Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Τι παιζει με τα joy cons? Στα 2 μετρα και τα 2 μου κανουν κολπα.Το αριστερο δεν ακουει καλα καμια φορα και το δεξι μου εκανε αποσυνδεση..

 

Τα στέλνεις για επισκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rumour: Σύμφωνα με τον developer Borderless Gaming, θα κυκλοφορήσει στο eshop του Switch ένα app με την ονομασία RAINWAY μέσω του οποίου θα γίνεται streaming από pc στο Switch.

 

http://nintendotoday.com/rainway-pc-streaming-switch/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία κυκλοφόρησαν αρκετές πληροφορίες σχετικά με το MK8 Deluxe που δεν έχουν αναφερθεί. Το παιχνίδι υποστηρίζει touch controls στα μενού, γρηγορότερους χρόνους loading, νέο τριπλό boost/διπλά αντικείμενα (Doudle Dash φάση), split-screen για τέσσερις παίκτες και σε portable mode κ.α. που μπορείτε να τα βρείτε μαζεμένα εδώ.

 

Πάντως η Ν δείχνει να συνεχίζει να τα σπάει στο θέμα του marketing:

https://youtu.be/J3vNMzc3QCE

 

Το NSW έχει ξεπουλήσει στην Αμερική και υπάρχει έλλειψη διαθεσιμότητας εδώ και δύο εβδομάδες περίπου αν λαμβάνοντας υπόψιν το nowinstock. Προφανώς η Ν έπεσε έξω σε προβλέψεις και δεν μπόρεσε να εξασφαλίσει ούτε μια μικρή ποσότητα τροφοδοσίας της αγοράς. Σύμφωνα με το vgchartz το σύστημα δείχνει να τα πηγαίνει χειρότερα στην Ευρώπη κάτι που είναι πλήρως αναμενόμενο λόγω των υψηλότερων τιμών, εδώ αυτό η ΝοΕ τα έκανε σαλάτα.

 

Μέχρι το τέλος του έτους έχει ακόμα δρόμο το σύστημα, παρόλα αυτά η Ν μπορεί να τα σκατώσει άνετα στο θέμα των υπηρεσιών. Μόνο ελπίδες υπάρχουν σε αυτό το κομμάτι με την κυριότερη είναι -για μένα τουλάχιστον- ότι έχουν αναλάβει νέα πρόσωπα. 

 

Το εμπορικό μοντέλο μετακίνησης των παικτών από τα προγενέστερα συστήματα της συνεχίζεται, με σχετικό μήνυμα από το director του MK8 Deluxe στο 3DS γνωστοποιεί την κυκλοφορία του παιχνιδιού στο NSW. Τα είχαμε γράψει και με το FE Direct παλιότερα ότι η Ν ακολουθάει ένα "πρόγραμμα" μετακίνησης των πελατών της στο νέο σύστημα. Βασικά τρέχουν πολλά ταυτόχρονα, φέτος φαίνεται θα μάθουμε περισσότερα και σχετικά με το QoL, υπάρχει μια πιθανότητα κατά την διάρκεια  ανακοίνωσης των οικονομικών αποτελεσμάτων σε λίγες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rumour: Σύμφωνα με τον developer Borderless Gaming, θα κυκλοφορήσει στο eshop του Switch ένα app με την ονομασία RAINWAY μέσω του οποίου θα γίνεται streaming από pc στο Switch.

 

http://nintendotoday.com/rainway-pc-streaming-switch/

 

Αν υποθέσουμε ότι θα ισχύσει κάτι τέτοιο, το streaming πώς θα γίνεται? Μέσω lan που θα πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο ίδιο δίκτυο με τον υπολογιστή ο οποίος θα κάνει το processing, ή από οποιοδήποτε μέρος στο οποίο έχεις πρόσβαση στο ίντερνετ και θα συνδέεσαι remotely?

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ κάποιου είδους game streaming υπηρεσία και δεν ξέρω τα principles.

 

Στα υπόλοιπα, να πω ότι έχω την αίσθηση ότι και τα 2 joycon μου έχουν θέμα, όχι μόνο το αριστερό. Απλά στο αριστερό επειδή είναι τα movement controls γίνεται πιο άμεσα αισθητό. Μιλάμε τυχαίνει να πηγαίνω δεξιά στο Zelda, να αφήνω το μοχλό και να συνεχίζει ο Link να περπατάει μόνος του εις το διηνεκές...

 

Το δεξί κάποιες φορές αποσυνδέεται τελείως, παίζουν τα φωτάκια μέχρι να ξαναβρεί επαφή και να συνδεθεί πάλι. Οσονούπω θα φύγει για service. Μόλις φτάσω σε σημείο που ο ελάχιστος αποχωρισμός του Zelda για 5 ημέρες δεν θα μου φαίνεται τόσο αβάσταχτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα βγει και ένα app για το pc που θα βλέπει αυτόματα το switch και θα στριμάρει το game που θα τρέχεις στο pc. δλδ κάτι σαν το steam link 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα βγει και ένα app για το pc που θα βλέπει αυτόματα το switch και θα στριμάρει το game που θα τρέχεις στο pc. δλδ κάτι σαν το steam link 

για το pc den χρειάζεται αν δεν κάνω λάθος με κάρτες nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...