως είχε γίνει με το wii? θυμάμαι το επισόδειο southpark που ο cartman ταξίδεψε στο χρόνο για να μη περιμένει να βγει το wii,τόσο θέλαμε να το πάρουμε, ήμουν μαζί με άλλα 2 παλικάρια στο πλαίσιο 1 ώρα πριν ανοίξει για να το πάρω day1. ήταν κάτι καινούριο, κάτι που με ενθουσίαζε. τώρα βλέπω απλά ένα wii u2 με ένα τεράστιο τάμπλετ κουμούτσα που υποτίθετε θα το κουβαλάνε κάποιοι για να παίζουν ,πιθανότατα θα έχει 3-4 ώρες αυτονομία max, και δεν είναι και τόσο συσκευή τσέπης.

 

α ρε νιντέντο ,επειδή περιμένω να πεταχτούν οι γνωστοί άγνωστοι δε πρόκειται να απαντήσω ,ξέρω τι θα πείτε,τα ίδια που λέγατε και με το wii u, μπορεί να πέσω μέσα μπορεί έξω. αλλα μερικά πράγματα κάνουν μπαμ όπως η τότε αποτυχία του wii u. τιμή 250ε και θα βγάζει και κέρδος η νιντέντο ,μιλάμε για ταμπλέτα τέγκρα....πωπω.2017 ταμπλέτα τέγκρα για home console.... ούτε στα 250ε δε νομίζω να φύγει απο τα ράφια, όσοι πήραν το wii u θα πάρουν και το switch, άποψη μου κάντε 1 χρόνο υπομονή, τιτανικός 2017 σύντομα στις οθόνες σας...

Ξεχάσεις φίλε μου να γράψεις και το γνωστό : Nintendooooooooomed.Δε τα παραλείπουν αυτά.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...