Προς το περιεχόμενο

Fallout 4


Alastor192

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ταινίες βασισμένες σε games 9 στις 10 είναι τραγικές και στο συγκεκριμένο genre υπάρχουν ήδη πολύ καλές ταινίες και tbh σιγά το story του recent Fallout που να αξίζει να γίνει ταινία, άσε που 99% θα είναι PG13. :eek:  Ελπίζω να μην δει η Bugthesda το trailer και ψηθεί :P Χίλιες φορες Metro και ας βγει μούφα, τουλάχιστον έχει decent story.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν με χαλάει να βγει ταινία fallout, έχει δυνατό cast και το lore του fallout είναι ατελείωτο ώστε να υποστηρίξει μια καλή ταινία. Βασίζεται στο 4 από ότι βλέπω, μου άρεσε το 4. Μακάρι να πάει καλά και να ακολουθήσει και ταινία με το elder scrolls...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταινίες βασισμένες σε games 9 στις 10 είναι τραγικές και στο συγκεκριμένο genre υπάρχουν ήδη πολύ καλές ταινίες και tbh σιγά το story του recent Fallout που να αξίζει να γίνει ταινία, άσε που 99% θα είναι PG13. :eek:  Ελπίζω να μην δει η Bugthesda το trailer και ψηθεί :P Χίλιες φορες Metro και ας βγει μούφα, τουλάχιστον έχει decent story.

Απ την μία στην ιδέα της ταινίας βασισμένη σε παιχνίδι δεν κρατάμε καν καλάθι  :P 

Απ την άλλη δεν χρειάζεται (αν θεωρητικά αποφασιστεί να γίνει) να βασιστεί στο στορυ του 4, το fallout έχει το lore να στηρίξει ταινία απο κει και πέρα οπως είπες και συ fan made οπότε λογικά δεν θα υπάρξει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ την μία στην ιδέα της ταινίας βασισμένη σε παιχνίδι δεν κρατάμε καν καλάθι  :P 

Απ την άλλη δεν χρειάζεται (αν θεωρητικά αποφασιστεί να γίνει) να βασιστεί στο στορυ του 4, το fallout έχει το lore να στηρίξει ταινία απο κει και πέρα οπως είπες και συ fan made οπότε λογικά δεν θα υπάρξει

 

Εκεί είναι και το πρόβλημα νομίζω όταν προσπαθούν να μεταφέρουν άπειρο lore σε δυο ώρες ταινίας γιατί θέλουν να τα δείξουν όλα με την μια ώστε να έχουν περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας μιας και τα κέρδη ορίζουν άμα θα υπάρχει sequel. Σωστές ταινίες άμα γίνουν ποτε θα είναι κάνα TLOU, Metal Gear και αυτό γιατί θα τις σκηνοθετήσουν οι ίδιοι σκηνοθέτες αλλα και πάλι σχετικό ποσο καλές θα είναι, πιστες στο υλικό σίγουρα, καλές όμως? Άγνωστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο όγκος του lore είναι όντως δίκοπο μαχαίρι, αν δεν κάνουν πλεονασμό, να βάλουν οοοολους τους companion οοοολες τις φατρίες οοοοολα τα sightseeing και διαλέξουν μια υπόθεση με αρχή μέση και τέλος μπορεί να βγει καλή η ταινία (μακάρι να ήταν αληθινό και το trailer). Μη ξεχνάμε τις αμέτρητες ταινίες με υπερήρωες εκμεταλλεύονται το fantasy lore των κόμικς και αρκετές βγαίνουν καλές, είναι καιρός να βγουν καλές ταινίες από σενάρια παιχνιδιών.

Επεξ/σία από afantos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμης το εχω καταυχαριστιθει το παιχνιδι. Γραφω 150 ωρες, και μωλις ξεκινησα το far harbor και μετα παω για το Nuka το οποιο τα σπαει. Μπορει να υπολειπεται στο main story αλλα γενικα ειναι πολυ καλο και τεραστιο game να παιζεις ατελειωτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χαρτης του παιχνιδιου με ειχε αρεσει,ηταν καλοστημενος και τα shooting mechanics φανερα βελτιωμενα. Το main story ηταν ενα θεματακι,αλλα νομιζω οποιος γουσταρει κλασσικο bethesda exploration θα γουσταρει πολυ. Τα dlc δεν τα χω παιξει βεβαια,αξιζουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dlc δεν τα χω παιξει βεβαια,αξιζουν?

 

Imho όχι αλλα άμα βρήκες το main game ok νομίζω θα είσαι ok και με τα DLC, το Nuka Cola αξίζει αλλα μονο άμα πας για evil playthrough. Το μονο καλο που βρήκα είναι ότι βάζουν extra factions που τριγυρνάν το wasteland για extra encounters. Hope this helps :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα dlc δεν τα χω παιξει βεβαια,αξιζουν?

Όλα τα workshop εμένα με άφησαν αδιάφορο. Το far harbor και το nuka world είναι σχεδόν σαν άλλα παιχνίδια για μένα και αξίζουν. Το automatron 50-50... δεν τρελάθηκα κιόλας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Far Harbor πολύ ατμόσφαιρα, θύμιζε κάτι σε Point Lookout, που μου άρεσε. Δυνατή υπόθεση.

 

Πολύ Cthulhu  ατμόσφαιρα ομίχλες, λιμάνια με κουφάρια πλοίων. Δεν μπορώ να είμαι αντικειμενικός με το Far Harbor, γιατί είναι ακριβως η ατμόσφαιρα που γουσταρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το season pass 20 euro και δεν το μετάνιωσα ούτε στιγμή. Το Far Harbor είναι το δυνατότερο DLC αλλά και το Nuka world είναι καλό (νομίζω πέρασα περισσότερο χρόνο στην Disneyland από οπουδήποτε αλλού...). Το Automatron είναι μικρό και σχετικά "φτωχό" αλλά ΟΚ. Τα άλλα με αφήσαν αδιάφορο καθώς δεν έχω χρόνο για χτισίματα κλπ. Σαν πακέτο το Fallout 4 είναι στα 3 καλύτερα games που έχω παίξει ever...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...